Solucan Gübresi Üretimi. - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Solucan Gübresi Üretimi.

furki
Üye

Toplam 599 yazı
09/09/2012 :  15:42:16 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Yerel bir gazetede , solucan gübresini çiftçilere tanıtımı konusundaki haberini okudum.ABD'de uzun yıllardır kullanıldığını ve oldukça etkili olduğunu yaptığım araştırmalarda gördüm.
Solucan gübresi üretiminde tecrübeli arkadaşların bilgilerini bekliyorum.
-Üretim nasıl yapılır.
-Üretim için ne kadar alan gereklidir.
-Yatırım maliyeti ne kadardır.
-Pazarlama konusunda sıkıntılar nelerdir. vs vs
NOT:Lütfen solucan gübresi üretimi yapmış yada halen yapan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.Zira internette çeşitli araştırmalar yaptığımda yeterli bilgiyi bulamadım.
Yorum yazmadan önce lütfen okuyun ...
1- N-ok...tala,!!ma +işar:etlerine "dik"(kat ed?in.
2- BüYük hARf kÜçüK haRf OlayıNI atlAMAyın.
3- Bu "Dolar" i$areti de size i$ çıkarmasın artık.
4- Veenönemlisisözcükler arasındaboşlukbırakın.
5- A ma g erek siz bo şluk lar d an k açının.
6- Gösterin özen cümleleri kullanmamaya devrik.
7- Sözcüklari anlaşılur vea dorğu yazen.
8- Bu güzelim Türkçemize foreign wordlar katmayın.
9- In keys yu rayt Ingilis vords, it hez to bi andirsitendibil.
10- Türkçe’deki spesifik kelimeleri İRDELEMEYİN.
11- Narin maillerinizi naciz kibarlığınızla süslemeyiniz efenim.
12- Benim Türkçem mükemmeldir, NARSIST şeyler yazarsanız hemen anlarım.
13- Yazılarınızda kibar olun, meydan okumayın, yoksa sizi harcarım.
14- DiĞer yandan, TÜrkÇe karakter iŞinize geliyorsa yazIp gÖnderin.
15- Yazdığınızı yarım bırakmamaya lütfen özen gös...

Yerleşim : Türkiye / Manisa  |  Meslek : Satış / Pazarlama
mk13
Yeni Üye

Toplam 43 yazı
10/09/2012 :  14:08:31  Alıntı
solucan gübresi ile ilgili dün tv de bir haber vardı. diyarbakır karpuzunda kullanılmaya başlanılmış. 50 kg a kadar ağırlk artışı olmuş. sanırım tarım bakanlığının katkıları ile olmuş. ama nasıl üretilir belmiyorum. sanırım internette cevabı vardır bu sorunun.

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Memur
mikolife
Yeni Üye

Toplam 18 yazı
10/09/2012 :  16:54:38  Alıntı
ntv de yeşil ekran da bir kaç yıl önce amerikalı şirketleri tanıtıyorlardı.

evsel atıkları yemek artığı gibi şeyleri raf üzerine koymuşlardı ve solucanlar bunları yiyince gübre üretiyolardı. sıvılaştırıp gübreyi amerika piyasalarına sunuyolardı. ben konuda uzman değilim ama. israil özellikle çöldeki arazilerinde yarasa gübresi de kullanıyor.
internetten araştırmak gerek konu hakkında daha detaylı bilgiyi. tarım ve köy işlerine bir danışın derim. kolay gelsin. türkiye mizin geleceği tarım da yanlış politika lar hala devam ediyor ama halkımız üretmekten asla vazgeçmemelidir.

Yerleşim : Türkiye / Gaziantep  |  Meslek : İletişim
fagu03
Yeni Üye

Toplam 52 yazı
10/09/2012 :  23:26:16  Alıntı

http://www.agaclar.net/forum/solucan-kompostu/18902.htm
Bilgi malumat değildir. Bilmenin tek yolu deneyimlemektir.

Yerleşim : ALMANYA / Frankfurt  |  Meslek : Diğer
Savaş Gönen
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
11/09/2012 :  15:56:55 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Konu hakkında aradığınız tüm bilgileri www.solucangubresi.web.tr adresinde bulabilir ve sorularınızı sorabilirsibilirsiniz. Ayrıca bu sitede profesyonel üreticilerle yapilan röportajları da görebilirsiniz.

Saygılarımla...

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Diğer
selleo
Yeni Üye

Toplam 39 yazı
02/07/2013 :  22:31:46  Alıntı
bu iş nasıl
zamanın en cesurları şimdi toprak altında sen de ona göre yaşa..

Yerleşim : Türkiye / Ankara
masal06
Üye

Toplam 2659 yazı
19/10/2013 :  07:17:21  Alıntı
Anlaşılan bu konu daha öncede açılmış
"BEDAVA PEYNİR SADECE FARE KAPANINDA OLUR"

"Zirvelerde Kartallar da bulunur, Yılanlar da. Ancak birisi oraya süzülerek, diğeri ise sürünerek gelmiştir. Önemli olan nereye gelmiş olduğunuzdan çok, nereden ve nasıl geldiğinizdir."

ßeLki Sandığınız Kadar Ukala,
ßeLkide Tahmin Edemeyeceğiniz Kadar Mütevaziyim
ßiraz SakLıyım ßazen YasakLıyım Kimseyi Örnek ALmam
Kimseye Örnek OLmam Arkama ßakmam 'AsLa' Demem
'Keşke'Leri Sevmem !!
ELeştiri DinLerim Nasihat DinLemem

Şüpheciyim ama kuruntu yapmam Kendimle çelişebilirim ama kafama takmam Dalga geçerim ama kırmam Ciddiye alırım ama kapılmam Huzur veririm ama söz vermem Sahip olurum ama ait olmam....

Yerleşim : Türkiye / Samsun  |  Meslek : Satış / Pazarlama
şanslı
Üye

Toplam 437 yazı
19/10/2013 :  16:39:49  Alıntı
enteresan...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
masal06
Üye

Toplam 2659 yazı
19/10/2013 :  18:14:29  Alıntı
"Ağızdan ağıza pazarlama, ürün ya da hizmetlerinizi pazarlamanın en etkili yoludur. Müşteriler, ürün ya da hizmetiniz hakkında olumlu şeyler söylediklerinde, ücretsiz, güvenilir ve odaklı pazarlama mesajı verirler. Sözcükler bir kez yayılmaya başladı mı, genellikle çok hızlı yayılır. Başka hiçbir pazarlama taktiği, tek pakette böylesine bir avantaj sunamaz.

Pek çok şirket, ağızdan ağıza pazarlamanın, iyi bir ürün sunmakla başladığını düşünerek yanılgıya düşer. Oysa, hep böyle olmaz. Ağızdan ağıza pazarlama, kendiliğinden olabileceği gibi, yapılandırılmış bir stratejiyle de ortaya çıkabilir. "

Solucan gübresi üreticilerinin sitedeki takdiği bu olsa gerek

"BEDAVA PEYNİR SADECE FARE KAPANINDA OLUR"

"Zirvelerde Kartallar da bulunur, Yılanlar da. Ancak birisi oraya süzülerek, diğeri ise sürünerek gelmiştir. Önemli olan nereye gelmiş olduğunuzdan çok, nereden ve nasıl geldiğinizdir."

ßeLki Sandığınız Kadar Ukala,
ßeLkide Tahmin Edemeyeceğiniz Kadar Mütevaziyim
ßiraz SakLıyım ßazen YasakLıyım Kimseyi Örnek ALmam
Kimseye Örnek OLmam Arkama ßakmam 'AsLa' Demem
'Keşke'Leri Sevmem !!
ELeştiri DinLerim Nasihat DinLemem

Şüpheciyim ama kuruntu yapmam Kendimle çelişebilirim ama kafama takmam Dalga geçerim ama kırmam Ciddiye alırım ama kapılmam Huzur veririm ama söz vermem Sahip olurum ama ait olmam....

Yerleşim : Türkiye / Samsun  |  Meslek : Satış / Pazarlama
vetman996
Üye

Toplam 242 yazı
20/10/2013 :  01:28:27  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - furki
Yerel bir gazetede , solucan gübresini çiftçilere tanıtımı konusundaki haberini okudum.ABD'de uzun yıllardır kullanıldığını ve oldukça etkili olduğunu yaptığım araştırmalarda gördüm.
Solucan gübresi üretiminde tecrübeli arkadaşların bilgilerini bekliyorum.
-Üretim nasıl yapılır.
-Üretim için ne kadar alan gereklidir.
-Yatırım maliyeti ne kadardır.
-Pazarlama konusunda sıkıntılar nelerdir. vs vs
NOT:Lütfen solucan gübresi üretimi yapmış yada halen yapan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.Zira internette çeşitli araştırmalar yaptığımda yeterli bilgiyi bulamadım.

Değerli Hemşerim Hamza Bey Merhaba.
Solucan gübresiyle ilgileniyorsanız veya yerinde görmek istiyorsanız Manisa Salihli'deyiz. Sizi her zaman bekleriz.

Eğer sorduğunuz soruların cevabının paylaşılmasını istiyorsanız uygun bir zamanda detaylı cevaplayabilirim.

Selamlar... Saygılar....

Yerleşim : Türkiye / Manisa  |  Meslek : Veteriner
vetman996
Üye

Toplam 242 yazı
20/10/2013 :  01:32:15  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - masal06
"Ağızdan ağıza pazarlama, ürün ya da hizmetlerinizi pazarlamanın en etkili yoludur. Müşteriler, ürün ya da hizmetiniz hakkında olumlu şeyler söylediklerinde, ücretsiz, güvenilir ve odaklı pazarlama mesajı verirler. Sözcükler bir kez yayılmaya başladı mı, genellikle çok hızlı yayılır. Başka hiçbir pazarlama taktiği, tek pakette böylesine bir avantaj sunamaz.

Pek çok şirket, ağızdan ağıza pazarlamanın, iyi bir ürün sunmakla başladığını düşünerek yanılgıya düşer. Oysa, hep böyle olmaz. Ağızdan ağıza pazarlama, kendiliğinden olabileceği gibi, yapılandırılmış bir stratejiyle de ortaya çıkabilir. "

Solucan gübresi üreticilerinin sitedeki takdiği bu olsa gerek

Değerli Kardeşim Merhaba.

Anlatmak istediğiniz mesajı tam alamadım. Biraz daha açarsanız sevinirim. Selamlar...

Yerleşim : Türkiye / Manisa  |  Meslek : Veteriner
Iran ticaret
Yeni Üye

Toplam 19 yazı
04/11/2013 :  19:13:29 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
merheba
Iranda solucan gubresi aylik 300-500 ton ihrac edebiliriz.
turkiyede musteri olursa bana mail gonderin!hemen arayim
Meh_mor2003@yahoo.com

Yerleşim : İran / Tehran  |  Meslek : Ticaret
serhan34
Üye

Toplam 400 yazı
05/11/2013 :  00:32:36  Alıntı
iran ticaret fiyat hakkında bilgi gönderebilirimisin jibi34@hotmail.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama
Iran ticaret
Yeni Üye

Toplam 19 yazı
07/11/2013 :  16:58:03 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

Bizim urun TUV sertifikasina (ISO9001) sahip bir solucan gubredir.
Fiyatlarimiz: 0.5-1.5 YTL her Kilo. solucan gubrenin kalitesine(Grade A,B ve C ) gore degismekdedir.
Ambalajlar : 20kg lamine ambalaj.
Teslimat sekli : EXW. Ex Works. Tahvil Iranda olacak (Zencan ilcesi)
Suresi: aylik 300ton temin ede biliriz
Istedigin kaliteni (ozel solucan gubre analizi) de uretebiliriz.

Yerleşim : İran / Tehran  |  Meslek : Ticaret
ramelott
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
05/02/2014 :  12:08:14  Alıntı
Bu işi en güzel Ispartada Gültekin Gürelli isimli kişi yapıyor.Ekosol farm veya Burdur'daki Solidem'e gevenmeyin.Onlar sadece Sığır Gübresi satıyor.Solucan Gübresi satmıyor.Kendi güzlerimle gördüm.Kazıklanmayın
Önce eğitim

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Turizm
7706
Üye

Toplam 131 yazı
30/07/2014 :  08:45:19  Alıntı
Bu işi burada msj yazan vetman arkadaşımız haricinde yapan arkadaşlar varsa ve bizi tecrübelerinden faydalandırırlarsa memnun olurum. satış rakamı kilo 2 tl civarı, bu rakam çiftçiye ağır gelmezmi, gerçekten verimli ve bizde bunu ürettik diyelim satış konusunda sıkıntılar olabilir diye düşünüyorum.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Diğer
tugiacar
Üye

Toplam 100 yazı
10/12/2015 :  09:51:38  Alıntı
Birkaç gündür solucan gübresi ile ilgili araştırmalar yapıyorum.Bu işi yapanlar öyle güzel böyle güzel diyorlar.Ama ben bir konu hakkında sürekli aynı yönde ( iyi ya da kötü) sözler duyunca inanmakta zorlanıyorum.Bu sebeple burada bu işe başlayıp istediğini bulamayanlar var mı? Başarısız olanlar var mı? Ayrıca pazarlama konusu en büyük problem olarak duruyor.Bu konuda yaşaman sıkıntılar var mı?

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Diğer
haksol
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
10/04/2017 :  16:37:00 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
ORGANİK TARIM SEKTÖRÜNE SİZDE KATILMAK İSTİYORSANIZ SİZ DEĞERLİ GİRİŞİMCİLERİMİZE ÖZEL KAÇIRILMIYACAK FIRSATLAR
HAKSOL ORGANİK TARIM olarak siz değerli müşterilerimize özel kısa süreliğine kaçırılmayacak fırsatlar sunuyoruz.
Peki nedir bu fırsatlar;
1) SAYIM GARANTİSİ(+%5)
a-) Solucan siparişlerinizi doğru sayım teknikleri ile solucanlara zarar vermeden uygun koşullar altında siparişe hazır hale getiriyoruz
b-) Solucan sayınızın azda olsa eksik çıkması ihtimalini göz önünde bulundararak verdiğiniz siparişin % 5 daha fazlasını siparişinize ekliyoruz
2) %10 BİZDEN HEDİYE
a-) Sipşarişinizi bizden vermeniz kaydıyla istediğiniz solucan miktarının tam %10 daha fazlasını veriyoruz.
b-) Örneğin; 100.000 adet solucan siparişi verdiniz biz siparişinizi sayıp yukarıda bahsettiğimiz sayım garantisi ile %5 daha fazlasını yani 5.000 adet
solucanı ekliyoruz. Daha sonra %10 yani 10.000 adet solucanı da sizlere HEDİYE olarak gönderiyoruz. Yani vermiş olduğunuz 100.000 adet
solucan elinize tam 115.000 solucan olarak geçiyor.
3) ÜCRETSİZ NAKLİYE
a-) Vermiş olduğunuz solucan veya solucan gübresi siparişinizi Türkiye'nin neresinde olursanız olun istediğiniz adrese, özel araçlarımızla teslim ediyoruz.
4) ÜCRETSİZ KURULUM
a-) İstek halinde solucanları bakacağınız kasaları hiçbir ücret talep etmeden kendimiz temin edip, adresinizde kurulumunu yapıyoruz.
5) ÜCRETSİZ EKİPMAN
a-) Solucan siparişinizle birlikte özel sıcaklık ve nem ölçme cihazı solucan adedinize görede 1-2 aylık fermante edilmiş solucan maması tarafımızdan
hiçbir ücret talep edilmeden karşılanacaktır.
6) SİTEMİZDE REKLAM
a-) Solucanlarınız bizden almanız koşuluyla sitemizde özel olarak isim, soyisim, telefon numarası ve adres gibi bilgilerinizi hiçbir ücret talep etmeden yayınlanacaktır.
7) ÜCRETSİZ TEKNİK DESTEK
a) Isıtma sistemi, sulama sistemi, kendi imalatımız olan ve piyasa altı bir fiyatla sürekli akış sistemi vs. gibi konularda teknik destek ve bilgi verilir
8) MÜŞTERİ DESTEĞİ
a-) Solucanlarınızı bizden almanız koşulu ile bu işi yaptığınız bölgeden bizi arayıp solucan ve solucan gübresi almak isteyen müşteriler hiçbir komisyon ücreti
talep etmeden size yönlendirilecektir(Bu konuda kafa karışıklığı ve güvensizlik hissi oluşabilir lakin bizle iletişime geçmeniz durumunda herşeyi detaylı bir şekilde anlatılacaktır)

BU FIRSATI SAKIN KAÇIRMAYIN
YAPMANIZ GEREKEN TEKŞEY BİZİ ARAYIP SOLUCAN SİPARİŞİ VERMEK
GERİSİ BİZE AİT

İLETİŞİM
http://haksol.com - haksoltarim@gmail.com
0543 356 7899 - 0542 524 9407
ENES

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ  |  Meslek : Diğer
zizanet
Yeni Üye

Toplam 20 yazı
27/08/2017 :  10:26:08 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
https://www.gubreler.com/kategori_organik-gubre_19.htm
ve
https://www.gubreler.com/kategori_organik-gubreler_3.htm
sayfaları size oldukça yardımcı olacaktır.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Diğer

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

8.69 saniye.
10:14:31, 29 Mart 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım