İstiridye Mantarı Üreticiliği Bilgi - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

İstiridye Mantarı Üreticiliği Bilgi

bolu14
Yeni Üye

Toplam 37 yazı
13/08/2012 :  15:43:36 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba,
İstiridye mantarı üretimi hakkında üreticilerden ve bu işe ilgi duyan girişimcilerden bilgi almak istiyorum.Eski bir samanlık ve ahırım var.75 m2 toplam alan mevcut.Buraya nasıl bir yatırım yapabilirim?
Barış Ç

Yerleşim : Türkiye / Bolu  |  Meslek : Muhasebe
dogalhan
Yeni Üye

Toplam 99 yazı
13/08/2012 :  19:41:38  Alıntı
Ben bir ara ilgilenmiştim, Kapalı alan gerekiyor ve anlatıldığı kadar kolay değil tabii ki de her iş gibi ancak alım garantisi veren firmalar var, önemli olan kaliteli kompost'tan kaliteli ürünü elde edebilmektir.İstiridye mantarları müşterisi hazır kaliteli ürünlerdir.

Saygılar
Her Türlü Sorunuz İçin ;
0530 972 04 72

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
nuki
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
17/08/2012 :  21:17:27  Alıntı
bende bir ara araştırmıştım marmara mantar diye bi firma var onların web sayfasına bi bak istersen. ben telefonla da görüştüm bu konuda tecrübeli kişiler olduğunu düşünüyorum

Yerleşim : Türkiye / Kayseri  |  Meslek : Esnaf
ryucel
Üye

Toplam 122 yazı
19/08/2012 :  22:17:22  Alıntı

ankarada tesisi olan biri olarak söylemek istiyorum ki bu iş dışarıdan gözüktüğü kadar kolay olmayan zaman sabır ve emek isteyen bir iş.75 mt2 için öncelikle uzmanların detaylı olarak ahırı görüp incelemeleri ve buna göre proje çizmeleri gerekmektedir.siz ahırım var dediniz ahırda yetiştirmek için öncelikle orayı iyice dezenfekte etmeniz gerekmektedir daha sonra ilaçlama ve tadilat olması gerekmektedir malum ahırda böcek olması ihtimaldir bunun dışında ekipmanlar ve diğer malzemeleri dediğim gibi uzmanlarla görüşmenizde fayda var saygılar

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
kyzikos
Yeni Üye

Toplam 41 yazı
24/08/2012 :  22:48:19  Alıntı
bende bu işi izmirde yapmayı planlıyorum...ancak yer konusunda bıraz sıkıntım var...kiralık bır depo yahut bu ıse uygun bır yer tam bulamadım...ayrıca malıyetıu herkesın dedıgı gıbı o kadar fazla bır ıs olmadıgı kanaatındeyım...tabı tecrube esasdır ben sadece ınternet arastırmalırım uzerıne konsuyorum...marmaramantar denılen fırmayla bırebır konustum yaklasık 100 m2 lik bır alan kompost dahıl (10 TON) 12 lıra fıyat bıcdıler ortalama...sonra dneızlıden bırısını aradım 200-300 m2 bı yer ıcın yıne kompost dahıl 30-/40 bınlıra bıcdıler (alet edevatlar cıhazlar falan dahıl) ayrıca bana denızlıdekı arkadas aylık 5 bınlıra kazanırsın dedı...bılmıyorum ne kadar dogru...
iş cok guzel bence cok zevklıde olduguna ınanıyorum fakat pazar payı konusunda sıkıntım var...yanı asıl para bence ıhracatta oldugunu dusunuyorum tabıı ılerıye donuk paketleme sıstemını yapman lazım...ayrıca bır yıl ıcınde mutlak bu ısın kurdu olup kendı kompostunu hazırlamyı ogrenmen lazım standartlar dahılınde...
eger bu ısı yapan arkadaslar pazar konusunda bılgı verırlerse cok sevınırım ...toptancılar 4 lıradan alıyor en az kılosunu sanırım...elde kalma ıhtımalı var mı ayrıca rısklerı nelerdır bu ısın ozellık hanı kıran dedıgım olay bunlarada olur..cok dayanaklı oldugunu soyledıler ama tecrubelıler bılgı verırse sevınırım

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İthalat / İhracat
bolu14
Yeni Üye

Toplam 37 yazı
27/08/2012 :  14:30:40  Alıntı
1 kg mantarı 4 tl den sattığımızı düşünelim 1 kg mantar üretmek ve satmak için ne kadar maliyet harcamamız olur.
Barış Ç

Yerleşim : Türkiye / Bolu  |  Meslek : Muhasebe
kyzikos
Yeni Üye

Toplam 41 yazı
30/08/2012 :  00:00:59  Alıntı
izmirde pazar olayı nasıldır..elden çıkartmak ne kadar kolay yahut zordur...bu konuda nereleri araştırmalıyım...malum paketle sistemi yapmıcam ..ürettiğim malı çıplak olarak nerelere satabilirim izmir bçlgesinde

kyzikos
Yeni Üye

Toplam 41 yazı
30/08/2012 :  18:26:58  Alıntı
tamam anlıyorum peki haldeki arkadaşlara gıtsek selamunaleykum su kadar mantar verıcem su kadardan dersek alırlar mı? izmir bolgesınde bu ıs nasıl gıder ne dıyorsunuz??

Süley12
Yeni Üye

Toplam 33 yazı
05/09/2012 :  11:27:24  Alıntı
ihracat yapmak isteyenler kurutma imkanini arastirsin. Yas mantar ihracati YAS is :-) . Kaliteli üretim yapanlarla irtibata gecebiliriz.
Almanya pazarini eski dogu blok EU ülkeleri kapmis, ama su an elimde 900 e yakin Restaurant ve Otel adresi var (adresleri iyiki saklamisim :-) ). Aracisiz direkt satis denemesi yapabiliriz.

aho1970@yahoo.com

Yerleşim : Türkiye / Izmiir  |  Meslek : Elektrik / Elektronik
ok41
Yeni Üye

Toplam 13 yazı
08/09/2012 :  09:42:08 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Tonlarca kompost alarak bu işe girmek yerine ufaktan 50-100 kg kompostu kendiniz üreterek ilk denemenizi yapmanız bence en mantıklısı. İnternetten araştırdığım kadarıyla kendi kompostumu ufak çaplıda olsa yaptım. Ve çok verimli olduğunu düşünüyorum. Normal mantar kompostunu hazırlamak zordur fakat istiridye mantarı kompostu daha kolay hazırlanabilmekte.

Yerleşim : Türkiye / Kocaeli  |  Meslek : Diğer
zizanet
Yeni Üye

Toplam 20 yazı
12/10/2012 :  14:06:55 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
TENNAR Mantar http://www.mantarcilik.org/ şu anda internet üzerinden mantara ilgi duyan herkesin ziyaret etmesi gereken tek site durumunda. Mantar satışı, firmaları, Haberler, duyurular, mantar yetiştirme, kompost üretimi ile ilgili teknik konular, yorum ve ilanlar hepsi sitemizde. http://www.tennar.com/tr/mantar/

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Diğer
damlakorkmaz
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
11/05/2014 :  02:25:18 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhabalar,
Mantarcılık konusunda çok yakında yayınlayacağımız site için;
- Kullanıcı ilk üyelerden olmak ister misiniz?
- Ücretsiz reklam alanlarından faydanlanmak ister misiniz?
- Altın üyelik fırsatı ile sitemizde bir adım önde başlamak ister misiniz?
Lütfen sitemiz RSSüyeliğineabone olun
http://www.mantarsatis.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
istikbal28
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
21/07/2014 :  17:15:43 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Konya da bulunan istiridye mantar ve kompost üretim tesisimize aile sebeblerden dolayı ayrılmak zorunda kalan ortağımızın yerine hisse ortağı alınacatır. ilgilenen arkadaşlar arasın detayları görüşelim. sadece %25 e kadar hisse satılıktır. husrev bey 0505-3145082
husrev

Yerleşim : Türkiye / Konya İstanbul  |  Meslek : Mühendis
okan22
Yeni Üye

Toplam 26 yazı
22/07/2014 :  10:30:07  Alıntı
evimde küçük çaplı (kendimize kadar) denemelik üretim yaptım. tadı oldukça lezzetli. ticari olarak işe atılım konusunda maddiyattan ve pazar sıkıntım olacağını düşünerek te bu işe girmeyi erteliyorum. çeşitli kompost türleri deneyerek mantar üretimi gerçekleştirdim. en ekonomik olanı saman kompostu.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul Asya  |  Meslek : Danışmanlık
barishank
Üye

Toplam 432 yazı
28/10/2014 :  21:47:46 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
https://www.facebook.com/istiridyemantariuretimi
mantar ve kompost satışı

Yerleşim : Türkiye / Denizli  |  Meslek : Mühendis
kızılkaya
Üye

Toplam 180 yazı
06/04/2016 :  23:56:53 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
merhaba arkadaşlar.yalova ve çevresinden toptan olarak istiridye mantarı ve beyaz şapkalı mantar (kültür mantarı) satılır ve alınır. üretici olan arkadaşlar, elinde kaliteli mantar olanlar aşağıdaki numaradan bizimle iletişime geçebilirler.
kizilkaya_67@hotmail.com 05333147806

Yerleşim : Türkiye / Yalova  |  Meslek : Diğer

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

7.77 saniye.
15:51:46, 3 Mayıs 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım