Farklı Bir Döner Konsepti - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Farklı Bir Döner Konsepti

mert1034
Yeni Üye

Toplam 68 yazı
06/07/2012 :  22:23:38 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Şans eseri yurtdışında dönercilik mesleğini araştırırken karşılaştım,belki yardımcı olabilir.

İlki Our Kebab Fransa'da bulunuyor.

http://www.youtube.com/watch?v=hVnvtpP6iCk

http://www.ourkebab.com

Diğeri ise bir çok ülkede faaliyet gösteren O'kebap

http://www.okebap.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bankacılık-Finans
VSL
Üye

Toplam 628 yazı
06/07/2012 :  23:28:07  Alıntı
Evet kardeş gittim buraya aynen çok güzel ve olması gereken concept budur,

Biz hala paçalarımızı katlayıp tokyalarımızı giyip (Ben sanki ayak parmaklarını görmek zorundaymışım gibi )

döner doğruyoruz. Sadece birbirimizden gördüğümüz şeyin aynısını yapıyoruz, hani bizde çok fikir vardı

akşam dan sabaha binbir fikir doğuruyorduk da paramız yok derdik ya, hiç bir şey yapmıyor sadece birbirimizi

taklit ediyoruz.

Bu işten anlayan arkadaşlar alın size concept zamanla dahada geliştirilebilir.

Teşekkürler mert1034

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İthalat / İhracat
mert1034
Yeni Üye

Toplam 68 yazı
07/07/2012 :  14:12:10  Alıntı
İyi bir logo ve websitesi bile insanların gözündeki izlenimi bir anda olumluya çeviriyor.

lokumcu35
Yeni Üye

Toplam 19 yazı
09/07/2012 :  16:15:26  Alıntı

Yerel işletmelerimizle karşılaştırınca gerçekten bu konuda çok gerilerdeyiz bunda sebep de bir bakıma gelir düzeyi denebilir. Sandviç+ayran+patatesi i 3tl ye verebiliyorsak bir gıda üretimi ve servisi için gerekli olan bir çok standart özellikten vazgeçmemiz gerekmekte. Bu vazgeçilmişlikler sonucu ortaya çıkan hijyenden uzak üretilmiş, kalitesiz, belki lezzetli ama sağlıksız ürünü sadece kesemize uygun olduğu için talep etmeye devam ediyoruz. Bizler talep ettikçe de bunlar üretilmeye bu tarz işletmeler de açılmaya devam edecek. Halkımız ne zaman bir fastfoot öğünü için 15-20 tl yi gözden çıkaracak kadar para kazanmaya başlar, bu kalite standartları da işletmeler için avrupa düzeyine yaklaşmaya başlar.

25Tl yevmiye alan birinin, dürümcüde 20 tl harcaması mümkün olmadığı için kaliteli gıdalar üreten işletmeleri sadece gelir seviyesi yüksek semtlerde ve avm lerde görmeye devam edeceğiz. Bize gene mavi köşe dürüm evinin yolu gözüküyor...
Az OLsun, Zor Olsun ama HELAL Olsun...

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Esnaf
mert1034
Yeni Üye

Toplam 68 yazı
09/07/2012 :  17:02:56  Alıntı
tabii ki paylaştığım konseptlerde menü fiyatı tl ye çevirince 20 25 tl lere kadar çıkıyor,dediğinizde haklısınız ki bu konseptler bence Türkiye'de tutmaz.

VSL
Üye

Toplam 628 yazı
09/07/2012 :  22:14:51  Alıntı
Arkadaşlar bu konsept te olması gereken fiyatlar yaklaşık olarak böyle doğrudur, bizim ülkemizde fiyat biraz daha aşağıda tutulabilir elbette, ancak bir gerçek varki, bahsettiğiniz yövmiyenin çok çok üstünde kazananlar için böyle bir döner konsepti çok az. Bu söylediğiniz rakamlarla hemen hemen aynı fiyatlara G...lik fastood restoranda çıkabilecek fiyatlar aynıdır, ve restoranda sürekli olarak kuyruk var, çok da şubesi olmadığı halde,

Bu şu anlama gelirki asla pahalı ve concept restoranlar sinek avlamaz, mutlaka müşteri portföyü artarak devam eder, lütfen hala 3 liraya döner ayran hesaplarını yapmayın ,o başka bir hesap bu başka bir hesap.

lokumcu35
Yeni Üye

Toplam 19 yazı
09/07/2012 :  23:03:33  Alıntı
Pahalı ve konsept restoranların ya da gıda işi yapan elit kesime hitap eden işletmelerin doğru yerlerde sinek avlamayacağına, sayın VSL arkadaşımızın da dediği gibi müşteri portföyünün de giderek artacağına katılıyorum. Mert Bey in de bu konseptin Türkiyede tutmayacağı inancına katılmıyorum, dediğim gibi Bunun Türkiye de sayısız da örnekleri var Bebek, Etiler, Kadıköy, Levent gibi müşteri portföyünü yüksek gelir seviyesine sahip insanlardan oluşturan semtlerde 50 Tl makarnaya verip bir kahveyi 20Tl ye içmek bir prestij meselesi haline geliyor.

Benim 3 liraya döner ayrandan kastım sanırım anlaşılmamış, Türkiye nin gelir seviyesi rakamları dikkate alınacak olursa örnekteki gibi konsepte sahip işletmelerin Türkiyenin belirli bölgelerine hatta sayılı şehirlerinde ki sayılı semtlere sıkışacakları görülür. Bu konsepti Anadolu daki kaç şehir de tutturabilirsiniz bu fiyatlarla? Zaten Mert Bey in verdiği örnekteki okebap işletmelerinin hangi şehirlerde olduğuna bakarsanız daha net bir tablo çıkar. Bebek, Etiler bu dürümü yer, bu konseptle ve fiyatlarla da deli ciro yaparlar ama geriye kalan 70 milyon 3tl ye dürüm ayran ve patatesi talep etmeye devam edecek ve bunu sunan salaş işletmeler (gelir seviyemiz artmadıkça) aynı hızda yayılmaya devam edecek.

Gelecekte bu tarz işletmeler Türkiye nin dört bir yanında olacak ama bu gelecek yakın bir gelecek değil...

VSL
Üye

Toplam 628 yazı
09/07/2012 :  23:54:35  Alıntı
lokumcu35 kardeşim genede söylediklerine katılamıyorum,

Tekirdağ dan Diyarbakır, Vana kadar inanki bu tür işletmeler iş yapar Orta Anadolu ve hatta Doğu ve Güney Doğuda bile lüks concept restoranlarda para harcıyabilecek kapasite var, o bölgelerde var olan AVM lere ve kiraları ile bir ilgilenin göreceksiniz,

Her zaman için Doğru mal doğru müşteriye ulaşmalı, Okul karşısına böyle bir yer açarsan siftah bile edemezsin bir kaç kere öğretmenler gelir o da bir kaç kere , ancak 3 liraya döner ayran satmalısın,

Bu çok uzak bir gelecek değil zira şu anda Türkiyede en çok Lüks ürün tüketiliyor, anlasın anlamasın ama lüks tüketiliyor.

lokumcu35
Yeni Üye

Toplam 19 yazı
10/07/2012 :  00:25:35  Alıntı
Altı delik ayakkabı giyenin cebindeki 9 liralık sigara lüks tür, asgari ücret alıp cebinde ıphone taşıyan adam için de bu lükstür, 1000 Tl maaş alıp boğazda her gece rakı balık keyfi yapan adama da bu lüks tür, 3 durak yürümeye üşenip taksi çeviren için de bu lükstür, evine ömrünce 1 kilo çay şeker almamış gencin cafe de bir fincan kahveye 20Tl vermesi de lükstür, hiç para kazanmamış bir gencin işçi babasına aldırdığı 300Tl lik ayakkabı da lükstür diyorsak, Türkiye de en çok lüks tüketiliyor doğrudur...

Bu konseptin Türkiye de tutacağı konusunda hemfikiriz ancak çapında ve zamanlamasında anlaşamadık :))) İnşallah ben yanılırım çünkü yanılmış olmam gelir seviyemizin arttığınında göstergesi olacak...

mert1034
Yeni Üye

Toplam 68 yazı
10/07/2012 :  00:29:00  Alıntı
Fikirlerinize saygı duyarım ancak pizza İtalya'da maddi sıkıntı çeken insanlar için ortaya çıktığı söylenen bir yiyecek ki Türkiye'de pizza orta gelir ve üst gelire hitap eder.50 liraya yenen makarnada gastronomik alana girer,bizim insanımız döneri gastronomiye sığdırır mı bilemiyorum..

VSL
Üye

Toplam 628 yazı
10/07/2012 :  00:59:24  Alıntı
lokumcu35 kardeşim işte benimde söylemeye çalıştığım şeyler sen söyledin zaten, hak etmiş olalım yada olmayalım ama o lüks olan şeyi milletimiz alıp kullanmayı çok seviyor,

Sen yanılmıyorsun ne demek istediğini çok çok iyi anlıyorum merak etme, Lüks'ü hak ettiğimiz zaman milletçe kullanabilmeliyiz , ama maalesef çapına ve zamanlamasına biz karar veremiyoruz, sistem böyle Kapitalizm böyledir, fırsatını buldumu, hiç kimsenin hak edip hak etmediğine bakmaksızın cebindeki parayı boşalttırabilmektir.

Kim nasıl düşünürse düşünsün, Burada hepimiz Kapitalizme hizmet eden askerleriz, bazılarımız ben askerim ama adam öldüremem ,diyor bazılarıda ben Kapitalizmin askeriyim her ne pahasına olursa olsun öldürürüm diyor.

Gerçek olan ne peki ? gerçek olan şu ki ticaretimizde, asla hiçbir zaman duygusal yaklaşmadan elimizdeki malın en yüksek fiyatını almalıyız, ne zamana kadar en yüksek fiyatı verenler vermeye devam ettiği zamana kadar.

''Ben çok dürüst esnafım, yada tüccarım, hem de tek satıcı benim alırım 100 liraya satarım 120 liraya ''

Bunun adı DANGALAK tüccardır 100 liralık malın 1500 liraya alıcısı varsa 1500 e satacaksın.

Bu sebeple milletin aç karnına gezip 1000 liralık telefonla gezmesi, beni rahatsız etmiyor aksine iştahımı kabartıyor.
Böylesine ne halt ettiğini bilmeyen bir toplumdan, daha kazanılacak çoookk PARA var

kartalimkartal
Üye

Toplam 211 yazı
10/07/2012 :  11:04:20 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Arkadaslar ben Hollanda da ikamet ediyorum ve Avrupanin bir cok ulkesinede gidip geliyorum ve bu tur isletmeleri gozlemliyorum. Durum oyle bir hal aldiki Doner veya donercilik Turkiyeden ancak benim yurtdassim akkilli insanlar iyi ticari kafasi olan insanlar sadece doner degil o ulkenin tamak tadina gore de conceptler uretiyorlar ve son yillarda acilan her bir restorant veya donerci bir oncekinden daha modern caga uygun hem goze hem mideye hitap ediyor ve bunu yapabilenler de ayakta kaliyor ve iyi paralar kazaniyorlar. Yeni yeni donerci zincirleri olusdu ve bu daha da buyuyecek. Ama doner diyince sadece doner satmakla olmuyor buna degisik soslar ilave edildi, Turkiyede bilinmeyen bir sey ama avrupada vazgecilmeyen 'Sarimsak Sos" Sambal ve taze salata ozellikle (ijsbergsla) marul,domates kirmizi sogan,salatalik,acili tursu donerin olazsa olmazi oldu. Hatta rotterdamda bir vatandas Kapsalon diye bir sey uydurdu ve tum Hollandayi aldi.

http://www.donercompany.nl/nl/produkte.html
http://www.google.nl/imgres?imgurl=http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/ec/Kapsalon_Amstelveen.jpg&imgrefurl=http://en.wikipedia.org/wiki/File:Kapsalon_Amstelveen.jpg&usg=__weVqETkc5M4S3AWn6UTCkUauySk=&h=2000&w=3008&sz=577&hl=nl&start=15&zoom=1&tbnid=IGxn61yvZmN8SM:&tbnh=100&tbnw=150&ei=1-H7T4KwO9S48gPg0vG8Bw&prev=/search%3Fq%3Dpatat%2Bkapsalon%26um%3D1%26hl%3Dnl%26sa%3DN%26tbm%3Disch&um=1&itbs=1
www.oydanismani.org
www.voetbalportaal.nl
www.volkabulaire.nl
www.besiktask.info

Yerleşim : Hollanda / Rotterdam  |  Meslek : Sigortacı
edincik su
Yeni Üye

Toplam 15 yazı
16/07/2012 :  13:12:58  Alıntı
aklıma "donas" geldi.

Yerleşim : Türkiye / Bandırma
blueman_ak
Yeni Üye

Toplam 61 yazı
06/06/2014 :  15:23:05  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - mert1034
tabii ki paylaştığım konseptlerde menü fiyatı tl ye çevirince 20 25 tl lere kadar çıkıyor,dediğinizde haklısınız ki bu konseptler bence Türkiye'de tutmaz.

Eğer siz euroyu tl ye çevirip hesap yaparsanız yanılırsınız. Bende barcelonaya ilk geldiğimde euro tl olarak hesap yapıyordum ve bana aşırı pahalı geliyordu. Şimdi 1 euro 1 tl gibi bakıyorum. Normal geliyor. Burada 5 eurodan başlıyor menu fiyatları

Yerleşim : İspanya / Barselona  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
eseslix
Üye

Toplam 345 yazı
06/06/2014 :  20:22:41  Alıntı
gobitte ankara ................
eses

Yerleşim : Türkiye / Eses
byhost
Yeni Üye

Toplam 74 yazı
11/06/2014 :  00:40:02 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - VSL
lokumcu35 kardeşim genede söylediklerine katılamıyorum,

Tekirdağ dan Diyarbakır, Vana kadar inanki bu tür işletmeler iş yapar Orta Anadolu ve hatta Doğu ve Güney Doğuda bile lüks concept restoranlarda para harcıyabilecek kapasite var, o bölgelerde var olan AVM lere ve kiraları ile bir ilgilenin göreceksiniz,

Her zaman için Doğru mal doğru müşteriye ulaşmalı, Okul karşısına böyle bir yer açarsan siftah bile edemezsin bir kaç kere öğretmenler gelir o da bir kaç kere , ancak 3 liraya döner ayran satmalısın,

Bu çok uzak bir gelecek değil zira şu anda Türkiyede en çok Lüks ürün tüketiliyor, anlasın anlamasın ama lüks tüketiliyor.

Sayin VSL size bu konuda katiliyorum bende Suan paris civarinda Restauration isi ile ugrasiyorum benimde aklimda Turkiye de yeni bir concept ile piyasaya girmek var turkiye gercekten cok buyuk pazar ve insanlar lukse çok duskun.

Yerleşim : Fransa / Paris  |  Meslek : İthalat / İhracat

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

7.44 saniye.
13:36:13, 2 Mayıs 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım