Dünyayı Değiştirecek 10 Fikir - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Dünyayı Değiştirecek 10 Fikir

Goldenist
Üye

Toplam 964 yazı
25/03/2008 :  14:52:58   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

TIME dergisi, 21’inci yüzyılda dünyayı değiştirebilecek olayları madde madde yazdı. Eğer bunlar hayata geçirilirse, acımasızca kirlettiğimiz dünya bize yeniden kucak açabilir.

1-Ülkeler dünyanın sorunlarını çözmek için işbirliği yapacak. Bunun için 3 hedef var; çevreyi korumak, doğum oranını azaltmak, yoksulluğu bitirmek.

2-Tüketici kendi kendine hizmet edecek. Örneğin, doktora gitmek yerine ekranda ağrıyan yerimizi işaretleyip gerekli tedaviyi öğrenebileceğiz. Garson kullanmak yerine, ekrandan sipariş verebileceğiz.

3-Filmlerde oyuncular yerine konu önem kazanacak. Artık filmlerin başarısını Brad Pitt ve George Clooney gibi ünlü isimler değil, filmin konusu belirleyecek. Örneğin, animasyon filmler.

4-Eski teröristler topluma kazandırılacak, bunların terörü çözüm için çalışmaları sağlanacak.

5-Küresel ısınmayı için uçuk alternatifler tartışılacak. Dev aynalar kullanarak güneş ışınlarını geri yansıtmak, okyanusları demir bakımından zenginleştirerek daha çok karbondioksit emilimi sağlamak gibi...

6-Hayat yaşlılar için düzenlenecek. Yaşlılar bir yük olarak görülmeyecek, üretim ve ticaret 50 yaş ve üzerindekilere hitap edecek.

7-Doğal kaynakları zengin olan fakir ülkeler zenginleşecek. İstikrarlı para politikaları, serbest ticaret, verimli yatırım sayesinde kaynaklar daha iyi yönetilecek.

8-Kadınlara eğitim ve ekonomik fırsatlar sağlanacak. Yoksul ülkelerde kadınların üretime katılması için mikrokredi uygulaması başlatılacak.

9-Spor dünyayı şekillendirecek. En sıkı takip edilen programlar listesinde spor ve haber programları birinci sıraya oturuyor. Dünyada barışı sağlayabileceğine bile inanılan sporun küreselleşme ve kaynak yaratmada da işe yarayacağı düşünülüyor.

10-Bilim hayatın her alanında hüküm sürecek. Örneğin yemek yapmak gibi basit işler bile bir bilim dalı haline gelecek. Hangi yiyeceğin, hangi ısıda ne kadar pişirilmesi gerektiği gelişen yemek pişirme aletleri teknolojisi ve bilim sayesinde kesin olarak belirlenecek.

Büyüklük odur ki, hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır, kendini büyük değil küçük, zayıf, vasıtasız, hiç telâkki ederek, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana büyüksün derlerse, bunu diyenlere de güleceksin.( 1908 )

Bir adam ki büyük olmaktan bahseder, benim hoşuma gitmez. Bir adam ki memleketi kurtarmak için evvelâ büyük adam olmak lâzımdır; der ve bunun için bir de örnek seçer, onun gibi olmayınca memleketin kurtulamayacağı inancında bulunur, bu, adam değildir. ( 1908 )

Mustafa Kemal Atatürk

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama
gursoybalo
Üye

Toplam 639 yazı
25/03/2008 :  16:11:21  Alıntı
Bunları bize teklif edenlere sormak lazım,siz yapıyor musunuz diye?
gursoybalo
ya tozu dumana katarsın,yada tozu dumanı yutarsın.

Yerleşim : Türkiye / Manisa  |  Meslek : Serbest meslek
gursoybalo
Üye

Toplam 639 yazı
25/03/2008 :  16:16:20  Alıntı
Yani tıme dergisi yöneticilerine!!!
gursoybalo
ya tozu dumana katarsın,yada tozu dumanı yutarsın.

Yerleşim : Türkiye / Manisa  |  Meslek : Serbest meslek
iletisim
Üye

Toplam 193 yazı
02/04/2008 :  19:21:46 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

Bu fikirler değil dünyayı bir kümesi bile değiştiremez.

Bu kadar saçma fikirleri üretebilmek için acaba nekadar körelmiş bir zekaya sahip olmak gerekiyor bunu hayal bile edemiyorum.

Dünyayı dünya devlerlerinin önde gelenleri değiştiremez.

Büyük işleri yapmaya gücü olan kıt zekalarda değiştiremez.

Büyük işleri başarma imkanına sahip olupda büyüklükten yeterince nasibini alamamış büyüklük vasfını taşıyan bu taşıyıcılar tarihe boş teneke olarak geçmeye devam ediyorlar.

Bunun en belirgin ispatı ve delilidir dünyanın bu günkü hali ve gidişatı.

Çevre korunamaz; çevreyi kontrolünde tutan insanı bilinçlendireceksın buda saçma sapan organızazyonlarla gerçekleşemez.

Dünyayı yoksullukdan kultaramazsın; yoksul olmayanı yoksullukdan nasıl kultaracaksın!

Olmayan bir şeyi varmış gibi görüpde bu doğrultuda hareket edersen hedefe ulaşamazsın çünkü yok ki öyle birşey, olmayana ulaşılırmı ki!

Dünya yoksul değildir!

Bilenler bilmiyor, bilmeyenlerin öğrenmesi gerekiyor!

Bilmediği halde bilenler pozizyonundaki kişilerin yer değişimini sağlamak için, bilmeyenlerin öğrenmesi gerekiyor.

Bilmeyenler öğrendikleri zaman göreceklerdir ki; aslında bilenler diye bilinenler; gerçekde bilmeyen kişilerdir.

Zenginler zengin olduklarını fark edebilselerde dünyada fakir diyebileceğimiz insan kalmazdı.

Fakirler; fakirliğin ne olduğunu anlayabilselerdi zenginliğe giden yolun başında olduklarını fark edebilirlerdi.

Fakirin en büyük hayali zengin olmaktır.

Zengin olmak zenginliğe giden yolun başında olmakla başlar. Yolun başında olduğunu fark edemezsen kendi eksenin etrafında döner durrsun, buda yetmez, zavalli pozizyonuna düşersin.

Yerleşim : Türkiye / Rize  |  Meslek : Ticaret
Goldenist
Üye

Toplam 964 yazı
02/04/2008 :  22:48:03 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
İletişim sen bunlara çamur atmayı bırakta projelerinin ne kadar doğru olduğunu anlatmaya devam et.
Çok dar çerçeveden bakan birisi olarak iflas eden insanları nasıl kurtaracaksın onu düşün.
Ekrandan Dr. un hastalığını teşhis edemeyeceğini düşünmeye devam et.
"Eski teröristler topluma kazandırılacak, bunların terörü çözüm için çalışmaları sağlanacak." bu fikri onaylama; yani teröristleri dünyaya kazandırmak için çalışmasınlar..
Sen çılgın değilsin. Saçma sapan fikirleri olan bir adamsın. İnsanları 10 ar YTl lerini alıp Rizede sizin paralarınızla kafe işleteceğim demeye devam et. Yada iflas edenlerin çaresizliklerinden nasıl yararlanırımın hesabını yap.
bırakta insanlar senin gibi doğru değil, tersinden düşünsünler..
imzanda sana yakışmıyor; "Kafasına çılgınlık girmemiş dâhi yoktur."çılgın olsan bu yazıya saçma demezdin :D
Büyüklük odur ki, hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır, kendini büyük değil küçük, zayıf, vasıtasız, hiç telâkki ederek, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana büyüksün derlerse, bunu diyenlere de güleceksin.( 1908 )

Bir adam ki büyük olmaktan bahseder, benim hoşuma gitmez. Bir adam ki memleketi kurtarmak için evvelâ büyük adam olmak lâzımdır; der ve bunun için bir de örnek seçer, onun gibi olmayınca memleketin kurtulamayacağı inancında bulunur, bu, adam değildir. ( 1908 )

Mustafa Kemal Atatürk

iletisim
Üye

Toplam 193 yazı
03/04/2008 :  00:02:04 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - Goldenist
İletişim sen bunlara çamur atmayı bırakta projelerinin ne kadar doğru olduğunu anlatmaya devam et.
Çok dar çerçeveden bakan birisi olarak iflas eden insanları nasıl kurtaracaksın onu düşün.
Ekrandan Dr. un hastalığını teşhis edemeyeceğini düşünmeye devam et.
"Eski teröristler topluma kazandırılacak, bunların terörü çözüm için çalışmaları sağlanacak." bu fikri onaylama; yani teröristleri dünyaya kazandırmak için çalışmasınlar..
Sen çılgın değilsin. Saçma sapan fikirleri olan bir adamsın. İnsanları 10 ar YTl lerini alıp Rizede sizin paralarınızla kafe işleteceğim demeye devam et. Yada iflas edenlerin çaresizliklerinden nasıl yararlanırımın hesabını yap.
bırakta insanlar senin gibi doğru değil, tersinden düşünsünler..
imzanda sana yakışmıyor; "Kafasına çılgınlık girmemiş dâhi yoktur."çılgın olsan bu yazıya saçma demezdin :D

Yorumun hakaretlerle dolu, yapmış olduğun hakaretleri dikkate almıyorum, bunlar seni bağlar beni değil.

İddaları şekillendirmeye devam edelim.

"Terörün çözümü..."

Benim öğrendiğim kadarıyla terörün çözümü diye bir şey yok! Bunu istihbarat okulunda öğretmişlerdi. Yanlış öğretmişlerse bilmiyorum, senden öğrenelim doğrusunu.
Terörün çözümü diye bir şey yok, teröre karşı koyma diye bir şey var. Olmayan şeyi aramak bulamayacağını aramaktır.

Sana saygı maygı sunmuyorum, saygıma yazık olmasın.

Şaka şaka al bütün saygılarım senin olsun.

Goldenist
Üye

Toplam 964 yazı
03/04/2008 :  09:56:20 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Yazdıklarımın neresinde hakaret var. Senin projelerini anlatmak sana hakaretse. O projelerini sende herkese anlatıyorsun. Yani herkese hakaret ediyorsun. İletişim

Mustafa Kemal Atatürk

iletisim
Üye

Toplam 193 yazı
03/04/2008 :  16:21:21 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Her kese projelerimi anlatıyorum ama başta sen olmak üzere herkeste projelerimi anlatmamı istiyor.

Lütfen rica ediyorum, kendi kendini düşürme bukadar... hesüphanallah

Goldenist
Üye

Toplam 964 yazı
03/04/2008 :  16:34:24 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
hesüphanallah : Bu böyle yazılmaş. bu sözcüğü yazda günaha girme hiç olmazsa.
Ben senin projenin sırlarının ortaya çıkmasını istiyorum. Çünkü sana ve projene zerre kadar inanmıyorum.   ın tekisin. Sana sizin oraların en kurnazımı derler yoksa?

Mustafa Kemal Atatürk

iletisim
Üye

Toplam 193 yazı
03/04/2008 :  16:42:06 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - Goldenist
hesüphanallah : Bu böyle yazılmaş. bu sözcüğü yazda günaha girme hiç olmazsa.
Ben senin projenin sırlarının ortaya çıkmasını istiyorum. Çünkü sana ve projene zerre kadar inanmıyorum.   ın tekisin. Sana sizin oraların en kurnazımı derler yoksa?

Bazan yazıyoruz... eleştiryoruz, fikir beyan ediyorz vs...

Bu muhatap alındığınızı gösterir. Ama bukadarıda muhatap bile alınmaya değer olmadığınızı ispatlar.

Senin yazacak olduğun tüm konulara veya yazılara söyleyebileceğim sön cümle;

Hadi bana eyvallah.

Goldenist
Üye

Toplam 964 yazı
03/04/2008 :  16:45:31 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Senin yazacak olduğun tüm konulara veya yazılara söyleyebileceğim sön cümle;

İsabet olur.

Böyle güzel bir konu altına yazdıklarına bakılınca son sözü olur İnşallah demekten başka bir şey dileyemiyor İnsan..

Mustafa Kemal Atatürk

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

5.67 saniye.
11:28:54, 16 Mayıs 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım