İstanbulda Taksicilik ! ! ! - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

İstanbulda Taksicilik ! ! !

bulut22
Yeni Üye

Toplam 81 yazı
14/05/2012 :  22:08:36 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Herkese merhaba,

Bilişim sektöründe çalışmaktayım fakat evlilik dolayısıyla masraflarımız arttı, Aklımda taksi plakası kiralayıp taksicilik yapma planı var,konu hakkında gerçekten bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlar varsa bilgi rica ediyorum,özellikle istanbulda bu işi yapmış yada yapan kişilerden yada bu işi yapan tanıdıkları olanlardan öneri ve tavsiyeler beklemekteyim, sizce nasıl bir iş getirisi ne olur,nelere dikkat etmeliyim, artısı eksisi ne olur,Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Saygılar.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
bulut22
Yeni Üye

Toplam 81 yazı
15/05/2012 :  09:07:26  Alıntı
Kimsenin bir fikri yok mu ? ?

bulut22
Yeni Üye

Toplam 81 yazı
15/05/2012 :  11:54:58  Alıntı
Konu hakkında fikri olan yokmu ?

bulut22
Yeni Üye

Toplam 81 yazı
15/05/2012 :  18:57:31  Alıntı

Forum eski aktifliğini yitirmiş sanırım, Eskiden burda yazılan bir konuya günde en az 3-5 yorum gelirdi,neyse Kolay gelsin

lalaxi
Yeni Üye

Toplam 33 yazı
15/05/2012 :  19:12:25  Alıntı
merhaba bulut22...ben istanbulda okul ve personel taşımacılığı aynı zamanda ticari taksi işletmeciliği yapan birisiyim...öncelikle şunu bilmeni isterimki istanbulda taksicilik yapmak çok ama çok zor bir iştir tamamen kurt olman lazım zor olduğu gibi bugün bir ticari taksi kiralamak çok maliyetli bir iştir...istanbulda sahibinden kiralık ticari taksi bulmak çok zordur bütün kiralık plakalar ist bağcılardaki oto center da galericelerde yani aracı kurumlar. bu galericilerden plaka kiraladığın zaman mesela atıyorum 2011 model bir araba arabanın piyasası yaklaşık 20.000 diyelim o galeriden aldığım zaman sana bu aracı en az 27.000 satar yüksek kar alırlar ve bunlada sınırlı kalmaz...plakayı kiralarsın şu an kiralar 4.200 tl civarı bir kira bedeli olarak da senden komisyon alır... bir yıl sonra yeni sözleşme yapmak istersin bir kira bedeli komisyon daha alır...kiralar aşırı yüksek taksi işi her geçen gün kötüleşiyo korsan taksiler almış başını gidiyo benim sokağımda 5 adet korsan durak var gerisini artık sen düşün...ben bunları yazarken seni umutsuzluğa kaptırmak istemem ama ben bildiklerimi ve tecrübelerimi yazmak istedim...yani anlayacağın işi bilmeyen bir insan için galeriden araç artı plaka kiralamak pek mantıklı değil...aa birde unutmadan hatırlatayım ticari taksilerdeki araçlara 5 yaş sınırlaması geldi 5 yaşından büyük araçlar artık çalışamıyo ve ayrıca araçlardaki şoförlerin hepsi sigortalı olmak zorunda aracın üstünde kim çalışıyosa cezalar çok ağır...yukarıdada yazdığım gibi işi bilmeyen biri için galeriden araba kiralaman seni batırır...diceksinki bu işler kısmet işi evet öyle ama çok zor...ama galeriden değilde eş dost akraba vs çevrende plaka sahibi biri varsa yada sahibinden bir plaka bulabilirsen o zaman içinde kalmasın bir deneyebilirsin ama yinede iki kere bir düşün derim...şöyle yapabirsin 2007 veya 2008 model mercedes Sprinter yada Volkswagen Crafter servis aracı alıp servisçilik yapabirsin hem taksicilikten kat kat kolay hemde getirisi fena olmayan bir iştir cumartesin pazarın olur resmi tatilin olur vs...tabi her işin olduğu gibi bu işinde sıkıntıları var tabi çok turizm firması var piyasada ama ödemesini zamanında yapan az firma bunları bilmek lazım düşünürsen daha sonra firmaları yazarım sana...allah herşeyin hayırlısın versin inş rasgele.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Serbest meslek
kuzen34
Yeni Üye

Toplam 77 yazı
16/05/2012 :  18:09:02 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
lalaxi ye katılıyorum ...sahibinden plaka bulabilirsen kirala.benim akraba ve arkadaşlarım var bu işi yıllardır yapan sahibinden plaka bulamadıkları için şöför olarak çalışıyorlar.geçen senin sorduklarını ben de onlara sordum.bu zamanda şöför olarak çalışmak daha karlıymış.kiralarsan eğer plaka sahibi ve galericiye çalışırsın.ALLAH korusun bunun kazası arızası bu arabanın yattıgı her gün para.kar ediyim derken altından kalkamazsın.
bence bul bi şöförlük işi hem kendini hem sektörü denemiş olursun.aklına yatarsa yada plaka sahibi bulursan işe girersin.bu arada sakın galerilere güvenme.sana derlerki tamam bu plaka kirasını ödediğin müddetce sende plaka sahibi tanıdık v.s sakın inanma dostum çok madik yiyen gördüm
www.kombiistanbulservis.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
bulut22
Yeni Üye

Toplam 81 yazı
16/05/2012 :  19:56:34  Alıntı
lalaxi ve kuzen34 teşekkür ederim yorumlar için, şimdi sorum şu sahibinden kiralamakla galeriden kiralamak arasındaki farkı anlatabilirmisiniz, galeri 4500 e verirken sahibinden daha ucuzamı almak söz konusu, yada avantajı nedir tabii bulunabilirse, ayrıca şöför olmak neden daha karlı ?

bulut22
Yeni Üye

Toplam 81 yazı
16/05/2012 :  21:59:44  Alıntı
başka taksi işi yapan, yada bu işi yapan tanıdığı olan kimseler yokmu ...

bulut22
Yeni Üye

Toplam 81 yazı
18/05/2012 :  16:49:21  Alıntı
anlaşılan bu konuyu burda takip eden 1-2 kişi var...

lalaxi
Yeni Üye

Toplam 33 yazı
19/05/2012 :  15:44:44  Alıntı
sahibinden ve galeriden kiralıkların arasındaki fark galeri hersene sözleşme yenileyeceği zaman bir kira bedeli olarak hava parası alır ama mal sahibi almaz...galeri hersene piyasayı belirler kirayı ona göre ayarlar...mal sahibi ilk sene piyasa koşullarına göre kiraya verir ama hersene ufak zam yapar dolayısıyla2 yada 3 sene sonra galerideki bir plaka kirasından ortalama 500 tl daha az kira ödersin ödemediğin hava parasınıda düşünürsen çok karlı olursun...söylediklerimin üstüne pek fazla eklenicek bişi yok o yüzden başka yorumlar beklemene gerek yok sonuçta herkes bildiği iş ile ilgili konuşmak ister kolay gelsin

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Serbest meslek
umut1310
Yeni Üye

Toplam 16 yazı
13/03/2013 :  00:18:12  Alıntı
bu konuyu hort etmek degil amacım.ben işim olmadıgı icin ve yapabilcegim tek şey taksicilik veya tekelcilik oldugu icin burda bir kac sorum olacak.bu taksilerin her ay gideri acaba nedir.sigortası ne kadar.Birde taksilere full kasko var mı?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
veysel00
Yeni Üye

Toplam 43 yazı
20/08/2019 :  10:45:20 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
istanbul taksiciler
https://enuygunfirmalar.com/kategori/taksiciler.html

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

5.7 saniye.
03:23:43, 29 Mart 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım