İnternet Sitesi Açııp Ne Satmalıyım - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

İnternet Sitesi Açııp Ne Satmalıyım

vatansever-bg
Yeni Üye

Toplam 63 yazı
02/05/2012 :  17:55:11 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

internet sitesi açmak istiyorum ama ne tür bir site açsam daha çok getirisi olsun .

Yerleşim : Türkiye / Çorlu  |  Meslek : Serbest meslek
Doqan
Üye

Toplam 149 yazı
02/05/2012 :  19:56:43  Alıntı
bütçeniz,ilgi alanınız, geçmiş mesleki tecrübeleriniz bağlantılarınız, kimleri tanıdığınız bunlarda ne şekilde yararlanabiliceğiniz bu soruların cevaplarını yazın belki fikir verebilicek arkadaşlar çıkar ama bu şekilde sormak hayatının anlamını merak ediyorum gibi birşey.

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Esnaf
vatansever-bg
Yeni Üye

Toplam 63 yazı
02/05/2012 :  20:45:38  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - Doqan
bütçeniz,ilgi alanınız, geçmiş mesleki tecrübeleriniz bağlantılarınız, kimleri tanıdığınız bunlarda ne şekilde yararlanabiliceğiniz bu soruların cevaplarını yazın belki fikir verebilicek arkadaşlar çıkar ama bu şekilde sormak hayatının anlamını merak ediyorum gibi birşey.
dogan bey önerileriniz için teşekürler bütçem şu anda 15tl nakidim var ama tabi işin durumuna göre bütçemi de de yükseltecem geşmiş bir ticari meslegim yok bağlantılarım ve tanıdıklarımda yok .

elite
Üye

Toplam 317 yazı
02/05/2012 :  22:48:15  Alıntı

bütceniz doğrumu?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
isguc
Üye

Toplam 292 yazı
03/05/2012 :  01:40:45 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
ınternette bosa zaman harcamıyın dıslı sektor elınızde ucup gıder.
www.kadinforum.net

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Grafiker
vatansever-bg
Yeni Üye

Toplam 63 yazı
03/05/2012 :  09:09:03  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - elite
bütceniz doğrumu?
evet 15 bin neden size az mı geldi.

akinselcuk
Editör

Toplam 5590 yazı
03/05/2012 :  09:22:57 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
15 TL naktim güzel bir açıklama olmuş. 15 tane çukulata, 3 paket sigara eder. Araba varsa insanı 100 km ileri gotürür. Mükemmel. 15 lirası olmayan da var.

Bir blog sayfası hazırlayın yayına verin. Tamamen beleş. Hazırlarken bilgisayarın yaktığı elektrik parasından başka bir maliyeti yok.

Siteyi yapmak kolay. Ama insanların okumasını, girmesini, tıklamasını sağlamak zor.

Öyle bir içerik yapmalısınız ki, kazara keşfeden orada kalsın başkalarını getirsin, baksın da baksın. Günde 200-300 kişiyi siteye çekmeyi başardıktan sonra, reklam almaya başlayın. Bu 200-300 kişiden bazılarının kazarada olsa bu reklamlara tıklamasını umarak bekleyin. Bu şekilde kabiliyetinize bağlı olarak ayda bir kaç dolarla bir kaç yüz dolar arsında gelir elde etmiş olursunuz.

Bu sitede bir şey satın. Havale hesabınıza insanlar güvenip para yatırsınlar. Urfa peyniri de olur, bilmemne spreyide.

Fakat bu durumda fatura kesmeniz kanuni bir zorunluluktur. Yakanırsanız kazanamadığınızdan daha çok ödersiniz. Yani bu kısım kuralsız kaidesiz olmaz. Ya da kuralsızlığın getirebileceklerine baştan razı olunur.

8 dolara alacağınız şekilli bir domaini bu blog sayfasında kullanır sitenizin harbi bir siteymiş gibi görünmesini sağlayabilirsiniz.

Sitenizde kendi el emeği ürünleri satabilirsiniz. Eğer satabiliyorsanız bu durumu kanuni bir hale çok az bir masrafla sokabilirsiniz. Adeta masrafsız gibi.

Başlığınız çok ürkek. İnsanlar buna ne yazsınlar ?

İnternetten para kazanmak için tek şart para değil. Ama yetenek tek şart.

Yetenekli biri hiç para harcamadan internet yoluyla birilerine ulaşıp bir şeyler satabilir. Parasız yerlerden güzel görünecek bir site oluşturmak bir yetenek ister. Maliyeyle takke külah olmadan bir şey üretip satmak yetenek ister. Para harcamadan herkesin talepte bulunacağı bir şeyler üretmek yetenek ister. Açıkcası bütün bunlar gayet mümkün ama 100 kişinin kaçında bir araya gelirler bilinmez.

Yıllar evvel tanıdığım biri vardı. Daha internet çok yeniyken. Bilgisayar çok kıymetli bir mal iken.

İpin ucundan tavana asılan hayalet bebek diye bir şey üretti. Kahverengi kadın çorabı içine ince kırpılmış kumaş artıkları doldurdu. ucunu iple boğup kapattı. tam ortadan bir boğum daha yaptı. İki patetesin üstüste durduğu gibi bir şey ortaya çıktı. Üstteki yumruya göz ağız kulak yaptı. Üstteki yumrunun başına beyaz bir tül örtüp yüzü ve alt yumruyu tülün altında bıraktı. Üstüne bir ip ve ipin ucuna bir halka taktı. Bunlara karton kutu yaptırdı. Bir kilo peynir kadar büyüklükte kutusu olan bir ürün ortaya çıktı. İçine bu bebekle ilgili bir takım şeylerin yazdığı bir de prospektüs koydu. İnternetten müşteri aradı ve buldu. 100 oraya 200 buraya derken binlerce sattı. Herkes ona büyük işadamı olacak diye bakmıştı o zaman. Çok hayran kalmışlardı. Halen geçerli bir yol bu. Ama o zamanki kadar kontrolsüz değil piyasa hepsi bu. Halen ilgi çekici bir şey doğru yer bulunursa bu yolla gayet güzel satılır.

Ne bileyim belki Ukraynalı hanımlar Karadeniz işi oyalara bayılacaklardır. İnternette bulsalar bir satıcı ucuzsa fiyatı alacaklardır. Orada tezgahta bu tip şeyler 50 liradan başlıyor. Bunları 3-4 liraya satmanın bir yolu varsa ve biri onlara ulaşırsa belki müşteri olmakta bir sakınca görmezler.

Yada belki Amerikada bir dükkan Tekirdağın renkli sepetlerini bulsa alacaktır. Gönder buradan bir dolara satsın orada 20 dolara.

Bir set hazırla mesela çocuklara, fasülye yetiştirme seti. Eğitimsel bir şey olsun. Herşeyi vurgula sembolize et. Bu tohum. Bu yetiştirme yeri, bu su, bu bitki besini, ışık buradan gelecek, kök buraya gidecek, şu kadar gün geçecek scalada işaretle her günü gibi bir şekil yap. Kabı dönecek bir düzeneğe tak. En sonunda kabı şu gün ters döndür talimatı yaz. Son olarak baksın yaprakla kök eski yönlerine dönüyorlarmı diye. Bunuda yerli evlatlarımıza sat mesela.

Uydur bir şeyler üret. Milyonlarca insan var birileri ilgi duyar yeterki şekilli şeyler yapabil.

Blog yapmaktan başla bugün.

tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer
akinselcuk
Editör

Toplam 5590 yazı
03/05/2012 :  09:26:10 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - vatansever-bg
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - elite
bütceniz doğrumu?
evet 15 bin neden size az mı geldi.

Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - vatansever-bg
bütçem şu anda 15tl nakidim var

15 bin yazmamışsın ki hocam "15 tl" yazmışsın. Arada büyük far var. Mesela lakabınız Vatansever. Lakabınız ne ? Vata. Nasıl yani ? Eminmisiniz sadece vata mı ? Evet ne var ? Vatanseverin nesini beğenmediniz ? Bu mudur diyalog ?
tamnland.com

vatansever-bg
Yeni Üye

Toplam 63 yazı
03/05/2012 :  12:34:34  Alıntı

15 bin yazmamışsın ki hocam "15 tl" yazmışsın. Arada büyük far var. Mesela lakabınız Vatansever. Lakabınız ne ? Vata. Nasıl yani ? Eminmisiniz sadece vata mı ? Evet ne var ? Vatanseverin nesini beğenmediniz ? Bu mudur diyalog ?
[/quote] haklısınız açılamalarınız için teşekür ediyorum

akinselcuk
Editör

Toplam 5590 yazı
03/05/2012 :  16:53:21 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Rica ederim. Bir yerde vazifemiz. Siz aydınlanın da başka bir şey istemeyiz.

Ama bir kasa defteri tutacak olsanız, ortaya çıkacak hatalarda kimseye nağme de yapamazsınız. Kendi paranız olduğundan.

Kasa defteri anlamaz sizi. 15 i 15 bin diye yazdıydım pardon desenizde fayda etmez. Bir sayfada 14.985 TL hata çıkar mesela.

Trafikte nasıl hocam? Yarım debriyaj mı ? Tam bas, kolay geçer. Hayat akıcı olur.
tamnland.com

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

4.94 saniye.
00:15:30, 19 Mayıs 2024, Pazar

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım