Tavukçuluk Büyükbaş Hayvan İşi Yapmak İstiyorum - Sayfa 2 - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Tavukçuluk Büyükbaş Hayvan İşi Yapmak İstiyorum
 2 

aleni_
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
04/03/2008 :  19:30:10 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

arkadaşlar bu konuda yardımınızı istiyorum. ben ankarada tavuk çifliği kurmak istiyorum yada büyük baş hayvan alıp yetiştirip satmak sizce nasıl olur riskleri nelerdir bunları yapmam için neler önerirsiniz
siyah_beyaz

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Satış / Pazarlama
seyis
Yeni Üye

Toplam 26 yazı
15/01/2012 :  12:06:56  Alıntı
üstad sanrım senin dediğin gibi değil makina tavuğu dediğimiz horozo gerek kalmadan sistem yürüyorbenim bildiğim

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama
tonga78
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
23/01/2012 :  21:03:38  Alıntı
Senin vaktin cok herhalde.Dalganı baska yerde ara

Yerleşim : Türkiye / Düzce  |  Meslek : Gıda
turkdevbir@hotm
ail.com

Yeni Üye

Toplam 84 yazı
07/02/2015 :  15:28:44 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

merhaba sayın burada bulunan arkadaslar sizlere buyuk bas hayvan konusunda ahır konusunda yardımcı olmak ısterım
zaten su an yurt dısından bızım kanunlarımıza uygun ıthal tohumluk etlık buyuk bas hayvan getırıyoruz cıddı bu işi yapmak isteyen fırmalarımıza yardımcı olmak ısterız bos vaktımızı harcamak da ıstemeyız
turkdevbir@gmail.com adresıne maıl gonderınız

Yerleşim : Türkiye / Kayseri  |  Meslek : Danışmanlık
Via Groupe Impo
rt Export

Yeni Üye

Toplam 30 yazı
06/04/2015 :  01:27:10 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhaba ,
Biz Fas’ta kurulmuş bir Türk ithalat ihracat şirketiyiz.Yurt dışında çeşitli ülkelerle , çeşitli ürünler için anlaşmalarımız bulunmaktadır.Anlaşmalı olduğumuz kurumlar şahıslar değil direkt olarak fabrikalardır.Ürün teminlerimizi direkt fabrikadan yapmaktayız.İthalat ve ihracatını yaptığımız ürünlerimizin başında
Pirinç (Vietnam,Tayland,Hindistan ve Pakistan’dan)
Şeker Icumsa 45 ve dğerleri(Brezilya),
Tavuk(Brezilya),
tavuk ayağı(Mısır,Fas,Iran ve Brezilya) ,
ayçiçek yağı ve diğer yemeklik yağlarla birlikte kullanılmış yağlar (Romanya, Ukrayna, Rusya, Malezya, Talyand ve Kanada)
baklagiller (Hindistan ve Malezya),
redbull ve alkollü içecekler(Avusturya ve Tayland ),
buğday (Rusya,Ukrayna,Malezya,Kazakistan ,US ,Kanada)
domates salçası (Çin ve İspanya) ,
ton balığı (Çin ve İspanya),
çimento (Europe ve Vietnam )gelmektedir.Her türlü ihtiyacınız için ozge@viagroupesarl.com veya murat@viagroupesarl.com e mail adreslerinden bize ulaşabilirsiniz.
SAYGILAR
Ozge ERKAN
Via Groupe Sarl Import Export
www.viagroupesarl.com
ozge@viagroupesarl.com

Yerleşim : Fas / Tanger  |  Meslek : İthalat / İhracat
Via Groupe Impo
rt Export

Yeni Üye

Toplam 30 yazı
06/04/2015 :  01:31:45 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhaba ,
Biz Fas’ta kurulmuş bir Türk ithalat ihracat şirketiyiz.Yurt dışında çeşitli ülkelerle , çeşitli ürünler için anlaşmalarımız bulunmaktadır.Anlaşmalı olduğumuz kurumlar şahıslar değil direkt olarak fabrikalardır.Ürün teminlerimizi direkt fabrikadan yapmaktayız.İthalat ve ihracatını yaptığımız ürünlerimizin başında
Pirinç (Vietnam,Tayland,Hindistan ve Pakistan’dan)
Şeker Icumsa 45 ve dğerleri(Brezilya),
Tavuk(Brezilya),
tavuk ayağı(Mısır,Fas,Iran ve Brezilya) ,
ayçiçek yağı ve diğer yemeklik yağlarla birlikte kullanılmış yağlar (Romanya, Ukrayna, Rusya, Malezya, Talyand ve Kanada)
baklagiller (Hindistan ve Malezya),
redbull ve alkollü içecekler(Avusturya ve Tayland ),
buğday (Rusya,Ukrayna,Malezya,Kazakistan ,US ,Kanada)
domates salçası (Çin ve İspanya) ,
ton balığı (Çin ve İspanya),
çimento (Europe ve Vietnam )gelmektedir.Her türlü ihtiyacınız için ozge@viagroupesarl.com veya murat@viagroupesarl.com e mail adreslerinden bize ulaşabilirsiniz.
SAYGILAR
Ozge ERKAN
Via Groupe Sarl Import Export
www.viagroupesarl.com
ozge@viagroupesarl.com

Yerleşim : Fas / Tanger  |  Meslek : İthalat / İhracat
Zafer Adsalmis
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
08/04/2015 :  13:17:53  Alıntı
Zafer_adsalmis@hotmail.com genis bilgi icin fiyat bazinda. Avrupadan istediginiz yere teslim. Hayvancilik yaparken tam ne yapmak istediginizi iyi dusunun. Keci koyun buyukbas. Kesimlik sut vs....
Zafer

Yerleşim : Türkiye / Rotterdam  |  Meslek : İthalat / İhracat
şimşek84
Üye

Toplam 213 yazı
01/03/2016 :  16:47:45  Alıntı
size kapıda ödeme imkanı sunayım sözleşmeli anlaşmalı olmak şartıyla numuneniz varsa lojistik ve gümrükleme firmamıza iletmeniz yeterlidir. kapıda ürününüz gelince ödeyin garantili zaten hiç bi ödeme yapmıcaksınız. ticaretle ugraşan arkadaşlarım içinde gecerlidir.
iletişim için 0534 822 63 98 İLETİŞİME gecebilirsiniz.
yu

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
impassible
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
08/03/2016 :  17:54:47  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - SouL
Kuş Gribi kriziyle dibe vuran, ancak geçen yıl yüksek bir satış performansı yakalayan kanatlı eti sektöründe şirketler, artan talebi karşılamak için yeni sözleşmeli üretici arayışına girdi. AA muhabirine açıklamalarda bulunan Abalıoğlu Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Ender Abalıoğlu, sektörde kapasitelerin yeniden artışa geçtiğini belirterek, sözleşmeli üretici sayısının da yükselmesini beklediklerini ifade etti.

Kuş Gribi kriziyle birlikte damızlık hayvan sayısını en aza indiren sektörde talebin artmasıyla fiyatların da yükseldiğini kaydeden Abalıoğlu, geçen yıl sektörün iyi bir sezon yaşadığını ifade etti. Kuş Gribi krizinden yara almadan çıkan şirketlerin önümüzdeki dönemde kapasitelerini yeniden artıracağını ifade eden Abalıoğlu, Manisa´nın Turgutlu ilçesinde kurdukları tesiste tam kapasite kullanmaya başlayacaklarını söyledi. Tesiste şu anda günlük üretim kapasitesinin 115-120 bin arasında gerçekleştiğini, gelecek dönemde bu rakamı 150 bin adete çıkartıp her yıl en az yüzde 40 oranında büyüme hedefi koyduklarını aktaran Abalıoğlu, bu kapsamda yeni sözleşmeli üreticilere ihtiyaç duyduklarını belirtti.

YENİ YATIRIMCILAR

Hızla artan tüketim ihtiyacını karşılamada yeni kümeslere ihtiyaç olduğunu belirten Abalıoğlu,şöyle konuştu: ´´Halen Manisa, İzmir, Denizli, Uşak ve Aydın´a kadar uzanan çevredeki sözleşmeli 200´ü aşkın çiftlikle birlikte çalışıyoruz. Bu çiftliklerin bir kısmı daha önce bu sektörde olmayan, diğer sektörlerden geçiş yapan yatırımcıları oluşturuyor. Tavuk çiftliği yatırımı yapanlar arasında doktor, avukat, diş hekimi gibi mesleklerini sürdürenler ve daha önce tekstil sektöründe fason üretim yapan iş adamlarının da bulunması bizi sevindiriyor.

Yine aynı çevrede yeni sözleşmeli üreticilere ihtiyaç duymaktayız. Yatırımcılarla yaptığımız anlaşmayla kümesin kurulmasından faaliyete geçmesine kadar yaşanan tüm süreçte her türlü ekipman desteğini sağlıyoruz. Ziraat Bankası ile yaptığımız anlaşmayla yatırımcılar kolay kredi imkanı sağladık.´´

Yapılan yatırımın ortalama 3-4 yıllık süreçte kendisini karşıladığını ifade eden Abalıoğlu, kümes yapım bedelinin metrekare başına 150 YTL olduğunu, bin 200 metrekarelik bir kümes için ise inşaat ve ekipman maliyetinin 18 bin YTL´ye mal olduğunu ifade etti. Civciv, yem ve veteriner desteği gibi hizmetlerin firma tarafından karşılandığını kaydeden Abalıoğlu, üreticiye kilogram başına ortalama 25 Ykr ile 35 Ykr arasında bir fiyat ödendiğini söyledi.

YUMURTA İHRACATI

Öte yandan, Ege Bölgesi´nde özellikle Irak´a yapılan yumurta ihracatında da önemli yükselmeler görülüyor. Geçen yılın 9 aylık döneminde toplam kanatlı yumurtası ihracatı 1 milyon dolar seviyesindeyken bu yıl aynı dönemde 13 milyon doları Irak´a olmak üzere 16 milyon dolarlık yumurta ihracatı yapıldı. Son dönemde Yumurta Üreticileri Birliği´nin yanı sıra şirketlerin de ihracat pazarını artırdığı ifade ediliyor.

Bakınız bu tarz şeyleri kulaktan duyma yada eski bilgilerle yapmak yanlış ben veteriner hekimim ve kanatlı üzerine çalışıyorum özelden ulaşabilirsiniz.
Şu anda iran ırak pazarı kapandı yumurta dip fiyatta çiftliklerin bir çoğu şu anda yeni hayvan girdisi yapmıyor döneminden önce yumurtacıları elinden çıkarıyor ve de kapasitesini yarıya düşürdü. Bir iki ay sonra piyasada fason iş yapan küçük işletmelerin bir çoğu kapanır çünkü yumurta merkezleri olan afyon konya çorum gibi yerlerde kazandıkları dönemde 1980 de yapılan kümesler kullanılıyor ve artık bunu işletmeler istemiyor koku şehre yakınlık birer büyük problem ve doğrudan bu işi yapan büyük firmalar olduğu gibi yeni tarz kümesleri sanayiciler de kullanıyorlar bu tarz kriz dönemlerinde en azından batmıyorlar

Yerleşim : Türkiye / Çorum  |  Meslek : Veteriner
ferdietci
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
30/03/2016 :  14:04:40  Alıntı
öle her önüne gelene kıredi vermiyolar bunun şartları var örneğin tarım ve hayvancılık kooparatifine beş yıl kaydın bulunması gerek yerin olcak ağırın olcak yani bu öle teşvik veriyoruz hadi yapınla olmuyor sadece bu işi yapan ve büyütmek isteyen hyatını bu işten kazananlara bir fırsat olarak devlet yardım ediyo ama birileri bi şirket kuralım kırediyi çekeleim patron oalalım mantığıyla bakıyo o iş çok zor önce dananın altına saat beşte bi gircen tezeğini alcan meraya cıkarcan getircen o hayvanı tanıcan bilcen adam uçak kullanmasını bilmiyo alsana uçak kullan dermi devlet biraz mantıklı olun

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
Kelle
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
20/11/2016 :  22:18:52  Alıntı
sen sen ol, bilmediğin işe balıklama atlama. işi bilen adam bulursun bulmacada, ne kadar güvenirsin, onu bilemem. kardeşinden dahi çok bnüyük kazıklar yemiş insanlar gördüm tanıdım. işi kendin biliyorsan yada çalıştıracağın insanları kontrol altında tutabileceksen, elbetteki girişimde bulunulabilinir.
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - aleni_
evet ben ciddiyim arkadaşım araştırma içindeyim teşfik nasıl alınıyor biraz bilgi verirmisin
cemK

Yerleşim : Türkiye / İstanbul

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

5.73 saniye.
10:39:33, 4 Mayıs 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım