Çünkü ***sınız! - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Çünkü ***sınız!

mozsarac
Üye

Toplam 419 yazı
18/02/2008 :  08:50:10   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Uzmanlarımız, Sizin Kendinizi Aşağılık ve *** Hissetmeniz İçin Sürekli Yeni Çözümler Üretiyorlar. Çünkü ***sınız!

- Biz olmadan başarmanız mümkün değil, denemeyin bile.

- Bizdeki beceri sizde yok. Kişisel almayın. Bu bizim zımbırtımız.

- Tasarım ve pazarlama hizmetleri için fiyatımız yüksek, çünkü yüksek tutabiliyoruz. Çünkü siz ödeyeceksiniz.

- Biz müşterilerimizin ihtiyaçlarına cevap verebiliyoruz. Öyle veya böyle.

- Havalı ünvanlar bizi daha zeki ve akıllı gösteriyor.

- Biz sadece herkesten daha iyi değil, aynı zamanda daha da zekiyiz.

Seçkin müşterilerimize, değişen ekonomilerde saldırgan ve yaratıcı şekilde rekabet etmeleri için, çığır açan iş stratejileri ve aşmış tasarımlar sunuyoruz.

Dünyanın en dinamik online pazarlama, tasarım ve danışmanlık ajansına hoşgeldiniz.

Danışmanlık fikirlerimiz sizi baştan çıkaracak ve heyecanlandıracak. Profesyonel tasarım çözümlerimiz size başarmanız için güven verecek. Ve internet sitemiz size, işimizi iyi yaptığımızı düşündürtecek.

İsmimiz kafanızı karıştırabilir ama itiraf edin; logomuz çok havalı. Çünkü web 2.0 teknolojisi ile yapıldı. Biz aynı zamanda sıradan kelimelerin başına “e” koymakta uzmanız; e-business, e-word, e-commerce gibi.

Ana danışmanlık stratejimiz; müşterilerimizi, kendilerinin tek başlarına bu işleri yapamayacaklarını ve bunu yapmak için bizim çok para kazanmayı hak ettiğimizi ikna etmektir. Bunu yapmanın en iyi yolu da; her zaman iyi görünmek ve dile getirdiklerimizle senin bilmediklerini bizim bildiğimizi göstermektir. Çünkü öyleyiz.

Kafanız karıştı değil mi? Tabii ki. Bu zaten bizim istediğimiz. Pazarlama uzmanlarımız, sizin kendinizi aşağılık ve *** hissetmeniz için sürekli yeni çözümler üretiyorlar. Çünkü öylesiniz. Ve biz değiliz. Biz yeni nesil, e-değişken, pazarlama danışmanlarıyız.

Hala ikna olmadıysanız, kafanızı karıştırmak için size yığınla pazar araştırma ve danışmanlık fiyat analizleri ve global tasarım konumlandırma raporları gösterebiliriz ki bu da size, biz olmadan asla başarılı olamayacağınızı düşündürtür. Çünkü olamazsınız. O yüzden denemeyin bile.

Bizde, sizin için tamamen harika çözümler üreten akıllı insanlar var. Kocaman, yuvarlak ve pahalı masası olan bir toplantı odamız var. Pazarlama ve danışmanlık işleri için bizi tuttuğunuzda, bu masa etrafındaki toplantılarda çok zaman harcarız.

Duvarımızda modern digital beyaz tahtalardan var. “Pazar konumlandırmasına yaratıcılık enjekte etme” ve benzeri konularda sırayla bu tahtanın üzerinde beyin fırtınası yapar, akış diyagramları çizeriz. Veya bunun gibi havalı diğer konular işte.

Yeni nesil pazarlama guru’larımızdan, tasarım uzmanı veya danışmanlarımızdan biri bir fikir ile geldiğinde, hepimiz ciddi bir tavırla ona bakar ve önümüzdeki kağıda bir şeyler karalarız.

O büyük toplantı masasında size bir şeyler sunduğumuzda verdiğiniz paranın karşılığını aldığınızı düşüneceksiniz. İlerleyen tarihlerde bizden ne satın aldığınızı dahi unutacağınız için, yapacağımız takip telefonlarında bunu size hatırlatıp, iyi görünmeye devam edeceğiz.

Kadın çalışanlarımızın tamamı çok seksi. Toplantı yapacak bir neden olmadığında dahi, onlara kur yapar, zamanı size faturalarız.

Genel müdürümüzün ofiste olduğu zamanlar çok azdır. Tüm bayan çalışanların onunla yatması ya da en azından buna istekli görünmeleri beklenir.

Bizi aradığınızda telefona ilgisiz bir stajyer çıkacaktır. Çünkü sizle konuşamayacak kadar önemli insanlar olduğumuz izlenemini vermek durumundayız. Zaten öyleyiz de.

Çok sayıda ve prestijli müşterimiz var. Kimler olduğunu bilseydiniz hak verirdiniz, bilmediğinize göre bizim dediklerimize inanmak durumundasınız. O kadar güçlü ve büyük firmalar ki, paraları da çok. O yüzden tasarım ve pazarlama hizmetlerimize bu kadar yüksek ücretler isteyebiliyoruz.

Ofisimiz gerçekten çok modern ve güzel bilgisayarlarımız var. Bir görseniz; “ooh, harika bir ofis. Bu adamlar meşru.” dersiniz.

İş yerinde çok sayıda parlak kahve makinaları var. Danışmanlarımız işe VW Beetle marka arabaları ile gelir. Dış görünüş herşeydir. Çünkü, kaliteli iş üretmekten ziyade, ancak bu yolla sizden daha çok para alabiliriz.

Doğru tahmin ettiniz, yukarıdaki [çoğu kurumsal hayatın gerçekleri olan] satırlar Fikir Atölyesi‘nden tanıdığınız Tunç’un sözleri değil.

“Hayal dünyamızı yönetmeye çalışanlara” karşı düşüncemizi biliyorsunuz zaten.

İnternette daldan dala atlarken karşıma çıktı: huhcorp.

Yaratıcı fikri hoşuma gidiyor ve “gerçek misin?” diye gönderdiğim mail sayesinde sitenin sahibi Greg Smith‘le sohbete başlıyoruz.

“Tunç, huhcorp benim havalı ve aşmış danışmanlık şirketleri ile kafa bulduğum, hiciv yaptığım bir site. 2002#8242;den beri yayında. Bir pazarlama aracı olarak kullansam da, burası daha çok web tasarım ve hiciv becerilerimi sergilediğim bir alan oldu” diyor.

Sohbeti [mail ortamında] ilerletiyoruz.

Greg 41 yaşında bir sanatkar, editör, karikatürist, web tasarımcı ve geliştiricisi. Güney Kaliforniya’nın Leucadia şehrinde yaşıyor. Sekiz çalışanı olan BuildingOnline isimli bir web tasarım/geliştirme ve online pazarlama ajansında yaratıcı yönetmen, aynı zamanda da bir ‘freelance.’

Kişisel web sayfasına şunları yazmış:

“Yeni sitemin üzerine hummalı bir şekilde çalışıyorum. Kısa süre sonra yaptığım çok özel ve sihirli işleri göreceksiniz. Yazdığım bir program var. Siteme geldiğinizde, bilgisayarınızın DVD gözünden Oreo kurabiyeleri çıkacak. Şimdilik bazı hataları var. İlk testlerde bazı kullanıcılar kurabiye yerine jambonla karşılaştı. Düzeltmeye çalışıyorum.”

Çalıştığı şirkette, havanın güzel olduğu bir gün ofiste hapis kalmaya sinirlenip, acısını yaratıcı ve her şeyi bildiğini iddia eden ajanslardan çıkarmaya karar vermiş. 8 saatte hazırlamış sitesini Greg.

Gerçekte var olmayan huhcorp‘un, gerçekte işine yarayıp yaramadığını sordum.

“O kadar çok mail alıyorum ki, bunların bazıları gerçek işe dönüşüyor. Ancak asıl amacım eğlenmek ve kişileri gülümsetmek. İşin ilginç ise yanı dalga geçtiğim kurumlardan az sayıda da olsa iş alabiliyor olmam” diyor.

Reklam veya web ajanslarının sitelerinde verdikleri abartılı ve benzer sözler onun ilham kaynağı olup huhcorp isimli hayali şirketini kurmuş. Hemen hepsinin sitesinde yer alan bu içi boş, saçma ve komik vaadler “onlarla dalga geçmek için yeterli bir sebepti zaten Tunç. Kurumsal zırvalık işte.” diyor.

Çalıştığı BuildingOnline’ın sitesinin de “bu kurumsal zırvalıktan yeteri kadar payını aldığını” söylediğimde ise aramızdaki mail’ler hızlandı! [sanki msn’de konuşuyoruz.]

Greg: haha! tabii ki…

Tunç: ve senin için rahat?

Greg: bir yere kadar evet. *** gerçek şu ki müşteriler alımlı lafları seviyor. fakat sonrasında başarının anahtarı; yüz yüze geldiğimizde dürüst ve açık olmak. ve çıkan iş hızlı ve iyi olmalı. bu işe yarıyor.

Tunç: *** söylemlerle müşterileri yakala. onlar da oltaya gelsinler. çünkü ***lar. sonra yüz yüze gelince dürüst ol. yine gelsinler oltaya. çünkü ***lar. kurumsal zırvalık işte bu olsa gerek. sen de bunun bir parçasısın greg. neden? faturalar ödenmek zorunda değil mi?

Greg: çok doğru. oyunu kazanmak için oyunu oynamak gerek.

Tunç: huhcorp sitesinden aldığım ilk izlenim ‘Fight Club’ filminden aldığıma benzer duygulardı. fakat günün sonunda o sadece bir film. senin huhcorp da öyle. günün sonunda o sadece bir site.

Greg: sanırım insanlar benden “kurumsal zırvalığı” nasıl yok ettiğimi duymak istiyorlar. gerçek şu ki, ben de herkes gibi para kazanmak için çalışan bir web ‘geek‘im. bir gizemin kapısını aralamıyor, sadece olaylarla dalga geçiyorum.

Tunç: hmm, dürüst ve yeterli bir cevap. teşekkürler, bu gece yayına veririm yazıyı. türkçe tercümesini sakın isteme benden.

Greg: hangi dilde olursa olsun, insanları gülümsetebildiğimi görmek mutluluk verici. ben teşekkür ederim ilgine.

Ufak bir hayal kırıklığı yaşasam da konumuz bu değil.

Dış görünüş ve sunumun “içerikten” daha fazla prim yapması çok sektörde var. Hatta bırakın firmaları, ilginizi çekip yanına gittiğiniz çok kişi için bile; “keşke ağzını açmasaydı da, ben de hayalime devam etseydim” dediğiniz olmuyor mu?

Kaynak: http://www.fikiratolyesi.com/index.php/2008/02/07/uzmanlarimiz-sizin-kendinizi-asagilik-ve-***-hissetmeniz-icin-surekli-yeni-cozumler-uretiyorlar-cunku-***siniz/

Yerleşim : Türkiye / Gaziantep  |  Meslek : Muhasebe

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

1.03 saniye.
18:09:26, 2 Mayıs 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım