Plastik Geri Dönüşüm Tesisi Yardımmm - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Plastik Geri Dönüşüm Tesisi Yardımmm

eseslix
Üye

Toplam 345 yazı
20/12/2011 :  22:20:55 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

geri dönüşüm işi ile ilgilenen arkadaşlardan yardım istiyorum bu işin inceliklerini, püf noktasını anlatacak arkadaşların tecrübelerine ihtiyacım var
eses

Yerleşim : Türkiye / Eses
eseslix
Üye

Toplam 345 yazı
21/12/2011 :  22:03:47  Alıntı
güncel.......
eses

frztxs
Yeni Üye

Toplam 62 yazı
22/12/2011 :  00:45:00  Alıntı
neyin geri dönüşümü.

Geri dönüşüm Türkiye'nin gelecekteki sektörü olucak fakat hangi ürünle ilgileniyosunuz.

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Mühendis
eseslix
Üye

Toplam 345 yazı
22/12/2011 :  09:16:59  Alıntı

plastik geri dönüşüm tesisi ile ilgili bilgi istiyorum örneğin 80 lik kırma,redüktörlü helozon,5,5 mt yıkama havuzu,ambalaj tankı, sıkma makinasından oluşan makinalarla plastik kırma tesisini kurduk

bu tesisin giderleri ne olur kira hariç, eleman sayısı, su, elektrik, vergi .............

bunun için gerekli olan plastikleri nereden sağlarız fiyat olarak kaç tl ye sağlarız (belediyeler atık toplama işini firmalara vermiş durumda) ve bu kırılan plastikleri kimlere kaç tl ye satarız gibi bilgilere ihtiyacım var şimdilik aklıma gelenler bunlar

eses

duruu
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
22/12/2011 :  12:50:34  Alıntı
hurdadaparavar.com bu siteyi bi inceleyin kırılmış hurdaları alan firmalar var..granül yapabilirseniz piyasası daha cok hurda teminide bulunduğunuz bölgedeki toplayıcılardan satın alacaksınız plastik kullanılan fabrikalarla iletişime gececeksiniz ......plastikleri ayıklamak icinde minimum 7-8 elemana ihtiyacınız var kapasitenize göre bu sayı artabilir ..moblen capak kilosu 1,30 dan başlıyor hatırladığım kadarıyla

Yerleşim : Türkiye / Balıkesir  |  Meslek : Esnaf
radiatus
Yeni Üye

Toplam 13 yazı
22/12/2011 :  15:03:46  Alıntı
Merhabalar,

Plastiği hurdacılar kapına getirir. Peşin çalışırlar. Malı sattığında paranın büyük bölümünü peşin alırsın. Kalanıda çekle olur. Zaten granürleri büyük fabrikalara satarsın. Onlar bu işle uğraşmazlar çok rahat alım yaparlar. Kağıt üstünde kar marjı oldukça yüksek ve görünürde pazar sıkıntısı yoktur. Gelelim handikaplarına:

1- Kesinlikle işin başında durmalısın: Ayıklama ve işleme işi için çok fazla eleman almak zorundasın, iş ağır olduğundan elemanlar nazlı çalışır ve malı yetiştirmek için tam kapasiteyle çalışma zamanların olacaktır. Koordinasyonu zordur.
2- Kesinlikle işi bilmelisin: Piyasada bu işi yapan çok fazla adam yoktur. Bulduğun adama güvenir ve onun daha önceki iş bilgilerine güvenirsen hata yaparsın. Sen işi öğrenene kadar atı alan üsküdarı geçer. Eğer ki işi bilmiyorsan ve yanına işi bilen müdür, usta başı vb. gibi eleman alacaksan geçmişini çok çok iyi araştır. Referans iste ve verilen referanslarla yüzyüze görüş.
3- Uygun Yer Bulmalısın: Gelen hurdalar oldukça yer kaplar ve makina kırım aşamasında çok gürültülü çalışır bu sebeplerden her yer uygun olmayabilir. Yerini dikkatli seç sonradan taşınma masrafına girme
4- Makina seçimi çok önemli: Bu işi yapan makinalar çok pahalı. Kırma işleminden sonra, plastiği granüle çevirirken plastik dışında başka birşey içeri kaçarsa, malın değerini düşürür, mal elinde kalabilir veya zararına satabilirsin. Makinan eğer hassas ve bu işi doğru bir şekide yapamazsa sürekli sorun yaşarsın. Muhtemelen ilk başladığında makinayı yaptırma veya 2. el alma yoluna gideceksin. Makina her zaman problem çıkaracak ve sürekli tamir için destek isteyeceksin. Eğer ki makinadan anlamıyorsan bu sana zaman kaybı ve ekstra maliyete sebep olacaktır.
5- Çok pis bir iş olduğunu unutma: Yapacağın iş direk kansorejen maddellerle alakalı. Sürekli hurdacılarla muhattap olacak yanında çalıştırdığın işçilerin anlama kapasiteleri çok zayıf olacaktır. Eğer bu lisana cevap verebilecek ve pis işi kaldırabileceksen uygundur.

İşe başlamadan çok çok iyi araştır ve iki kere düşün. Başta söylediğim gibi pazar sıkıntısı olmayan nadir işlerden biridir bugün. Buna karşın sıkıntıların bol olduğu bambaşka bir dünyadır eğer o dünyaya karşı hazır değilsen çok dikkatli ol.

Bu arada en büyük maliyetin enerji gideri olacaktır.

Başarılar dilerim...

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Turizm
frztxs
Yeni Üye

Toplam 62 yazı
22/12/2011 :  22:50:45  Alıntı
Önce çalışan bir tesis ve bildiğim bir yerden örnek vereyim. 10 adet bayan mal ayıklamak için (sadece gündüz, yevmiyeli) 5 adet eleman (1 usta 2 gece 2 gündüz personeli 12şer saatten) saatte 290-300kg arası mal çıkartıyor (AYPE) üretim hızını mal ayıklayan bayanlar belirliyor açıkçası. Hammadde 600-700TL/ton dan bulabilirsiniz.Granürün satışıda 1300-1350 TL/ton. Bunun yanında PET ve POLYEMİT geri dönüşümünü araştırın derim ben.

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Mühendis
eseslix
Üye

Toplam 345 yazı
23/12/2011 :  11:15:23  Alıntı
cevap veren arkadaşalara teşekkür ederim

açıkçası radiatus arkadaşımızın 5. maddesinde belirttiği sağlıkla ilgili bölüm beni korkuttu

eses

SemAmbalaj
Üye

Toplam 136 yazı
23/12/2011 :  13:21:13 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
mrhb. arkadaşım ben bu işi yaptım şuan poşet işi yapmak tayım ama amcam o işe dvm ediyor adamın işi de çok gzl (nazarımız değmesin :) )
sürekli işini büyütme derdinde iş tutar ama çalıştırabilirsen anlatacak çok şey var ama böyle yazmakla anlatılmaz gelip farklı yerlerde o işi yapan insanlar görüşeceksin imalatlarına girecek sin bu işin pazarını bulacaksın vs.vs. SemAmbalaj@hotmail.com ekleyin daha ayrıntılı görüşelim

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama
tugrakalıp plas
tik san.

Yeni Üye

Toplam 4 yazı
08/01/2012 :  20:51:33  Alıntı
slm kardeş bu işi nerde kuracaksın ve sen bu işi başlat mal satma işinde bn sana yardımcı olurum bnm meslegimi içinde olan iş bu sen bana 05325226648 no dan ulaşırsan hammeddeyi satmana yardımcı olurum (yavuzhan)

Yerleşim : Türkiye / İstbl  |  Meslek : Mühendis
mutlu kara
Yeni Üye

Toplam 13 yazı
16/11/2012 :  15:44:01  Alıntı
BİR PLASTİK GERİ DÖNÜŞÜM TESİSİNDE KIRMA-ERİTME(GRANÜL) ALANLARINDA ÇALIŞIP BELİRLİ BİR BİLGİYE SAHİP DEĞİLSEN, SAKIN PLASTİK İŞLEMEYE KALKIŞMA DERİM... BUNUN DIŞINDA TEK YOL VAR O DA SANA GERÇEKTEN YARDIM EDECEK YAKINLIKTA VE PLASTİK İŞLEME KONUSUNDA BÜTÜN BİLGİLERE TAM SAHİP BİRİNİN YOL GÖSTERMESİYLE YAPABİLİRSİN... Bu iki şansın yoksa, para kazanıncaya kadar bir ton para kaybedersin.. BUNUN DIŞINDA HALA BU İŞİ YAPARSIN, ÇOK PARA KAZANIRSIN DİYEN VARSA, BEN 25 SENELİK MESLEK HAYATIMI BOŞA GEÇİRMİŞİM DEMEKTİR.... Saygılarımla.. Kimya ve Plastik Müh. Mutlu KARA
mr*

Yerleşim : Türkiye / Aydın  |  Meslek : İmalat
cuxticom
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
26/02/2013 :  16:19:44 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
plastik geri dönüşüm ile ilgili bilgileri bu firmadan öğrenebilirsiniz. http://www.demircanplastik.net/geri-donusum-25-list

Yerleşim : Türkiye / İstanbul/Avcılar  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
ufukçizgisi
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
29/07/2013 :  12:03:50  Alıntı
mutlu bey insnlarabyardım etmekten çok yorumlarınızxa bakıyorumda korkutuyorsunuz korkmayın o sektör herkesen ekmek verir rakip istemiyorsunuz fazla belli hem korkutmak caydırmak yaptığıız bütün portaldaki yorumlarınız

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Diğer
sedatyalcin
Üye

Toplam 258 yazı
29/07/2013 :  19:28:08  Alıntı
ukraynadan aylik 50-80 ton arasi hurde pet isteyenler iletisime gecebilir.fiyat bilgisi ve rsimleri gonderebilirim.

sedat_14950@hotmail.com

Yerleşim : Ukrayna / Sevastopol  |  Meslek : Diğer
ibrahimtrn
Üye

Toplam 105 yazı
30/07/2013 :  04:00:28  Alıntı
merhaba ben geri dönüşüm sektöründe bir firmada imalat müdürü olarak çalışıyorum. aynı zamanda başka bir firmaya da dışarıdan teknik danışmalık yapıyorum. beraberinde kendi firmam üzerinden de hurda alım satımı yapıyorum. bu konular ile ilgili size bilgi verebilirim. ücretsiz tabiki :) ancak bu konu burada yorumlarla neticelendirilebilecek bir konu değil. konu ile ilgilenen ve bilgi almak isteyen arkadaşlara yardımcı olurum. ticaret yapmak şart değil. maksat forum amacına ulaşsın. ilgilenen arkadaşlar özel mesaj ile isimlerini ve telefon numaralarını bırakabilirler. geri dönüş sağlarım iyi çalışmalar.
İbrahim Turan

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İmalat
sedatyalcin
Üye

Toplam 258 yazı
30/07/2013 :  12:38:09  Alıntı
ukraynadan aylik 50-80 ton arasi hurde pet isteyenler iletisime gecebilir.fiyat bilgisi ve rsimleri gonderebilirim.

sedat_14950@hotmail.com

Yerleşim : Ukrayna / Sevastopol  |  Meslek : Diğer
tekn-mak
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
11/09/2013 :  12:26:51 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Plastik Geri Dönüşüm İşine Başlama

Ne kadar PlastikGeri Dönüşüm Makinaları hakkında bilginiz var . ve ne biliyosunuz ????

Siz sadece başlamak mı istiyorsunuz ? yada öğrenmek mi sitiyorsunuz

http://tekn-mak.blogspot.com/

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
mtb888
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
16/09/2013 :  21:20:18  Alıntı
Böyle bir tesis için kosgeb destek verir mi?

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Mühendis
ibrahimtrn
Üye

Toplam 105 yazı
17/09/2013 :  23:34:03  Alıntı
bu iş için kosgep fuar desteği ve yetkili personel desteği veriyor. ( çevre danışmanı / iş güvenliği uzmanı ) gibi .onun dışında bu işe başlamadan önce destek veren yok. işe başlanır belirli bir zaman geçtikten sonra bazı kuruluşlardan alabilirsin. ancak onların aradığı şartlara haiz olmak pek kolay değil. kısacası yok desek daha kestirme olur.
İbrahim Turan

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İmalat
ali-guven94-95@
hotmail.co

Yeni Üye

Toplam 2 yazı
31/10/2018 :  08:51:40  Alıntı
ARKADAŞLAR PLASTİK GERİ DÖNÜŞÜM TESİSİ KURMAK İSTİYORUM:
Ama pek fazla bir bilgim yok ortalama 600 bin lira kadar bir sermayemiz bulunmaktadır...
Plastik ile alakalı biraz geniş bir bilgi alabilirmiyim.
Plastik kırım arkasından yıkama ve eritme granül haline getiricez,
bu granülü kim alır granül neyden olur hangi plastigin hurdası granül olur bunun pet şişenin hurdasından hangi ham madde yapılır plastik şişenin kapagından hangi tür mamül ürün elde edebiliriz.Bunun gibi sofistike bilgi istiyorum makina ham madde konusunda temin edebilecegim yerler hakkındada bilgi almak istiyorum.
iletişime geçmek isteyenden
mail : ali-guven94-95@hotmail.com
facebook : https://www.facebook.com/dalgac11
hitmachine

Yerleşim : Türkiye / Konya  |  Meslek : Sanayici
GodGave
Yeni Üye

Toplam 27 yazı
02/11/2018 :  00:13:49  Alıntı
banada o biraz geniş bilgiden verirseniz sevinirim
bozocum@gmail.com

Yerleşim : Türkiye / Eskişehir  |  Meslek : Otomotiv

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

8.84 saniye.
13:01:33, 25 Nisan 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım