Çaresiz - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Çaresiz

nurdamla
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
17/01/2008 :  10:47:27 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım.1-2 gündür sayfayı keşfettim.Bende kan ağlayan esnaf arkadaşlardan biriyim.çalışıyorum yine borç yine borç nasıl yapacağımı şaşırdıkm kaldım geceleri gözüme uyku girmez oldu aslında yaptığım işin kar marjı yüksek ama bulunduğum yer bakımından yanlış imkansızlıkdan dolayı da başka yere gidemiyorum ne iş yapıyorsun diye soruyorsunuz değil mi haklısınız açık deterjan ve plastik ürünler satış dükkanım var görüş ve öneri bekliyorum
n.hazır

Yerleşim : Türkiye / Balıkesir  |  Meslek : Esnaf
Mustafa Akça
Yeni Üye

Toplam 75 yazı
17/01/2008 :  15:25:45  Alıntı
ZARARIN NERESİNDEN DÖNERSEN KARDIR. EĞER DEVAMLI ZARAR EDİYOR İSEN, ORADAKİ DÜKKANINI ACİLEN KAPAMANI, VE YIRTIĞIN BÜYÜMESİNİ ENGELLEMENİ TAVSİYE EDERİM.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mühendis
n/a
silindi

Toplam 36 yazı
18/01/2008 :  10:19:35  Alıntı
teşekkür ederim de kapatırsam borçlarımı nasıl ödeyebilirim burası 10 000 nüfuslu bir ilçe işe girip çalışsan iş sahası yok devir yapamıyorsun

Yerleşim :
Perpa
Yeni Üye

Toplam 23 yazı
19/02/2008 :  17:59:34  Alıntı

DOSTUM BENCE BİR KAÇ KEZ İLÇE'YE VEYA KASABA'YA VEYA İL'E DİĞER YOLCU İNSANLARLA YOLCULUK ET DERİM,İNSANLARIN KONUŞMALARINA KULAK MİSAFİRİ OL VE YÜK OLARAK YANINDA TAŞIDIKLARINI DİKKATLE İNCELE, YAZ SEZONU AYRI KIŞ SEZONU AYRI OLARAK,ZATEN HAZIR İŞYERİN VARMIŞ İNSANLARIN DIŞARIDAN SATIN ALDIKLARI ELLERİNDE YÜK OLARAK TAŞIDIKLARI ÜRÜNLERDEN BAZILARINI TOPTAN ALIP PERAKENDE SENDEN ALMASINI SAĞLA DERİM BENCE.MESELA ÖRNEK VERMEK GEREKİRSE 10 000 NUFÜSLU YERDE PVC YER DÖŞEMESİ GİDER

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Serbest meslek
10378
Yeni Üye

Toplam 0 yazı
20/02/2008 :  15:08:18  Alıntı
Nurdamla,Balıkesir merkezde misin? Neredesin?

Yerleşim : Türkiye / Silindi  |  Meslek : Diğer
arifselim
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
02/03/2008 :  18:46:16  Alıntı
nurdamla ben daha önce bu işi yaptım.. sana acizane fikrim direk parekendeden daha çok çık dolaş okullara,bazı özel kuruluşlara,toplu temizlik satabileceğin yerlere,apartmanlara-sitelere , standart ve parasal risk taşımayan yerlere mal ver... Bilmiyorum denedin mi ?? Genelde senin yaptığın bu işle uğraşanlar bu şekli uygular... Allah yardımcın olsun kolay gelsin

Yerleşim : Türkiye  |  Meslek : Muhasebe
seniz_77
Yeni Üye

Toplam 13 yazı
06/03/2008 :  01:01:12  Alıntı
Sevgili arkadaşım durumuna kalben çok üzüldüm. arifselim arkadaşımızın önerisinden başka alternatifin yok gibi görünüyor.Yeni müşteriler yeni firmalar edinmeli satışını artırmalısın.Unutma dünya umut dünyası!Bir kapıyı kapatan Allah-ü Teala başka bir kapıyı mutlaka açar... Saygılarımla.
@ Rüyalarını gerçekleştirmenin en iyi yolu;Uyanmaktır!..@
Şeniz_77

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
murat33
Üye

Toplam 503 yazı
06/03/2008 :  13:55:16  Alıntı
sevgili kardeşim bende esnaflık yapıyorum,yani kendi işyerim var ve eleman çalıştırıyorum,borçlarınızın sebebide büyük ihtimalle vergilerdendir,vergimizi vererek yasal yollardan çalışmak için tüm çaba ve gayretimiz ama devlet bizi illegal yollara zorla teşvik ediyor,dükkan kiralıyosun,kiraladığın için %20stopaj vergisi,mal alıyosun,aldığın mala vergi,satıyosun vergi,bide aylık gelir vergisi,üç aylık tekrar vergi ,bide yıllık vergi,bide bağkur,öde öde bitmiyor

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Otomotiv
ahmet_aksoy53
Yeni Üye

Toplam 20 yazı
06/03/2008 :  15:19:49  Alıntı
kardeş yaptığın işi orada senden başka yapan varmı eğer yoksa ve işyerin merkezi yerde değilse yerini değiştir merkezi yerde ise çeşidini artır temizlik marketlerinin iş yapabilmesi az adet bol çeşide bağlıdır sermayeni verimli kullanmaya çalış

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama
iletisim
Üye

Toplam 193 yazı
07/03/2008 :  14:43:33 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Önce kendinizi kendi ğözünüzle iyice bi izleyin ve yapmadığınız yeni fikirleri hayata geçirmeye çalışın.
Fikir üretin, kazanma hırsı ile değil sadece elinizdekileri koruyabilme gayreti ile...
Sonra sabredin. Sabrederkende sabredilmesi gereken şekilde sabredin, yoksa olmuyor.

Müşterinin gelmesini beklemeyin, müşterilere siz gidin, gerekirse ev ev dolaşın ürünlerinizi evlere pazarlayın şatışınız artacaktır, vs fikirler üretin kendi hayat anlayışınız ve değerleriniz ölçüsünde. Bunu yaparkende çekinmeyin. Unutmayın banka patronları bile o servete rağmen nerdeyse dilenerek servetlerini artırmaya çalışır!

Bir kredi kartı satış temsilcisinin kart satmak için bizlere doktuğu dil o kuruluşun sahibinin döktüğü dildir. Gördünüzmü kocaman holdinkler nasıl para kazanmaya çalışıyor!

Yerleşim : Türkiye / Rize  |  Meslek : Ticaret
ozdoganmu
Yeni Üye

Toplam 90 yazı
10/03/2008 :  00:44:36  Alıntı
kırk yıldır babamın kurdugu işi yapıyoruz.sirkülasyon cok hızlı oldugu için krizlerde sallandık amayıkılmadık yaklaşık 500000 ytlilik birkimizi borcumuza döküp itibar ve haysiyetimiz için mücadele ettik ediyoruz kar marjımız cok düşük oldugu için hiç bir zaman benim için cok iyi rakam olan sıfırı bulamadık.tek düşüncemiz portföyümüzü kaybetmemek ama cari açığı hızlı sirkülasyonla kaptmanın imkanı yok.öyle zor durumdayımki başından geçmiş arkadaşların moral vetavsiyelerine cok ihtiyacım var.günlük ödemelerimi yapabiliyorum ama her gün sıkıntısını cekmekten tükendiğimi hissediyorum.kazanmak kaybetmek bizler için babam cok itibarına düşkün bir insan bizimde köklü çevremiz bu iten.ne tavsiye edersiniz cıkış yolum olabilirmi lütfen fikirlerinizi belirtin.ne yapmalıyım kredi kullanmak yada malum çözümler dışında nasıl bir yol izlemeliyim
mozdogan

Yerleşim : Türkiye / Konya  |  Meslek : Gıda
iletisim
Üye

Toplam 193 yazı
13/03/2008 :  17:21:49 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
ozdoganmu ne iş yapıyorsunuz bilmiyorum, ama henüz ayaktasınız şükür.

Kredi çekmeyin, faizle para almayın, kimseyede boyun eğmeyin. Bunun haricinde bulabiliyorsaznı bir çözüm bulun ve çözüm inanınki vardır, olması lazım, olmamasına imakan yok.

Tükendiğinizi hissetmeyin bu his doğru bir his değil. Bunu sizden daha kötü bir duruma düşmüş olan biri olarak söylüyorum. emin olun ki şu anki haliniz tükendiğiniz an değil. Tükeninceye kadar daha çok var, bu yüzden rahat bir nefes alın ve tükenmemiş olduğunzuu fark edin, algılayın tükenmemiş olan durumunuzu.

Ayaktasınız ve günlük giderleri karşılayabiliyorsunuz. Bizim gibi 3 dükkanın kepenklerini indirerek kalan borçları nasıp kapatacağınızı düşünmüyorsunuz.

O haliniz tükenmekse bizim halimiz ne!

Kısa bir süre önce iflas ettim, adına iflas diyorlar işte. Miktarı önemli değil. 10 bin, 150 bin 500 bin, 1 trilyon.. adı iflas ise durum aynıdır.

Giden maddi birikim ve arkasından aklınıza ne gelirse hepsi gidiyor. Bir an herşeyin bittiğini düşünüyor insan, ama öyle değil. Herşey şimdi başlıyor.

Allah cc. kimsenin başına böyle bir imtihan vermesin. Anlatılmaz yaşanır derler ya öyle birşey.

Bulunduğum noktadan sızın yansıtmış olduğunuz durmunuza bakıyorum, durumunzu gayet iyi, sıkıntı edecek telaşa kapılacak bir durum söz konusu değil. Günlük sıkıntılar hen an vardır ve var olacak. Sizin sıkıntı diye algıladığınız felaketi andırı bir sıkıntı değil bu siz öyle zannediyorsunuz.

Sağlıklı düşünemediğiniz için bittim tükendim diye düşünüyor bu düşüncenizde sizi felakete ***ürüyor. Bu düşüncenizden kurtulun ve ayakta olmanın şükrünü arkasındanda işinizle ilgili yeni fikirleri harekete geçirin.

Ne iş yaptığınızı bilmiyorum ama isterseniz ortak bir çalışma yapalım kim bilir belki ummadığımız bir anda ummadığımız şekilde rızıklandırılırız.

Ben sıfıra yükselmeye çalışıyorum siz daha aşağıya innemeye çalışıyorsunuz!

Yanlız aramızda bir fark var.
Ben sıfıra çıkabilirsem zengin olacam, siz sıfıra inerseniz (Allah cc indirmesin) iflas edersiniz.
Ne ilginç değilmi. Bulunduğumuz noktalar aynı ama konumlar farklı olur...
Hayat bir sırdır. Durumuznu sıkıntı edecek kadar kötü değil.

Saygılarımla.

Yerleşim : Türkiye / Rize  |  Meslek : Ticaret

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

5.86 saniye.
17:22:23, 8 Mayıs 2024, Çarşamba

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım