Üç değil Beş maymun-Kuzeyli - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Üç değil Beş maymun-Kuzeyli

Snowdrop
Yeni Üye

Toplam 15 yazı
04/12/2002 :  10:19:55 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

İşletmelerde çalışırken sürekli 3 maymunu oynamaktan bahsedilir. Görmedim-Duymadım-Bilmiyorum. Çok saçma bir şey olmasına rağmen maalesef bizim gibi kültürlerde işe yarıyor.
Neyse konumuz başka 3 değil 5 maymun okuyun bakalım kendinizi bulabilecekmisiniz.

.......................
Kafese beş maymunu koyarlar..ortaya da bir merdiven ve tepesine de iple muzlari asarlar. Her bir maymun merdivenleri çikarak muzlara ulaşmak istediginde dişaridan üzerine soguk su sikarlar..her bir maymun ayni denemeye giriştiginde çok soguk suyla islatilir...bütün maymunlar bu denemeler sonunda sirilsiklam islanirlar..bir süre sonra muzlara hareketlenen maymunlar digerleri tarafindan engellenmeye başlanir...
Suyu kapatip maymunlardan biri dişari alinip yerine yeni bir maymun koyulur..ilk yaptigi iş muzlara ulaşmak için merdivene tirmanmak olur fakat diger dört maymun buna izin vermez ve yeni maymunu döverler..

Daha sonra islanmiş maymunlardan biri daha yeni bir maymunla degiştirilir..ve merdivene ilk yaptigi atakta dayak yer..bu ikinci yeni maymunu en şiddetli ve istekli döven ilk yeni maymundur. islak maymunlardan üçüncüsü de degiştirilir..en yeni gelen maymun da ilk ataginda cezalandirilir..diger dört maymundan yeni gelen ikisinin en yeni gelen maymunu niye dövdükleri konusunda hiç bir fikirleri yoktur..

Son olarak en baştaki islanan maymunlarin dördüncüsü ve beşincisi de yenileriyle degiştirilir. tepelerinde bir salkim muz asili oldugu halde artik hiçbiri merdivene yaklaşmamaktadir..neden mi? çünkü burada işler böyle gelmiş ve böyle gitmelidir...işte bu nokta şirket politikalarinin başladigi yerdir..

ajan

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Mak.Müh

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

1.09 saniye.
16:45:00, 2 Mayıs 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım