Bankaların Atm Cihazlarına Yer Kiralamak - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Bankaların Atm Cihazlarına Yer Kiralamak
 1 


hizirhisim
Yeni Üye

Toplam 18 yazı
11/07/2011 :  16:07:27 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


İstanbul Anadolu yakasında ikamet etmekteyim emin değilim ama mahallemizin nüfusu 35000 kişi civarında ancak mahallede ne banka şubesi nede ATM cihazı var benim de küçük dükkanım var bankalarla görüşerek bu dükkana ATM cihazları koymak istiyorum hem mahalle halkınınistifade etmesi hemde dükkanın boş kalmaması için.

Bu konuda bankalarla nasıl irtibata geçerim

Şartlerı hakkında bilgisi olan vasa ve bana yardımcı olursanız sevinirim
a.ç

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
a.c
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
11/07/2011 :  17:04:05  Alıntı
bend ebu konuyla alakadar oluyorum bilgisi olan var mı
A.Ç

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Diğer
dortler21
Üye

Toplam 815 yazı
11/07/2011 :  19:26:18 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
bankalar genellikle kamu arazilerine kiralarlar buda belediye veya kurumların arazisi olur kişisel şahıslara olmaz.. ben o kadar ülke egzdim atm yerleri hep aynı prosedürde ama ikiniz öyle şey düşünüyorsanız size özel uygulama olabilir bankaların operasyon merkezlerini arayın..
dortler

Yerleşim : Türkiye / Diyarbakır  |  Meslek : İletişim
idemirci
Üye

Toplam 131 yazı
12/07/2011 :  01:49:10  Alıntı


Selamlar,

bankalar genelde kendi yerlerine ATM cihazı koymak isterler. Bununla beraber sizin de belirttiğiniz gibi yerler için şube açmak yerine ATM koymak belli bir süre için hem banka hem de hesap sahipleri için kazançlı olabilir. Bunun için size en yakın bir şubeye -kesinlikle bir tanıdığınızla birlikle ya da aranızın iyi olduğu bir banka görevlisine doğrudan- gidip muradınız anlatmanız. Bankalar genelde civarda başka ATM yoksa büyük ilgi gösteriyorlar. Öte yandan bazı ara operatörler (SERVUS gibi) bankaların ATM kurulumlarını yaparken zaman zaman tavsiyelerde de bulunuyorlar. Bunlardan biri ile görüşürseniz size ya kendi işlettikleri ATM'lerden birini kurabilirler ya da ilintili bir banka ile muhatap edebilirler. Bu arada sakın ATM kirası gibi yükümlülüklere girmeyin zira astarı yüzünden pahalıya gelebilir (Bkz. "Pink Point" Talon olayı).

Bunların yanı sıra PTT artık her yere kendi ATM'sini koymaya çalışıyor. Eğer semtinizde bir PTT şubesi var ise (eminim vardır) onlarla görüşüp ATM yerleşim planlarını öğrenin. Zira siz ATM koyduktan sonra PTT de kendi ATM'sini yerleştirirse istediğiniz verimi alamayabilirsiniz.

Kolay gelsin,
en büyük kurnazlık dürüstlüktür.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
sales_marketing

Yeni Üye

Toplam 99 yazı
12/07/2011 :  15:39:19  Alıntı
ATM yi koymayı düşündüğün yerin farklı açılardan fotografını çekip durumu açıklayıcı bir metinle bankaların genel merkezlerine yollayabilirsin dükkanın cadde üstünde veya işlek bir merkezde olması önemlidir.bir dene tutarsa ne ala bu tarz yerlerin kiraları 1000 tl den başlar

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
hizirhisim
Yeni Üye

Toplam 18 yazı
12/07/2011 :  15:51:03  Alıntı
verdiğiniz bilgiler için teşekkürler arkadaşlar.

sn dortler21 dediğiniz gibi kamu arazileri tercih ediliyor şuan revaçta metro istasyonları var ama öyle yerler varki isimde vereyim kozyatağı pazar sokak girişi ,içerenköy meydanı, maltepe fındıklı mah. daha da örnek verebilirim size bu tarz yerler mahalle arası olduğundan banka şubesi yok ve bu saydığım yerlerde market vb dükkanların vitrinlerinde bile ATM var hatta 2 adet olan bile var .Yani bankaların bana ve a.ç ye özel muamele yapmasına gerek yok ayrıca dünyayı gezerken etrafınaıza daha iyi bakmanızı tavsiye ederim.

Saygılarımla
a.ç

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
eram
Yeni Üye

Toplam 52 yazı
12/07/2011 :  16:04:26  Alıntı
Bankalarla görüşün edirne kapı fatihte lastikçi dükkanının yarısını atm yapmışlar.Demekki Kamu yeri olmaya gerek yok.Bir örnek olsun diye yazıyorum.
ezancepte@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Turizm
recep62
Yeni Üye

Toplam 14 yazı
13/07/2011 :  20:07:20  Alıntı
aynen bizim mahalledede berber dükkanı vardı o kapanıp atm yapmışlar

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
bursagorki
Yeni Üye

Toplam 69 yazı
14/07/2011 :  00:01:27  Alıntı
ATM yi koymayı düşündüğün yerin farklı açılardan fotografını çekip durumu açıklayıcı bir metinle bankaların genel merkezlerine yollayabilirsin dükkanın cadde üstünde veya işlek bir merkezde olması önemlidir.bir dene tutarsa ne ala bu tarz yerlerin kiraları 1000 tl den başlar
Genel merkez dışında bölge müdürlüklerinede başvuru kabul ediliyor bilginize.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Danışmanlık
dortler21
Üye

Toplam 815 yazı
15/07/2011 :  09:17:00 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
sordum size cevabı veriyorum..

bankalar bir yerleşim biriminde nufusa bakmaksızın o yerde ki yaşayan insanların kaçta kaçının bankalarının müşterisi oldugunu tespit eder ona göre atm koyar örnegin bir fabrikada 300 kişi maaş alıyorsa X bankasından banka oraya atm koyar ve hizmet verir önemli olan nufus degildir.. sizinde yaşadıgınız yerleşim biriminde hangi bankanın müşteri si çoksa banka önceden tespit eder ve gölge müşterileri orda keşif yaparlar.. sizin onların peşinde gezmeniz güvenlik zaafiyetidir ve kesinlikle reddederler.
dortler

Yerleşim : Türkiye / Diyarbakır  |  Meslek : İletişim
zzaxiss
Üye

Toplam 385 yazı
15/07/2011 :  12:15:19  Alıntı
kuyubaşında kasabın yanına koydu (yan dükkanda kasaba aitti) halk bankası atm cihazını 3000 tl kira veriyor kasaba.
arkadas dükkanının resmini çek birden fazla noktadan
önünden geçen kişi sayısını belirt (bu çok önemli) bunuda ancak tüm gün gece gündüz oturarak yapabilirsin çünkü bankalar en çok buna bakabilirler genelde onlar portföylerinde olan noktaları uydudan takibe alıyorlar diye duydum.
daha sonra bu bilgilerle kendi dükkanını bankalara teker teker başvurarak pazarla.
mahallede 35000 kişi yaşaması biraz fazla geldi bana bende kadıköyde oturuyorum ama tabi yanılıyorda olabilirim.
saygılar.


Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
tugican
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
22/07/2012 :  13:22:28  Alıntı
Çok uzun zaman önce lokalimizi atm lere kiraya verme konusundaki mesajlarınızı okudum .Bir süre sonra AKBANK tan bir atm aldım ama AKBANK 200 metrede bir
atm veren bir banka çok kolay veriyor problem çıkartmıyor.Akbank atm sini aldıktan sonra başvurmadığım banka kalmadı Akbank atmsini referans olarak gösteriyorum sen Akbank a bakma o her yere veriyor diyorlar. Akbanktan sonra en kolay atm veren banka işbankası biliyorum 50 metre aralıkla bile gördüm bana 1700 metre uzaklıkta olmasına rağmen bölgenin çok hareketli olmamasından dolayı vermediler.Yani verseler dahi verecekleri kiralar 7000-8000 civarında ona rağmen vermediler.
Tabiki her arkadaşımızın kolali benimki gibi zayıf olacak diye birşey yok benden nacizane tevsiye AKBANK.İŞBANKASI,FİNANSBANK,YAPI KREDİ. HALKBANK. bu sıraya göre uğraşırlarsa daha sağlıklı bir sonuç alacaklarını düşünüyorum.
Bölge müdürlüklerinin telefonlarını alarak direk bu işle ilgilenen insanlarla irtibata geçtikten sonra bölgenizin ve lokalinizin birkaç fotoğrafını çekin Google earth den de bölgenin bir dökümünü ( yerinizi işaretleyerek) yerin tapu fotokopisiyle güzelde bir dilekçe yazarak gönderin onlar size dönecektir.
Dönmesede siz tekrar arayın iyi veya kötü bir sonuç alana kadar takip edin.
Şunuda söylemeden geçmeyeyim atm alırsanız siz söylemedğiniz sürece kurabildikleri kadar geniş uzun kuruyorlar olabildiğince dar kurdurmaya çalışın.
Benim nacizane tavsiyelerim bunlar üstüne eklemek isteyen veya yanlış bildiğim birşeyi düzeltecek olan varsa sevinirim. SAYGILAR
Rüzgar sert esiyorsa ; onu söğüt düşünsün çınara zaten birşey olmaz . . .

Yerleşim : Türkiye / İstanbul
kofukuryu
Yeni Üye

Toplam 72 yazı
23/07/2012 :  10:40:53  Alıntı
Bursa'da cadde üstünde bulunan bir işyerine 4-5 bankanın atm'si kondu. İş yeri sahibinin işine geliyor. Cadde üstü en az 7-8 atm cihazı konulabilir bir yer şimdiden yarısını doldurmuş. Sen de bankaların genel merkezlerine işyerinin fotoğraflarını çek ve gönder.Başarılar

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Mühendis
toprak73
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
12/01/2013 :  17:34:38  Alıntı
atm kiraları ne kadar...esenyurt bölgesinde cadde üstü...bana aylık 1000 tl ye kiralarız dediler bu işin aracıları..1 yıllık peşin veriyorlarmıs..aracı kurumda 2500 tl komisyon istiyor..bilgisi olan lütfen fikrini belirtsin..

Yerleşim : Türkiye / Istanbul  |  Meslek : Gıda
Banban
Yeni Üye

Toplam 13 yazı
12/01/2013 :  22:40:53  Alıntı
Benım Calısdıgım Marketın Arkasıda Toki Bınaları Ve 20 Bloklu Toplu Konutlar Var Marketın Yanında 3 Banka var ve Bır Banka Gelecek Ben Yerın Resımlerını Cekdım Bankaya gonderılecekdı Sagından Solundan Cektım Resımlerı Yerı Harıka Ama Gel gör kı O Semtin Yuzde 3 u O bankayı Kullanmadıgından Atm yı Koymadılar. Yer Onemlı Degıl Bankanın Istedıgı O bolgede Kendı Musterısı Cok Olsun Getırı Hemen Koyar.
Market profesörü

Yerleşim : Türkiye / Balıkesır  |  Meslek : Gıda
mr.toretto
Yeni Üye

Toplam 42 yazı
13/01/2013 :  00:01:38  Alıntı
bence karlı ve avantajlı bir iş kapısı...izmir-karşıyaka-alaybeyde neredeyse bir cadde resmen atm den geçilmiyor.dükkanı bozan atm ye kiraya verilmiş durumda...dükkanı işlek caddede ama küçük olanlarlar bence bu işin peşini bırakmasınlar.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Diğer
turbolinea
Üye

Toplam 209 yazı
07/10/2013 :  11:41:07  Alıntı
bir banka bir atm cihazı ya da 5-6 atm cihazı koymak için ne kadar kira ödüyor? 3 aşağı 5 yukarı...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul
cuzzy
Yeni Üye

Toplam 41 yazı
07/10/2013 :  15:52:13  Alıntı
mr.toretto ya katılıyorum. Arazi veya devlete ait yer olması mevzu degil aslında...
sorun Bölgede Banka şubesine yakınlık ve nufus yogunlugu... Eğer şbler uzaktaysa ve insan çoksa, koyabiliyorlar.
Bence yakınlardaki bir Banka şubesiyle irtibata geçin. sizi yönlendireceklerdir.
Nerede karşılıklı Sevgi ve Saygı varsa, Orda itimat ve itaat vardır.
İtimat ve itaatin olduğu yerde, Disiplin vardır.
Disiplinin olduğu yerde Huzur, Huzurun olduğu yerde Başarı vardır.

M.KEMAL ATATÜRK

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İthalat / İhracat
cihancagatay
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
04/02/2014 :  17:29:38  Alıntı
BU ARADA BEN YENİ KOYDURDUM KENDİ YERİME HSBC ATM Sİ ŞİMDİ 3 TANE DAHA GELECEK..

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mühendis
Serhatfc
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
20/04/2014 :  09:26:56  Alıntı
Arkadaşlar aracı varmı yardımcı olcak bu konuda benim avcılar belediye karşı sokakta dükkanım var ama tanıdık kimse olmadıgı için atm alabilcemi sanmıyorum
Sb

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
firstxx
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
20/04/2014 :  10:34:58  Alıntı
merhabalar.

bankaların inşaat bölümü ile iletişime geçersen sorununu çözebilirsin.
firstclass

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Emlakçı
adalı1
Üye

Toplam 410 yazı
21/04/2014 :  20:25:08  Alıntı
bildigim kadarı ile banka vb kurumsal firmalar dükkanlara piyasa fiyatının altında kira teklif ediyor bilgine

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
AYSUN__
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
08/08/2014 :  17:23:36  Alıntı
ARKADAŞLAR BİZDE İŞLEK BİR CADDEDE BULUNAN DÜKKANIMIZI ATM YE KİRALAMAK İSTİYORUZ. BU KONUDA ÜCRETİ MUKABİLİNDE ARACI OLABİLECEK ARKADAŞLAR VAR MIDIR?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
ahmethakan41
Yeni Üye

Toplam 57 yazı
09/08/2014 :  04:51:48  Alıntı
Kiraya veren arkadaşlar mümkünse 1 atm için söylermisiniz nekadara geliyor kirası?
ahmet

Yerleşim : Türkiye / İstanbul
berkcan1937
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
08/02/2015 :  20:15:33  Alıntı
Merhaba arkadaşlar
Biz atmistanbul ekibi olarak uzun zamandır atmlere yer kiralama adına danışmanlık hizmeti vermekteyiz atm lere uygun olabileceğini düşündüğünüz arsa dükkan vs. alanınız varsa info@atmistanbul.com adresinden bizimle irtibata geçiniz

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
marslı
Yeni Üye

Toplam 9 yazı
17/12/2016 :  22:08:38  Alıntı
benimde dükkanım var atmye uygun cadde üstü,otobüs durağı,düğün salonu,A101 bitişiği ,minibüs güzergahı yanında 120 dairelik lüx bina..2-3 tane sığar..mahalle nüfusu 70bin...yakınlarda atm yok.varmı bilgisi olan neler yapılmalı,bu aracı kurumlar ne yapıyor acaba..hangisi daha iyidir..

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İşsiz
darnglove
Üye

Toplam 335 yazı
19/12/2016 :  09:56:38  Alıntı
cadde üzeri dükkanımızı bu şekilde atm ye verdim kiraları yıllık peşin verirler , bazı emlakçılar sırf bu işi kovalıyorlar bankalara uygun yerleri tavsiye ediyorlar en azından bizimki bu şekilde olmuştu 3 sene kadar kaldı kiraları da yıllık peşin verdiler daha sonra bina kentsel dönüşümde olduğu için tahliye etmek durumunda kaldılar

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
Masor07
Üye

Toplam 546 yazı
19/12/2016 :  19:47:51  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - darnglove
cadde üzeri dükkanımızı bu şekilde atm ye verdim kiraları yıllık peşin verirler , bazı emlakçılar sırf bu işi kovalıyorlar bankalara uygun yerleri tavsiye ediyorlar en azından bizimki bu şekilde olmuştu 3 sene kadar kaldı kiraları da yıllık peşin verdiler daha sonra bina kentsel dönüşümde olduğu için tahliye etmek durumunda kaldılar


Peki hocam sizmi bankayı aradılar bankamı size ulaştı ? Bende Antalya'da emlak sektöründe çalısıyorum bu işi takip ediyorum.Birde mahsuru yoksa kira rakamlarını öğrenme şansım varmı acaba

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Emlakçı
Masor07
Üye

Toplam 546 yazı
19/12/2016 :  19:57:21  Alıntı
Örnek olması adına;Bankalara şube yada atm yeri için buradan başvurabilirsiniz

http://www.isbank.com.tr/TR/kiralik-yerim-var/Sayfalar/kiralik-yerim-var.aspx

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Emlakçı
marslı
Yeni Üye

Toplam 9 yazı
19/12/2016 :  20:21:47  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - darnglove
cadde üzeri dükkanımızı bu şekilde atm ye verdim kiraları yıllık peşin verirler , bazı emlakçılar sırf bu işi kovalıyorlar bankalara uygun yerleri tavsiye ediyorlar en azından bizimki bu şekilde olmuştu 3 sene kadar kaldı kiraları da yıllık peşin verdiler daha sonra bina kentsel dönüşümde olduğu için tahliye etmek durumunda kaldılar
kendinizmi başvurdunuz hocam..

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İşsiz
darnglove
Üye

Toplam 335 yazı
20/12/2016 :  13:02:31  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - Masor07
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - darnglove
cadde üzeri dükkanımızı bu şekilde atm ye verdim kiraları yıllık peşin verirler , bazı emlakçılar sırf bu işi kovalıyorlar bankalara uygun yerleri tavsiye ediyorlar en azından bizimki bu şekilde olmuştu 3 sene kadar kaldı kiraları da yıllık peşin verdiler daha sonra bina kentsel dönüşümde olduğu için tahliye etmek durumunda kaldılar


Peki hocam sizmi bankayı aradılar bankamı size ulaştı ? Bende Antalya'da emlak sektöründe çalısıyorum bu işi takip ediyorum.Birde mahsuru yoksa kira rakamlarını öğrenme şansım varmı acaba


Ben ilan vermiştim bankanın çalıştıkları emlakçılar var onlar aracı oldular , dükkan cadde üzerindeydi aylık 2500 tl bedel üzerinden yıllık kirayı sözleşmenin ardından peşin olarak yatırdılar

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf

13.39 saniye.
01:07:08, 19 Ocak 2021, Salı

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2021 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım