Pozitif Enerji. . . . Haluk İlhan - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Pozitif Enerji. . . . Haluk İlhan

mozsarac
Üye

Toplam 419 yazı
30/11/2007 :  17:39:01   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Peki ne demek pozitif enerji. Bakın pozitif enerji nasıl tanımlanıyor:

" İnsanda mevcut olan OLUMLU bir enerjidir . Bu yüksek enerjiye sahip olanlar; eğitim alarak şifacı
olarak çalışabilirler. Üzerlerindeki bu yüksek pozitif enerjiyi atmak zorundadırlar. Pozitif enerjisi normal
düzeyde olan insanlar, son derece ılımlı, sağlıklı ve etrafına neşe saçan insanlardır. Bu insanların
stres problemleri yoktur, zihinsel olarak ta son derece sağlıklıdırlar."

Ne güzel bir tanım değil mi:) Pekiiii, bunun karşısında ne var, tabiki ;

NEGATİF ENERJİ,

Aynı yerde negatif enerji de tanımlanmış, şöyle diyor:

" Vücutta hastalıklı bölgelerin ürettiği OLUMSUZ enerjidir. Bu türde enerji, nerede olursa o noktada
sürekli olarak negatif enerji üretmektedir. Hatta negatif enerji üretmeye başladıktan 1-2 ay sonra
hastalık ortaya çıkabilir. Çok stresli insanlar da sürekli negatif enerji üretirler."

Tamam tanımlardan sonra konuya gireceğim ama sitede çok ilginç bir anlatım daha var, onu
yazmadan geçemeyeceğim, kimbilir uygular belki enerji sınırınızı hissedersiniz:) Enerjinizini şöyle
hissedermişsiniz:

" Rahat bir yere oturun. Gözlerinizi kapatın ve gevşeyin. Hiç bir şey düşünmeyin. Ellerinizi 15-20 saniye
birbirine sürtün. Avuç içleri birbirine bakacak şekilde 10 cm'den çok olmamak şartı ile karşılıklı tutun,
yirmi saniye sonra biraz ellerinizi uzaklaştırın. Hemen ellerinizi yavaş, yavaş yaklaştırmaya çalışın.
Ellerinizin arasında çok hafif bir basınç hissedeceksiniz. İşte en açık biçimde sizin enerji sınırınız."

Neyse biyoenerji konusuyla sizi fazla sıkmayayım. Pozitif ve Negatif Enerji konusu gerçekten çok
önemli. Hani bardağın dolu tarafına mı bakarsınız, boş tarafına mı diye herkesin bildiği bir yaklaşım
vardır. Yaşama bakış açısı pozitif olan insanlarda ki enerji sizi nasıl etkiler, o insanla olmak nasıl
hoşunuza gider.

Onun o pozitifliğini kıskanırsınız.

Neden, nasıl bu kadar pozitif olunabiliyor, hiç mi sorunu yok bu insanların. İnanın bence en az diğerleri
kadar sorunları var belki ama pozitifliği hayat felsefesi olarak kabul ettiği için olayarda ki güzellikleri
görmeye çalışır pozitif insanlar.

Ben pozitif bir insan olduğuma inanıyorum ve karşımda ki insanların da pozitif mi, negatif mi olduğunu
anlayabiliyorum. Bazen sohhbet esnasında anlatıyorum bazı şeyler, karşımda ki insanın ilk söylediği
şu oluyor, hımmm Pollyanna'cısın yani. İşte bu bakış açısına sahip birisi pozitif olamaz.

Pozitif olmanın belli kriterleri yok, bunun okulu da yok. Bu tamamen sizin içinizden gelen bir enerji.
Yukarda ki tanımlardan da anlaşılacağı gibi, içinizde, sizin tarafınızdan üretilen bir enerji.

O zaman eğer biz bunu üretebiliyorsak ve buna inanıyorsak nasıl oluyor da bazılarımız negatif enerji
üretmeyi başarabiliyoruz, bunda yaşanmış tecrübelerin etkisi var mutlaka, ancak yine de becerilebilir
gibi geliyor bana.

Daha önceki bazı yazılarım da hep mutsuzluğu severiz demiştim, aslında mutlu olmayı çok istiyoruz
ama istemekle kalıyoruz, uygulamaya koyamıyoruz. Negatif enerji üretmeye örnek vereyim.

Bir çoğunuz bilir, hafta sonları hava güzelse Ortaköy dolar taşar. Müthiş bir trafik olur ve bu trafik kimse
için de sürpriz değildir. Eğer trafik olmazsa sürpriz olur. Şimdi bunu bile bile, trafiğe girerseniz, çok
aşikar ki trafikte kalırsınız ve varacağınız yere kadar adım adım gidersiniz.

Buna sinirlenmenin ve stres yapmanın sizce bir anlamı var mı şimdi? Ama lütfen dürüst olun, hem
bunu bilerek arabasını alıp yola çıkan ve bu trafiğe girip sinir, stres olmayan kaç kişi var aramızda?
Dinlenmeye, tatil yapmaya, sohbet etmeye ne yapmaya giderseniz gidin, zaten siz içinizde o negatifliği
üretmiş oluyorsunuz, sonuçta trafikte yaşanan sorunlar, olaylar, kavgalar, sinir-stres halleri hep bu
negatifliğin eseri.

Bu arada yaşamınızda negatif bir insanla sohbetin ne kadar zor olduğunu mutlaka fark etmişsinizdir.
Sizin tarafınızdan önerilen, söylenen, planlanan her şey de bir hata bulunur. Hata ve kusur bulmak o
kadar kolay ki, esas bu sıkıntılar ve olumsuzluklardan güzel bir taraf görebilmek bir sanat olmalı.

Şikayet etmek çok kolay. Biz toplum olarak her şeyden şikayet ederiz ama hiç çözüm getirmeyiz.

Ben negatif insanlar ile görüşmeyi sevmiyorum, çünkü üretimini yapmaya çalıştığım enerjim için
desteğe ihtiyacım var. Ben hiç bir şey alamadan sürekli veriyorsam bu bir süre beni de zorlamaya
başlar.

O yüzden insanların pozitif enerjiyi, üretim yapmayı öğrenmesini, olumsuzluklar yerine olumlu tarafları
görmelerini sağlamalıyız diye düşünüyorum. Sizi bu görüşler ile Pollyannacı olarak nitelendirebilirler,
olsun, siz kendinizi biliyorsanız ve mutluysanız, onlar ne derse desin, siz pozitif olmaktan
vazgeçmeyin.........

Haluk İlhan...

Yerleşim : Türkiye / Gaziantep  |  Meslek : Muhasebe
tövbekar
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
06/01/2008 :  18:03:58  Alıntı

pozitif enerjiji bütün bir güne yaymak çok zor gibi düşünüyorum. çünki gün içinde yaşadığınız olumsuz bir olay bütün pozifiteyi alıp yerini negatif enerjiyi bıralıyor. aslında mesele o negatif enerjiyi tekrar pozitife çevirebilmek.
tövbekar

Yerleşim : Türkiye / Bartın  |  Meslek : Satış / Pazarlama

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

1.77 saniye.
19:24:39, 2 Mayıs 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım