Her İşte Var Bir Hayır - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Her İşte Var Bir Hayır

BaDocenter
Yeni Üye

Toplam 14 yazı
05/05/2011 :  12:34:27 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

BİR GÜN BİR SARAYDA PADİŞAH VE YANINDAN AYIRMADIĞI,ÇOK SEVDİĞİ BİR YAMAĞI VARMIŞ..
PADİŞAHIN BİR OĞLU,YAMAĞINDA BİR OĞLU VARMIŞ.
BU ÇOCUKLAR KÜÇÜKLÜKTEN HEP BERABER BÜYÜMÜŞ,OYNAMIŞ,AYNI TASTA YEMEK YERMİŞLER.
DERKEN ZAMAN SU GİBİ AKIP GEÇMİŞ.
PADİŞAH ÖLMÜŞ YERİNE OĞLU PADİŞAH ÖLMÜŞ.
YAMAK ÖLMÜŞ YERİNE OĞLU YAMAK OLMUŞ.
PADİŞAH NEREYE GİTSE YAMAĞINI DA YANINDA ***ÜRÜRMÜŞ.YAMAK İNANÇLIYMIŞ.PADİŞAHIN AYAĞI TAŞA DEĞSE ;VARDIR BUNDA DA BİR HAYR PADİŞAHIM DERMİŞ.
DERKEN BİR GÜN PADİŞAH ASKERLERİNİ VE YAMAĞINI DA YANINA ALARAK AVA ÇIKMAYA KARAR VERMİŞ.ORMANA GİTMİŞLER.YAMAK PADİŞAHIN TÜFEĞİNİ DOLDURMAYA BAŞLAMIŞ.PADİŞAHIN ELİ TÜFEĞİN ÜSTÜNDE.O ANDA YANLIŞLIKLA YAMAĞIN ELİ TETİĞE DEĞMİŞ VE O ANDA TÜFEK PATLAMIŞ.
BU ARADA OLAN PADİŞAHIN İŞARET PARMAĞINA OLMUŞ.
PADİŞAH ASKERLERİNE YAMAĞINI ZİNDANA ATMASI İÇİN EMİR VERMİŞ.YAMAK İSE VARDIR BUN DA DA BİR HAYIR DEYİP ZİNDANIN YOLUNU TUTMUŞ.ARADAN ZAMAN GECMİŞ PADİŞAH İYİLEŞMİŞ.YAMAK İSE HALEN ZINDAN DA SADECE EKMEK VE SU İLE GÜN GEÇİRMEYE ÇALIŞIYORMUŞ.YİNE BİR GÜN PADİŞAH SARAYDA OLAN TÜM ASKERLERİ DE YANINA ALIP ORMANA GİTMİŞ.ORMANDA GEZİNİRKEN YAMYAMLAR ETRAFLARINI SARMIŞ BİR ANDA.YAMYAMLAR TEK TEK ASKERLERİ YEMEYE BAŞLAMIŞ SIRA PADİŞAHA GELMİŞ Kİ...
DURMUŞLAR VE PADİŞAHI YEMEKTEN VAZ GECMİŞLER..
YAMYAMLARIN GELENEĞİNDE YARIM İNSAN YEMEK YOKMUŞ.PADİŞAH CAN HAVLİ İLE SARAYA KOŞMUŞ VE YAMAĞINI ZİNDANDAN ÇIKARMIŞ.
---PADİŞAH---
AFFET YAMAK BENİ DEMİŞ YAMAĞINA
---YAMAK----
VARDIR BUNDADA BİR HAYIR PADİŞAHIM DEMİŞ GÜLEREK.
--PADİŞAH--
BUNUN NERESİN DE VAR HAYIR DEMİŞ ÖFKELİ BİR SESLE.
---YAMAK--
BEN SİZİNLE ORMANA AVLANMAYA GELMESEYDİM,TÜFEK PATLAMAYACAKTI.TÜFEKLE PARMAGINIZI KOPARMASAYDIM BENİ ZİNDANA ATMAYACAKTIN.BEN ZİNDANDA OLMASAYDIM BU GÜNDE SİZ VE ASKERLERİNİZLE BERABER ORMANDA OLACAKTIM.YAMYAMLAR BİZİ YAKALASAYDI HEM SİZİ HEM BENİ HEMDE ASKERLERİ YİYECEKTİ.İŞTE ALLAHIN HAYRI BURDA DİYEREK CEVAP VERMİŞ PADİŞAHA....
--- bu nedenle her ne olursa olsun her şeyin altında hayır aramak gerekir.Saygılarımla....
Dünyada en büyük yoksulluk DOSTSUZ kalmaktır...En yükseğe erişmek için en alttan başlamak gerekirr..

Yerleşim : Türkiye / Muş  |  Meslek : Esnaf
sdogan34
Üye

Toplam 108 yazı
13/07/2011 :  16:12:18 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
çok güzel bir ibretlik hikaye eline yüreğine sağlık kardeşim.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Serbest meslek
serti
Üye

Toplam 223 yazı
14/07/2011 :  10:13:57  Alıntı
Harika bir hikaye:)))

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Diğer
mehmetustam
Üye

Toplam 643 yazı
14/07/2011 :  13:04:00  Alıntı

Her İşte Bir Hayır Var olduğuna dair pek çok örnekler var görebilen ve anlayabilenlerden olabilmek ümidiyle.
''Hz. Yusuf'un yaşadıklarına benzer durumlarla karşılaşan bir insan eğer imana ve imanın getirdiği bilince sahip değilse, büyük bir olumsuzlukla karşı karşıya olduğunu, başına felaketlerin geldiğini düşünecektir.''

Yerleşim : Türkiye / Kantinci  |  Meslek : Esnaf
aCademiC
Yeni Üye

Toplam 33 yazı
14/07/2011 :  16:42:14  Alıntı
çok saçma bir hikaye...
Olmak yada olmamak,işte tüm mesele bu.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

2.79 saniye.
13:43:23, 29 Mart 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım