Super Fırsat : Sağlık Turizm - Sayfa 2 - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Super Fırsat : Sağlık Turizm
 2 

turi
Üye

Toplam 205 yazı
07/03/2011 :  23:37:55   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Sağlık sektörü birçok trend araştırmacısı tarafından yüzyılın trendi ve pazarı olarak kabul
edilmektedir. Günümüzün en dinamik ve hızla gelişen sektörlerinden birisidir. ......Medikal Turizm ...

Özellikle son beş yılda hızlı bir gelişme gösteren sağlık sektörü bugün ... gibi ülkeler hala medikal alanda gelişmesini tamamlamamış ülkelerdir. ... Cerrahi tedavi için yurtdışına gitme dünyada oldukça yeni gelişen bir trend. ... Dünyada sağlık turizmi hacminin her yıl yüzde 15-20 civarında artması bekleniyor. ...

Amerika da yapilan bir arastirmada 2006 yilinda yaklasik 500.000 Amerikalinin %30 ile %80
arasinda degisen daha ucuz fiyatlara tedavilerini disarida yaptiklarini gostermektedir ...
Medikal Turizm artan saglik faturalariyla ile gundeme daha da oturacek gibi duruyor ...
Turkiye ozellikleestetik ameliatlari , dis hekimligi ve kaplicalariyla bu konuda ciddi bir potansiyel olusturuyor .

Türkiye sağlık turizminde komşu Ülke Avantajı ile Avrupa ve Orda Doğu'nun en önemli merkezi durumunda ...
Ülkemizde 650 sağlık kuruluşu, 10 bin yatak kapasitesine sahip… Diğer gelişmiş ülkelere nazaran ortalama % 40 daha ucuz ve dahası yüksek teknolojiyle hizmet veriyor.

Peki ne yapmali ? Hasta odakli Seyahat acentesi veya baska bir degisle Medikal Turizm Ajansi acmak ...
Bu ajans hasta ile doktor arasinda ki bir kontakt olacak , diger yandan hastane bulacek , ameliyat olacekse programini duzenlecek , ucak biletlerini alacak , otel rezervasyonlarini yapacak , ayrica bu konuda ozel bir lisanslama yok ve hatta yurtdisindaki hastalar ile internet temeli telefonlar ile irtibata gecmek ve hastalara online reklamlariyla ulasmak mumkun ...

Bu is daha da patlayacak ....Bu is ile orasan bir- iki ornek var meselya , ama onun gibileri cok azinlikta :

http://reca.online-ars.com/tr-saglik_analinkler---Saglik_Turizmi

http://www.treatmentinturkey.info/

Ben bu konuyla arastirmalar yapmaktayim , paylasirsaniz sevinirim .

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
msayman
Yeni Üye

Toplam 29 yazı
18/03/2011 :  08:38:17  Alıntı
İzmirde 10 yıllık diş kliniğim var ancak ugrasmama ragmen potansiyel bulamadım. Yurt dışında diş tedavileri oldukca yuksek maliyettedir. Konuyla ilgilenen yurt dışında yasayan bu işlerde deneyimi olan tecrubeli iş ortağı var mı?

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Esnaf
turi
Üye

Toplam 205 yazı
18/03/2011 :  12:04:02 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
is ortağı cikar mutlaka , çalışmalarınızı artırın , benim Antalya'da Fransızca bilen bir arkadasim , onunla en son görüştümde bana bir dis klinigi ile çalıştığını söylemişti , ve sadece bir site açmışlar internet üzerinden islerin de cok iyi oldugunu söylemişti bana .
Ilk etapta benim size böyle tavsiyem da olur , bulun bir - iki yabancı dil bilen eleman ve ilk önce onlarla cikin yola .

yeşil
Yeni Üye

Toplam 77 yazı
21/03/2011 :  11:22:40  Alıntı

istanbulda estetik medıkal alanında yurt dısından hasta getiren kurulus ve kurumlarla çalışabılırız
istanbulda hastaneler zinciri olan bir kurum olarak ciddi olarak çalışan profesyönel kişi ve kurumlarla sinerji oluşturabilirsek ortak bir çalışma içersinde olmaktan mutluluk duyarız

Yerleşim : Türkiye / İst  |  Meslek : Halkla ilişkiler
turi
Üye

Toplam 205 yazı
21/03/2011 :  14:18:02 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkürler , calismalarimiz devam etmekte ileri bir zamanda sizinle irtibata geçeceğiz muhak ki ....sizde sektörün içinden birileri olarak bu alanda , yurtdışından hasta getiren kurum ve kuruluslarin artması dileğile ... Görüş Belirtirseniz
Saygilarimla

forthebest
Yeni Üye

Toplam 11 yazı
24/03/2011 :  12:09:41  Alıntı
kimse yazmamis ama ben yazayim urdun teknolojik tip konusunda baya ilerde. Ve turizm isi hizmet isi veresiyenin olmadigi sektordur. bunu iyi anlayin lutfen hicbir restoranta gidip yemegi yiyip haftaya verecem diyemessin. kosedeki kofteci haric :)

hizmet sektoru turkiye icin gerekli cunku turkiyeye nakit para olan is gerekli. herkesin sikintisi paranin donmemesi.

Sn.Turi sizi tebrik ediyorum bu konuu actiginiz icin.

Ben sam da yasiyorum ve bu bolge de calisiyorum yapi malzemeleri uzerine. Tur sektoru yada Saglik turizmi uzerine arastirmalar yapiyorum.

Herkese basarilar

Yerleşim : Suriye / Sam  |  Meslek : İthalat / İhracat
turi
Üye

Toplam 205 yazı
24/03/2011 :  13:52:16 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Keyf.in
Sn forthebest teşekkürler bu konuya olan ilginize ...sizin gibilerin cogalmasi dileğiyle.

Paqe
Yeni Üye

Toplam 54 yazı
28/03/2011 :  02:36:28  Alıntı
Merhaba, gerçekten fikir ilgimi çekti. Hep kendi işlerimi yapmış biri olarak sermayem ile birlikte yeni iş fikirlerini takip etmeye ve doğru bir alanda yatrıım yapmak için araştırmalar yapıyorum. Dediğim gibi ilgi çekici. Umarım daha fazla bilgi alacağımız yazılar, yorumlar olur. Sevgiler.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Mühendis
turi
Üye

Toplam 205 yazı
01/04/2011 :  17:09:56 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Gelisim.in
Sağlık ve Sermaye Arasındaki Olumlu İlişki :

“Yaşam kalitesi ve sağlık parayla ölçülmez." ...

“İnsanlarımızın sağlığı her şeyin önündedir.......“Çünkü sizin sağlığınız para ile ölçülmez”

"Sağlık Alana yapılan yatırımlar parayla ölçülmez....

“Bu iyilik parayla ölçülmez ...

aysu
Yeni Üye

Toplam 47 yazı
04/04/2011 :  10:14:16  Alıntı
merhabalar turi ve arkadaşlar ,çok güzel açıklamışın sana katılıyorum ve gerçekten ilgimi çekti.. bende giyim işiyle ugraşıyorum kendi çapımda işte medikal firmalarla dolu bir caddede:) uzak deilim ve arada korse gibi ürünlerde satıyorum medikal olarak, çok karlı bir iş oldugunu düşünüyorum ..bu arada eşinizede . olsun diyorum dua ile;Allâhümme Rabbe'n-nâsi ezhib'il-be'se; işfî en- te'ş-şâfî lâ şifâe illâ şifâeke şifâen lâ yuğâdirü sakamen).

(Manası: "Allahım! Ey insanların Rabbi! Sıkıntıyı gider. Şifa ver. Zira sen şifa verensin. Senin verdiğin şifadan başka şifa yoktur. Senin şifan hastalık bırakmaz." demekdir.) amin..

Yerleşim : Türkiye / Konya  |  Meslek : Esnaf
turi
Üye

Toplam 205 yazı
04/04/2011 :  13:30:18 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Amin Sayın Aysu , Allah razı olsun ....ilginize teşekkürler . Ülkemizin çesaretli ve yürekli girişimcelere ihtiyacı olduğunu düşünmekteyim ve bu alan da yeni bir örnek girişimişim olduğunu anlatmaktı .... "sadece ben yapacayım " deye bir şey olmadığnı anlatmaktı amacım , Ülkemizin buna ihtiyacı olduğu , çocuklarımızın geleceği açısından , gelişmiş ülkeler arasında ki çıtamızı daha aza indirmek açısından .....bu ülkede büyümeyi görürken , yeni yatırımları görürken , birilerinin bu ülke için neler yaptığını görürken ......boş duramazdım !

emzar45
Üye

Toplam 920 yazı
04/04/2011 :  13:40:14 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Keyf.in
tebrikler... turi arkadaşım... ben şahsen katilyorum...tek ben olacam bir günde değilız artık...başarılar dilerım.
YAŞAMAK İÇİN SAVAŞ,SAVAŞMAK İÇİN YAŞA...
TİCARET! Cesaret, Sermaye, Azim, Güven ve Sabir işidir.
Birlik ve ilkler daima kazanır.

http://granitsanat.com
https://www.facebook.com/granitsanat
http://engramac.com
email:granitsanat@hotmail.com
05427672476

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : İmalat
aysu
Yeni Üye

Toplam 47 yazı
04/04/2011 :  14:29:33  Alıntı
ben teşk ederim, saygılar efendim..

Yerleşim : Türkiye / Konya  |  Meslek : Esnaf
turi
Üye

Toplam 205 yazı
12/04/2011 :  19:09:11 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
sayın koniks üyeleri ve bütün konulyla ilgili olanların dikkatine , bu konu kapanmıştır .
Konulyla ilgi olanlara tavsiyem sadece şu ki Sağlık alanında her ne konuda olursa olsun Sağlağa yatırım Sağlıklı kararlar almaktan geçer .
Sağlık alanında her bir bir yatırım ..... ardından başka bir yatırım gerektiren , güç gerektirir , sağala değil de güce yatırım gerektiren bir alan .
Hepinize Saygılarımı dilerim

afet05
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
22/01/2012 :  19:41:20  Alıntı
Gelisim.in
Arkadaşlar,

ben bu işe girmeği düşünüyorum. bu işi yapmam için şirket acmağa gerek var mı?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Serbest meslek
ccbafra55
Yeni Üye

Toplam 49 yazı
22/01/2012 :  22:01:35  Alıntı
saglık turizm de ıhtıyacınız olan hersey burda ulasınyeter
Truva telekom çağrı merkezi danışmanlık hiz

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
kunyecimehmet
Üye

Toplam 127 yazı
23/01/2012 :  08:11:39 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Gezin.in
Konu kapanmış olsada bu gerçekten hayata geçirilecek bir proje...
Şuan termal turizmde, medikal turizmde türkiye daha alfabeyi yol kabul edersek daha A harfinden B harfine anca geçmiştir..

Termal oteller Yurt dışındaki sağlık firmaları ile anlaşma yapıyor
Hastalara burda kür tedavisi uygulanıyor
Avrupadaki tur firmaları hem sağlık hem tatil adı altında bu işi yapıyorlar ...

Bizim Özgül termal tatil köyü projemizde bu şekilde işletmek için hazırlık yapıyoruz.. .
Dubaiden bir turizm firması turistlerini getirmek için bizden görüşme için randevu istiyor ..
Her sene Çekoslavakya da Karlovy Vary e gidiyorlarmış ve türkiyedeki afyon bölgesindeki otellerin 5-6 gömlek daha düşük bir yapıya sahip ..adamlar o yuzden bizi ve türkiyeyi tercih ediyorlar hem daha ucuzu hem daha kallitelii....
Avrupada bir kaplıca kür tedavisi 10 -14 bin euro civarinda..
Türkiyede ise kişi başı 4 bin euro avrupaya göre cok daha ucuz..
önümüzdeki yıllar Sağlıklı yaşam merkezi olarak anılacak Türkiyenin olacaktır
ve bu işte ilk olanlar her zaman kazanacaktır..

Fakir İnsan yok TEMBEL insan var İhtiyacın varsa ek iş yap ama tembel tembel asla oturma..Allah rızıka kefildir ama Rızık içinde gayret etmek gerekir..

EK İŞ İSTEYENLER’ e KONULU ...
YAZIMIZI TAKİP EDİN GELİN BİRLİKTE KAZANALIM ( Lütfen videoyu izleyiniz )

ersinhatir@gmail.com facebook adresim
http://www.ozgultermal.com
http://www.facebook.com/photo.php?v=2306744037006

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Satış / Pazarlama
akdeniz9967
Üye

Toplam 194 yazı
10/02/2012 :  13:48:44  Alıntı
Merhaba,daha öncede iskandinav ülkelerinden bir arkadaş bu konuyu açmıştı.Tekrardan böyle bir düşünceyi paylaştığın için tebrikler.
Ben uzun zaman İncoming şirketlerinde görev aldım,fakat bu çok ayrı bir konu,şahsen benim de ilgilendiğim bir konu.Şayet bu hususta ciddi çalışmaların var ise birlikte bir oluşuma adım atmaktan sevinirim.

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Turizm
kunyecimehmet
Üye

Toplam 127 yazı
11/02/2012 :  00:31:44 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - akdeniz9967
Merhaba,daha öncede iskandinav ülkelerinden bir arkadaş bu konuyu açmıştı.Tekrardan böyle bir düşünceyi paylaştığın için tebrikler.
Ben uzun zaman İncoming şirketlerinde görev aldım,fakat bu çok ayrı bir konu,şahsen benim de ilgilendiğim bir konu.Şayet bu hususta ciddi çalışmaların var ise birlikte bir oluşuma adım atmaktan sevinirim.

Oluşumun hemde en güzeli var daha temmeleri atılıyor yeni yeni rayına oturmaya başlayacak sizinle görüşmek isterim özelden telefonunuzu atarsanız yardımcıolmak isterim ...
Fakir İnsan yok TEMBEL insan var İhtiyacın varsa ek iş yap ama tembel tembel asla oturma..Allah rızıka kefildir ama Rızık içinde gayret etmek gerekir..

mkutun
Üye

Toplam 110 yazı
13/02/2012 :  01:53:46  Alıntı
arkadaslar konu hala güncelse bir arkadaşım saglık turizmi yaptı ve tekrar yapmayı düşünüyor
eger ilgilenen varsa sizi arkadasıma yonlendirebilirim

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bankacılık-Finans
kunyecimehmet
Üye

Toplam 127 yazı
13/02/2012 :  10:03:48 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Arkadasınızı bize yönlendirebilirsiniz sağlık turizmi ile ilgili ve termal tatil köyü satış organızasyonuyla ilgili ekiplerimiz var.. yardımcı olabiliriz..

bestofdoctors
Yeni Üye

Toplam 11 yazı
25/02/2012 :  16:55:18  Alıntı
Sayın Turi
Biz Kayseride özel bir hastane çalıştırıyoruz.
Maille iletişim bilgilenirizi yollarsanızh hasta temini konusunda görüşebiliriz.

Yerleşim : Türkiye / Kayseri  |  Meslek : Doktor
bayramadim
Yeni Üye

Toplam 47 yazı
25/02/2012 :  18:15:08  Alıntı
herşey gönlünüzce olsun
yabancı dil uzmanlığınız olmalı (bilmek değil uzmanlık)
büyük ulusal çapta hastahanelerimiz var medikal park harunnisa medicine hospital gibi
bu hastahanelerin görselleri videoları hazırlanıp iyi bir sunumla avrupadan zaten hastahane için gelmekte olan turistlerin işlerini kolaylaştırarak kendine çekebilirsin

ancak şöyle birşey var bu hastahaneler zaten yurtdışından gelen müşteriyi havaalanından karşılayıp hizmete oradan başlıyor siz artı olarak ne vereceksiniz??

Yerleşim : Türkiye / Düzce  |  Meslek : Esnaf
bestofdoctors
Yeni Üye

Toplam 11 yazı
25/02/2012 :  21:26:29  Alıntı
Daha cazip fiyat, 2 gece termal otelde konaklama ve kapadokya turu hediye

Yerleşim : Türkiye / Kayseri  |  Meslek : Doktor
artmedical
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
24/04/2012 :  21:31:18  Alıntı
merhaba sağlık turizmi konusunda güncel olarak ilgilene kişiler var ise fikir alışverişinde bulunmak isterim
teşekkürler

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
artmedical
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
01/05/2012 :  11:11:29  Alıntı
merhaba sağlık turizmi konusunda görüşmek isteyen var mı? teşekkürler

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
patisera4407
Yeni Üye

Toplam 33 yazı
01/05/2012 :  11:55:50  Alıntı
Selam turi ve kosovalı abilerim.Abi diyorum benden büyüksünüz yazılarınızdan anlaşılıyor.Turi abi ben istanbulda medikal firmam var senin paylaştığın fikri benimde arkadaşlarımla iştişara ettiğim ve düzenli programlı yapılırsa sektörde az bir zaman da ses getirecek ve devlet teşviği ile kosgeb teşviğide alacak bir fikir.Benim istanbul içi ve afyon kaplıca bölgeleri otel ,saglık açısından imsanların gitmesi gereken yerleri bi süre araştırdım.Eğer bu fikri hayata geçirmek isterseniz mailimi ekleyin her düşüncemizi burda yazamıyorum mailde ve fikri uygulama aşamasında ortak görüşler paylasılır saygılarımla.Bu arada eşinizde geçmişler olsun diyorum Allah bir an önce sağlığına kavuştursun.
akeleş

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
turi
Üye

Toplam 205 yazı
01/05/2012 :  12:40:49 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - patisera4407
benimde arkadaşlarımla iştişara ettiğim ve düzenli programlı yapılırsa sektörde az bir zaman da ses getirecek ve devlet teşviği ile kosgeb teşviğide alacak bir fikir.

turi
Üye

Toplam 205 yazı
01/05/2012 :  12:48:50 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Sn patisera4407 arkadaşım iyi niyetli temennilerine ve düşüncelerine teşekkür ederim .
Sağlık sektörüne ses getirecek bir fikir bir proje bende var ....çok araştırmalarım , fizibilite ve analiz çalışmaları yaptım ....ne yazık ki hayatta geçiremedim .
Size başarılar dilerim , düşüncelerinizi tebrik ediyorum ve doğru yolda olduğunuzdan eminim .
Size bir yardımım olursa her zaman hazırım .
Saygılarımla

sac ekimi
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
02/05/2012 :  17:35:00 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
ben sac ekimi yapıyorum yurt dısı hasta getıren anlasmalı oldugum ajanslar var.. eger bu konuyla ilgilenen ve saglık turızmıyle ugrasan arkadslar varsa anlasabılırız iyi gunler... 05325439664

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Doktor
patisera4407
Yeni Üye

Toplam 33 yazı
02/05/2012 :  23:13:34  Alıntı
Turi bey tşk ederim iletişim ve maili özelden yazarsanız gerekli konularda sizi rahatsız ederim .iyi çalışmalar diliyorum.
akeleş

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf

13.72 saniye.
23:40:25, 13 Ağustos 2020, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2020 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım