Super Fırsat : Sağlık Turizm - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Super Fırsat : Sağlık Turizm
 1 

turi
Üye

Toplam 205 yazı
07/03/2011 :  23:37:55   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Sağlık sektörü birçok trend araştırmacısı tarafından yüzyılın trendi ve pazarı olarak kabul
edilmektedir. Günümüzün en dinamik ve hızla gelişen sektörlerinden birisidir. ......Medikal Turizm ...

Özellikle son beş yılda hızlı bir gelişme gösteren sağlık sektörü bugün ... gibi ülkeler hala medikal alanda gelişmesini tamamlamamış ülkelerdir. ... Cerrahi tedavi için yurtdışına gitme dünyada oldukça yeni gelişen bir trend. ... Dünyada sağlık turizmi hacminin her yıl yüzde 15-20 civarında artması bekleniyor. ...

Amerika da yapilan bir arastirmada 2006 yilinda yaklasik 500.000 Amerikalinin %30 ile %80
arasinda degisen daha ucuz fiyatlara tedavilerini disarida yaptiklarini gostermektedir ...
Medikal Turizm artan saglik faturalariyla ile gundeme daha da oturacek gibi duruyor ...
Turkiye ozellikleestetik ameliatlari , dis hekimligi ve kaplicalariyla bu konuda ciddi bir potansiyel olusturuyor .

Türkiye sağlık turizminde komşu Ülke Avantajı ile Avrupa ve Orda Doğu'nun en önemli merkezi durumunda ...
Ülkemizde 650 sağlık kuruluşu, 10 bin yatak kapasitesine sahip… Diğer gelişmiş ülkelere nazaran ortalama % 40 daha ucuz ve dahası yüksek teknolojiyle hizmet veriyor.

Peki ne yapmali ? Hasta odakli Seyahat acentesi veya baska bir degisle Medikal Turizm Ajansi acmak ...
Bu ajans hasta ile doktor arasinda ki bir kontakt olacak , diger yandan hastane bulacek , ameliyat olacekse programini duzenlecek , ucak biletlerini alacak , otel rezervasyonlarini yapacak , ayrica bu konuda ozel bir lisanslama yok ve hatta yurtdisindaki hastalar ile internet temeli telefonlar ile irtibata gecmek ve hastalara online reklamlariyla ulasmak mumkun ...

Bu is daha da patlayacak ....Bu is ile orasan bir- iki ornek var meselya , ama onun gibileri cok azinlikta :

http://reca.online-ars.com/tr-saglik_analinkler---Saglik_Turizmi

http://www.treatmentinturkey.info/

Ben bu konuyla arastirmalar yapmaktayim , paylasirsaniz sevinirim .

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
modaci
Üye

Toplam 335 yazı
08/03/2011 :  17:18:55  Alıntı
bu işi yapmayı düşünüyormusunuz ?
merak ettim ?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
turi
Üye

Toplam 205 yazı
08/03/2011 :  18:34:10 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
arastiriyorum bu konuyu , ama neden olmasin !
Her bir kuresel stratejide, birbiriyle iliskili bir dizi strateji daha vardır.

modaci
Üye

Toplam 335 yazı
08/03/2011 :  18:48:01  Alıntı

nasıl olur ülkemizde,
nereden başlanır,
maliyeti ne olur,
sistem nasıl işler,

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
turi
Üye

Toplam 205 yazı
08/03/2011 :  18:55:42 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Arastiriyorum modaci bey , ben t.c. ve bulgaristan vatandasiyim a esim ise kazakistan ve rusiya vatandasi , nereden baslanilir .... heryerden avrupadan , rusyadan , ulkemizen .
Nereden başlayacağınıza bagli olarak maliyet te sistemde degisir .

turi
Üye

Toplam 205 yazı
08/03/2011 :  21:45:17 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
bu konuyla ilgili ve bilgili arkadaslar paylasalim bu konuyu ...

kosovali
Üye

Toplam 118 yazı
08/03/2011 :  21:46:57  Alıntı
Keyf.in
bence cok mantikli , akillica ve gercektende yeni yeni yukselen bir trend. lisanslama olmamasi cok buyuk bir avantaj ilk davrananlar cok yol alir her iste oldugu gibi... Henuz cok kafa yormadim ama nerden baslanir sorusuna hizmet kalitesi yuksek olan ozel hastanelerle gorusulur o hastahanelerin oldugu sehirlerdeki otellerle de gorusulur teklifler alinir degerlendirilir.... Guzel bir web sitesi ingilizce ispanyolca arapca turkce hazirlanir yayinlanir ayrica bu site arama motorlarina saglik ile ilgili yurt disindaki ilgili sitelere kaydi yapilir reklam tanitim vs ... iyi bir planlama organizasyon bilgiye ulasma ve degerlendirme sermayeleriniz genelde bunlar bence sonucta alt yapisi ilk kurulum sermayesi cok cok ciddi paralar gerktirmeyen bir is bence... bilmiyorum yaniliyor muyum?
Hz. Peygamber (sav) buyurdu ki: "Alıp-satanlar" birbirlerinden ayrılmadıkça (vazgeçmekte) muhayyerdirler. Alıp-satanlar alış-verişi sıdk ve doğruluk üzere yapar (kusuru) beyan ederlerse alış-verişleri her ikisi hakkında da mübarek kılınır. Yalan söylerler (kusurları) gizlerlerse, belli bir kar sağlasalar bile, alış-verişlerinin bereketini kaybederler." Bir rivayet şöyledir: "Alış-verişlerinin bereketi yok edilir: Yalan yemin malı rağbetli, kazancı bereketsiz kılar." Hadisi Serif.

Kaynak: Buhari, Büyu 19, 22, 44, 46; Müslim, Büyu 47, (532); Ebu Davud, Büyu 53, (3459); Tirmizi, Büyu 26, (1246); Nesai, Büyu 3, (7, 244-245)
Ravi (r.a.): Hakim İbnu Hizam

Yerleşim : / Balkanlar  |  Meslek : Ticaret
turi
Üye

Toplam 205 yazı
08/03/2011 :  23:56:23 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
çok doğru kosovali arkadaşım .... dediniz gibi iyi bir planlama organizasyon, isletim sistemi oturdu mu destekler de var önü en açık bir sektör . burada benim icin en önemlisi nerede baslamak , hagi ülkede , hani bizim mesur bir sözümüz var ya....."doğru yerde , doğru zamanda , doğru insanla "

kosovali
Üye

Toplam 118 yazı
09/03/2011 :  00:17:29  Alıntı
Gelisim.in
turi kardesim bu sektorle ilgili cok bilgim yok hic arastirmadim lakin guncel bir konu, bulundugum ulkeden cok sayida vatandas ulkemize gidiyor saglik bulmak icin... inanin turkiye saglik sektorunde bircok avrupa ulkesinden iyi fiyat konusunda zaten cok cok iyi... Hangi ulkeden baslamak konusunda ne gibi alternatifleriniz var bilmiyorum aama turkiye cok iyi bu konuda...
Hz. Peygamber (sav) buyurdu ki: "Alıp-satanlar" birbirlerinden ayrılmadıkça (vazgeçmekte) muhayyerdirler. Alıp-satanlar alış-verişi sıdk ve doğruluk üzere yapar (kusuru) beyan ederlerse alış-verişleri her ikisi hakkında da mübarek kılınır. Yalan söylerler (kusurları) gizlerlerse, belli bir kar sağlasalar bile, alış-verişlerinin bereketini kaybederler." Bir rivayet şöyledir: "Alış-verişlerinin bereketi yok edilir: Yalan yemin malı rağbetli, kazancı bereketsiz kılar." Hadisi Serif.

Kaynak: Buhari, Büyu 19, 22, 44, 46; Müslim, Büyu 47, (532); Ebu Davud, Büyu 53, (3459); Tirmizi, Büyu 26, (1246); Nesai, Büyu 3, (7, 244-245)

turi
Üye

Toplam 205 yazı
09/03/2011 :  01:02:51 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
kosovali kardes bunu biliyorum , sadece sizin yasadiniz ülkeden değil / siz kosovadamisiniz? / , Türkiye avrupanin ve orta- doğunun merkezi durumunda ...... dolaysısıyla burada en fikirim sizinle , Türkiye'nin alternatifi bu bölgede Izrail onlar da cok iyi bu iste .......benim kastettim hangi Ülke merkezli baslanır bu ise , tabi ki burada amac Türkiye'ye getirmek hastaları , mumkunse buttun gelişmiş ülkelerden .
Bu isin icin en önemli aya su ki ........Almanya da bir el olması gerekiyor , Amerika da bir el olması gerekiyor , Rusya da bir el olması gerekiyor , Orta- Doğuda da ........ buttun kilit nokta burada zaten ! Ama, ne dusunursunuz bilmem , ne derler bilmem .......bu da o kadar zor bir şey değil ....aklin yolu bir olunca !

y8mil
Üye

Toplam 167 yazı
09/03/2011 :  12:05:12  Alıntı
bu konuyla ilgili bilgili v etecrübeli arkadaşlarla ayrıntılı görüşmek isterim

Yerleşim : Türkiye / Gaziantep  |  Meslek : Kamu sektörü
kosovali
Üye

Toplam 118 yazı
09/03/2011 :  12:29:24  Alıntı
Keyf.in
gercek ilgili ve bilgili arkadaslar paylasim yaparlarsa bizde yararlaniriz. Sonucta bizim ifadelerimiz tahmini afaki.. sektorden birileri yazarsa aydinlaniriz... Organizasyon isi bu...

turi
Üye

Toplam 205 yazı
09/03/2011 :  14:54:11 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Neden Bir Medikal Turizm Acentesine ihtiyaç Var…

Böyle bir zorunluluk yoktur. Doğrudan denizaşırı ülkelerdeki bir hastaneyle temas kurabilir, randevular ayarlanabilir ve medikal turist her şeyi kendi kendine de halledebilir. Birçok insan bunu yapmıştır. Ama tanınmış bir medikal turizm acentesi ile çalışma halinde tüm aşamaların takibini kolaylaştırır. Bu acenteler birlikte çalıştıkları hastaneleri, doktorları ziyaret etmişlerdir ve sıkı ilişkileri vardır . Hastanelerin yöneticileri ile doğrudan ilişkileri vardır. Üstelik aynı hastanede aynı prosedürü geçirmiş hastalarla iletişim kurarak doktor, hastane ve koşullarla ilgili deneyimlerini paylaşma imkanını müşterilerine sunabilirler. Aynı prosedürü yaptırmış olan kişilerle iletişim kurulmasını da acenteler potansiyel medikal turistlere sağlayabilirler.

kaynak: http://www.medikalturizmdernegi.com/haber19.html

Medikal Turizm acentesi sektor icin bir ... NETWORKING` tir . O yuzden bir ki onemi ve varligi sektorde cok onemli dir !!!

Başarı basamaklarının önemli bir adımı olan Networking nedir? Bir kişiden diğerine bilgi, fikir ve ilişki taşımaktır. -Az çabayla çok şeyler yapabilmektir. -Başkalarına yardım edebilmektir. ...

Medikal Turizm sektöründe, networking sektördeki diğerleri ile bağlantı kurar, bilgi ve haber paylaşır, gizli fırsatları açığa çıkarır; fakat daha önemlisi ilişkileri kurar ve insanları bilgilendirir. Uluslar arası düzeyde Medikal Turizmde, her şey ilişkiler üzerine kurulduğundan hayatta kalabilmek için networking çok önemlidir.

İşin % 50-80’inin networkten ve söylentiden kaynaklandığı hesaplanmıştır.
Hastanelerin kendi isimlerini yapmak için gelişmeye çalıştıkları ve Medikal Turizm şirketlerinin girişimlere başladıkları Medikal Turizm gibi bir sektör için başarıda networking kritiktir. Geçmişte, Amerika da Kuzey Amerika’dan gelen yabancı hastalara hizmet eden sadece 5 veya civarı hastane varken, bu gün yüzlercesi vardır. Hastaneler, farkında olmasalar bile, sonucun başarıyı veya sıradanlığı belirlediği bir networking oyunu içindedirler. Şimdiden, networking oyununu ve müşteri ilişkilerini kaybeden hastanelerin sonuçları görülmektedir ve çoğunlukla hastane yöneticileri durumun böyle olduğunun farkında değildirler.

İyi Networking’in bazı anahtar faydaları nelerdir?
Bilgiyi öğrenme ve paylaşma. Eski bir deyişle; “bilgi güçtür”. Medikal Turizm sektöründe neyin çalışıp neyin çalışmadığını nasıl bulursunuz? Hangi hastanelerin en kaliteli hizmeti sunduğunu veya hangi hastanelerin hastalarına en iyi tedaviyi sunduğunu nasıl öğrenirsiniz?
Eğer bir Medikal Turizm şirketi iseniz, hangi hastanelerin medikal turizm şirketine sıcak baktığını veya müşterilerinize pozitif bir ilişkiyi kimin garanti edebileceğini nasıl bulursunuz? Bütün bu sorular iyi networkingle cevaplanır. Networking en iyi iş imkanları ve ilişkilerini belirler. Bu fırsatları kaçırmak, işinizdeki gelişme planları için hayati olabilir.

kaynak : http://www.medikalturizmdernegi.com/haber19.html

golden_tray
Yeni Üye

Toplam 25 yazı
09/03/2011 :  20:06:03  Alıntı
arkadaşlar yorumları okudum az çok bişeyler paylaşmışsınız lakin dediğiniz sistem zaten yıllardır tüm dünyada sigorta şirketlerince yapılmakta sadece işin tanıtım boyutu yapılmıyo sebebi ise oynanan rakamların çok büyük olması. ben bu işin içindeyim uzun süredir bilgi edinmek için değil ciddi düşünen arkadaşlar irtibata geçerse sistemin işleyişini anlatırım.

golden_tray

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : İmalat
turi
Üye

Toplam 205 yazı
09/03/2011 :  21:28:21 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Gelisim.in
golden_tray kardesim mumkun ise bilgilerinizi burada paylaşalım ! Bu sektorun ülkemizde gelişmesine ihtiyaç var , yeni girişimcilere ihtiyacı var ....burada amacımız yeni girişimcileri teşvik etmek , yoksa birileri ülkemizde bu tur girisimcilerin onunu mu kesiyor da ..........bizm haberimiz yok !!!

isguc
Üye

Toplam 292 yazı
10/03/2011 :  01:23:56 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
farklı bır dusunce uygulanması kolay degıl.
www.kadinforum.net

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Grafiker
servertag
Yeni Üye

Toplam 16 yazı
10/03/2011 :  01:32:10  Alıntı
Gezin.in
Ankarada sağlık sektörünün 14 yıldır içindeyim,her ameliyatı işin ehli doktorlara yaptıracak potansiyel çevreye sahibim,yurtdışından bireysel medikal yada aile turizmcisi olarak yardımcı olabilirim..
metyu

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Sağlık hizmetleri
turi
Üye

Toplam 205 yazı
10/03/2011 :  15:47:50 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
servetag kardeşim gösterdin incele sağolasın , gerektinde memnuniyetle gorusuruz . msn verirsen .........burada da bilgilerini konuyla ilgi paylaşırsan herkes icin faydalı olur .

servertag
Yeni Üye

Toplam 16 yazı
11/03/2011 :  01:13:07  Alıntı
özel sektörde her ameliyatı her doktor yapamaz,örneğin bir kulak burun boğaz uzmanı,bütün ameliyatları aynı kalitede yapamaz,her cerrahın sevdiği bir dal vardır,bi kbb uzmanı kendisini kulak ameliyatlarına adar,yaptığı kulak ameliyatlarında %90 başarılı olur,aynı doktor burun ameliyatlarını çok sevmez,başarını oranı %30 lara düşer,bu her branş için böyledir,anlayacağınız her uzman doktorun sevdiği bir ameliyat vardır,ameliyattan fayda görmek istiyorsanız,doktorunuzu iyi seçmeniz gerekiyor,
msn:
servertag@hotmail.com
metyu

kosovali
Üye

Toplam 118 yazı
11/03/2011 :  01:16:10  Alıntı
Enteresan gercekten, neler var bilmiyoruz tahmin edemiyoruz... Her isin bir ehli var... Paylasim icin sagolun servertag...

servertag
Yeni Üye

Toplam 16 yazı
11/03/2011 :  01:25:32  Alıntı
maalesef sağlık sektörü şuan tamamen ticarete döndü,bazı doktorlar sırf para kazanmak için ameliyat randevusu verebiliyor,bu devlette de böyle siz siz olun sağlık sıkıntınız her ne ise bir bilene sorun..saygılar
metyu

turi
Üye

Toplam 205 yazı
11/03/2011 :  02:08:23 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
paylaşım icin , bu değerli bilgilerin icin sagolun ......bu bilgileri ben biliyorum , sen biliyorsun , çok da daha baska bilen arkadaslarimiz vardir ........ama bilmeyen de , iste bu ülkemiz icin yeni bir kosept oldundan , gundem de oldundan tartışmamız ve bilgi paylaşmamız değil sadece kendimiz icin , a ülkemiz icin de yararlı olur kanisini tasiyorum .....benim su anda yanimda hastam var , esim hasta , ve ben bu hastalıkla 1.5 yil boğuşuyorum , Allah kimsenin basına vermesin.

Bakin , bu bağlam da neler oluyor ! 24-27 Nisan 2008 tarihlerinde,Medikal Turizm Derneği tarafından gerçekleştirilen Uluslararası Medikal Turizm Zirvesinde sağlık ve turizm sektörü buluştular.
Zirve sonrasi Nilgün ATAR- turizmhaberleri.com muhabiri Medikal Turizm Derneği Baskani Dr.Sinan İbiş ile bir soylesi yapiyor :

"Flavius'un alternatif turizme yönelik yeni ve farklı bir ürün olduğunu,üstelik çok geniş bir yelpazeye yayıldığını söyleyerek kendisine şu soruyu yönelttim.

- Güzellik ve sağlık tur paketleri konusunda seyahat acentalarını bilgilendirdiğinizde; bu yeni ve farklı konsepti anlayabiliyorlar mı ?Acentalardan nasıl bir geri dönüşüm alıyorsunuz?

Sinan Bey'in cevabı oldukça ilginçti:

PROJEMİZ VE HEDEFLERİMİZİ GÖREN SEYAHAT ACENTALARI ÜRKÜYOR!
Bu güne kadar çok fazla seyahat acentası geldi. Anlamak değil birçoğunun ürktüğünü gördüm ben. Yıllardır turizmin içerisinde olan ve binlerce kişiyi getiren acentalar geniş yelpazeye yayılan ürünlerimizi- fikirlerimizi- hedeflerimizi görünce bu projeyi gerçekleştirme konusunda ürküyorlar.

Seyahat acentaları bu güne kadar kolay yolu tercih etmişler.Turizm içerisindeki hareketi genişletmeyi düşünmemişler.Ama şimdi büyük bir rekabet var dünyada, Aydın bey'in dediği gibi tepedeki doluluk sezonu her geçen gün giderek daralıyor ve bu anlamda ürünü farklılaştırmak gerekiyor.Ya da daha iyi akıl oyunlarıyla ürünü pazarda dinamik tutmak lazım.Bu dinamizmi yaşamak için de bazı acentalar bu projenin bir zamana ihtiyacı olduğunu emek harcamak gerektiğini kabul edip bizimle işbirliğine giriyorlar. Hızla acenta sayısı ve ilgide büyük bir artış görüyoruz çünkü ihtiyaç var. "

Evet Arkadaşlar , BU Ulkemizde yeni bir kosept olan bu sektordeki gelismeler dikkaatimizi ceksin .

turi
Üye

Toplam 205 yazı
11/03/2011 :  02:11:03 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
yukarida ki yazimin kayna arkadaslar : http://www.turizmhaberleri.com/HaberAyrinti.asp?ID=9864

turi
Üye

Toplam 205 yazı
12/03/2011 :  20:06:53 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Güncel - : )

turi
Üye

Toplam 205 yazı
14/03/2011 :  17:57:41 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Arkadaşlar benim de sizler gibi bir isletmem var ......ben de bir şeyler alıyorum - satıyorum , ben de ticaret yapıyorum kendi halimde ve kimseye muhtaç değilim çok şukur .......ama ben hic bir zaman buraya bu sitede sattığım malların reklamini yapmadım ve buradan da bir mal alayım deye aramadım , ihtiyacım da yok ........neden biz yaptigimiz isin disinda baska is arayislarimizi konis - tartis hale gelemiyoruz ?

HakanFinans
Üye

Toplam 450 yazı
15/03/2011 :  01:24:27  Alıntı
Bu iş zaten belirli bölgelerde patlamış durumda.

Bana birkaç sağlaık turizmi yapan işletme gelmişti.Çok şaşırmıştım açıkcası..İnanılmaz cirolar organizasyonlar var.baktığın zaman bazı işletmelerin 200-300 sigorta sirketi ile anlaşması mevcut.Çooook çok buyuk yatırımlar...
... ... ...

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Bankacılık-Finans
turi
Üye

Toplam 205 yazı
15/03/2011 :  02:48:54 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
evet patlamis durumda , ama onlar bu isi profesyonel anlamda yapmamaktalar .....evet sigorta şirketleriyle anlaşmalar üzerinden ve diş turizm acente bağlantılarla yapmaktalar ....bu isin profesyonel tarafı gedil , bende burada zaten onu anlatmaktayım . Izrail de bunun örnekleri var ....örneğin girin google ye - " izrail de tedavi " herengi bir yabanci dilde .....almanca , rusça , İngilizce , rusca girecekseniz örneğin ....secin rusça google ye ve rusca - " #1083;#1077;#1095;#1077;#1085;#1080;#1077; #1074; #1048;#1079;#1088;#1072;#1080;#1083;#1077; " yazın .....karsiniza çıkacak rusca olarak iste o Medikal firmalarin hepsi Rus pazarina is yapan , o rusca olan google sayfa sini cevirin turkce ye ....sonrada acin bir bir sayfayi , oda rusca olarak size acilacek ve bakin onlar nasil yapiyor bu isi .

Ayni sekilde Almanca google ye de almanca olarak yazin - " Behandlung in Israel " ayni sekilde acin sayfalari turkceye cevirin ve bakin nasil yapiyorlar .
Ama simdi de tersini bir de yapın , yazin almanya google ye - "Behandlung in der Türkei " .....karsiniza almanca olarak cikacek almanya pazarindan turkiye ye medikal turizm acentesi olarak sadece bir ve ya iki acenta , biresi meselya - " Agne Tour " ve o kadar .......simdi ben size soruyorum Hakan bey nerde hani o sizin bahsettiniz saglik turizmi yapan isletmeler ?

Bu alanda profesyonel tanitim ve profesyonel kadrolarla calisan ......degil sadece sigorta sirketleriyle anlasmalar yapmak ve yurt disi tur siketleriyle .....a bizat kendi farkli isletim sistemi ile bir Medikal Turizm acentesi daha ulkemizde yeni bir konsept ............ben bundan bahsetmekteyim !
Ayrica , siz bankaci siniz , siz bana soyleyin , bu Medikal Turizm acentesini kurduktan sonra , alt yapisini olusturduktan sonra , yatirimci olsun , sermayedar olsun , kredi olsun bulunmaz mi , bu sirket gelistirilmez mi ?

turi
Üye

Toplam 205 yazı
16/03/2011 :  20:47:23 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Arkadaşlar bu site - " is fikirleri dusunce havuzu " , burada bu benim yazı bir sektorel yenilikçi bir fikri tasimakta . Bir cok yazilariniz da fark etim ki dertleniyorsunuz .....bu sitede arada bir cikar boyle yenilikci girisimci fikirleri ve onlarda arada çabuk kaynıyor ...... ne oluyor bize ???

turi
Üye

Toplam 205 yazı
17/03/2011 :  22:55:39 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
........“Arap ülkeleri sağlık turizminde Türkiye için büyük pazar. Vize açılımı ve ‘one minute’ duruşu Arapların Avrupa’ya ve Amerika’ya gidişini frenledi. Araplar sağlık için de Türkiye’ye geliyor. Normal turiste göre de 3 kat daha fazla para harcıyorlar. Araplar yurt dışındaki tedavileri için yılda 20 milyar dolar harcıyor. Bu para düne kadar Avrupa ve Amerika’ya gidiyordu. Bu paranın yönü şimdi Türkiye’ye kaydı....

Alıntıdır , Kaynak : http://www.firmalarturkiye.net/haber/14/Dunyagoz-Hastanesi-yeni-Hastaneler-acarak-600-kisiye-is-imkani-saglayacak

turi
Üye

Toplam 205 yazı
17/03/2011 :  23:03:27 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Aşağıda vereceğim liki mutlaka ziyaret edin :

http://www.iskuruyorum.com/haber/haber/804-saglik-turizmi-girisimciler-icin-firsat.html

turi
Üye

Toplam 205 yazı
18/03/2011 :  00:37:54 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
" girisimcinin dusunneni ve uygulayınını severim :D " - arkadaşlar bu yazı alintidir baska bir yazımda , bir arkadasimin yorumudur , saygim var , ama burada bir açıklama yapmak zorunda hissediyorum kendimi .....Ben arkadaşlar bu fikrim ve bu doğrultuda su anda araştırmalar yapmaktayım ....ama kendininde bu doğrultuda baslamak icin imkanlarım vardır ve istek , azim , cesaret da vardır , ama lakin su anda esimin bir hastalığıyla orasmaktayim ve daha ciddi bir sekilde kendimi verememekteyim bu ise ....yakin bir zaman içerisinde inşallah ben bu fikir doğrultusunda ciddi calismalarim olacektir .
Hakimda yanlis anlasmalar ve onyargilar olmasın lütfen .....burada amacım sizinle be konuyu paylaşmam ve sadece ben yapacam deye bir sey yok ....BIR YARARIM OLDUYSA HE HALYA !!!
Saygilarimla .

13.69 saniye.
22:56:33, 13 Ağustos 2020, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2020 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım