Türkiye'de İş Yapmak Artık Daha Kolay - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Türkiye'de İş Yapmak Artık Daha Kolay


eylülteran
Editör

Toplam 369 yazı
27/09/2007 :  07:31:37 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Dünya Bankası'nın yayınladığı "iş yapma kolaylığı" sıralamasında Türkiye, 91. sıradan 57. sıraya yükkeldi.

Dünya Bankası'ndan yapılan açıklamaya göre, geçen yıl olduğu gibi Singapur yine birinciliğini korurken, bu ülkeyi Yeni Zelanda, ABD, Hong Kong, Danimarka, İngiltere, Kanada, İrlanda Cumhuriyeti, Avustralya ve İzlanda izledi. Raporda, iş yapma kolaylığı açısından en kötü ülkenin Demokratik Kongo Cumhuriyeti olduğu ortaya çıktı.

Bu yıl beşincisi hazırlanan rapora göre, en çok gelişme gösteren ülkeler Mısır, Hırvatistan, Gana, Makedonya, Gürcistan, Kolombiya, Suudi Arabistan, Kenya, Çin ve Bulgaristan oldu. Bu yıl Doğu Avrupa ve eski Sovyet ülkeleri, iş yapma kolaylığı bakımından Doğu Asya'yı geride bıraktı.

Dünya ölçeğinde son 1 yılda 98 ekonomide 200 reform uygulamaya konurken, reformcu ülkeler işletme kurmayı kolaylaştırdı, mülkiyet haklarını sağlamlaştırdı, yatırımcıların korunmasını güçlendirdi, krediye erişim olanaklarını artırdı, vergi yükünü azalttı, giderleri düşürdü ve ticareti kolaylaştırdı.

Rapora göre Türkiye, Çin, Hindistan, Endonezya ve Vietnam reformlar açısından çok önemli ilerleme kateden ülkeler olarak dikkati çekiyor.

Türkiye, gösterilen kolaylıklara bakıldığında, işe başlama kolaylığında 43., izinlerde ve işlemlerde 128., istihdamda 136., mülkiyette 31., kredi kullanmada 68., yatırımcının korunmasında 64., ödenen verilerde 54., dış ticarette 56., sözleşmeye uyumda 34. ve işyeri kapatmada 112. sırada yer aldı.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
suatkaya
Yeni Üye

Toplam 14 yazı
05/10/2007 :  16:34:00  Alıntı
Evet belki iş yapmak daha kolay ama kimsede iş yapacak para yok. Üç beş kuruşu olanlar da, o kadar zorlukla bitriktirmiş ki o parayı..

Riske atmak cidden yürek ister...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Denizci

1.7 saniye.
18:36:42, 19 Ekim 2019, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2019 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım