Organik Bal Ve Ürünleri Satışı Yapmak - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Organik Bal Ve Ürünleri Satışı Yapmak

ovonk
Yeni Üye

Toplam 11 yazı
20/01/2011 :  13:12:47 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

sevgili arkadaşlar , abiler

sizinle bir fikrimi paylaşmak istiyorum ... doğu ve güneydoğulu ve tabi ki kardeniz bölgesinden arıcılarla iletişime geçip sadece bal üzerine bir yer açmak istiyorum ,

buradaki en önemli konu balları tahlil edip %100 organik ve şekersiz olduğunu ispat edip ona göre satışını yapmak ,

şimdi aklıma takılan yerleri sizinle paylaşayım bu işe borç para alıp gireceğim o yüzden dükkanın açılışı herşey bakmından ne tutar ? malzemeleri sattığım kadar satsam eğer işler kötü giderse elimdeki mallerı geri verme şansım olur mu ?

sevgilerle

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Serbest meslek
akinselcuk
Editör

Toplam 5590 yazı
21/01/2011 :  10:36:41 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Kovana hazır nektar ektratı konarak üretilmiş bir balın analiz sonuçlarında suni şeker çıkmaz çünkü gerçek baldır ama çiçekten yapılmamıştır. Hatta gerçek baldan daha kaliteli ve raf ömrü daha fazladır. Asla organik değildir ve analizlerle bu balın kovan dışına hiç çıkmayan arılarca üretildiğini de belirleyemezsiniz. Bal sektöründeki hilelere biraz daha eğilin bu işe girmeden önce.

Bir birinden has ve gerçek ballardan çabuıcak kristalize oldu gibi şikayetler almaya başladığınızda bunalıma girersiniz. yaptığınız işe lanet etmeye başlarsınız.

Bu bakımdan amacınız para kazanmak ise bu hassasiyetinizde boğulmaya hazır olun. Yok amme hizmeti vereceğim diyorsanız yapın.

Borç para ile olmaz.
tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer
hemperi
Üye

Toplam 508 yazı
21/01/2011 :  19:17:23  Alıntı
yılda 150-200 kadar arıcı ile sohbet etme imkanım oluyor, hiç biride yaptığı işten yeteri kadar kazanamiyor ve bal sektörüde her geçen gün tekelleşiyor..

Yerleşim : Türkiye / Mersin  |  Meslek : Ticaret
akinselcuk
Editör

Toplam 5590 yazı
21/01/2011 :  22:09:30 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

Bu işten nisbeten para kazanabileceğiniz iş şekli şudur .

En uyduruğundan balları kavanozları ile toplarsınız. İşlek bir transit yol bulursunuz. Araçların durmasına vesile olacak geniş bir noktasını seçersiniz. Şöyle 10 metre uzunluğunda bir dolu stand açarsınız. Bir de doğaçlama tabela hazırlar halis bilmemne balı burada yazarsınız. Dükkan kirası yok vergi yok geri dönebilecek şikayet yok. Yazarkasa pos cihazı yok. Veresiye yok. Günde 25 kilo balı yani 30 kavanozu 10 ar liradan satıp 300 lirayı buldunuzmu tezgahı arabaya yükler evinize gidersiniz. Yeri tutturdunuz mu iyi iş yaparsınız.

Bunun dışında bala güvenmeyin. Bir dükkan açıp en kaliteli halis balları koyduğunuzda müşterinizi halis bal alıyorum mutlaka çok kaliteli çıkmalı güdüsüne getirmiş olursunuz. Artık o damakların hepsi birer ekper haline gelip sizi yargılamaya başlar. Asla yaranamazsınız.

Oysa yoldan alınan ballar hep kötü ballardır. Ancak kişinin geri dönüş imkanı bulunmadığından en kötü balı bile büyük bir iştahla en halis balmış gibi yerler. Kendiklerini en iyi balı buldukları konusunda güdülerler. Bu şekilde bal alan 100 kişiden sadece birkaçı aldığı balın aslında pekde kaliteli olmadığını kendine itiraf etmeyi başarır. Geri kalan 90 küsür kişiye en uzman bal mütehassı bile izahatta bulunsa balın kötülüğüne ikna edemez. Bu garip bir durumdur ama ne yazık ki böyledir.

Geçen sene adamın biri okulları dolaşıp öğretmenlere bir bal satmıştı. Bu bal ne yazıkki bizim eve de girmeyi başardı ! Ev sakinlerimizden biri ; çok güzel bal buldum 10 kilo aldım diye geldi eve içim cız etti ama ağzımı açmadım. Balcı değilim ama satış tekniklerine aşinayım. Öğretmenler odası gıda satışına ideal yerlerdir. Sempatik biri sırf okulları dolaşıp 5 öğretmen maaşını garantiler herhangi uyduruk bir malla. Okul çok, aynı okula tekrar gitmek zorunda değil nasılsa. Ürün bal bile değildi. Şekerden karma bir şey. Rengini aromasını iyi tutturmuşlar. Ama arı imalatı değil. Tahlil de ettim. Hem kimyasal hem ışın spektrometresi kullanarak. Bu balı öğretmenlerin hepsi de bir yıldır öve öve bitiremediler. Tadı da güzel değildi halbuki. Ama koca koca adamlar hatta bazılarının köyle arıyla lakası bile var. İtiraf edemediler kendilerine buı balın bal olmadığını. İnsan böyle bir canlı.

Aynı insanlara bir dükkandan halis bal satarsınız hepsi bal eksperi kesilir bin türlü kusur bulur. Çünkü siz ellerinin altında olacaksınız. İddaanızı ispatla mükellef hale kendinizi sokmuş olacaksınız.

Buradaki inceliği anlatabilmişimdir inşallah. Sakın kendinizi zora sokmayın.
tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer
hemperi
Üye

Toplam 508 yazı
24/01/2011 :  17:52:49  Alıntı
cami önlerini tavsiye ederim :) yaşlı insanlar bal mevzusuna daha meraklı oluyor :)

Yerleşim : Türkiye / Mersin  |  Meslek : Ticaret
key1971
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
25/01/2011 :  15:28:56  Alıntı
Benden bir öneri: ovonk arkadaşım eğer arıcılık sektörüne girmek istersen balı, poleni bırak derim, direk Arı zehiri üretimine odaklan, Türkiyede bu sektör fazla bilinmemektedir, İlaç sektörünün etken maddelerinden bir tanesidir arı zehiri, üretilmesi güç olabilir ama Arı zehri gr.fiyatlarını incelersen ne demek istediğimi anlarsın.
Başarılar dilerim.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
hakkı serin
Yeni Üye

Toplam 62 yazı
25/01/2011 :  22:14:49  Alıntı
sayın ovank kardeşim
arıcılık ve arı ürünlerini satmak mutlu kazançlı bir iştir.
arıcıdan veya birliklerden bal alacaksın şekercilerden değil
balın sezonu kışın çok gider
balın yanında bitkisel ürünlerde bulundur
balın çeşitlerini mutlaka bulundur.kestane,ıhlamur,çicek,çam, arı ürünlerini polen,propolis, arı sütü bulundur.
olumsuz görüşlere değer verme işe başlamak önemlidir. markalı ballarda üreticiden toplar pacaldır reklamla satarlar. hiçbirinin kovanı yoktur. arıcılık kayıt sisteminde yokturlar arının kahrını çekmezler paraları vardır acımasızdırlar üreticiyi öldürürler. kilosonu 7,ye alıp 20,ye satarlar 300 gr 500 gr250 gr ambalaj şekilleri ile kolay gelsin yılma umutsuz olma risk almazsan başaramazsın. hayırlı işler

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Diğer
cem ist
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
31/03/2011 :  01:12:47  Alıntı
Sayın ovank ben size yıllık 1.5 2 ton gibi organik bal verebilirim.kendi organik çiftliğimde hobi olarak yaptıgım bir iş...

Istranca dağlarında meşe kayın ormanlarından beslenir arılarım.

saygılar

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
huyhuyhuy
Üye

Toplam 2981 yazı
31/03/2011 :  02:46:25 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Semt neresi, yani dükkan açacağın yer neresi . Adresi verirsen, tahlil raporu alınmış , fenni ve kara kovan balı verebilirim . Miktar çok olmaz ama tahlili yapılmış, raporu alınmış bal olur. Asıl doğru olan kovanların olduğu yeri , arıcının kovanları gezdirdiği yere kadar kontrolünüz altında olması ve tahlili kendiniz yaptırmanızdır. Tahliler çok ince tahliller biraz masraflı olur. Ama arıcının ne yaptığını bilirseniz tahlilde ne arayacağınızı da bilirsiniz. Sadece, sakkoroz -gilikoz taraması , önemli değildir. Ve alacağınız her balın çok büyük bölümü şekerdir. Şekersiz bal karakovanda bile yoktur. ilaç artığı ve çevreden alabileceği zararlı maddeler açısından da incelenmesi gerekir. Kovanların olduğu yer ve gezdirildiği yer çok önemli.

Biraz daha araştırmanızı öneririm . Olabiliyorsa ilçe tarım ve Halk eğitim merkezlerinin açtığı arıcılık kursuna gidin ve arıcılık sertifikası edinin . Ve hiç değilse teorik bilgiler kulaktan dolma değil . Gerçek bilgiler olur.
adresinizi yazarsanız , sezonda bal hasadında gerçek bal hem fenni kovan hem karakovan balı örneklerini görebilirsiniz.
ismail karagülle

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İmalat
cem ist
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
31/03/2011 :  02:59:56  Alıntı
katılıyorum

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
beyda44
Yeni Üye

Toplam 99 yazı
04/07/2014 :  17:30:03 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Bala burdanda görüldüğü gibi her zaman önyargılı yaklaşır insanlar ve bilgileri de pek yoktur bu işin içinde biriyim ama bal satmak küçük bi dükkanda zordur en kalitelisini sattığın halde ama marketlerde kimse sormadan atar sepetine ayrıca bu işi yapan binlerce firma varken bu sektöre girmek ne kadar mantıklıdır siz düşünün ayrıca bal paketleyicilerinin kapasite kullanım oranları çok düşüktür %10 u geçen çok azdır...

Yerleşim : Türkiye / Malatya  |  Meslek : Mühendis
hcingir
Üye

Toplam 120 yazı
04/07/2014 :  19:44:16  Alıntı
ben balı çok yoksul birinden alırdım. çaya koyacak şekeri yoktu ki garibim arılara yedirsin. Onun balının tadını hiç unutamadım. Oradan ayrıldıktan sonra gerçek bal yemek hayal oldu ama şimdi kırgızistandayım ve balın hasını yiyoruz çok şükür.
hcingir

Yerleşim : Kırgızistan / Bişkek  |  Meslek : Emekli
beyda44
Yeni Üye

Toplam 99 yazı
04/07/2014 :  23:56:02 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
işte o kadar zor değil doğal bal bulmak hocam türkiyedede inanın istemediğiniz kadar

Yerleşim : Türkiye / Malatya  |  Meslek : Mühendis
otelci67
Yeni Üye

Toplam 19 yazı
10/11/2015 :  16:26:38  Alıntı
Arkadaşlar Hakiki kestane balı isteyen var ise yardımcı olabilirim.İsteyene numune gönderebilirim.Kg fiyatı 85 TL.Benim göndereceğim bal şuan Zonguldak bölgesinde 120 TL parakende satılıyor ve bulmak çok zor.Bulunduğu bölgede eşine,dostuna satmak isteyen,ticaretini yapmak isteyen,benimle iletişime geçebilir.

Yerleşim : Türkiye / Zonguldak  |  Meslek : Turizm
enismahmut
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
23/11/2015 :  14:30:32 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Selam arkadaşlar
Edirne'den karaçalı ve ayçiçeği yoğunluklu çiçek balım var ve yılda sadece tek sefere mahsus sağım yapıldı. Tek tek birer kilogramlık kavanozlardadır (ilaç, şurup, şeker vs. yok demeye gerek bile duymuyorum çünkü kendi balım). Fotoğrafları mevcuttur, websitemden de bakabilirsiniz.
ilgilenenler iletişime geçebilir.
http://enismahmutakgun.wix.com/art-director-portfol
https://www.facebook.com/enis.m.akgun

Yerleşim : Türkiye / Edirne  |  Meslek : Diğer
Ahmet4259
Yeni Üye

Toplam 43 yazı
23/11/2015 :  19:16:46  Alıntı
Arı zehiri olayı bencede matıklı.

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ  |  Meslek : Gıda
hcingir
Üye

Toplam 120 yazı
23/11/2015 :  19:57:00  Alıntı
Hakiki doğal ilaçsız, şekersiz Kırgız balı isteyenler ulaşabilir. bütün belgeleri alınmıştır.mail: hcingir@yahoo.com
hcingir

Yerleşim : Kırgızistan / Bişkek  |  Meslek : Emekli
berna baysal
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
10/12/2015 :  17:40:35  Alıntı
Antalya*da açacağım yeni dükkanımda güvenilir bal ve yan ürünlerine yer vereceğim. Ayrıca yöresel ürünler ve alternatif sağlık ürünlerinin de olmasını düşünüyorum.
Öncelikle Muğla ve çevresinden tedarik edeceğim bal ve yan ürünlerine Karadeniz ve Doğu ballarını da ilave etmeyi düşünüyorum. Bal tedarik şartlarımda belgeleri mevcut fatura kesebilir olmalıdır. Ürün tedariği konusunda yardımcı olabilirsiniz. Tekliflerinizi bekliyorum.
BERNA BAYSAL

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Esnaf
muratistanbul
Yeni Üye

Toplam 34 yazı
11/12/2015 :  09:11:40  Alıntı
arkadaşlar, organik balın tahlili yapılabiliyor mu? örneğin bu bal yüzde yüz organik diyebiliyor muyuz?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Memur
vcetin01
Üye

Toplam 413 yazı
20/10/2016 :  23:41:41  Alıntı
Merhabalar; 1953 yılından bugüne arı ve arıcılık ile uğraşan bir firmayız. 63 yıldır sağlığı ve doğallığı sofralarınız ile buluşturuyoruz. Gezici arıcılık yapmaktayız. Bu sene 14. düzenlenen bayim olur musun? fuarına'da katılım gösterdik. Ballarımız CERES'ten Organik Sertifikalıdır. Dilerseniz size distribütörlük, bayilik verebiliriz. Herhangi bir şartımız yoktur.
İrtibat: 0533 304 59 94 Veli Çetin
Balcı Hacıoğlu Tic.
Denizli / TÜRKİYE
Örnek perakende satış fiyatı ve ürün çeşitlerimiz için; http://www.balcihacioglu.com.tr/urunler/3/10/balci-hacioglu-organik-kavanoz-bal-5-kg/
VeliÇetin

Yerleşim : Türkiye / Denzili  |  Meslek : Yöneticilik
bilalerdogan53
Yeni Üye

Toplam 45 yazı
20/10/2016 :  23:59:57  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - vcetin01
Merhabalar; 1953 yılından bugüne arı ve arıcılık ile uğraşan bir firmayız. 63 yıldır sağlığı ve doğallığı sofralarınız ile buluşturuyoruz. Gezici arıcılık yapmaktayız. Bu sene 14. düzenlenen bayim olur musun? fuarına'da katılım gösterdik. Ballarımız CERES'ten Organik Sertifikalıdır. Dilerseniz size distribütörlük, bayilik verebiliriz. Herhangi bir şartımız yoktur.
İrtibat: 0533 304 59 94 Veli Çetin
Balcı Hacıoğlu Tic.
Denizli / TÜRKİYE
Örnek perakende satış fiyatı ve ürün çeşitlerimiz için; http://www.balcihacioglu.com.tr/urunler/3/10/balci-hacioglu-organik-kavanoz-bal-5-kg/

merhabalar veli bey biz karadenizde çiftlikleri bulunan kalabalık bi aile grubuyuz kestane balı üretiyoruz ilgilenirseniz
numune gönderimi yaparız test ettirip bakarsınız işinize gelirse alım yaparsınız kilogram fiyatını 130tl gibi düşünüyoruz tabikide pazarlık sünnettir
bilalerdogan53@hotmail.com

Yerleşim : Türkiye / Rize  |  Meslek : Gıda

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

9.34 saniye.
14:29:18, 4 Mayıs 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım