Leasing Ile Fabrika Kurmak Olanaklimi? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Leasing Ile Fabrika Kurmak Olanaklimi?

Ugur1968
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
10/12/2010 :  00:11:23 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba..

Degerli arkadaslar. 1 senedir üretime dayali bir fabrika kurmak icin ugrasiyoruz. Yanlis danismanlar ve yönlendirmeler sonucunda hem zamanimizi kayip ettik hemde elimizde ki sermayemizi.

Bunun icinde altarnatif arayislar icindeyiz.

Bizim:

Fizibilite Raporumuz
Pazar Baglantimiz
Makina Fiyat Tekliflerimiz
Ve tabii ki yapacagimiz is konusunda 28 senelik bir tercübemiz var..

Bu 1 sene icinde yanlis, yönlendirme ve danismanlarin yanlis harcamalara gereksiz masraflar cikarmasi sonucu elimizde ki sermayemizi bitirdigimiz icin, sunuda anladik ki. Her danismanin dedigi, dogru degil. Ve hibe kredisi, banka kredisi ile yapilmasi icin yapacaginiz icin ya en az %50´si elinizde nakit veya en az 3 kati teminatiniz olmasi gerekiyor.

Bunlarda oldugu zaman zaten DANISMANA veya bu isi hal ederim diyen ARACILARA gerek kalmiyor!..

Sonuc olarak; Danisman veya ARACILARIN kredi aliriz vs demesinin ancak zaman kayibi oldugunu anladik.

Artik zaman kayip etmek istemedigimiz icin bu isi LEASING ile yapmaya karar verdik..

Yukaridada belirtigimiz gibi;

Fizibilite Raporumuz
Pazar Baglantimiz
Makina Fiyat Tekliflerimiz
Ve tabii ki yapacagimiz is konusunda 28 senelik bir tercübemiz var..

Biz üretime dayali bir fabrikayi, fabrika binasini kirala****. Leasin ile kurma olanagimiz olabilirmi?

Birde Leasingin taksitlendirme olayi nasil oluyor?

Söyle bir olanak bulunuyormu.:

Makinalari ve hammadeyi LEASING ile alinca taksite 1 sene sonra baslama olanagi bulunuyormu?

Cünkü yapmak istedigimiz is KALITEYE önem verilecek bir is oldugu icin. Makinalarin gelmesi 6 ay ve 6 ayda deneme dönemi olacagi icin istenilen kaliteyi bulduktan sonra baglantida oldugumuz müsteriye ürettigimiz mali öyle göndermek istiyoruz.

Yani önce kalite.. Ve kaliteli üretim konusunda kendimize güvenimiz tamdir.

Bize bu konuda yardimci olabilecek arkadaslarin mesajlarini bekliyoruz.

Lütfen konuyla ilgisi olmayanlar yazmasin..

Saygilarimla.

Merhaba

Yerleşim : ALMANYA / Köln  |  Meslek : Diğer
metinmetin
Üye

Toplam 390 yazı
10/12/2010 :  09:36:38  Alıntı
Öncelikle kolay gelsin.
Leasing kiralama olayı olduğu için sadece makina olayında geçerlilik var hammadde bildiğim kadarı ile bu sınıfa girmez hammadde temini size kalmış bir konu..BUnun harici fabrika ayarında leasing için ciddi gayrimenkul teminatı ve düzgün sicil isteniyor.Bankaların leasing bölümü ile görüşün.Ben son dönemde poşet makinası için görüşmüştüm aklımda kalan bilgiler bunlar.bana çekeceğim leasing kredisinin 2 misli teminat istediklerini belirtmişlerdi.
Allah yardımcınız olsun...
metinmetin

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Emlakçı
astana
Üye

Toplam 305 yazı
11/12/2010 :  09:51:25  Alıntı
Arif Bey,
www.tha-germany.de linkine bir göz gezdir.
sahibi Herr Augistin Hermann,kendisiyle 1-2 proje üzerine calismisligimiz vardir. ..
Eger yatirim büyükse sana yardimci olacaktir.
Leasinge gerek kalmaz düsüncesindeyim..

Yerleşim : ALMANYA / Münster  |  Meslek : Serbest meslek
Demirfikret
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
30/03/2011 :  17:03:06  Alıntı

Ugur Bey merhaba projeniz minimum 30 milyon usd ise size yardımcı olabilirim.
on odeme yok sadece resmi kurumlara odeyeceginiz rakamları siz oduyorsunuz Projenizin % 10 u bankada 30-45 gun sure ile duruyor. kalan kısım ise banka teminatında % 1.5 gayrımenkulde % 3.5 seklinde 2 yıl odemesiz 9 yıl seklindedir.
FDEMIR
0532 415 75 83

Yerleşim : Türkiye / Istanbul  |  Meslek : Serbest meslek
gyt
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
05/05/2011 :  13:48:45  Alıntı
Selamlar;
Leasing süreci genel itibari ile banka kredi sürecine benzer.

Ancak kredi alımına göre daha kolay bir süreç olup; KDV benzeri avantajları vardır.

Kredi sürecinden kolaydır çünkü bu uygulama ile alınan mal teknik olarak bankanın malı olup; teminat gücü daha yüksektir.

Ama her halükarda kredibilite probleminiz var ise Leasing yapamazsınız.

Kredibilitenizin sağlanabilmesi için; yeterli ve sakıncasız ticari/bireysel geçmişiniz. Yeterli gelir tablosu/bilançonuz (Çok iyi ise ek teminata gerek kalmaz). Bunun üzerine riskleri kapsayacak ek teminatınız olmalıdır.

Saygılar...

Yerleşim : Türkiye / İst  |  Meslek : Ticaret

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

2.83 saniye.
13:17:27, 29 Nisan 2024, Pazartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım