İş Fikri: Beyaz Petrol - Nehir Santralleri - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

İş Fikri: Beyaz Petrol - Nehir Santralleri


eylülteran
Editör

Toplam 369 yazı
29/08/2007 :  08:36:30 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


CNN Türk'te Beyaz Petrol adında bir belgesel yayınlandı, orada anlatılan bir konu bu ...

Petrol bitecek... Doğalgaz tükenecek... Elimizde su kalacak...Buna rağmen Japonya su potansiyelinden %100 yararlanıyor, Türkiye ise sadece %26 oranında... Oysa bir enerji kaynağı olarak su, Türkiye'nin geleceğine yön verebilir?İşte bu yüzden Türkiye yeni bir atılım başlattı... Bu atılımın adı: Nehir Santralleri’ Türkiye’de nehir santrali kurmak için 700 şirket nehir arıyor...

Beyaz Petrol Atağı: Nehir Santralleri

Türkiye bu konuda büyük bir atağa kalktı. Bugüne kadar elektrik yatırımları, hep devlet tarafından kısıtlı bütçelerle ve uzun zamanda yapıldı. Yakın zamanda, “Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu” kuruldu. Bu kurum, elektrik üretimini özel sektöre açtı. Yatırımcılar “nehir santralleri” kurabilmek için ülkenin her noktasında su kaynağı aramaya başlamışlar. Hedef, 2023’te Türkiye’de enerjiye dönüştürülmeden akan tek damla suyun kalmaması.

TRABZON DSİ Genel Müdürü Veysel Eroğlu , isteyen herkesin DSİ `den izin alarak, kendi elektrik ihtiyaçlarını karşılamak üzere nehir santrali kurabileceğini açıkladı. Eroğlu , Bunun için yüzlerce başvuru var` dedi. DSİ Genel Müdürü Eroğlu , Trabzon `da DSİ `nin çalışmaları hakkında gazetecilere bilgi verdi. Bu yıl bitirilmemiş projelere ağırlık verdiklerini ve yeni ihale açmadıklarını kaydeden Eroğlu , `2003 yılında inşaatı en az yüzde 80 oranında tamamlanmış olan projeleri bitireceğiz. 3 büyük baraj, gölet, sulama ve içme suyu tesislerinden oluşan 50 proje ile bir tüneli yıl sonuna kadar ekonomiye kazandıracağız` diye konuştu. Eroğlu , isteyen herkesin kendi ihtiyacı olan elektriği karşılamak veya satış yapmak üzere `Nehir Santrali` kurabileceğini belirtti. Eroğlu , `Nehir santralleri için yüzlerce başvuru var. Eknomik olarak 40 - 50 milyar Kw /saatlik potansiyel var. İsteyen herkes DSİ `den izin almak şartı ile nehir santrali kurabilir` diye konuştu.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
ugurum2211
Üye

Toplam 841 yazı
06/09/2007 :  00:58:45 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
gusel bır yazı bu atılımın onculerınden bırınınde SANKO HOLDING olmasından gurur duyuyorum...
toptan Tesettür giyim
http://instagram.com/butik_inegol


iİletişim:
0 530 274 94 93

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : İthalat / İhracat
nellsanell
Üye

Toplam 347 yazı
28/09/2007 :  15:49:00  Alıntı
iş sadece santral kurmakla bitmiyor.Çünkü tatlı su stoklarımız bitmek üzere ve nehirlerimiz kurumaya başladı.Hızlı bir şekilde deniz suyunu tatlı suya ceviren tesisler kurup su sıkıntısını gidermemiz gerekiyor.Yoksa kurulacak santrallerin hiç bir önemi kalmayacak.

Yerleşim : Türkiye / Eskişehir  |  Meslek : Satış / Pazarlama
eylülteran
Editör

Toplam 369 yazı
29/09/2007 :  10:57:49  Alıntı


Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - nellsanell
iş sadece santral kurmakla bitmiyor.Çünkü tatlı su stoklarımız bitmek üzere ve nehirlerimiz kurumaya başladı.Hızlı bir şekilde deniz suyunu tatlı suya ceviren tesisler kurup su sıkıntısını gidermemiz gerekiyor.Yoksa kurulacak santrallerin hiç bir önemi kalmayacak.


Katılıyorum ancak varolan akar su kaynaklarımız, hemen yarın tükenecek değil, bu arada boşa akacaklarına bunlar üzerinden ülkemize enerji sağlanması faydalı oalcaktır.

Öyle ki, hadi içme suyunu denizi arıtarak elde ettik, elektirği nasıl elde edeceğiz?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
D_BALZAC
Yeni Üye

Toplam 14 yazı
30/09/2007 :  01:18:56  Alıntı
merhabalar ben cınde ozel bır sırkette calısıyorum,,sirketimiz ithalat ve ihracatla ugrasiyor..eger temin etmek istediginiz bir urun varsa yardimci olmak isterim,,daha fazla bilgiyi www.3atrading.com adresinden ulasabilirsiniz..bunu yaparken aynen istanbuldn yada her hangi toptancidan mal alir gibi bizden urun alabilirsiniz,,agdagayhan@hotmail.com bu adresten bana ulasabilirsiniz
MONARK TICARET DANISMANLIK LTD.,STI

Yerleşim : Çin / Zhejıang  |  Meslek : Danışmanlık

3.61 saniye.
18:03:11, 19 Ekim 2019, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2019 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım