Duygusallık ve Liderlik ? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Duygusallık ve Liderlik ?

cheeryarda
Yeni Üye

Toplam 30 yazı
07/11/2001 :  20:01:47 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

meraba arkadaşlar
iş hayatımızda duygusallığın yeri ve liderliğe olan etkileri hakkında yorumlarınızı bekliyorum....
hani hep derler ya duygusallık işe karıştığı zaman olan olması gerekenden uzaklaşır diye...
kesinlikle katıldığım bir konu bu ... yönetici duygusallığını kullanırsa kurumunu iyi yönetemez...bu bir genel düşüncedir... sizin de yorumlarınızı bekliyorum....

sevgiler

Arda KİRAZ

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Öğretim görevlisi / Asistan
dogan
Üye

Toplam 49 yazı
08/11/2001 :  15:25:00  Alıntı
Merhabalar,

Duygusallık ve Mantık beynin iki farklı fonksiyonu. Günümüz dünyasında başarılı olabilmek her iki zekasınıda geliştirebilen insanlar için mümkün sadece. Duygusallık denince zaaflarımız ve takıntılarımız ile hareket etmeyi anlıyor isek evet zarar verir. Ama sezgilerimizle belirsizlikleri çözebilmek ve gerçek duygu ve beklentilerimizi anlamak boyutunda ise gerekli.

Düşünün belli bir başarı standardını tutturmuş ama kesinlikle güvendiğiniz ve inandığınız bir astınız birde performansına baktığınızda çok iyi olan ama pek de güvenemediğiniz bir astınız var. Bir terfi için hangisini seçersiniz. Materyal olarak iyi olanımı size duygularınızın seç pişman olmassın dediğinimi ? Kişilik, yaşam tarzı iş yapma şekli ilişkileri ve bir çok şeyi pek öyle herdaim net ölçemessiniz. Bu yüzden zaten duygusal zeka önemli. Doğru anda doğru kararı verebilmek.

Duygular ve sezgiler sizin bireysel vizyonunuzu oluşturur. Bu da farkı yaratabilecek insanları diğerlerinden ayrır. Böyle bir duygusal zekası olmasaydı Atatürk bu işe kalkışırmıydı, yada edison ve diğerleri kendilerini adarlarmıydı ?

Duygusallığı iş dünyasında doğru kullanırsanız en iyi çözümlere ulaşırsınız. Unutmayın doğru insanı sadece duygularınızla bulabilirsiniz. Doğru hedef ve beklentileride. İşi en yiyi yapan değil en idealist ve doğru yapmaya çalışan kendini sürekli geliştiren insan başarılıdır.

Matodist yaklaşımlar artık anlamını yitirdi çünkü bu işi zaten bilgisayarlar yapıyor. Ama bilgisayarlar hissedemez. İşte biz insanoğlunu hala ayakta ve gerekli kılanda bu fark.

Geleceği görebilen ve hissedebilen bir kuşak olmak dileği ile.

Yerleşim : Türkiye / Eskişehir  |  Meslek : Master Black Belt

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

1.75 saniye.
21:03:29, 3 Mayıs 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım