Zirvedekilerin Gölgesinde. . . - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Zirvedekilerin Gölgesinde. . .

tristapena
Editör

Toplam 498 yazı
11/08/2007 :  00:36:07 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Sıradan, sokakta her an görebileceğiniz, mahalle bakkalında karşılaştığınızda selam verebileceğiniz, alış veriş torbalarınızı taşımak için yardım isteyebileceğiniz, “ateş var mı?” diye sorabileceğiniz, trafikte küfürleşebileceğiniz insanların hikâyelerini anlatmayı seviyorum.

Elimden geldiği kadar “o” sıradan, herkes gibi insanlarla vakit geçirmeye çalışıyorum.

Sürekli aklımızda tutmamız gereken bir konuyu son dönem de unuttuğumuzu düşünüyorum...

“Bireyler biz önem verdiğimiz kadar önemlidir!”

Peki, biz kimlere önem verip, kimleri takip ediyoruz?

Siyasetçiler, Şarkıcılar, mankenler, dizi oyuncuları, sinema sanatçıları, yazarlar.... Liste çok uzayabilir ve istenirse kişiselleştirilebilir..

Türkiye’nin en çok okunan yazarının, birden bire kitap satışlarının durduğunu, internette ki yazılarının hiç tıklanmadığını, uzun bir süredir yazmamasına rağmen aranıp sorulmadığını,

Sezen Aksu’nun açık havada vereceği konser biletlerinin organizasyonu düzenleyen firmanın elinde kaldığını,

Hülya Avşar’ın üstsüz ve Selüloitli fotoğraflarına hiç bakılmadığını, bu görüntüleri yayımlayan magazin programlarının hiç izlenmediğini,

Cem Yılmaz’a kimsenin gülmeyip, reklâmını yaptığı firmaların satışlarının hızla düştüğünü,

Şöyle bir düşünün.

Ve en çok kendimize önem vermemiz gerektiğini anlayın.

Her sabah, görebilmek için bir saat önceden evden çıktığınız, “anlasın artık, ne olur” diye dua ettiğiniz kızı görmezden gelin,

Sürekli aradığınız ve her aradığınız da sizinle zoraki konuştuğunu hissettiğiniz, soranlara “en yakın arkadaşım” dediğiniz kişiyi aramayın,

Kendinizi beğendirmek için saatlerce makyaj yaptığınız, size güldüğünde içinizi eriten adama yüz vermeyin bakalım...

Neler olacak?

Demek istediğim;

Hayatımız, zirveye taşıdığımız insanların gölgesinde geçiyor!

Ali GÜLCÜ

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ  |  Meslek : Diğer
zeynep_
Üye

Toplam 218 yazı
11/08/2007 :  12:29:05  Alıntı
Guzel bır yazı.
Derin bir nefes alıp düşünmek;günün yorucu koşuşturucuğu içinde kısacık hatırlamalarla hayatımızı gözden geçirmek hepimiz için gereklidir.Çevremizde olanlara;yaşayanlara;gündemdekilere tamamen kayıtsız kalmak bizi uyumsuzluğa itebilir;ama tamamen dış dünyaya bağımlı yaşamakta bizi istediklerimizi yasamaktan alıkoyar.

Yüzümü her gördüğünde sesimi her duydugunda benı gerçek sevıncle karşılayan aılem ve dostlarım ;ihtiyacları olsada olmasada arıyanlarım;ıhtıyacım oldugunda ıkı eli kanda olsa gelecek sevdıklerımın oldugunu bılmek belkıde ''değere değmeyecek''insanlarla hasır nesır olmamamı saglıyor;belkıde bır sans;yada benim yansımam.

Hepımız hayatımızı kendımıze gore daha güzellestirecek olan seylerın pesınde kosmak la gecırıyoruz;bazılarımız ıyı ev araba ;mevki ;bazılarımız cıtayı yükseltıp yalı ;yat alamazsa ısteklerı yarım kalır gibi gelıyor.

Dogru olan mutlulugu ve huzuru neyle elde edecegımızı bilmek ve o yönde ilerlemektir;gece yastığa basımızı koydugumuzda;''bugün kimseyı üzmedım;yüregim sıkılmıyor ;huzuru içinde uyuyabılmektır''
sevgıler.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
Beydağlı
Yeni Üye

Toplam 36 yazı
11/08/2007 :  19:29:41  Alıntı
Çok doğru yaklaşımlar,paylaşım için teşekkürler.
İnsanın yaptıkları daima onu mutlu etmelidir,şayet bu yapılanlar ona mutluluk yerine keder veriyorsa derhal değiştirilmelidir yapılanlar.

"Hayatımız, zirveye taşıdığımız insanların gölgesinde geçiyor!" cümlesi göreceli bir cümle.
Bu gölge bizim serinlememize yeterli olabiliyorsa ne mutlu bize ve o insanlara.Ancak bu gölgenin kavurucu sıcaklara bir faydası yok ise o zaman vay haline,sıcaktan gölgeye kaçanların.

Her insanın hayatında,gölgesinde mutlu olabildiği insanların var olması dileklerime.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Muhasebe

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

2.02 saniye.
06:11:46, 17 Mayıs 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım