Otel Açmak İstiyorum - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Otel Açmak İstiyorum

EnesS
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
11/08/2010 :  16:31:53 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

slmm arkadaşlar ya benim bi amacım var ilerde bir otel açmak istiyorum ama bunun için şu anda ne yapmalıyım ne okumalıyım hangi iş benim oteli açmam için çok para kazandırır bilmiyorum şunuda belirtiyim ben bi lise son öğrencisiyim lütfen yardım ederseniz bi fikir sunarsanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederimm iyi günlerr

Yerleşim : Türkiye / Düzce  |  Meslek : Öğrenci
Erdi Eryılmaz
Üye

Toplam 326 yazı
12/08/2010 :  20:12:39  Alıntı
Turizm Otelcilik Ve işletme okumanz gerekyr sanırm cok detaylı bilginiz olması için
Ne Olursa Olsun Mücadeleni Bırakma Ki, Bir yerlere Gelebilesin ..

Yerleşim : Türkiye / Bandırma  |  Meslek : Serbest meslek
ayyildiz34
Yeni Üye

Toplam 51 yazı
12/08/2010 :  20:36:15  Alıntı
bence de turizm otelcilik oku ama özellikle yöneticilik yönetmeyi bilmiyorsanız ve insanları dogru yönetmezseniz istediginiz kadar bilginiz olsun hiç bir işe yaramaz
hayatını boşa geçiren insanların mezarıda boş olur

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İşsiz
ercanerkan
Üye

Toplam 167 yazı
12/08/2010 :  22:12:07  Alıntı

dahada önemlisi : sermaye bul ..adam akıllı para ister bu iş...kolay gelsin : )
herkese başarılar : )

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
maxxyz
Yeni Üye

Toplam 59 yazı
13/08/2010 :  02:30:21  Alıntı
Turizm Otelcilik okursan sana garsonluğu öğretirler, Otel İşletmeciliği Bölümü okuman daha faydalı olur (ama okurken garsonlukda yap resepsiyonlukta yap.)
Amacından şaşma sakın. Para konusunda Allah yardım eder inşallah

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
tırpan
Üye

Toplam 195 yazı
14/08/2010 :  10:01:30  Alıntı
Bak şimdi genç kardeşim maxxyz nin fikirlerine katılıyorum otel işletmeciliği bölümüne yönel ama bu arada otelde bulunan birimlerin hepsindede çalışmaya çalış. madem böyle bir hedefin var ücret almasan bile git ulaşabildiğin otellerde çalışma imkanlarını zorla. eğer işini gerçekten layıkıyla yaparsan sıradan personel arasından sivrilir ve idarecilik konusunda süratle mesafe katedersin.
yabancı dilini mutlaka halletmelisin..
zamanla kendini geliştirerek sektörde aranan adam olursan otel sahipliğinin yoluda yavaş yavaş açılır. tabi hayat biraz da şans. sen deki cevheri görüp bunu değerlendirmek isteyen bir patron kısmi ortaklıklar karşılığında sana işletmecilik teklif edebilir. böyle böyle bir gün gelir seninde bir otelin olabilir.
işin sırrı çok çalışmakta. gerek egede gerekse güneyde birçok otel var batık durumda sahipleri gerek yanlızlıktan gerek iş bilmemekten kapılarına kilit vurmuş veya vurma aşamasında. eğer sen kendini geliştirip piyasayı iyi takip edersen bu tür bir mekanla başlayıp ilerlersin.
hedefini belirlemen çok güzel ama bu hedefe ulaşmak için önüne makul mantıklı bir süre koyki kendine haksızlık yapıp erken hayal kırıklıkları yaşama . bana göre 40 lı yaşlar olabilir.....

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : İnternet
Desert16
Üye

Toplam 300 yazı
19/08/2010 :  23:42:14  Alıntı
Yorumları okudum...Kendimce eklemeler yapmak istiyorum;
Turizm sektörü geniş bir sektördür..Ucu bucağı yoktur...Restaurantçılık'ta turizme girer, yerel rehberlikte, barlarda...Vs.... Siz uzatın cubugu...
Burada üzerine değineceğim; hali hazırda otel departman ve genel müdürlerinin büyük bir coğunlugunun tahsile bakmaksızın bulaşıkçı/garson kökenli oldugudur.. Turizm meşakatı bol ister, eğitim tabiki elde + dır, önemlidir. Ama sektörde ve hizmet içinde gelişim önemli pay tutar. Yani bulaşıkhanede çalışmamış bir kişi, müdürlükte elbet bi parça zorlanır..
Oturdugun yerden, departmanların her köşesinde ne olup bittiğini tahmin ettiğin an, kestirdiğin an, liderlik vasıflarınıda olaylara ekleyip ekip ruhu ile hareket edersen turizm tadından yenmez... Ama hemen müdür, yetkili olamayabilirsin..Bu sektörün diğer birimlerden farkı bu.Tecrübe ister.Yoksa hazin sonla sonuclanabilir.
Konu ile ilgili son görüşüm, yeni bir otel açmaktansa, hali hazır bir oteli devr almak , yeni bir yüz ile yeniden yaratmak daha basit diye düşünürüm..
Hayırlısı olsun...
- Kendi işinin patronu/elemanı...
- Bilgi paylaştıkça çoğalır...
- Ticaret beceridir...

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Ticaret
EnesS
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
23/08/2010 :  00:34:15  Alıntı
herkese fikirlerinden dolayı teşekkür ederim çook yardımcı oldunuz tekrardan teşekkür ederim.. iyi geceler

Yerleşim : Türkiye / Düzce  |  Meslek : Öğrenci
Haberci29
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
28/09/2010 :  10:30:43  Alıntı
selamlar;
........

Yerleşim : ALMANYA / Frankfurt  |  Meslek : Turizm
Haberci29
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
28/09/2010 :  10:53:47  Alıntı
selamlar;

Desert16 isimli arkadasimin dediklerine harfiyen katiliyorum..Bir otel sahibi olmak yada bir oteli yönetmek zorlu bir istir,oteli yönetmek,otelin bütün departmanlarindan haberdar olmanizla birebir alakalidir.Bütün departmanlarla ilgili bilginiz,tecrübeniz olmasi gerekmektedir.Bu birikimi ise gecmiste bu alanda calismisliginiz ve aldiginiz egitimle saglayabilirsiniz..Bana göre örnegin,Pina Colada`nin icinde ne oldugunu,nasil yapildigini bilmeyen bir otel yöneticisi barda nelerin olup bittiginden habersizdir..Belki bu cok ince bir ayrinti olarak düsünülerbilir,ama gercektende iyi bir yönetici olucaksan ayrintilardan haberdar olman gereklidir...

Basarilar dilerim..
........

Yerleşim : ALMANYA / Frankfurt  |  Meslek : Turizm
Purpose
Üye

Toplam 163 yazı
29/09/2010 :  23:07:48  Alıntı
İşletme eğitimi al ,kendini en az 3 yabancı dil konusunda mükemmel bir yere getir ayrıca bir gün otelin olursa ki bu hırs ve azimle sanıyorum ki olur, kesinlikle otelinin keskin hatlarla başka otellerden ayrı bir konsepti olmalı bu tabiki tamamen sana ait bir hayal ve bütçe konusu ,unutma ki herşey hayal etmekle başlar !

I wish U good Luck !

Laser shop 4 sale !!

Yerleşim : / The Planet Earth  |  Meslek : Diğer
melih444
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
02/10/2010 :  17:46:08  Alıntı
25 yıllık turizmci olarak hiç tavsiye etmem

Yerleşim : Türkiye / Kastamonu  |  Meslek : Diğer
izdirapcvs
Üye

Toplam 179 yazı
04/10/2010 :  13:31:23  Alıntı
pansiyonla başla işe
izdirapcvs26

Yerleşim : Türkiye / Eskişehir  |  Meslek : Diğer
123456
Yeni Üye

Toplam 35 yazı
11/10/2010 :  16:58:18  Alıntı
okuyacağın bölüm turizm işletmeciliğidir. turizmciyim tavsiye etmem diyenleri de takma. herkes turizmci olamaz. turizmci olacaksan en az 2 dil bileceksin. 4 senelik turizm işletmeciliği bitireceksin. Öyle hiç okul okumadan, ingilizceyi bile yarım yamalak konuşarak turizmci olamazsın. olsan bile sürünürsün sonra böyle forum köşelerinde tavsiye etmem diyip okuyacakların da hevesini kırarsın.
Ben turizm işletmeciliği 1. sınıftayım. ve ingilizcemin ana dil gibi olması için her gün çalışıyorum. okul okurken aynı zamanda otelde çalışacaksın turistlerle pratik yapacaksın. ülkemiz gerçekten büyük bir turizm potansiyeline sahip. her geçen gün nitelikli eleman ihtiyacı artıyor.turizm elemansız olmaz. bir otomobil fabrikasında otomobil üretimi işini personel çalıştırmadan yaparsın. alırsın nitelikli bir makine başına 1 tane adam koyarsın. 10 tane adamın yapacağı işi bir makine yapar. ama turizm öyle değil. her ne kadar otomasyon programları olsa da onu kullanacak nitelikli elemana her zaman ihtiyaç var.
Otel açmak demişsin. Otel açmak kolay iş değil. Para lazım tabi en başta. Bir butik otelle başlayabilirsin biraz daha ekonomik olması için. Ama otel dediğin merkezi yerde açılır. Hiç bi turist istanbula gelip de gaziosmanpaşa,şirinevler,yenibosna gibi yerlerde kalmaz. Otel dediğin merkezi yerlere yakın olacak. Havalimanına tarihi yerlere gezilecek yerlere. fatihte aksarayda beşiktaşta falan kalırlar kalanlar. böyle yerlerde de oteller arsalar pahalıdır. yani otel açmak ciddi bir sermaye işidir. bugün otel açanlar ya iş adamıdır ya da o bölgelerde arsa miras kalmıştır orayı otel yaptırır.
Turizm işletmeciliği okursan belki otel açamazsın ama 1-2 sene içinde(yukarıda saydığım şartları yerine getirirsen) iyi otellerde iyi konumlara gelirsin. İyi konuma gelince de diğer otellerin iyi konumundakilerle ilişkin olur. böylelikle yeni iş kapıları açılır sana. bir otelde müdür, genel müdür olabilirsin. belki ilerde çevren sayesinde dostların sana otelini ucuz fiyata bırakabilir ya da otel sahibi olamasan bile çok iyi paralar kazanabilirsin..
Unutma her şeyin başında okumak, kültür....

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Öğrenci
uslan
Üye

Toplam 108 yazı
13/10/2010 :  13:48:20  Alıntı
BEN 5 YILDIZLI OTELLER GRUBUNDA SATINALMA VE DEPO SEFİ OLARAK ÇALIŞIYORUM 5 AYDIR BU SEKTÖRDEYİM. PANSİYON FALAN YAPACAKSAN ÖNEMLİ DEĞİL AMA 5 YILDIZLI OTEL YAPACAKSAN MALİYET OKADAR YÜKSEK Kİ ŞU AN BİZİM OTELİN 5. Sİ YAPILIYOR. ARSA FİYATI ACAİP UCUK İNSAT DESEN ZATEN AFAKİ RAKAMLAR. TAHSİL TECRÜDEN ÖNCE MADDİ SIKINTIN OLMAYACAK. GEREKLİ YERLERE GEREKLİ İNSANLARI ALIRSIN İŞ YÜRÜR. SENN PİYASAYI İYİ BİLMEN GEREKİR TİCARET KAFANIN COK İYİ OLMASI LAZIM. KISACASI BU İŞTE GAYRETLİ VE PARALI OLURSAN GAYET İYİKAZANIRSIN...

Yerleşim : Türkiye / Denizli  |  Meslek : Turizm
salic
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
15/10/2010 :  07:23:13  Alıntı
öncellikle arkadaşım liseyi bitir. turizm otelcilik bitir birde işletmeciliği iyi öğren diyebilirim.

otel açmanın ortalama maaliyeti yer ve şehre göre değişemktedir bunlar unutma.

motel 100 ile 150.000 lira arasındadır

hotel 550 ile 100 milyon lira arasındadır.

pansiyon ise 38 ile 100.000 bin lira arasındadır

bu paraları bu zamanda zor kazanırsın arkadaşım
daha sen okuyacaksın , part time çalışacaksın
falan filan çok uzun zamanı bulur bu . okul bitince
bana ulaş sana yardımcı olurum :)

Yerleşim : Türkiye / Adana  |  Meslek : Sanatçı
marcel
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
15/10/2010 :  13:42:28  Alıntı
hayat nereye cekiyorsa oraya git bence otel isletmek oyle kolay bir is degildir aile hayatin sifir olur arkadasim.

Yerleşim : Hollanda / Woerden  |  Meslek : Serbest meslek

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

7.3 saniye.
07:16:35, 29 Nisan 2024, Pazartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım