Ben Nasıl Büyük Adam Olucam:)))) - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Ben Nasıl Büyük Adam Olucam:))))

Jasminium
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
14/07/2010 :  10:14:29 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Firmamız 30 yıllık bir firma...Orman ürünleri üzerine çalışıyoruz.35 çalışanımız var.
Kendi pervaz imalatımız var ve ege ve akdeniz bölgesine toptan satışlar yapmaktayız
Hırdavat bölümümüz var ve toptan ve perakende satışlar yapıyoruz
bir boya firmasının ege ana bölge bayiliğini yapmaktayız.
Sunta mdf satışlarımızı durdurduk.
Nakit akışında sıkıntı çekiyoruz...ve işyerimi büyütmek istiuorum yardımcı olursanız sevinirim..
Teşekkürler...

Yerleşim : Türkiye / Denizli  |  Meslek : Öğrenci
gencdenizli.net

Üye

Toplam 149 yazı
14/07/2010 :  18:56:55 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Hey maşallah :)
Denizli 'de nerede bu ?
http://www.gencdenizli.net - Kişisel Blog Sitem

Yerleşim : Türkiye / Denizli  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
cemözcan
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
14/07/2010 :  21:14:04  Alıntı
senin işlerin bence gayet büyük zaten,ama dahada büyümek tabiki güzel bir şey.ama anlayamadığım bir şey var ,babanın iş yeri sanırım çünkü mesleğin kısmında öğrenci yazıyor .

Yerleşim : Türkiye / Balıkesir  |  Meslek : Serbest meslek
hemperi
Üye

Toplam 508 yazı
14/07/2010 :  22:51:49  Alıntı

Zaten kendi mesleği olsa gelip buraya sormaz :)

Jasminium sana tavsiyem şirketinizde bir sistem kurman, ÖZELLİKLE ÇALIŞANLARINA ÇOK AMA ÇOK ÖNEM VER..

Yerleşim : Türkiye / Mersin  |  Meslek : Ticaret
Jasminium
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
19/07/2010 :  09:25:39  Alıntı
ben öğrenciyim...yalnız mezun olduktan sonra benim işim olacak inş :)) gelip buraya sordum çünkü gerçekten çok değerli fikirler paylaşılıyor bu sitede kaçırmak istemedim :) ben şu anda eğitim danışmanlığı yapıyorum şirkete o yüzden fikirleriniz çok önemli bnm için.
İş kalemi fazla olmasına karşın bnm fikrim (objektif bakınca) biraz küçük kalmış. hepsinin tek tek elden geçirilmesi lazım diye düşünüyorum. yada düzenli nakit akışının sağlandığı başka bir iş fikri... bunu nasıl değerlendirirsiniz ? şimdiden teşekkürler........
bu arada işyerimiz sanayide...:)

DON KİŞOT
Yeni Üye

Toplam 25 yazı
19/07/2010 :  10:02:25  Alıntı
BENCE BABANIZIN İŞYERİNDE DAHA ÇOK TECRÜBE KAZANMALISINIZ ÖNÜNÜZÜ DAHA REEL GÖREBİLMENİZ İÇİN VE HEMEN HEMEN TÜM FİRMALAR NAKİT SIKINTISI ÇEKERLER KAZANANDA KAZANMAYANDA KAZANAN NAKDİNİ YİNE İŞ İÇİN KULLANIR YOKSA BU PARA ATIL OLARAK KALIR
ŞENOL ARICANS

Yerleşim : Türkiye / İstanbul
sez42
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
19/07/2010 :  11:41:39  Alıntı
önce şükretmeyi ögrenirsenn daha sonra büyük adam olursun
gkhndeju

Yerleşim : Türkiye / Konya  |  Meslek : Tekstil
Jasminium
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
19/07/2010 :  15:32:21  Alıntı
zaten Allah'a şükür O'nun sayesinde bir yerlere geldik...

rozaexport
Üye

Toplam 175 yazı
16/12/2010 :  11:23:30 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhaba Jasminum
Öncelikle seni tebrik ederim seni, fikirlerini herkesle paylaştığın için. Çünkü öğrenmek sormak ile başlar, tecrübe ve akılla büyür. Anladığım kadarı ile işleriniz zaten belli bir rutinde devam etmektedir. Bundan sonraki büyüme süreci aynı şekilde kalınca çoğu zaman yavaşlama tehlikesi de olabilmektedir. Onun için büyümenin bir başka yollu da yurtdışına (yurtdışına satışlarınız var mı bilmiyorum) açılmaktan geçmektedir. Şu an Türkiye komşu ve civar ülkelerde çok popüler, Türk ürünleri de aynı şekilde talep görmektedir. Özellikler Türk malının istendiği birçok ülke var, onun için yurtdışına açılarak sanırım büyüme işini hızlandırabilirsiniz. Tabikki bunun içinde çok ciddi bir çalışma, zaman ekip ve tecrübe gerekir. İyi Çalışmalar..

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Hazır giyim
ugurum2211
Üye

Toplam 844 yazı
16/12/2010 :  18:29:29 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
iyi bir pazarlama stratejısı belırlemelısınız.. o kadar basit.. çok çalışmak lazım. marka olmak lazım..
toptan Tesettür giyim
http://instagram.com/butik_inegol

iİletişim:
0 530 274 94 93

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : İthalat / İhracat
carleone
Üye

Toplam 120 yazı
19/12/2010 :  23:52:16  Alıntı
üretmek sorun değil artık asıl mesele pazarlama

Yerleşim : Türkiye / Edirne  |  Meslek : Satış / Pazarlama
ugurum2211
Üye

Toplam 844 yazı
23/12/2010 :  18:15:53 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
ERP diye bi program var arastırın isterseniz.. İnegöl ile baglantınız var mı?
toptan Tesettür giyim
http://instagram.com/butik_inegol

iİletişim:
0 530 274 94 93

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : İthalat / İhracat
HARİKULADE MEDY
A

Yeni Üye

Toplam 11 yazı
29/01/2013 :  18:12:03 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Satış ve pazarlama konusunda fikirler istiyorsanız, müşteri portföyünüzü genişlettmek istiyorsanız.Bzimle iletişime geçmelisiniz
www.harikulademedya.com
05073699688
Harikulede Medya Social and Internet Marketing

Yerleşim : Türkiye / Mersin  |  Meslek : Reklam
dfnmhndslk
Yeni Üye

Toplam 46 yazı
03/03/2013 :  11:19:52  Alıntı
Nakit akışının zayıf olmasının bence birkaç ana sebebi vardır.

Birincisi peşin alıp vadeli satıyor olabilirsiniz,
İkincisi çok fazla kredi kullanmış olabilirsiniz,
Sermayeyi yada paranızı arsa,dükkan,ev,makine gibi şeylere bağlamış olabilirsiniz,
Uzun vadede karsız iş yapıyor olabilirsiniz yada büyük bir batak vermiş olabilirsiniz.

Nakit yada likiditeyi artırmak için varsa satılacak birşeyler satılabilir,küçülmeye gidilebilir,en kötü senaryo artık zarar başlamışsa hiç direnmeden dur deyip kapatılabilir.Eksi bir başlarsa zaman geçtikçe dahada büyür,çırpındıkça batırır.

Yok karlı iş yapıyor yada kar edeceğiniz yeni projeleriniz varsa,kredi faizinden sonrada kar etmek kaydıyla uzun vadeli kredi çekilebilir.

Yerleşim : Türkiye / Kayseri  |  Meslek : Mühendis
masal06
Üye

Toplam 2659 yazı
12/11/2013 :  19:49:46  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - Jasminium
Firmamız 30 yıllık bir firma...Orman ürünleri üzerine çalışıyoruz.35 çalışanımız var.
Kendi pervaz imalatımız var ve ege ve akdeniz bölgesine toptan satışlar yapmaktayız
Hırdavat bölümümüz var ve toptan ve perakende satışlar yapıyoruz
bir boya firmasının ege ana bölge bayiliğini yapmaktayız.
Sunta mdf satışlarımızı durdurduk.
Nakit akışında sıkıntı çekiyoruz...ve işyerimi büyütmek istiuorum yardımcı olursanız sevinirim..
Teşekkürler...

Siz Büyük adam olma yoluna girmişsiniz fakat Protein ve Vitamin eksikliğinden boyunuz biraz kısa kalmış :)) Büyümek istiyorsanız Önce İyi bir doktora muayene olun (Finans uzmanı alın)

>>Erken Ödemeyi Ödüllendirin, Geç Ödeme Yapanlara Ceza Uygulayın:
Çoğu şirket vadeli çalışır ve maalesef vade süresini kısaltmaya yönelik herhangi bir uygulamaya gitmez veya vadesi geçen alacaklar için müşterilerine herhangi bir cezai şart uygulamaz. Alacaklar hesabınızın tutarını azaltmak ve vade süresini kısaltmak için müşterilerinize erken ödeme durumunda iskonto uygulayın ve bu uygulamanız konusunda da müşterilerinizi bilgilendirin. Aynı şekilde vadesinde ödenmeyen alacaklarınız için de sözleşmeye cezai şartlar koyun. Bu müşterilerinizin size vadesinden önce ödeme yapmasını teşvik edecek ve özendirecektir.

>>Şirketinizin Çok Kullanmadığınız İhtiyaç Fazlası Varlıklarını Elden Çıkarın
Eğer şirketinizin aktifindeki bir varlık ekonomik ömrünü doldurdu ise ve daha fazla amortisman ayrılması imkanı kalmadı ise bu varlıkları vakit geçirmeden satın ve nakde dönüştürün.

>>Kısmi Ödemeleri Kabul Edin
Eğer müşterinizin durumu sıkışıksa ve size hiç ödeme yapmamak yerine kısmi ödeme yapmayı öneriyorsa, bu öneriyi kabul edin. Hatta erken kısmi ödeme yapanlara iskonto uygula**** kısmi de olsa erken ödemeyi teşvik edin.

>>Mal Aldığınız Kişi ve Şirketleri Her Zaman Rakipleriyle Karşılaştırın
Bazen mal satın aldığınız kişi veya şirketler rakiplerini unutup ürünlerinde fiyat ayarlaması yapmazlar. Her üç ayda bir rakipleri kontrol ederek, mal aldığınız kişileri fiyatlarını ayarlamaya teşvik edin.

>>Bütçeye Bağlı Kalın
Öncelikle her sene başında şirketiniz için bir bütçe hazırlayın ve sene başında hazırladığınız bu bütçeye sadık kalın. Yıl içerisindeki küçük sapmalar o an için size önemli gelmese de, daha sonra bu küçük tutarların birikmesi sonucunda nakit sıkıntısı yaşama riskiniz çok fazladır.

>>Ödemeleri Dağıtın, Hepsini Bir Araya Toplamayın
Ödemeleri farklı zamanlara dağıtın. Eğer ödemeleri bir araya toplarsanız o zaman ödemelerle ilgili kısa vadeli nakit sıkıntısı yaşayabilirsiniz. Her şey önceden planladığınız gibi gitmeyebilir ve alacaklarınızın bir kısmını zamanında tahsil edemeyebilirsiniz. Ödemelerinizi ayarlarken bu olasılıkları da göz önünde bulundurmanız ve her zaman bir miktar nakit fazlası bulundurmanız gerekir.
"BEDAVA PEYNİR SADECE FARE KAPANINDA OLUR"

"Zirvelerde Kartallar da bulunur, Yılanlar da. Ancak birisi oraya süzülerek, diğeri ise sürünerek gelmiştir. Önemli olan nereye gelmiş olduğunuzdan çok, nereden ve nasıl geldiğinizdir."

ßeLki Sandığınız Kadar Ukala,
ßeLkide Tahmin Edemeyeceğiniz Kadar Mütevaziyim
ßiraz SakLıyım ßazen YasakLıyım Kimseyi Örnek ALmam
Kimseye Örnek OLmam Arkama ßakmam 'AsLa' Demem
'Keşke'Leri Sevmem !!
ELeştiri DinLerim Nasihat DinLemem

Şüpheciyim ama kuruntu yapmam Kendimle çelişebilirim ama kafama takmam Dalga geçerim ama kırmam Ciddiye alırım ama kapılmam Huzur veririm ama söz vermem Sahip olurum ama ait olmam....

Yerleşim : Türkiye / Samsun  |  Meslek : Satış / Pazarlama
Auto Center
Yeni Üye

Toplam 9 yazı
08/02/2014 :  03:09:12  Alıntı
slm
ben de sunu söylemek isterim. uzun zamandir calisan bir isletmepara nakit sikintisi cekiyorsa yönetici kadroda vede kalitede vede muhasebede para cikislarinin saglikli yürümedigini gösteririr. Bence isinize dörtelle sarilirsaniz ödeme cikislarini kontrol altina alinirsa vede kaliteyede önem verilirse. pazar arastirmasi vede pazarlamayada tecrübeli kisiler olursa bu sorunlarin kisa sürede asilir vede trende cok hizli bir ilerleme kaydeder. Ama neden se hep ayni hatayi yapariz . emiraltina girmek istemeyiz, baska bir is kurayim ama basinda ben ben ama sadece ben olma kompleksi iste hayatinin hatasini yaptirir insana cok akili vede cok becerikli oldugunu düsünerek elindeki firsati birtürlü degerini kiymetini bilemez vede hep arayis icinde oldugu icin o aradiginida bulamaz. Babasida rahmetli oluncada hersey kisa zamanda satilir ve borclar ödenir gerisi elde üc bes lira kalir buda su isimi yapsam bu isimi yapsam kararsizlikdan elindeki nakidide bitirir vede birtürlü haylindeki , patronlugu yakalayamaz . farkli arayislara ***ürür insanlari ,
Zenginligin basi , "Eline gecen firsatin kiymetini bil, Sabirli vede azimli ol , elindekinlede sükretmesini bil ,,

Yerleşim : ALMANYA / Frankfurt A. Main  |  Meslek : Esnaf

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

7.58 saniye.
08:24:22, 25 Nisan 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım