Mali Müşavirlik Mi, Ticarete Atılmak Mı? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Mali Müşavirlik Mi, Ticarete Atılmak Mı?

doan54
Üye

Toplam 127 yazı
28/05/2010 :  00:14:32 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba
Sakarya'da 100 mükellefi bulunan bir muhasebe büromuz var. Babam ve amcam ortak olarak 35 senedir birlikte yürütüyorlar. Bende ticaret lisesi muhasebe bölümü mezunuyum ve şu anda işletme 2.sınıf öğrencisiyim. Babam ve amcamdan bu işi devralıp devam etme şansım %50. Çünkü babamların yanında 13 senedir çalışan bir elemanları Mali Müşavir oluyor bu sene ve babamlar 5 sene içerisinde bu işi bırakabilir. Benim Mali Müşavir olmam için yaklaşık 7 seneye ihtiyacım var okulun bitmesi staj vs. Şu anda 20 yaşındayım ve 2 senedir bu işin içindeyim çok stresli bir iş ama kazancıda güzel. Babam bu işi yapmamı çok istiyor ama ben kapıdışında kalmaktan korkuyorum. İşletme bölümünü bitirip bir iş bulmama imkan yok ama kendimi geliştiriyorum ingilizcem var bilgisayar yazılımlarıyla ilgili kurslara gidiyorum. Sizce bu işte devam etmeli miyim yoksa farklı şeylere mi yönelmeliyim. Kapı dışarı olma ihtimalim var yanımızdaki elemana devrederlerse ben onun elemanı olacağım ve ilerde Mali Müşavir olursam bana mükellef verme ihtimali çok düşük...

Sizlerden kariyerim ve işim için yorumlar ve destekler bekliyorum...

Saygılar...
toptan fırsat ürünleri için katalog ve fiyat gönderiniz... dogansarac@windowslive.com

Yerleşim : Türkiye / Sakarya  |  Meslek : Muhasebe
doan54
Üye

Toplam 127 yazı
28/05/2010 :  11:07:14  Alıntı
ticaretadam yazın için çok sağol şu anda zaten yolum mali müşavirliğe gidiyor çünkü mükellefler beni sevmeye tanımaya başladı,ıvır zıvır işlerden mühim işlere geçmeye başladım, benim tek kaygım ortada ne baba ne amca ne de mükellef olmayacağı yönündeydi... Ama kısmette varsa ondanda kaygı etmeye gerek yok galiba,inşallah...

Saygılar...
toptan fırsat ürünleri için katalog ve fiyat gönderiniz... dogansarac@windowslive.com

netdigital
Yeni Üye

Toplam 61 yazı
28/05/2010 :  11:57:57  Alıntı
Merhaba

Neden kapıdışarı kalma gibi bir korkun var anlamadım

Eğer bu yola başkoyduysan al belgeni nu işe devam et, daha 7 senem var diyorsun, e baban da sabretsin 7 sene daha, ondan sonra sen devam edersin, hem yanında çalışan elemanın işin başına geçeceğini nerden biliyorsun ki? sen oğlusun, diğer arkadaş ise 13 senedir yanında çalışsa bile nihayetinde aileden birisi değil.

Bence umutsuzluğa kapılma, hem maaşlı bir işe girsen ne farkedecek, sakaryada maaşlar çok yüksek değil zaten, bence yolunda ilerle, sabret belgeni al ileride işleri sen devralıp rahat edersin, hem yaşında çok genç daha

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
fresh
Yeni Üye

Toplam 33 yazı
28/05/2010 :  13:49:31  Alıntı

hepinize selamlar bende tecrübemi paylaşayım belki yararı olur. 1992 senesinden stajer olarak girdiğim büroda askerlik sonuda dahil olmak üzere 13 sene çalıştım. işi iyi öğren büro senindir vaadiyle severek çalıştım ta ki detayı çok olan ama hiç bir günahımın olmadığı ve muhasebesini alıp büroya getirdiğim benim kendi akrabamın şirketinde yapılan yanlışlığın cezasını ben çekene kadar. Nefret ettim büro muhasebeciliğinden kendi yerim gibi gördüğüm bürodan. Öyle bir işgi bu bir elemanının yanlış girdiği bir belge-bilgi özelliklede yoğun zamanlarda(muhasebecinin boş zamanı yok ki zaten. gece bile tlf cevap vermek zorundasın)gözden kaçan birşeyin günümüzdeki mali açıdan cezaları çok ağır.Eskiden bir şekilde hasıraltı olan yanlışlıkların artık peşin cezaları hemen karşına çıkıyor. Neyse muhasebeyi bıraktım ticarete atıldım ama ortak olarak. Saflık ve iyiniyetin bedelini ortak kazığıyla güzelce yedim. Tövbe ettiğim büro işine son 5 aydır tekrar döndüm zira kendimi geçtim bakmakla yükümlü olduğum ailem var. Ama çalıştığım büroda öyle bir dağılmışki gecemi gündüzüme kattım orta düzene getirdim derken patronun şahsi borçları ve olayları nedeniyle bugün büronun kapanacağını öğrendim. Sana tavsiyem senin en büyük şansın baban işini seviyorsan herşeyiyle öğren mükellef sayınız çok iyi. Eleman dediğin isterse 50 yıl orda olsun sonuçta eloğludur. O müşterilerden en fazla 5-10 tanesi kendisine verilir. Müşterilerle aranı iyi tut. Ticaret en güzel iştir ama nerde kiminle ne iş yapacağını çok iyi etüt ediceksin.ELbette darbe yiyeceksin ama yine kovalıyacaksın.Bende bu hafta içinde genel bir karar vericem.Şu an %65 ticaret odaklıyım.FAKAT ŞUNU AÇIKÇA SÖYLİYİM SENİN ELİNDE BİR NİMET VAR VE MACERA ARAMA BENCE BABAN VE AMCAN ALLAH ÖMÜR VERDİKÇE HEP YANINDA OLACAKTIR. Benim yaşım 34 ama insan tecrübem bu son 4 senede yaşadıklarımla tavan yaptı.İyi insan çok az. neyse ALLAH YOLUNU AÇIK ETSİN.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
özelimdir
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
28/05/2010 :  14:28:32  Alıntı
fresh in yazdıklarını tane tane oku ve anla bu tecrübelerin bedelini ödeyerek öğrenmiş sen oku**** bu tecrübeleri kazan hiç bir kaybın olmaz çok şey kazanabilirsin. Aynısını hatta daha ağırının yaşadığımdan biliyorum. Keşke o zamanlarda böyle siteler ve internetler olsaydıda tecrübelerimizi paylabilsek ve bizlerde feyz alabilseydik ama yoktu bizlerin şansızlığı
632636

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Danışmanlık
SENAY35
Yeni Üye

Toplam 14 yazı
28/05/2010 :  17:24:17  Alıntı
BENCE SİZİN NE İSTEDİĞİNİZ ÖNEMLİ. MUHASEBE İŞİ STRESLİ BİR İŞTİR.AMA PARA DA KAZANIRSINIZ. MUHASEBE İŞİNE DEVAM EDEBİLİRSİNİZ.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Gıda
okanokanukr
Yeni Üye

Toplam 38 yazı
28/05/2010 :  21:55:05  Alıntı
muhasebe derim

Yerleşim : Ukrayna / Kiev  |  Meslek : Yöneticilik
Uffie
Üye

Toplam 102 yazı
28/05/2010 :  22:46:13  Alıntı
Arkadaşlara bende katılıyorum.Maceraya gerek yok.Size muhasebecilik kariyerinizde başarılar :)

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Öğrenci
doan54
Üye

Toplam 127 yazı
29/05/2010 :  19:09:44  Alıntı
Yorumlarınız ve deneyimlerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim,elleriniz dert görmesin...

Gerçekten içime farklı bir heves geldi ve bu yazıları okuduktan sonra çalışma şeklim değişti :)

Allah hepimize gönlümüzce versin herkese hayırlı günler...

hakank
Üye

Toplam 284 yazı
01/06/2010 :  16:11:16  Alıntı
SMMM Ol, gerisi hikaye, devamında da YMM olursun.

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Ticaret
mehmetgul1806
Üye

Toplam 485 yazı
02/06/2010 :  12:23:55  Alıntı
Bende görünüşte mesleğin içinde olan ama yapmayan birisiyim. Bri arkadaşın yaw kazık bu smmm sınavı gir töbe kazanamzsın diyerek başladığı sonra inada bindiği ve inat sonucu kazandığım bir sınavdı. Şuan ticaretin içindeyim. Stajımda öyle böyle yürüyor. MAli müşavirlikmi dersen hayır derim ben. Ama senin yerinde olsam evet derdim. Elindeki fırsatı iyi kullan. Okulunu hemen bitir smmm ol. Babanın işini devral.
Mali Müşavir

Yerleşim : Türkiye / Kayseri  |  Meslek : Tekstil
fatihyelmen
Üye

Toplam 176 yazı
02/06/2010 :  18:49:09  Alıntı
hissettir şimdiden elemana smmm olmakta kararlılığını...ve devamlı mükelleflerle ilişki kur..bende smmm im..zor deil bi bakmışsın belgeyi almışsın bile..aç kalmazsın bu büro olmasa bile işi ve ilişki kurmayı kap sen
istisnayım,,kaideyi bozarım

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Ticaret
ABNEDEM
Yeni Üye

Toplam 0 yazı
04/06/2010 :  18:46:31 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
MERHABA
Ben babamın muhasebe bürosunu devamm ettiren biri olarak sesleniyorum
daha evlenmemissin geçim derdin yok herşeyin başındasın.
ben liseyi bitirdikten sonra istemediğim ama kendimi içinde bulduğum muhasebe işine girdim
bu iş öyle bir iştirki ne rahat uyursun nede uyuturlar
defterini tuttuğun kişinin defterini maliye incelemeye alır sen geceni gündüzünü katar defterle uğraşırsın müşteri keyfine bakar.
yeni kanun çıkar derdi yine seni bulur
temiz iş ama stresli iş
bu işin başındasın perakende satış yapabileceğin bi ticarete atıl.
iyi düşün iyi karar ver
DUA

Yerleşim : Türkiye / Konya  |  Meslek : Muhasebe

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

5.88 saniye.
19:06:54, 30 Nisan 2024, Salı

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım