Çiçekçilik: Karlı Bir Meslek Herkese Tavsiye! - Sayfa 2 - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Çiçekçilik: Karlı Bir Meslek Herkese Tavsiye!
 2 


aybar1726
Üye

Toplam 188 yazı
17/05/2010 :  21:32:46 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Arkadaşlar, size çiçekçilik mesleğinden bahsetmek istiyorum.
Şimdi bununla ilgili yazacağım şeylere bu işi yapan kişiler hemen itiraz edecek ve ukalalık yapacak neden kimse kimseyle para kazandıran bi işi paylaşmak istemez. Ben niye paylaşıyorum çünkü benim mesleğim çiçekçilik değil. Çok sasmimi bir çiçekçi arkadaşımın anneler gününde yapmış olduğu ciro tam 5.000 tl, bu cironun masrafı 750 tl net kar 4250 tl çiçekçilikte asıl önemli olan hususlarda bitanesi nerede açacağınız eğer ki bir hastane yakınına mekan açarsanız iyi parayı kaldırırsınız.

Düşünün: bu sektör ölmez! sevgililer günü, anneler günü, babalar günü, öğretmenler günü, doğum günleri, hasta ziyaretleri, düğünler,mekan açılışları, vs.. Bu tarz özel günlerde dünya kadar cirolar yapılıyo. En basiti sevgililer gününde bir tane gülün satışı 5-10 tl peki alışı nekadar toptan 25-30 krş. Çiçekçilikte dekor derdin yok. Fiş derdin pek yok. Çiçekleri toptan al. Uzun ömürlü olanlardan bide kart vizit yaptırıp bütün iş yerlerine sitelere bırak bitanede küçük eleman bul. Bakın ozaman paraya para diyomusunuz. Siz hiç kapatan çiçekçi gördünüz mü, ben hiç görmedim.çünkü kar marjı çok yüksek. bu iş için 10 milyar para yeterlidir.ama asıl önemli olan bu işi başka birinin yanında birkaç ay öğrenmektir.nasıl buket yapılır vs.aksi taktirde zarar edilir.şimdi bu işi yapan arkadaşlar para kazanmıyoz filen demesin çünkü bu işte para var.
edv

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil
tansuweb
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
20/02/2013 :  01:30:53  Alıntı
Öncelikle Herkese Merhaba;

Ben Mezatçıyım ve Vezne Sorumlusuyum. Sektörün içerisinde olduğum için neyin ne olduğunu çok iyi biliyorum. Çiçekçilik Gerçekten de kar marjı yüksek olan bir iş, fakat işleyiş çok önemli, Dedikleriniz gibi yaparsanız hastane okul etrafına sadece karın tokluğuna çalışmış olursunuz. Çiçekçilik Bir sanattır.3, 5 ayda öğrenilecek bir meslek değildir. Şu anda burada kim olursa olsun bir adet buket yapamaz ve ambalajlayamaz. Bu sektörde de görsel ne kadar iyi olursa o kadar kar marjın yüksek olur. Toptan çiçek almak isteyen arkadaş olursa irtibata geçebilir benimle. Yardımcı olurum.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
serhan34
Üye

Toplam 400 yazı
20/02/2013 :  14:23:12  Alıntı
tansuweb merhaba
toptan çiçek konusunda yardım rica ediyorum jibi34@hotmail.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama
gedizhan32
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
17/03/2013 :  23:05:14 Yazarın websitesine git Website   Alıntı


Merhaba arkadaşlar bir çiçekçi olarak yorum paylaşmak istedim,hani derler ya davulun sesi uzaktan hoş gelir,aynı onun gibi her mesleğin bir göürnen birde görünmeyen yanı vardır.Bazı arkadaşlarımızın bahsettiğimi öyle gülü 0,25 tl ye alınıp 10 tl ye satma gibi bir durum malesef yok.Şubat döneminde güller 2 ile 5 tl arasında çiçekçiye mal olmaktadır.Ayrıca bunların içinden zayiatlarıda düşünmek gerekir.Alım ayrı bir iştir ki biz Antalya bölgesinde oldugumuz için avantajlıyız.Veresiyesi çok olan bir meslek dalıdır.Çiçekçilik nasıl olur derseniz işte orada el becerisi işin içine girer.Elbette konumda önemlidir.Ispartadan sevgiler http://www.ispartacicek.net
Çiçekçi

Yerleşim : Türkiye / Isparta  |  Meslek : Esnaf
gedizhan32
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
17/03/2013 :  23:10:05 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Buket yapmak bu işin en önemli noktasıdır ki,Buket yapımında esas olan görselliktir.Her çiçekçinin kendine özgü bir iş çiliği vardır.Buket yapımında yaratıcılık çok önemlidir.Bizim burada anlatmaya çalıştığımız kabaca bir bu ket yapılışıdır.Ayrıntılı ve çeşitlere sahip bir buketin yapı lışı anlatılmaktan ziyade görsel bir eğitim ister.Buket tanzimi yazı ile deyil görsel anlatım teknolojilerinden faydalanarak ve tecrübeyle pekiştirilen bir yöntemdir.İlk defa çiçekçiliğe başlayacak olanlara yazılarımız faydalı olacaktır.Buketler tül,krep gibi diğer malzemelerden de hazı rlanabilmektedir.
& nbs p; Buket yapımında kullanılan malzeme çeşitleri genelde birbirine benzer.Renk uyumlarına dikkat edilerek bunlarda kullanılabilir.Bahsettiğimiz buket tek yönlü buket yapılışı idi.Yuvarlak buket yapmak isterseniz öncelikle bir malzeme kullanmaksızın çiçekler elde iken yuvarlak şekilde yeşilliğiyle tanzim hazırlanır.Yani krep,tergal,tül gibi zemine kullandığımız malzemeden önce yuvarlak şekil alacak biçimde çiçeklerin dairesel birleşimleriyle dipleri biraz uzun kalacak şekilde bağlanır.Bu tarz buketlerin hazırlanışında 20-30 cmlik vazolardan da yararlanılabilir.Çiçekler vazo içerisinde ? ?ekillendirilir ve çıkarılarak alttan bağlanır.Yuvarlak buketin tek yön buketten daha zor ve daha fazla çiçek kullanılarak hazırlandığını unutmayalım.En son,bağlanan çiçekler uygun renkte tül,krep,elyaf ya da tergal gibi malzemelere sarılı r.Bütün bu bahsettiklerimiz zarif bir işçilik ister.Daha öncede bahsettğimiz gibi en güzel buket tecrübeyle yap boz tekniğiyle hazırlanır.Deneme yanılma yöntemi bizlere zamanla daha fazla bilgi kazandıracaktır.Bitmiş olan bukete aşırı kaçmamak üzere sim de kullanılabilir.Parlatıcıyla parlatılan çiçeklerin üzerine simler bir tuzluk içerisinde karabiber eker gibi ekilirse hem zayiat verilmemiş olur,hem de eşit miktarda istenilen yüzeye yayılmış olur. Alıntı yapılan http://www.ispartacicek.net buradan bilgilere ulaştım.Güzel meslek ama geriden göründüğü gibi değil.
Bayram yok gece gündüz yok hafta sonu tatili yok
Çiçekçi

Yerleşim : Türkiye / Isparta  |  Meslek : Esnaf
trader5566
Yeni Üye

Toplam 8 yazı
27/04/2013 :  23:30:54  Alıntı


ANNELER GÜNÜ İÇİN YURT DIŞINDAN KESME

ÇİÇEK TEDARİK EDEBİLİRİZ.

LÜTFEN SADECE ÇİÇEK SATANLAR İLETİŞİME

GEÇSİN. 2 MAYIS PERŞEMBE SON GÜN. .ÇOK

KAZANÇLI .EN AZ ALIM 1000 KG DIR.

email: nfe.ltd@gmail.com

midas touch

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
mavera22
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
29/05/2013 :  17:18:03 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Keyf.in
Merhaba Arkadaşlar,
Bu konu açılalı epey uzun zaman olmuş.Fakat Çiçekçilik ve Çiçekçilik Sektörü Hakkında yalan yanlış ve kulaktan dolma bilgiler verildiğini görünce dayanamadım ve gözümü açtığım ilk günden beri yaptığım baba mesleğim olan çiçekçilik hakkında bir kaç söz söyleme gereğini hissettim.
Rumuz Aybar1726 çiçekçilik sektörünü arkadaşının ona işiyle ilgili attığı havanız gazına gelmiş zannediyorum. :)
Öncelikle çiçekçilik perakendesi yüksek olan bir sektör dalı değildir.Çiçekçiler Kurumsal firmalarla çalışır ve siparişlerinin yüzde doksanını telefonla almaktadır.Standart bir çiçekçinin müşteri porföyü en az 30 kurumsal müşteriden oluşmalıdır.Türkiyenin en kurumsal en paralı firmasının dahi ayda ortalama 30 parça işi düşer.Diğer müşterilerinde hergün çiçek göndermesi düşünülemez. Yani Bir dükkanı geçindirmek istiyorsanız ayda en az 10000 tl ciro yapmalısınız.Tek başına çalışılacak bir iş değildir.Mutlaka bir eleman bulunmalıdır.Siz telefonlara bakıp çiçekleri yaparken o da tahsilat,servis işlemleriyle ilgilenmelidir.Çiçekçiler çalıştıkları kurumsal firmalardan ödemelerini günü birlik alamazlar.Müşteri firmanın ödeme şekline göre alırlar.Anlaşma durumu yoktur çünkü rekabet fazladır ve siz onun işini yapmazsanız yapacak çiçekçi çoktur :) Yani en az 20 30 gün hatta 2-3 ay da bir ödeme yapılır.
Gelelim çiçekçilik kazanç getiren bir sektör mü onu konuşmaya. Çiçekçilik işini yapacak kişiye allahtan sabır dileyerek başlamak istiyorum.
Çiçekler yazın ucuzdur ve kar bırakır.10 tl ye aldığınız bir çiçeği 40 tl ye satabilirsiniz.Fakat ekim ayından mayıs ayına kadar bırakın 10 tl ye çiçek almayı 10 tl ye size mezatta çay bile ikram etmezler :) En az4-5 ay yazın kazandığınız parayı harcarsınız. Sevgililer günü gelmesin diyede dua edersiniz.Çünkü sevgililer gününde fiyatlar yükselir talep çoktur ama arz yoktur.Doğal olarak ithal ürünler almaya başlarız bunlarda daha pahalıdır.Demiş ya arkadaşımız masraf 750 tl kazanç 4,250 tl :) bunu sevgililer gününde bi çiçekçiye söylesen .... le güler adama :) En az 2000 tl masrafı olmuştur o çiçekçinin 3000 tl de bırak kar etsin öyle bi günde.Sevgililer günü hafta içine gelirse yapar bu ciroyu ama haftasonuna gelirse o zaman işler değişir :) Çünkü hafta sonu herkes sevgilisyle gezmededir.Yolda bi seyyar bulur verir çiçeğini.Ya sinemaya gider yada sahilde yürüyüş yapar.Hafta içi olduğunda sevgilisi çalışıyordur ve ordaki kızlara erkeklere hava atmak ister çiçek yollar. Anneler gününde ise kaçınız çiçek yolladınız annenize diye sormadan edemiyorum. Peki ya öğretmenler gününde? Ya babalar günü? 100 kişiden 2 si yollamıştır :)
Bunları geçtim. Mezattan çiçek almaya gittiniz sizden parasını peşin alır ama siz müşterinden parasını vadeyle alırsınız.

Çiçekçilik zor zanaattir.Doğru yapıldığında kazanç sağlar ama ekonomik krizlerde firmaların en son alacağı şey çiçektir.Biz çiçekçiler yıllarca çalışıp kazandığımız evlerimizi arabalarımızı sattık bu krizlerde siftahsız kapattığımız günleri bilirim.İstikrarsız bir sektördür.Çabuk aldanmayın derim.
Kurulu müşterisi olan bir dükkanı devralmanızda fayda var.Yoksa müşteri bulmak bu zamanda hiç kolay değildir.


Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
s_lym_n
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
29/10/2013 :  19:56:45  Alıntı
merhabalar, ben gaziantep de yaşıyorum ve ticaret yapmak istiyorum araştırmalarıma göre en uygun iş çiçekcilik görünüyor. bu işi yapmak istiyorum ancak tecrübem yok bu işi yapan arkadaşlarıma gittim bana yardımcı olmadılar insanlık ölmüş çünkü. kimse tecrübesiz birini işe de almadığı için yabancı yerde çaılışıp tecrübe edinemiyorum bilgisi olan bir ortak bile kabul ediyorum bana yardımcı olur musunuz

Yerleşim : Türkiye / Gaziantep  |  Meslek : Esnaf
s_lym_n
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
29/10/2013 :  19:59:49  Alıntı
Gelisim.in
çiçekcilik yapmak istiyorum tecrübem yoktur nasıl bir yol izlemem gerek çiçekler nerede alınır gaziantep de yaşıyorum bana yardımcı olur musunuz

Yerleşim : Türkiye / Gaziantep  |  Meslek : Esnaf
üretici köylü
Yeni Üye

Toplam 35 yazı
29/10/2013 :  20:46:37  Alıntı
uzaktan davulun sesi kulağa hoş gelir sadece iş yaptığı günlerden bahsediyorsun ama bilmediğin bir iş cicekcilik
mezattan 5 bintlilik cicek alırsın satamazsan cöpe gider bunları bilmiyorsunuz
kar oranı süpermiş
bende fidan üretiyorum size satayım onu satın her işin zor tarafı vardır unutmayın öle konuşmayla dükkan yürümez
hayale konuşmayın
s

Yerleşim : Türkiye / Ordu
yawel63
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
29/10/2013 :  21:03:15  Alıntı
ben hala bu işi yapıyorum senemi verdim çok zor bir ş yapmak isteyeyn varsa yardımcı olurum,

Yerleşim : Türkiye / Şanlıurfa  |  Meslek : Esnaf
yusuf06_tr
Üye

Toplam 154 yazı
29/10/2013 :  21:16:27 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Keyf.in
guzel bir konu takibe aldım. Herkese Bol Kazançlar...

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Serbest meslek
Oğuz35
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
14/01/2014 :  01:48:13  Alıntı
Hayır kooperatifler tekel değil ama üretilen yerde alamayacağın kadar ucuza çiçek elde edebilirsin bazen

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Ticaret
blackops
Üye

Toplam 711 yazı
14/01/2014 :  05:58:54  Alıntı
ewet çok güzel bi konuya değinmişsiniz bende görmedim çiçekçi açıpta kapatanı...

Geç kalınmış teselli idamdan sonraki affa benzer..

Yerleşim : Türkiye / De  |  Meslek : Diğer
transfermatik
Üye

Toplam 405 yazı
26/04/2016 :  10:06:44 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Gelisim.in
Her koşulda hediye olarak alabileceğiniz yastık baskıları kişiye özel hediyeler burada. http://www.hediyealmarehberi.com/SEVGILIYE-YASTIK-KAPIDA-ODEME_u_r_n_6065.htm

Yerleşim : Türkiye / Edirne  |  Meslek : Ticaret
transfermatik
Üye

Toplam 405 yazı
30/04/2016 :  09:48:41 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
En güzel anneler günü hediyeleri hediye alma rehberin de. http://www.hediyealmarehberi.com/

Yerleşim : Türkiye / Edirne  |  Meslek : Ticaret
Kaynarca
Yeni Üye

Toplam 10 yazı
30/03/2017 :  10:29:52  Alıntı
Gezin.in
Çiçekçilikte kullanılan yeşilliklerden tedarik edip satsak nasıl olur? Örnek; Şimşir- Taflan- Kocayemiş- orman gülü v.b.
Ggg

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mühendis
baharhan
Yeni Üye

Toplam 50 yazı
03/09/2017 :  23:37:28 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhaba,
Canlı saksı çiçeği ithal etmeyi düşünüyorum. Nerelere satabilirim ?
Teşekkürler

Yerleşim : Türkiye / Istanbul  |  Meslek : Danışmanlık
bukampanya
Yeni Üye

Toplam 11 yazı
29/01/2019 :  18:57:23 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhaba arkadaşlar çiçekçi dükkanı açmak için neler gerekli?

Gerekli Sermaye Ne Kadar?

Çiçekçi Dükkan İsmi Seçimi Nasıl Yapılır?

Dükkan Nerede Tutulur ve Kar Marjı Nedir?

Tüm bu soruların detaylı bir içerik hazırladık bilgi almak isteyenler buradan okuyabilir https://www.bukampanya.com/cicekci-dukkani-acmak-maliyeti-gerekli-malzemeler-2019/

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bankacılık-Finans
akca_ysn
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
10/03/2020 :  14:24:39  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - Bartoloucci
satışı bilmem de üretimi konusunda merakım var


Çok güzel bir yazıl olmuş ellerinize sağlık. Biz de çiçekçilik sektöründeyiz ve bu alanda online mağaza ve blog içerikleri paylaşıyoruz. İncelemek isterseniz adresimiz: https://samsuncicekdunyasi.com/

Saygılarımla.

Yerleşim : Türkiye / Atakum  |  Meslek : Mühendis

9.03 saniye.
13:03:11, 3 Nisan 2020, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2020 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım