Gerçek Bir İş Ama Çalışmak Gerekiyor. - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Gerçek Bir İş Ama Çalışmak Gerekiyor.


kaylan
Yeni Üye

Toplam 21 yazı
09/03/2007 :  13:28:06   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Fikir yeni değil ancak yöntem olarak bir fark var. Bu iş daha çok İstanbul dışında kendisine bir çıkış yolu arayan arkadaşlara uygundur. Son zamanlarda online yemek siparişi almak üzere hazırlanmış pek çok site ortaya çıktı. Ancak bunların bazıları sundukları çok uçuk promosyonlarla bazılarıda yetersiz ve ilerisi düşünülerek hazırlanmamış veri tabanları ile başlamadan bittiler diyebiliriz. Bu konuda bizim yaptığımız çalışma sokaktaki gerçeklere dayanarak hazırlandığı için daha uzun ömürlü oldu ve ayakları yere basan bir sistem olarak gelişimini sürdürmeye devam ediyor. Ancak bizde ilk başta bulunduğumuz şehir dışındaki şehirlerde başlattığımız girişimimizi çeşitli nedenlerle tamamlayamadık. (Isparta da aktif olarak devam ediyoruz, Konya,Denizli ve İzmir aktif ancak yeterli tanıtım yapılamadığı için işlerlik kazanmadı)Konya ve Denizli den gelen teklifler ile diğer illere bayilik verme fikri doğdu. Sistemi cazip kılmak için uygun bir fiyat tespit ettik. Bu yöntem sadece ekonomik açıdan değil teknik açıdan da bir çok avantajı beraberinde getiriyor. Örneğin:
1- Hosting ve bununla ilgili teknik detaylarla uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz.
2- Sitenin sizin ilinizdeki reklam alanlarını siz satıyorsunuz.
3- Başka illerdeki çalışmalar sayesinde sitenin bilinirliği arttıkça bu sizede kazanç olarak dönüyor, aynı şekilde sizin yaptığınız tanıtım çalışmaları diğer illere yararlı oluyor.
4- Site için başlangıçta ödediğiniz bedel bırakın bu sitenin tasarlanması ve veri tabanının hazırlanmasını, hosting bedelini bile neredeyse karşılamaz. Yani diyebiliriz ki sadece hosting bedelini ödeyerek il bazında sadece sizin yetkinizde olan bir online sipariş sitesi sahibi oluyorsunuz. Üstelik site üzerindeki reklam alanlarını pazarla**** işi çok daha karlı hale getirebilirsiniz. Uzun vadede sadece reklam alanları bile ciddi bir rakam getirecektir.
Ancak tüm bu anlattıklarım bir tek şeye bağlı o da sizin bu işe vereceğiniz emek. Tabirimi mazur görün ama tam anlamıyla "ne kadar ekmek o kadar köfte" deyimine uygun bir durum.

Bu sistemin ilinizde sahibi olmak için ödeyeceğiniz bedel 2.000 amerikan dolarıdır. Bunun dışında sistemin sürekliliğini sağlamak için lokantalardan aldığınız komisyonun %15'ini ödeyeceksiniz. Yapacağınız şey bulunduğunuz ilde yada ilçede interneti olan ya da olmayan lokanta ve benzeri yerleri üye yaptıktan sonra müşteri kesimine ulaşmak. 500 aktif müşteri üyeniz olduğu zaman sistem kendini yürütür hale gelir ve bu aşamadan sonra üye sayısı zaten sizin kontrolünüz dışında artıyor. İncelemek isteyen arkadaşlar www.yemekonline.com ziyaret edebilirler. Görüşmelerimiz devam etmesine rağmen kesin olarak verdiğimiz bir il yok, tüm iller için gelecek tekliflere açığız. Ancak fikir almak yada görüşmek isteyenler lütfen mail atmak yerine telefon irtibatı kursunlar. Ciddi olarak konu ile ilgilenen arkadaşların tüm sorularına telefonla ya da büromuzu ziyaret etmeleri halinde bilgi verilecektir.
Nuri Kaylan
0 246 218 01 08
0 542 513 43 25

Yerleşim : Türkiye / Isparta  |  Meslek : Diğer
fearofthesun
Yeni Üye

Toplam 56 yazı
09/03/2007 :  15:25:23  Alıntı
""Bunun dışında sistemin sürekliliğini sağlamak için lokantalardan aldığınız komisyonun %15'ini ödeyeceksiniz. Yapacağınız şey bulunduğunuz ilde yada ilçede interneti olan ya da olmayan lokanta ve benzeri yerleri üye yaptıktan sonra müşteri kesimine ulaşmak. 500 aktif müşteri üyeniz olduğu zaman sistem kendini yürütür hale gelir""

şu kısmı açıklayabilirmisiniz?

diyelim çalışmak isteyen bir kişi 100 lokanta ayarladı kendi şehrinden.ve bu lokantaların 100 ünden günde bir kere alışveriş yapılıyor.kazancı ne olacak?(likidite olarak)
her yapılan alışverişten bu kişiye para aktarılacak mı?

teknik anlamda ise şunu sormak istiyorum.
php li bir sitenin hostuna yıllık 2000 dolar mı veriyorsunuz? bunu soruyorum çünkü;

""Site için başlangıçta ödediğiniz bedel bırakın bu sitenin tasarlanması ve veri tabanının hazırlanmasını, hosting bedelini bile neredeyse karşılamaz"" diye yazmışssınız.

domain whoisden benim anladığım kadarıyla host webevi olarak gözüküyor.ve orda gözüken en pahalı hosting paketi 250 milyon yıllık olarak gözükmekte...
Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Sağlık hizmetleri
kaylan
Yeni Üye

Toplam 21 yazı
09/03/2007 :  15:44:06 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Sorulara mümkün olduğunca kısa ve aydınlatıcı cevap vermeye çalışacağım;
1-Lokantalarla belirli bir komisyon karşılığında anlaşacaksınız. Bu oran yüzde 5 ile 10 arasında değişen oranlar olabilir.Ayrıca üye yaptığınız lokantalardan siparişini direkt olarak site üzerinden alanlar olabileceği gibi sizin yada operatörünüzün aracılığıyla alacak olanlar olabilir.(Bunlara siz siparişi telefon yada faksla göndereceksiniz.)Dolayısıyla bunlardan aldığınız komisyon oranı da farklı olacaktır. Ya da bu işletmelerden internet bağlantısı sağlanana kadar her sipariş için telefon ücretini tahsil edeceğiniz komisyona ekleyebilirsiniz.
2- Sistem aslıda 500 bile değil 200 üyeden sonra kendi üyesini üretimeye başlıyor.Ama mümkün olduğu kadar az yanıltıcı olmak için beşyüz olarak belirttim.
3- O gördüğünüz hosting bedelleri yıllık değil aylıktır. Takdir edersiniz ki bu kişisel ya da hobi amaçlı bir site değil.
4- Siz sahip olduğunuz il yetkisi ile üye işyerlerine yetki tanımlıyorsunuz. Onlar da bu yetki ile kendi menülerini fiyatlarını servis bölgelerini minimum sipariş miktarlarını ayarlıyorlar ve sipariş izleme ekranından izliyorlar.Biz periyot olarak bir ayı esas alıyoruz ancak ilk başlarda çok yoğun bir satış olmayacağından bu süreyi üç aya kadar uzatabilirsiniz. Söz konusu periyodun sonunda ilgili raporlar kısmından lokantanın yaptığı satışa bakarak anlaşılan komisyon bedelini tahsil ediyorsunuz.Lokantada kendi yetki alanı içinde sadece kendi işletmesi ile ilgili raporlara ulaşabilir.(Hangi ürünün daha çok satıldığı, en çok ya da en az sipariş veren müşteriler gibi.)
İlginize teşekkürler.

Yerleşim : Türkiye / Isparta  |  Meslek : Diğer
kaylan
Yeni Üye

Toplam 21 yazı
09/03/2007 :  15:56:44 Yazarın websitesine git Website   Alıntı


Hostingle ilgili rakamları değerlendirirken kişisel siteler için verilen hosting bedellerini ölçü olarak almayınız. Çünkü sistemin sürekliliği ve güvenliği için ödenen bedeller farklıdır.

Yerleşim : Türkiye / Isparta  |  Meslek : Diğer
kaylan
Yeni Üye

Toplam 21 yazı
10/03/2007 :  15:36:39 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Arkadaşlar sorularınızı buradan yorum yolu ile sorarsanız aynı soruların cevaplarını isteyen diğer arkadaşlarda öğrenmiş olur. Teşekkürler

Yerleşim : Türkiye / Isparta  |  Meslek : Diğer
ernestocheist
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
11/03/2007 :  14:14:49 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
www.su.hizmetleri.net
ADRESİMİ İNCELEYİN.
FABRİKADAN DİREKT HALKA...ARACISIZ

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Satış / Pazarlama
kaylan
Yeni Üye

Toplam 21 yazı
12/03/2007 :  17:36:00 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Keyf.in
Ne fabrika belli, ne de ne sattığın belli arkadaşım. Hiç yakışıyormu bu yaptığın hareket. Kusura bakma, su satıyorum diyorsun ama o suyla sanırım çamaşır bile yıkanmıyordur. İlgili ilgisiz yere bu şekilde yazmanın ne alemi var.

Yerleşim : Türkiye / Isparta  |  Meslek : Diğer
__blackboyy__
Yeni Üye

Toplam 42 yazı
12/03/2007 :  20:04:03  Alıntı
mrb kaylan arkadasım ben bu işi illa büyük bir yer mi olması lazım? yane öğrencinin oldugu 20.000 öğrencinin oldugu küçük ama turistlik yer olan muğla gibi bir yerde yapsam olmaz mı? cevab verisen sevinirim...

Yerleşim : Türkiye / Denizli  |  Meslek : Öğrenci
kaylan
Yeni Üye

Toplam 21 yazı
12/03/2007 :  20:41:32 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Gelisim.in
Yeter ki paket servisi yapan işletmeler olsun. Isparta nın Muğla dan çok daha büyük olduğu söylenemez. Kesinlikle yapabilirsiniz. Ancak şunu da net olarak belirtmem lazım ki ne kadar geniş nüfusa hitap ederseniz o kadar getiri yüksek olacaktır. Ancak küçük yerde de alternatifler var mevcut sisteme eklenebilecek. Bunlarıda ilgilendiğiniz takdirde görüşmelerimizde size aktarırım.

Yerleşim : Türkiye / Isparta  |  Meslek : Diğer
topdate
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
13/03/2007 :  03:55:59  Alıntı
2000dolar hah?Bi siz akıllısınız dimi?Aklı olan adam vermez o parayı bu iş için.Benden uyarması arkadaslar boşa kaptırmayın paralarınızı.Aynı işi kendi sitenizde kendi kendinize cok daha ucuza ve bağımsız olarak kimseye komisyon vermeden yapabilirsiniz.
topdate

Yerleşim : Türkiye / Fethiye  |  Meslek : Turizm
kaylan
Yeni Üye

Toplam 21 yazı
13/03/2007 :  11:19:29 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Gerçekten çok üzüldüm. Burası bir çok bakımdan iyi bir meydan, mikrofonun sadece çok güçlülerin elinde olduğu yazılı ve görsel medyadan farklı olarak burada herkes görüşlerini açıklama şansı bulabiliyor. Ama yine de herkes yazdığının sorumluluğunu taşımalıdır diye düşünüyorum. Buradan açıkça ifade ediyorum benim telefonlarım en baştaki yazımda var ayrıca site adresimizden ofisimize de ulaşılabilir. Böyle ne idüğü belirsiz beyanatlarla ahkam kesip insnların kafasını bulandıranlar da aynı şekilde açık olsunlar. Böyle bir siteyi daha düşük maliyetle kendiniz kurup işletemezsiniz. Tabi ki ben 2.000 dolara böyle bir siteyi yaparım diyenler çıkacaktır. Hostingi ve tasarım bittikten sonra bir yıl boyunca devam eden sistem değişikliklerini saymıyorum bile. Hiç bir şekilde gerçekten çalışan bir sistem bu rakama kurulamaz ve çalıştırılamaz. Ben net olarak söylüyorum bunu ben yaparım diyen YALANCIDIR. Forum yönetiminden dileğim; benimki de dahil tüm yazılar denetlenip öyle eklensin.

Yerleşim : Türkiye / Isparta  |  Meslek : Diğer
gurbuzhandan
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
14/03/2007 :  10:32:53 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Keyf.in
-Merhaba……..,
işimiz, sadece, Web sitesi sağlayıcısı, diğer bir adıyla Domain Name sağlayıcısı GDI kuruluşunun Domain tavsiyesidir.
Şirket uluslararası Web sayfası sunduğundan işimizin, hem kalitesi, hem de geçerliliği yüksek.
Kazanç olanaklarımızı da görmek isterseniz açıklamalı olarak yazılı olan http://www.hepkazan.tr.cx/ws siteme de bakabilirsiniz.
Bu tavsiyelerin sonucunda ilk başlangıçta, kendinize, evinizden ya da internete girebildiğiniz her yerden, aylık güzel bir
ek gelir, sonraları ise bunu çok daha yükseltme olanağı çıkarabilirsiniz.
GDI kuruluşunun bu olanağı ülkemizde daha yeni yeni tanınmaya başlanıyor, bu, hem önümüzde güzel ve başarılı bir yol var
anlamında, hem de çok sayıda insana bu fırsatı sunabileceğimiz anlamda bize fayda sağlıyor.
Umarım, siz de böyle güzel bir tavsiye ile kendi, aylık ek gelirinizi inşa etmek istersiniz.Saygılarımla


gurbuzhandan@hotmail.com

Yerleşim : Türkiye / Kırklareli  |  Meslek : İnternet
ardaaltun
Yeni Üye

Toplam 53 yazı
05/04/2007 :  07:20:40  Alıntı
merhaba arkdaşlar
öncelikle fikir için tebrikler bu konuda sana bir lafım yok gerçekten yenilikçi ve akılcı ancak arkaşlara meblag biraz yüksek gelmiş olacak ki bu traz konuşuyor ben şunu soylemek isterim en azından emeğe saygı olmalı
birde biz türküz ve blirsiniz biz her işi yapabiliriz :)kimseye ihtiyacımız yokmantığı vardır bilmem ima anlaşıldımı
Arda Özgür ALTUN
ardaaltun.78@hotmail.com

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : İthalat / İhracat

6.53 saniye.
21:02:48, 2 Temmuz 2020, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2020 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım