Korsan Kitaplara Hayır Mı?,evet Mi? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Korsan Kitaplara Hayır Mı?,evet Mi?

universty_li
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
08/03/2007 :  15:48:07 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Geçen günlerde Eminönü'nde dolaşıyordum.Kalabalık meydanda insanlar bir oraya bir buraya doğru koşturuyordu,herkes birşeylere yetişmek ister gibi bir izlenim veriyordu.İşin doğrusu güzel bir havada vardı bugün,ılk bir ilkbahar havası gibi..
işte böyle tatlı tatlı ilerlerken Eminönü'nde yerlere saçılmış o harika kitapları gördüm,gerçi bu kitaplar korsan kitaplardı ama işin kimlerine göre iyi kimilerine göre kötü tarafı,kitapların orjinal baskıları kadar iyi kopya edilmiş olmaları idi.İstemezdim aslında bu güzel kitaplar,korsan olarak satılsın,yerlerde o çuvalların üstüne serilsin,hayatında hiç kitap okumamış belkide okuma yazma bilmeyen insanların haksız kazancı olmasın.Ama bende,o kitapları satmaya çalışan doğulu gençte,kitapların yazarlarıda mağdurdular çünkü burası Türkiye idi..bu söz beynimde bir kez daha kendini ispatlarcasına dans etti.."BURASI TÜRKİYE"

Gerçekten ülkemizin belki çok daha önemli sorunları vardı,ama peki çözülememiş sorunlar kimler tarafından,nasıl çözülecekti.Gelelim asıl demek istediğim konuya kitapların orjinal fiyatları orta halli bir insanın alamayacağı kadar pahalıydı,orta halli bir insana bu fiyatlar düzeyinde ya ayda bir kez kitap oku yada hiç okuma daha iyi mesajı mı verilmek isteniyordu..?Kendimden yola çıkarsak eğer; ben okuyabildiğim kadar kitap okumak istiyorum,sınırları zorlamak, sınırsız limitimi zorla**** kitap okumak istiyorum ama maddi durumum buna elvermiyorsa ben kitap okumamalımıyım acaba?
"KORSAN KİTABA HAYIR" dersem eğer; ben hiç kitap okuyamam,"KORSAN KİTABA EVET" dersem kendi kişisel gelişimime yarayan kitapları okuyup,topluma faydalı bir birey haline gelebilirim.Kendime faydalı olduğum bu noktada ben kitapların yazarlarına ve kitabın oluşturulmasına emek vermiş insanlara haksızlık etmiş olurum.Bunların bilince bir insanım ve birçok kişi de bu "korsana hayır" kampanyalarının bilincinde,ama ben kendimde dahil birçok insan mağdur fiyatlar konusunda...kitaplarını okuduğum tüm yazarlardan özür dilerim..ben korsan kitap okuyan biriyim..sevdiğim tüm yazarlar beni affetsinler...Ama beni suçlarkende kendilerini benim yerime ko**** düşünsünler..saydılarımla tüm kitap yazarları
E________NgİN-)

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
deniz_006
Yeni Üye

Toplam 18 yazı
08/03/2007 :  22:41:09  Alıntı
korsan kitap.. özünde karşı olduğum ama yine de aldığım kitaplar.. orjinal basımların fiyatlarının oldukça yüksek olması sanırım pekçoğumuzu bu korsan kitaplara yöneltiyor.. gerçi son zamanlarda bazı kitapların( sadece bilimsel kitaplarda gördüm) ekonomik basımları da var.. yurtdışında uygulanan bi yöntem sanırım bu, ama ülkemizde hala tam olarak uygulamaya geçilememiş.. korsan kitap almak birilerinin hakkını çalmak olsa da fiyatlar böyle yüksek olduğu sürece almaya devam edeceğiz gibi görünüyor, ne dersiniz???

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Diğer

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

1.79 saniye.
09:57:12, 17 Mayıs 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım