Almanya´da Gayrimenkul Almanin Tam Zamani! - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Almanya´da Gayrimenkul Almanin Tam Zamani!

sevenduell
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
26/02/2010 :  02:23:36 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Almanya krizde! DÜSES emlak almanin tam zamani!

8 yildir almanya genelinde emlak isleri ile mesgulum. Eger paraniz varsa ve garantili bir is düsünüyorsaniz almanya da emlak almanizi tavsiye ederim. Bu konuda tecrübeli ve bilgiliyim.
Almanya da (emlak gelir faiz orani yillik tabii ki)Liegenschaftzinsen %4,5 da diye söylenir yani aldiginiz emlagin size dönüsü 20 sene diye söylenir. Ancak suanda kriz döneminde parasi olan icin firsat zamani benim gelir getiren yatirim amacli size önerecegim gayrimenkullerin kendini amorti etme süreleri 6-9 yil arasinda. Birde bunun üstüne eger kriz biter ekonomik canlilik eklenirse bur süre daha da kisalabilir.
Simdi rakamlara gelelim,
Eger sadece almanya da bir gayrimenkul sahibi olayim derseniz yaklasik 5000 Avro dan baslayan fiyatlara portföyümden emlaklar önerebilirim.
Ancak gelir getiren emlak yatirimi yapmak isterseniz 50 000 Avro nun altinda bir rakam gercekci olmaz.
(En son satisini gerceklestirdigim bir emlagi örnek vereyim 6 daireli bodrumlu 1200m2 arasali bina alicinin alis fiyati 86 000 Avro!!!) Bu binaya önerdigim konsept (yaklasik 120 000Avro yatirim) uygulandigi takdirde aylik kira getirisi minumum 8000 Avro!

Almanya da oturum vizeniz olmasina gerek yoktur!
Turist vizesi ile bile gelip emlaginizi alabilirsiniz kesinlikle kisitlama yoktur.
Kisaca biraz bilgi vereyim.
1kerelik masraflar
Alamanya da emlak aldiginizda 1 defa ya mahsus emlak alim vergisi alinmaktadir eyaletten eyalete farklilik göstermektedir!(%3,5-%4,5 arasidir alim fiyati üzerinden)
isminizin tapuya islenmesi yani noter masraflari vardir! buda genelde alim fiyatinin max. %3 ü kadardir.
sürekli masraflar
senelik emlak vergisi vardir! emlak sigortasi yapmak gerekmektedir.(ciddi detayli bir istir!) Sigorta cok önemli basinizin agrimamasi icin.
Almanya gayrimenkulunuzun takibi yapilmalidir, kisacasi almanya da biri sürekli ilgilenmelidir. örnegin aldiginiz bina ile yol arasi olan kismi kadirim dedigimiz bölgenin sizin tarafinizdan temiz tutulmasi kisinda insanlarin karli buzlu havalarda kaymamasi icin tuzlanmasi gibi vesaire vesaire...
Burada daha fazla detaya girmek istemiyorum. Ancak ciddi ilgilenen varsa benimle irtibata gecebilir.
Benim bu isten olan kazancim yapilacak sözlesmelerde sabittir! hersey kanununa kuralina uygun sekilde yapilir!!!
Emlak la alakali A dan Z ye herkonuda size yardimci oluyorum.
Almanya da emlak aldiginiz zaman vergi mükellefi de oldugunuz icin ileriye dönük muhasebe islerinizlede ilgileniyorum (konsept gelistirmede!) kisacasi böyle bir girisimde bulundugunuz zaman sizi her konuda yardimci oluyorum! Anlasmali calistigim Noter, Muhasebe ve Insaat firmalari var!
Emlak

Yerleşim : ALMANYA / Berlin  |  Meslek : Elektrik / Elektronik
ramco1903
Üye

Toplam 351 yazı
13/03/2010 :  17:11:28  Alıntı
Merhaba ben Denizli'de yasıyorum ortak bir proje yapabilirmiyiz diye biraz beyin fırtınası yapacagım lütfen özelden mailleselim birlikten kuvvet doğar

Yerleşim : Türkiye / Muğla  |  Meslek : Satış / Pazarlama
Rumblefish
Yeni Üye

Toplam 17 yazı
05/08/2010 :  13:23:34  Alıntı
Merhaba ben istanbulda yaşıyorum ve maslak turyap temsilcisiyim daha fazla detalylı bilgi verirseniz birlikte çok fazla iş yapabiliriz teşekkürler erdemertunc@hotmail.com msn adresim

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Öğrenci
antinanco
Üye

Toplam 183 yazı
04/10/2010 :  22:52:52  Alıntı

ben istanbulda bır lıse ogrencısıyım
bana dusen bır gorev var ıse ıcınde bulunmak ısterım
tıcaret yapmayı almayı satmayı cok severım
eger benı bu yonde gelıstırırsenız ınanın cok potansıyelım oldugumu bılıyorum.

Yerleşim : Türkiye / Eskişehir  |  Meslek : Bankacılık-Finans
senolbaykus
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
29/02/2012 :  12:50:55  Alıntı
istanbul bakırköy de 1+1 , 2+1, 3+1 günlük kiralık full eşylı dairelerimiz bulunmakta. ilgilenenlerin 0533 351 50 50 ve 0212 572 72 44 numaralı telefonlardan aramalarını rica ediyoruz.
şenol baykuş

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
kubay
Üye

Toplam 201 yazı
29/02/2012 :  23:18:08  Alıntı
berlinli arkadas senin avrupadaki vergi sisteminden haberin yok sanirim, bahsetmis oldugun 8bin euroluk kira gelirinin yüzde 50sini vergi söke söke alir senden. bizim gurbetciler bosunami gayrimenkul yatirimini Turkiyeye yapiyor.

Yerleşim : / İsvec  |  Meslek : İthalat / İhracat
birbey
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
03/03/2012 :  20:30:56  Alıntı
almanyada,oturum sahibi olmadan mülk edinme hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterim.konuyu açan sevenduell arkadaş 2 yıldır siteye girmemiş.umarım,okur ve biraz daha konu hakkında bilgiler verir.bu konu ile alakalı arkadaşlar bilgilerinizi paylaşıma açtığınız için,şimdiden teşekkür ederim.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
bercen
Üye

Toplam 398 yazı
02/06/2014 :  12:59:22 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
İSTANBUL da emlak (gayrimenkul) yatırımı yapmak isteyen arkadaşlar arayabilir.
Yalçın +905365871949
Bercen dekorasyon
whatsapp: +905365871949

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Serbest meslek
rıfat38
Yeni Üye

Toplam 24 yazı
24/01/2015 :  11:44:40  Alıntı
Merhaba rft.karayrt@gmail.com adresinden bana ulaşırsanız çok sevinirim,

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Muhasebe
Newbahar
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
09/11/2016 :  04:06:57  Alıntı
Merhaba ben almanyada ev almak istiyorum. Bu konuda ayrintili bilgi verirseniz cok sevinirim.Mail adresim bbpolat@yahoo.com

Yerleşim : Türkiye / İzmir
Ali kemal Doğan

Yeni Üye

Toplam 7 yazı
10/11/2016 :  17:04:32  Alıntı
Almanyada ev aldığımızda kendi mülkümüzün işlemleri için vize vereceklermi.
In God we trust

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Muhasebe

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

5.17 saniye.
15:34:55, 28 Mart 2024, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım