Kafe Açmayı Düşünüyorum Yardım Lütfen! - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Kafe Açmayı Düşünüyorum Yardım Lütfen!


boraomer
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
19/01/2010 :  12:30:15 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


İyi günler kolay gelsin ben bora ömer başyurt antalyadan.Araştırma yaparken tesadüfen bulduğum üye olduğum site çok hoşuma gitti bilgi ve fikirlerin paylaşılması...

Başlıkta yazdığım gibi sizden ricam fikirleriniz ve bilgileriniz cafe açmayı düşünüyorum antalyada 8 siteye sahip her sitede minimum 6 blok var ve 7 şer kat her katta 2 aile var ve yeni yeni canlanan biryer mekanın kirası 150 ytl bay bayan tuvalet mutfak ve 150 metrekarede salon var antalya ayaklarının altında manzara mükemmel 4 cephe balkon war benim düşündüğüm kafe açmak sıcak soğuk içecekler tavla okey farklı kutu oyunları ve fast food adına aklınıza gelebilecek her türlü yiyecek(asıl mesleğim fast food ve ızgara ustalığı)evlere paket servis...Sizce nasıl bir fikir?
Açmadan önce pazar araştırması yapmak istiyorum nasıl yapabilirim?
Sizinde aklınıza gelebilecek şunuda yap diyecek fikirleriniz olursada bana artılar katacaktır.
Şimdiden bana yardımcı olduğunuz için teşekkürler...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
answer49
Üye

Toplam 120 yazı
19/01/2010 :  19:37:20  Alıntı
balkon dediğin yer teras ise nargile kullan derim, kaliteli nargile yaparsan çok kazanırsın. aile yeri gibi düşünüyorsan tabş bu dediğim olmaz. ayrıca kahve satacaksan çeşitlendir menüyü.. allah yolunu açık etsin kardeşim..
Kıyıdan ayrılma cesareti olmayanlar, yeni okyanuslar keşfedemezler..

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
ikizka
Üye

Toplam 458 yazı
19/01/2010 :  19:57:14  Alıntı
kardeş benzer bir durumda bende bir yeri işletiyorum bence bir gözden geçir
1.kiralayacağın yer siteye ait sanırım dezavantajı her kafadan bir ses çıkar o darılmasın bu kırılmasın dengelemek zor olur.Bunu göz önünde bulundur
2.Site oturanları dışında dışarıdan müşteri gelme durumu yoksa sadece sitede oturanlara güvenme hesabını iyi yap
3.Şuan fazla bir beklentin olmayabilir ileride daha iyi olur diye düşünüyorsan kesinlikle kira kontratını en az
beş yıl yada daha fazla yap işlerin biraz güzelleşince herkesin gözüne batar ummadığın durumlar gelişir sen
kahrını çeker sin senden sonrası ekmeğini yer.
4.İlk baştan kurallarını ve sistemini oturttur daha sonra yapacağın değişiklikler daha fazla tepki alır.
Utanma bilmeyen
pişmanlık'da bilmez.


ikizka@hotmail.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul Samsun Antalya  |  Meslek : İthalat / İhracat
ikizka
Üye

Toplam 458 yazı
19/01/2010 :  19:59:53  Alıntı


5.hesaplarını iyi yap antalya değil dünya ayağının altında olsa bu krizde iş yapmak çok zor
TÜM BUNLARA RAĞMEN SANA BAŞARILAR DİLİYORUM ALLAH YARDIMCIN OLSUN
Utanma bilmeyen
pişmanlık'da bilmez.


ikizka@hotmail.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul Samsun Antalya  |  Meslek : İthalat / İhracat
bzby
Yeni Üye

Toplam 26 yazı
19/01/2010 :  21:02:45  Alıntı
menü zengin olsun ama menü zenginlşesin diyede çok masraf yapma,yiyecek falan çok gitmez çünkü herkes evinde yemeğini yer,ama çay e kahve çeşitlerini fazla tut,oyun falan koy,tabu,scrabel,jenga gibi,sonradan ehrkesi tanıdıktan sonra her ay bir parti yap,örneğin ocak ayında oğlak burcu partisi orda bi kara tahta olsun üstüne sitede ismini yazdırmak isteyen oğlak burcu insanların adı yazılsın,ve o ayın ortalarında bi gün ortak parti yapılsın,oğlak burcuna özel çok para tutmayan sempoller falan dağıtılsın vs gibi bişeyler yapabilirsin diye düşünüyorum ben...şimdiden hayırlı olsun,allah yolunu açık etsin..
cihanzorbey

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Halkla ilişkiler
boraomer
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
19/01/2010 :  21:56:38  Alıntı
çok teşekkürler fikirleriniz için site yöneticisiyle görüştük dışardıan müsteri gelişinde bir sıkıntı yok herşey istediğimiz gibi farklı fikirlerinizide bekliyorum yorum yapan arkadaşlar şimdiden teşekkürler

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf
mert77
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
19/01/2010 :  22:36:11  Alıntı
Keyf.in
madem zumanlık alanınız fast food ise izmir kumru, çember,yengen çeşitlerine ağırlık verin çünkü insanlar hep yanı şeyleri yemekten bıktı benden tavsiye. birde taze sıkılmış portakal suyu, nar vs. eksik olmasın

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Ticaret
erlergl
Yeni Üye

Toplam 96 yazı
20/01/2010 :  00:18:41  Alıntı
Cafe işletmeciliği yapılabilecek en güzel işlerden biri bu dönem.zaten çoğu şeyin hesabını kitabını yapmışsınız belli.size tek bir tavsiyem var; cafenizin dekorundan menüsüne,servis malzemelerinden kıyafetlerinize kadar hepsini tamamlayıp öyle açmanız.çünkü artık insanların beğeni kriterlerine bağlı olarak hizmet sektöründe uzun soluklu çalışmak,kalıcı olmak daha da zorlaştı.Bu sebepten dolayı ya iş yerinizi açtığınızda beğenilirsiniz ve müşteri portföyünüzü ilk 2 hafta içinde oturtursunuz ya da boşuna masraf yapmış olursunuz.Tek bir kalemdeki ufacık bir eksik bile inanın geriye çok farklı şekilde tepkilerle döner.yeni açılan bir iş yerine gelen müşterilerin ortalama % 60 ı önce eksikleri bulmaya çalışır.buna özen gösterirseniz ve işinizde de iyiyseniz dünyaları kazandırmasa da yeterince kar bırakır cafeteryacılık.Bununla birlikte ilk etaptaki müşteri hedefiniz site sakinleri olduğu için cafe açılmadan en azından el borşürleriyle bütün siteye kapı kapı cafeteryanızı insanlara tanırın ve bunu en az 2 kere yapın.cafe açıldıktan sonra da 1 kere daha aynı reklam yöntemiyle insanların yeterince ilgisini çekmiş olursunuz.İnşallah herşey dilediğiniz gibi olur.İyi çalışmalar

Yerleşim : Türkiye / Sinop  |  Meslek : Esnaf
tradeengineer
Üye

Toplam 292 yazı
20/01/2010 :  12:59:44 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Gelisim.in
Site içerisinde gazete bayisi var ise , veya etrafında bulunduğun insanların gazete aldığı yerleri belirle ve broşürlerini gazetenin arasında dağıtılmasını sağla en az 10 gün. Bir Cumadan başla sonraki pazartesiye kadar.

En önemlisi Tanıtım için yapacağın broşür çalışman. İnsanlar ilk cafeyi bu broşürden tanıyacak onun için çok paralar harcamak yerine görüldüğünde kaliteyi, huzuru hissettiren görseller kullan broşüründe. Bir grafik tasarımcı arakadaş bulabilirsin internet üzerinden veya arkadaş çevrenden.
Logo ve firma isminin yazı karakter ve renklerin hep aynı olsun bir müddet. Bu bir çok işletme tarafından farkedilmiyor ne yazık ki. Müşteri broşürü aldığında '-hımm. hoş güsel bi yere benziyor ' dedikten sonra o isim logo hafızasında kaydediliyor. Dışarı çıktığında işletmende de bu logoyu gördüğünde direkt yöneliyor zaten.
Antalya'da Organize matbaacı bir kaç yer var onlarla çalış.
Temel Basılı Evraklar : A5 çift yön broşür + Magnet - Mıknatıslı Etiket + Kartvizit
(Kartviziti sadece cafene uğrayan müşteriler isterse alırlar. Broşür ve Magneti dağıtırsın) Madem yeni açacaksın kartvizitin arka kısmınada 2010 takvimi bastır ki daha iyi bir reklam yapmış ol)

Bir ışıklı tabela al Menüler hazırla günlük veya haftalık. (Koniks'te Mehmet TAPAN abimiz ışıklı tabela üretimini yapıyor)

Evlere işyerlerine servis hizmeti kullanacaksan, Servis ağını doğru planla, geciken her sipariş sana eksi olarak dönecektir.

Dekorda ilk başta çok yüksek bir yatırım yapma derim çok paran yoksa. Müşteriler geldiklerinde kendilerini rahat hissetmelilier sıkışık masalar olmamalı. Yavaş yavaş bir dekor belirlersin kafanda.

Tekli sandalyeler yerine yüksekli çok az daha kısa ikili geniş koltuklar tercih edebilirsin, Oyun vs. oynarken daha rahat olur.

Her insanın kafasında bir konsept vardır. Bunun için Tasarımına menüne pek karışamayacağım. Aç işletmenide bir gün tatile gelirsek uğrarız yanına boraömer bey.
Fırtınalar kopuyorsa beyninde bir gün başaracaksın. Sadece adım at.
KARTPOSTAL İÇİN www.instagram.com/postcard_kartpostal
Pul, efemera, tarzıma göre eski koleksiyonlar ve eski ürünlerle ilgilenmekteyim.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Mühendis
xxttxx
Yeni Üye

Toplam 12 yazı
21/01/2010 :  23:31:22  Alıntı
kirası 150 lira olan yerde her iş yapılır ...sorman bile bence çok yanlış...öyle bi yeri öylesine bi kiraya bulmuşken bu fırsatı kaçırma derim arkadaşımm...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Gıda
ozancima
Üye

Toplam 101 yazı
22/01/2010 :  07:36:21  Alıntı
koy kahvaltisini es gecme,cevre koylerden taze yumurta,peynir,tereyag bulundur.eminim menunde vardir ama bunun reklamini yap
o manzarada koy kahvaltisi ne guzel olur....(home sick,oldum yine)
ozan cima
ada-line trd.
tel;0081 903 698 1001
tokyo/JAPAN

Yerleşim : Japonya / Tokyo  |  Meslek : İthalat / İhracat
kobifikirleri
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
16/03/2020 :  23:48:25 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Keyf.in
https://www.kobifikirleri.com/cafe-nasil-acilir-gerekli-belgeler-ve-maliyeti/ burada detaylı anlatılmış hocam yardımcı olabilir belki

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim

5.98 saniye.
02:19:35, 7 Temmuz 2020, Salı

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2020 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım