En İyi Yaptıkları İş - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

En İyi Yaptıkları İş

tristapena
Editör

Toplam 498 yazı
06/09/2006 :  08:13:44 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Sevgili Cengiz Çorbacıoğlu göndermiş bu hikayeyi,Hiç üzerime alınmadım Cengizcim.Ben yumurtaları şıp diye ayırırım

Ülkede kriz gerçekleşmiş, iki genç Türk gazeteci atmışlar,Kendilerini yurtdışına... Bir iki hafta barlarda zaman geçirip, hayatin tadını çıkartmışlar. Sonra is aramak için kapıları çalmaya başlamışlar.Bir gün, iki gün, bir hafta, iki derken, ümitleri iyice kırılmaya başlamış. O sırada bir ilanı görünce gözleri parlamış. Çiftlikte çalışacak isçi aranıyor. Koşarak gitmişler.Çiftlik sahibi, tepeden tırnağa süzmüş bizimkileri,sonra ellerine birer kürek tutuşturmuş, büyükçe bir ahirin kapısına ***ürmüş. Günde üç öğün yemek, saati 5 Puro karşılığında, ahırdaki gübreyi, 50 metre ilerideki kuyuya Taşımalarını istemiş. Yatacak yer de vermiş. Umutsuzluktan umuda ulasan bizim genç gazeteciler bir haftalık isi iki günde bitirivermişler.Ahir pırıl olmuş.Çiftlik sahibi ağzı kulaklarında, bizimkilerin çalışmalarından son derece memnun, çiftlikte sürekli is önermiş. Bizimkiler, bir daha sokaklara düşmemek için Kabul etmişler.Adam, bu sefer onları tavuk çiftliğine ***ürmüş. Makinenin basına gelmişler, anlatmış olayı. Düğmeye basın, yürüyen bant çalışmaya baslar. Önünüzde iki kutu var, iri yumurtaları sağ taraftakine,küçükleri Sol taraftakine koyup, kutuları bantlayım, ait oldukları kolilere yerleştireceksiniz.Is bu kadar basit, anlatmış ve gitmiş. Geçmişler bizimkiler birer tarafa, basmışlar düğmeye, bant hareket etmiş, önlerine bir yumurta gelmiş, almışlar ellerine, bakmışlar, bakmışlar, "iyi MI, kötü mü,büyük mü,küçük mü" tartışmaya başlamışlar. Bu arada bant akmaya devam etmiş ve yumurtalar, batin ucundan çöp tenekesine düşmeye başlamış. Çiftlik sahibi tesadüfen gelmiş yanlarına bakmış, onlarca yumurta boşa gidiyor,bizimkiler hala ellerinde bir yumurta tartışıyor. Durdurmuş bati, "Ne yapıyorsunuz?"demiş kızgınlıkla...
Gençler şaşkın bakınca,
Siz Türkiye'de NE is yapıyordunuz? Diye Sormuş. "Gazeteciydik!" "Belli" demiş Adam, "Bok atmayı çok iyi beceriyorsunuz AMA,
iyiyle kötüyü ayırt etmeyi bir türlü beceremiyorsunuz!"

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ  |  Meslek : Diğer

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

0.99 saniye.
05:17:04, 3 Mayıs 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım