Okuyunuz - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Okuyunuz

leventiscan
Üye

Toplam 64 yazı
01/05/2001 :  17:01:28 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

1.OKUYUNUZ.

2.ÖĞRENMEK İÇİN OKUYUNUZ.

3.FARKLI OLMAK İÇİN OKUYUNUZ.

4.SAYGIN OLMAK İÇİN OKUYUNUZ.

5.MUTLU OLDUĞUNUZDA OKUYUNUZ.

6.MUTSUZ VEYA ÖFKELİYKEN DE OKUYUNUZ.

7.SEVDİĞİNİZ KONULARI OKUYUNUZ.

8.SEVMEDİĞİNİZ KONULARI DA OKUYUNUZ.

9.NE BULURSANIZ OKUYUNUZ.

10.OKUYUNUZ...

levent

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Öğrenci
Kenan Kablan
Üye

Toplam 1236 yazı
01/05/2001 :  19:25:14 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
1- Okuduklarınızı anlamak için
2- Doğru yanlış ayrımını yapmak için
3- Öğrendiklerinizi hayatınıza uyarlamak
için

En az okumaya ayırdığınız kadar düşünmeye de zaman ayırın.

DÜŞÜNÜNÜZ!

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
Akın Arslan
Üye

Toplam 320 yazı
01/05/2001 :  23:59:58 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhaba,

Okumak, düşünmek, hayal etmek ve uygulamak.

Bilebilmenin en geçerli yolarından birisi okumaktır.

Yeterince bilip bilmediğinizi en iyi test etmenin yolu bildiğinizi sandığınız şeyleri bir başkasına anlatmaktır.

Anlattıklarınızın gerçek hayatta işe yarayıp yaramadığını bizzat yaşamanızın yolu ise UYGULAMAKtır.

Veri-İleti-Bilgi-Değişim arasındaki süregelen ilişkiyi kusursuz bir şekilde devam ettirebilmemizin sırrı sanırım geçişleri iyi analiz etmek ve basamakları atlarken geç kalmamaktır.

Bilmek için okuyunuz, geziniz, izleyiniz...

Bilginin sahibi olmak için düşününüz, zihninizde yeniden yaratınız...

Ne kadar bildiğinizi sınamak için bildiklerinizi paylaşınız...

Ve uygulayınız, birşeyleri değiştirmeyi, taşları yerinden oynatmayı deneyiniz..

işte o zaman bilgin tek başına güç, bilgi sahibiyim demenin ne kadar zor olduğunu daha iyi anlayacaksınız.

AKIN ARSLAN

Daniel Boon
Üye

Toplam 32 yazı
02/05/2001 :  15:58:26  Alıntı

OKU, DÜŞÜN, UYGULA

İşte sana başarının denklemi.
Korkmayın kullanın, kullanın hiç çekinmeyin.

Alşkanlık yapar, aldırmayın.

Boon

Yerleşim : / İstanbul  |  Meslek : Gazeteci
figen
Üye

Toplam 24 yazı
22/05/2001 :  12:07:53  Alıntı
Okumak için sebep yaratmamaya çalışmak aslında okuma nedenini beyninde oturtamamaktan kaynklanır.
Bu dünyadaki en büyük amcımızın varlığımızı, yaşamımızı nedenselleştirmek olması gerktiğine inananıyorum.bu da ancak ve ancak okumakla mümkündür.bunun içindir ki okumadan ve okudukları üzerinde düşünmeden başkalarının düşünceleriyle yaşayanlar tehlikelidir. buradan okumanın yetmeyeceğine, okumakla beraber düşünmenin ve düşünürken okuduklarını özgünleştrimenin önemine ulaşıyoruz.Okuduklarımız ve dolayısıyla öğrendiklerimiz bizleşmezse, hayatımızda yer edinmezse ne kadar okuduğumuzun da önemi yoktur. önemli olan okuduklarını hayatınauygulayabilmektir, öğrendiklerini yaşayabilmek...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul
Kenan Kablan
Üye

Toplam 1236 yazı
24/05/2001 :  18:07:07 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Okumak deyince hemen bir hatırlatma yapmak istedim.

Okumak sadece yazıları, kitap, dergi ve gazeteleri değil... Okumak herşeyi, yüzleri, sesleri, yağmuru ve rüzgarı, koşuşturan insanları, tabi sakin sakin duranları, taşmak ister gibi kıyıyı dalgaları ile döven denizi, hemen üstünde çığlık çığlığa dönüp duran martıları, ara sokaklarda temizlik işçilerinin sabah erken saatlerde kamyona attıkları çöp torbalarını, ve o torbaların içindeki çöpleri, sabırlı ve fırsatçı sokak kedilerini, ikiyüzlü sokak köpeklerini, insanları... Hatta belki bir adım daha ileri gidip kendini...

Sonra düşünmek...

Sonra yaşamak...

İsmail
Yazar

Toplam 81 yazı
25/09/2001 :  14:00:05  Alıntı
OKUMAK

Hayatı,kendimizi,insanları,çevreyi,evreni ve kitapları okumak...
Okumadan öte,ne okuduğumuzu okumak..
Okuyanla konuşmak,dinlemek ve onu anlamak..
Okumayandan korkmak..Çünkü cahilin cesaretinden korkmak gerekir.
Amaca uygun okuma,okuma zevkimizi arttırır.Kullanılamayan veya sentezlenemeyen bir bilginin bütünsel resim tasarımı zorlaşır.
21. YÜZYIL OKUMALARI diye bu yüzyılla beraber seçtiğim bir yazılar dizisinin başlığınıda sizinle paylaşmış olayım.
Bu yüzyılın, interdisiplin içinde algılanabileceği ve yorumlanabileceği gerçeği,okuma anlayışımızı ve hedeflere uygunluğu açısındanda farklılık arzetmektedir.
Bilgi ve yönetim,demokrasi ve savunma,ekonomi ve uluslararsı ilişkiler,eğitim ve birey,gelecek ve teknoloji beraber okunmalı.
Okumak da yetmiyor.
Bilmek gerekir.Bilmek te yetmiyor,anlamak gerekir.
Anlamaktan öte özümsemek ister okuma.Daha da ötesi içselleştirmek,duygunun ve beynin kararını etkileyecek ve uygulanacak bir sürekliliği taşıması gerekir.
Okunamayanı okuyacak bir göze ve aynayı ayna yapan arkadaki karanlığın aydınlığa yol açan kimyasını çözecek anlayış ve kavrayışa ihtiyaç var.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : İnş.Yük.Müh.
Ismail KIRTILLI

Yazar

Toplam 997 yazı
25/09/2001 :  15:34:42 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
İsmailin bilgisayarı açıktı. Forum sayfalarının açık olduğunu gördüm. Acelem olduğu için hemen girip bir göz atayım sonra çıkarım dedim. "OKUYUNUZ" başlığı altındaki mesajları okuyunca aklıma bir kitapevinin sloganı geldi. İlk gördüğümde hoşuma gitmişti. Vaktim olmamasına rağmen (logout yapıp kendi kullanıcı adımla tekrar girmeye kalksam çok daha problem olacaktı) buraya aktarmadan geçemedim. İsmail kızmaz umarım KenanKablan

"BÜTÜN KİTAPLAR, EN BÜYÜK KİTABI ANLAMAK İÇİN OKUNUR"

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
Izzet Akyol
Üye

Toplam 47 yazı
26/09/2001 :  02:53:19  Alıntı
Duzeltiyorum:

Bahsedilen motto soyledir:

Butun kitaplar, tek bir Kitab'i anlamak icin okunur!

Izzet

Yerleşim : / Amsterdam
aynur çamlı
Yazar

Toplam 119 yazı
26/09/2001 :  09:28:28  Alıntı

Okuyalım, yarınlarımız için, geleceğimiz için.........

Okuyalım. Dünyanın bu en zevkli işini yapalım. Öğrenelim ve öğretelim. Öğrendiklerimizi paylaşalım. Sonsuza kadar devam edecek bu güzel işi kendimize vazife edinelim.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : BÜRO İŞLEM SORUMLUSU
İsmail
Yazar

Toplam 81 yazı
26/09/2001 :  09:48:09  Alıntı
Kenan beye teşekkürler.Okuma ile ilgili her not önemlidir.Anında değerlendirilmesi güzel bir katkı.İzzet beyin duyarlılığı da güzel.Tamamlayıcı bir bilgi.
Güzel bir söz duymuştum:
"DİKKAT DEHAYI DOĞURUR,DEHA DİKKATİ DEĞİL."
Bu cümlenin mantığı bile dikkat istiyor.Okumaktan amaç bilmek ve anlamaksa,dikkatli bir okuma verimliliği ve beklenen algılamayı kolaylaştırır.Dikkatimizi toplayacak ortamın ve zamanın iyi planlanması,alıcıları açık bir zihni duyarlılık ile "okumanın dikkatini"çekmek, bize okuma keyfini yaşatır.
Başkası için değil,kendimiz için okumalıyız.Okuduğumuzu önce bizim anlamamız gerekir.Okuduğumuzu sindirmemiz ve birey olarak yararınına inandığımız boyutunu doğru muhatabına aktarmak,okumadan beklenen fayda dönüşümünü sağlar.Erdemini ve etiğini içinde besleyen okumaların insan odaklı düşünce ve gelişime katkısı yadsınamaz.
Nasılki sindirim sistemimizin süreçlerine uygun olmayan bir gıda metabolizmamızı ve fizyolojimizi etkilerse,öylede sindirimi olmayan okumanın sonucu olan bilgi,yüzeysellikten öteye geçmediği gibi sanıldığı kadar etkiside,pratiğide yeterli olmaz.Okuduğumuz,anladığımız,inandığımız ve uyguladığımız bir okumanın yansıması 1:1 değerinde ihtiyacı olana kendini okutturur.
Konuyu tamamlayıcı bir özdeyiş ile noktalamak istiyorum.
"BİLGE KİŞİ;
KOYUN GİBİ OLMALI,KUŞ GİBİ OLMAMALI.
ÇÜNKÜ, KOYUN KUZUSUNA SÜT, KUŞ YAVRUSUNA AĞZINDA ÇİĞNEDİĞİNİ VERİR."
Tamamlayıcı söz:
"Düşünceleri gerçekten sindirmiş bilginlerin,bilge kişilerin tutumuna bakın. "
H.Taner, "Geothe,insanlarla ilgili herşeyi söyleyip tüketmiş bir bilgedir."der.
Söylenmemiş söz mutlaka vardır.Çünkü okumamız bitmedi.Hala okuyacaklarımız var.
Son söz:
Yeterki insanla ilgili olsun.
Nica okumalara...

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : İnş.Yük.Müh.
halilibraim
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
17/12/2002 :  15:23:29 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
okumak güzeldir herhalde ama ben okumayı hiç sevmiyorum. bana okumayı sevmem icin ne yapmamı tavsiye edersiniz. ben düsünmeyi cok seviyorum . okumak sart mı.

Yerleşim : Türkiye / SAKARYA  |  Meslek : ÖĞRENCİ
asimaa_i
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
18/12/2002 :  10:40:59  Alıntı
okuyalım kendimizi, çevremizi anlayabilme adına.düşüncelerimizi okuyalım anlamsızlık çerçevesine börünmüş nefret kin ihtiras gibi benliklerimizi silip atabilmek için.
okuyalım hayatın bize verdiği tüm güzellikleri anlamak için ve tüm dünyayı çiçek bahçesine dönüştürmek için.
sevgiyle kalın tüm dostlar.

Yerleşim : Türkiye / Erzurum  |  Meslek : Öğrenci
eraser96
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
25/02/2003 :  10:36:31  Alıntı
KARANLIKTAN KURTULMAK,

AYDINLIK YOLDA İLERLEMEK İÇİN BİR MUM DA SİZ YAKIN...

OKUYUN... AYDINLANIN... VE ETRAFINIZI AYDINLATIN...

OKUDUĞUNUZ KADAR DA YAZIN... YAZMAK İLERLEMEYİ SAĞLAMIŞTIR, UNUTMAYIN...

GÜÇ VERİN... BİR EL UZATIN...

BİR YOL BULUN... BİR YOL GÖSTERİN... YA DA YOLDAN ÇEKİLİN...

DURMAYIN... İLERİYE GİDİN... ÖNDER OLAMIYORSANIZ TAKİP EDİN...

İLERLEYENLERE ENGEL OLMAYIN, DESTEK OLUN...

MORAL BOZMAYIN... KARAMSAR OLMAYIN... KARAMSARLIK YAYMAYIN...

ÇALIŞAN, GAYRET GÖSTERENLERE TAKDİR VE TEŞVİKLERİNİZİ ESİRGEMEYİN...

TEMBELLİK, ATALET VE REHAVETTEN UZAKLAŞIN...

İLGİSİZ, DUYARSIZ KALMAYIN... KAYITSIZ OLMAYIN...

HER ŞEYİ KOŞULSUZ KABUL ETMEYİN... DÜŞÜNÜN, SORGULAYIN...

YENİ FİKİRLERE AÇIK OLUN...

GELENEKLERİN TİRANLIIĞINA KENDİNİZİ TESLİM ETMEYİN..

GEÇMİŞİN GÜZELLİKLERİNİ KORUYUN...

GELENEKTEN GELECEĞE ADIMLAR ATIN...

GELECEK İÇİN HAYALLER KURUN...

YAŞAMA BİR ŞEYLER KATIN...

ÇALIŞIN, ÜRETİN, KAZANIN...

ERDEMLİ BİR BİREY OLMANIN ONURUNU YAŞAYIN...

BİLGİYE DEĞER VERİN... BİLGİYE KOŞUN... BİLGİYİ PAYLAŞIN...

BİLDİKLERİNİZİN KÖLESİ OLMAYIN, BİLİMSEL BİLGİYİ ÖĞRENMEYE ÇALIŞIN...

DOGMATİZMİN VE BİGOTİZMİN ESİRİ OLMAYIN...

ÜNVANINIZA, MAKAMINIZA LAYIK OLMAYA ÇALIŞIN...

LİYAKATA DEĞER VERİN..

KAYIRMAYIN VE KOLLAMAYIN..

VİCDANINIZI DİNLEYİN...

ADALETLİ OLUN VE HAKKANİYETLİ DAVRANIN...

NEREDE OLURSANIZ OLUN, İYİ KURALLAR OLUŞTURMAK İÇİN ÇABA SARFEDİN...

DÜZEN İÇİN KURALLARIN ÖNEMLİ VE GEREKLİ OLDUĞUNU ASLA UNUTMAYIN...

BASİT, AÇIK, GENEL, ADİL, ÖNGÖRÜLEBİLİR KURALLAR OLUŞTURUN...

KURALARIN ÖNEMİNİ ANLAMAYA VE KAVRAMAYA ÇALIŞIN...

İNSANLARIN İYİLİK VE KÖTÜLÜK MELEKLERİ İLE YÖNETİLDİĞİNİ ASLA AKLINIZDAN ÇIKARMAYIN... HER ŞEYİ İNSANLARIN TAKDİRLERİNE BIRAKMAYIN... İNSANIN ELİNDE BİR ÇOK ŞEY DEJENERE OLUR UNUTMAYIN...

ERDEM, AHLAK, ADALET İÇİN ÖNCE İÇİNİZDE

KURALLAR VE İLKELER OLUŞTURUN...

MELEK OLMADIĞINIZI FARKEDİN VE KÖTÜ EYLEMLERİNİZİ SINIRLAYACAK KURALLAR OLUŞTURULMASININ ÖNEMİNİ ANLAYIN...

ADİCE ÇIKARLARINIZ İÇİN İYİ KURALAR OLUŞTURMAKTAN KAÇINMAYIN, ÇABA SARFEDENLERE DE DİRENMEYİN... ENGEL OLMAYIN, DESTEK OLUN...

KİMİ ZAMAN RADİKAL DÜŞÜNÜN...

REFORMCU OLUN... ÇOK SIK DEĞİŞİKLİK YAPIP DA DEFORMCU OLMAYIN...

İTİRAZ EDİN, İSYAN EDİN... AKTİF DİRENME GÜCÜNÜZÜN OLMADIĞI YERDE PASİF DİRENİŞE YÖNELİN... JEFFERSON'IN DEDİĞİ GİBİ "KÜÇÜK BİR İSYAN GÜZEL BİR ŞEYDİR" UNUTMAYIN... YERİ VE ZAMANI GELDİĞİNDE BAZEN BÜYÜK İSYANLARIN İÇİNDE DE OLUN... KORKMAYIN...

BU DÜNYANIN FANİ OLDUĞUNU SÖYLEYENLERE HEM İNANIN, HEM İNANMAYIN...

İNANIN, ÇÜNKÜ BU DÜNYANIN KİMSEYE KALDIĞI YOK!...

İNANMAYIN, ÇÜNKÜ;

YAŞAMA BİR ŞEYLER KATMAK İÇİN ÖLMEYECEKMİŞCESİNE BİR ÖDEV VE SORUMLULUK AHLAKINA SAHİP OLARAK DAİMA ÇALIŞIN...

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : ögrenci
zeynep_
Üye

Toplam 218 yazı
13/08/2007 :  22:12:33  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - Kenan Kablan
Okumak deyince hemen bir hatırlatma yapmak istedim.

Okumak sadece yazıları, kitap, dergi ve gazeteleri değil... Okumak herşeyi, yüzleri, sesleri, yağmuru ve rüzgarı, koşuşturan insanları, tabi sakin sakin duranları, taşmak ister gibi kıyıyı dalgaları ile döven denizi, hemen üstünde çığlık çığlığa dönüp duran martıları, ara sokaklarda temizlik işçilerinin sabah erken saatlerde kamyona attıkları çöp torbalarını, ve o torbaların içindeki çöpleri, sabırlı ve fırsatçı sokak kedilerini, ikiyüzlü sokak köpeklerini, insanları... Hatta belki bir adım daha ileri gidip kendini...

Sonra düşünmek...

Sonra yaşamak...

Cok dogru;yasamın ıcındekı her öğe ,okunmaya deger bır kıtaptır.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Tekstil

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

6.64 saniye.
09:08:09, 17 Mayıs 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım