Otel İçi Market Hakkında Bilgi - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Otel İçi Market Hakkında Bilgi

T_A_Z
Yeni Üye

Toplam 37 yazı
16/12/2009 :  14:28:42 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Slm Arkadaşlar, otel içinde açılacak marketlerde Kar marjları ve zorlukları hakkında bilgisi olan varmı?
1.000 kişilik bir otelde, Kira ve diğer giderler çıktıktan sonra ortalama nekadar kar kalır? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Muhasebe
ericentertainer

Yeni Üye

Toplam 6 yazı
17/12/2009 :  13:37:04  Alıntı
Otel hangi bölgede? Antalya bölgesi olduğunu varsayıyorum.genel de tatil yörelerindeki oteller içindeki dükanları kiraya veriyor.

Sizin dikkat etmeniz gereken şeylerden birkaçı;

1) dükkan otelin neresinde? Eğer dip köşe bir yerlerdeyse,sıkıntı olabilir.Ama havuza giden yol üzerindeyse gayet verimli olur.

2) Otel in 1000 kişilik olması gayet iyi.Misafirin hangi ülke ağırlıklı olduğu pek önemli değil,
eğer otel ırak bir bölgedeyse(Belek gibi),dışarı çıktığında market bulunamıyorsa bu sizin için gayet artı bir özellik olur.

3) Diğer dükkanların ne sattığına bakın,otel yönetimi ile anlaşın.Marketin sattığı ürünleri diğer dükkanların satmasına izin vermeyin veya market in yokluğunda ,aslında marketin satması gereken ürünleri satanlara,artık burada marketin olduğunu ve bu ürünleri satmaması gerektiğini söyleyin.(diğer dükkana değil,yönetime.) Dediğim bölge için örnek veriyorum;terlik,sörf ayakkabısı,can simidi,deniz yatağı,güneş kremi vesaire.

Burdan sonrası sizin azminize kalmış.Birazda dil bilip misafirlerle iyi ilişkiler kurmanız gerekiyor.Sezonluk 8000 tl veripte sezon başında ağlayan,sezon sonu geldiğinde bana devret dediğimde 250 000 hava parası isteyen kişiler çoğunlukta.Allah yolunuzu açık etsin..

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Turizm
pirinc
Üye

Toplam 102 yazı
17/12/2009 :  23:16:37  Alıntı
hıc kacıma derım ama tanıdık aracılıgıylamı oldu bu ıs
kımsenın yuzune bakmadıgı bıyerse bırazdaha dusun.musterının kalıtesı onemlı gecelık 10 euro paket fıyatı odeyen adam senden alacagı tsortun fıyatını hesap eder.ama sunu cok ıyı bılıyorum 5 dolarlık tsortun yada benzer bı urunun 50 dolara satıldıgını ıyı bılıyorum.usttekı yazılara katılmakla beraber.cok kalıtesız 200 kısılık bı otelde 2000 tl kıra verıyodu arkadas bazen kırayı bır gubde cıkarıyodu bazende satıs yapmadan 3 gun oturuyodu.
otelın bu yılkı dolulugunu ve gelen musterının nerelı oldugunu bıldırırsen senın ıcın sorarım neler olabılecgını.
herkes nasibini yer

Yerleşim : Türkiye / Uşak  |  Meslek : Öğretmen

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

2.48 saniye.
11:53:24, 20 Nisan 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım