Kısa Bir Hikaye / Çatlak Testi - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Kısa Bir Hikaye / Çatlak Testi

feray
Yeni Üye

Toplam 39 yazı
12/03/2006 :  13:41:57   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Çin'de bir Adam, her gün boynuna dayadığı kalın sopanın iki ucuna asili testilerle dereden su taşırmış evine.. Bu testilerden birinin yan kısmında çatlak varmış... Diğeri ise hiç kusursuz ve çatlaksızmış ve her seferinde bu kusursuz testi adamın doldurduğu suyun tümünü taşır, ulaştırırmış eve.. Ama her zaman boynunda taşıdığı testilerden çatlak olanı eve yari dolu olarak varırmış. İki sene her gün bu şekilde geçmiş. Adam her iki testiyi suyla doldurmuş AMA evine vardığında sadece 1,5 testi su kalırmış... Tabiki kusursuz, çatlaksız testi vazifesini mükemmel yaptığı için çok gururlanıyormuş... Fakat zavallı çatlağı olan kusurlu testi, çok utanıyormuş. Doldurulan suyun sadece yarısını eve ulaştırabildiği için de çok üzülüyormuş. İki yılın sonunda bir gün, görevini yapamadığını düşünen çatlak testi, ırmak kenarında adama şöyle demiş: "Kendimden utanıyorum. şu yanımdaki çatlak nedeniyle, sular eve gidene kadar akıp gidiyor.."

Adam gülümseyerek dönmüş testiye;

"Göremedin MI? Yolun senin tarafında olan kısmı çiçeklerle dolu.

Fakat kusursuz testinin tarafında hiç yok. Çünkü ben başından beri senin hergün O yolda ben su taşırken, sen onları suladın.. 2 senedir O güzel çiçekleri toplayıp, masamı süslüyorum. Sen kusursuz olsaydın, O çatlağın olmasaydı, evime böyle güzellik ve zarafet veremeyecektim diye cevap vermiş..

Her birimizin kendine has kusurları vardır. Hepimiz birer çatlak testiyiz.. Fakat sahip olduğumuz bu kusurlar
ve çatlaklardır hayatlarımızı ilginç yapan, mükafatlandıran, renklendiren..
feray

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
göksen
Üye

Toplam 228 yazı
03/03/2008 :  22:29:44  Alıntı
kesinlikle ,,çok hoş bir yazı,,teşekkürler
Düşlerim Gerçek Gerçeğim Yalan...

aulgen
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
28/03/2008 :  19:11:13  Alıntı
Yazınıızn bahsettiği konu bir iş arayan olarak ilgimi çekti. İş arayanlar hep kusursuz olmayı isterler. Bu tabiki işverenin kusursuzu aramasından kaynaklanıyor..

ugurum2211
Üye

Toplam 844 yazı
07/04/2008 :  12:26:35 Yazarın websitesine git Website   Alıntı

hıkaye gusel ama catlak olan testı adamı ıslatıyo ve bu sayede adamı ferahlatıyo ve adamda o yusden onu onarmamıs olsaydı daha gusel olurmus...bır cok onemlı ınsan yanlarında topluma faydası olmayan sıradan gorunen ınsanlar tasır...tek sebebı ıse o sıradan gorunen ınsanlardan bır fayda saglamalarıdır......tam ters bı durumu da dusunecek olursak, mesela ılluzyonıstler yanlarında kusursuz fızıgı guzel yardımcı kızları bulundururlar dıkkatlerı onların ustune cekıp numarasını daha kolaylastrmak ıcın bır cok ornek verebılırız bunun gıbı....
toptan Tesettür giyim
http://instagram.com/butik_inegol

iİletişim:
0 530 274 94 93

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : İthalat / İhracat
joy55
Yeni Üye

Toplam 41 yazı
31/07/2008 :  01:18:20 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
ATALARIMIZIN DEDİGİ GİBİ O KADAR KUSUR KADI KIZINDADA OLURMUŞ...
dantel dantel işlenir hayat.

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Tekstil
pluie
Yeni Üye

Toplam 13 yazı
31/07/2008 :  10:58:03 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Yalnız adam kırık testiyi niye bir gün sağda bir gün solda taşıyıp iki tarafında çiçeklerle dolu olmasını sağlamamış anlamadım, niye her gün aynı tarafta tasımıs ki bunun farkındaysa :)
Ateşden denizleri mumdan gemilerle geçtik

Yerleşim : Türkiye / Çanakkale  |  Meslek : Esnaf
emek
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
31/07/2008 :  12:54:01  Alıntı
Çok güzel yazı,paylaştığın için teşekkürler.

Yerleşim : Türkiye / Sakarya  |  Meslek : Diğer
izmirlim
Üye

Toplam 116 yazı
31/07/2008 :  13:08:33  Alıntı
Hepimiz testiyiz...
Sakın insanların umudunu kırma, belki de sahip oldukları tek şey "O"dur

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Turizm
a.ersahin
Yeni Üye

Toplam 88 yazı
06/03/2009 :  19:39:49 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
çok güzelmiş, paylaştığınız için teşekkürler.
BAŞKALARININ BOŞA HARCADIĞI ZAMANLARDA DİĞERLERİNİN ÖNE GEÇTİĞİNİ GÖRÜYORUM

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Reklam
izdirapcvs
Üye

Toplam 179 yazı
31/03/2009 :  20:16:19  Alıntı
yaw hikayeden ders çıkarılabilir ama hayat hiç böyle degil.insan için önemli ola yaşam kalitesidir kendi kendine olan şeyler bize ait degil di,r.
izdirapcvs26

Yerleşim : Türkiye / Eskişehir  |  Meslek : Diğer
duragut
Yeni Üye

Toplam 26 yazı
31/03/2009 :  23:51:49  Alıntı
Kusurda güzellik aramak veya görmek sufiliktir. kıssadan polyanalıcıktır. Burda mükemmele mana bulmakta meziyetsizliktir. Çünkiiii; Yaradan yarattıklarını mükemmel ve kusursuz yaratmış ve yarattıklarını mükemmeliyete ulaşmaları için tüm öğretileri vermiştir. Akıl.Ruh ve Beden gibi. Sevilmeyen tek şey Kibir ve Bencilliktir. Testi sahibi olsa olsa testiyi teselli için bu şekilde konuşmuş olabilir. Hayata at gözlüğü ile bakmak doğru değildir. Resmin bütününü görmek insanları çok farklı kılar. Yani dünyevi ve Uhrevi yaşamı iyi analiz etmeli yaşamımızı buna göre dengelemeliyiz. Tabi ki nefsimize hakim olup başarabilirsek. Bir tek hikaye hayatı bize öğretemez. Bunun gibi binlerce hikaye okuyup, yaşama geçirerek hayatımıza şekil vermek gerekir ki yinede mükemmeli yakalama şansımız yok gibidir. Bu nedenle İnsanlar bulundujları coğrafya içerisinde edinimleriyle aklı ve ruhu birleştirdikleri kadarıyla insanca yaşamaya çalışacaklar. Yani Hayra va barışa yönelik işler yapıp, kul hakkı yenmediği sürece Her insan,her iş,her toplum,çok güzel olur. Ama nerdeeeee şeytan Azapta......! kalın sağlıcakla Bir musibet Bin nasihattan iyidir..

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Emekli
feray
Yeni Üye

Toplam 39 yazı
30/05/2009 :  17:04:33 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
''Herşeyi kendimiz yaşıyıp ögrenecek kadar zamanımız yok''

İnsan yaşamı boyunca istesede tek hikaye ile kalamaz.Yaşamın içindeki her bireyin kendi hayat hikayesi,hikayeleri var.Biz,bu hikayeleri hergün okuyor,görüyor,dinliyoruz...Herbirini duydugumuzda etkilendigimiz kadar bizde yaşıyor ve egitiliyor dersler çıkarıyoruz.''İnsan''olarak Mükemmel olmaya çalışmak bile mükemmeligin başlangıcı sayılır.
feray

METTİN
Üye

Toplam 2311 yazı
30/05/2009 :  17:43:12  Alıntı
Hikaye güzel doğrusu,ama bence hikayelere, uzmanlara,nasihatlara rağmen insan bildiği kadar amel ediyor.Bunuda dini veya şans faktörü ile açıklamak en kolayı.İnsanı insan yapan aklıdır derler,bende ilgidir,dikkattir diyorum.Dervişin fikri ne ise zikride odur,insan insanın hayatını güzelleştirir kolaylaştırır.Şimdi kaçımız samimi bir şekilde hem kendi hemde başkalarının hayatını güzelleştirip kolaylaştırıyoruz,herkes filleri görüyo,bence karıncalarla arılara bakın derim...

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Satış / Pazarlama
importhelper
Yeni Üye

Toplam 61 yazı
07/12/2009 :  18:41:52  Alıntı
yaşasın tüm çatlak testiler !

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : İthalat / İhracat
huyhuyhuy
Üye

Toplam 2981 yazı
09/12/2009 :  00:11:15 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
her kusur için güzel bir hikaye yazılabilir.
ismail karagülle

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İmalat
masal06
Üye

Toplam 2659 yazı
09/12/2009 :  12:32:45  Alıntı
Şimdi birazda gerçek hayata dönelim Bizim çatlak testilerden su sizdığında hiç biryerde çiçek bittiğini görmedim:))

Fakat testinin içindeki suya ihtiyacı olanların o çatlak testiyi taşıyanlara dikkatsiz diye feryat figan ettiklerini çok gördüm:))

Üzgünüm fakat ticaret hayatı bu kadar sufiliği pollyannacılığı kaldırmıyor.

Yıllardır dinlediğim ve içinde bu şekilde aşırı pollyannacılık barındıran hikayelere anlam veremiyorum.

Hayatın gerçek yönüne bakarsanız ben sağlam testinin yerinde olsam çatlak testiye ve adama şunları sorardım.

*Testi olarak Senin öncelikli amacın suyu güvenli şekilde tutmak değilmi? Öncelikle bu görevini doğru yapman gerekmiyormu?

* Kusursuz testi olarak sağlam olduğum için ve suyu eksiksiz getirdiğim için bana değer verenler çoğunlukta değilmi?

* Sen görevin olmadığı halde etrafa taşıdığın suları saçacaksın diye senin karşılaman gereken ihtiyacı neden ben karşılayayım ?

*Eğer etrafın sulanması gerekiyorsa bizi taşıyan adamın bunu uygun bir araçla uygun bir zamanda planlı yapması daha güzel olmazmıydı?
"BEDAVA PEYNİR SADECE FARE KAPANINDA OLUR"

"Zirvelerde Kartallar da bulunur, Yılanlar da. Ancak birisi oraya süzülerek, diğeri ise sürünerek gelmiştir. Önemli olan nereye gelmiş olduğunuzdan çok, nereden ve nasıl geldiğinizdir."

ßeLki Sandığınız Kadar Ukala,
ßeLkide Tahmin Edemeyeceğiniz Kadar Mütevaziyim
ßiraz SakLıyım ßazen YasakLıyım Kimseyi Örnek ALmam
Kimseye Örnek OLmam Arkama ßakmam 'AsLa' Demem
'Keşke'Leri Sevmem !!
ELeştiri DinLerim Nasihat DinLemem

Şüpheciyim ama kuruntu yapmam Kendimle çelişebilirim ama kafama takmam Dalga geçerim ama kırmam Ciddiye alırım ama kapılmam Huzur veririm ama söz vermem Sahip olurum ama ait olmam....

Yerleşim : Türkiye / Samsun  |  Meslek : Satış / Pazarlama
müge
Yeni Üye

Toplam 16 yazı
11/12/2009 :  12:41:06  Alıntı
İnsanları oldugu gibi kabullenmek, acımasız olmamak gerekir.Aşırı pollyancılılta,aşırı hata kabul etmemekte iyi olmayabilir.Empati kurmak,ılımlı olmak başka pencereden bakmayı öğrenmek.Vizyonumuzun geniş olması bu sitede olmak çok güzel.'HAYAT'Paylaştıgınız insanlara verdiğiniz değer,zorluklarla kazandığınız başarılar ve ekmek dilimini paylaşmaktır.(KAYAHAN).......

Yerleşim : Türkiye / Adana  |  Meslek : Mühendis
balzac
Üye

Toplam 124 yazı
11/12/2009 :  12:56:58  Alıntı
yav safmıyım ne,yazının başında testiyi testis diye anladım yav...:))) adam testislerini boynuna asmış....
Honoré de Balzac

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Esnaf
masal06
Üye

Toplam 2659 yazı
12/12/2009 :  16:12:16  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - müge
İnsanları oldugu gibi kabullenmek, acımasız olmamak gerekir.Aşırı pollyancılılta,aşırı hata kabul etmemekte iyi olmayabilir.Empati kurmak,ılımlı olmak başka pencereden bakmayı öğrenmek.Vizyonumuzun geniş olması bu sitede olmak çok güzel.'HAYAT'Paylaştıgınız insanlara verdiğiniz değer,zorluklarla kazandığınız başarılar ve ekmek dilimini paylaşmaktır.(KAYAHAN).......

Bunu söyleyen Kayahan abimiz bir zamanlar çok sıkıfıkı olduğu Nilüfer ablamıza acımamış ve Şarkılarını okumasına mahkeme kararı ile yasak koydurmuş:))

"BEDAVA PEYNİR SADECE FARE KAPANINDA OLUR"

"Zirvelerde Kartallar da bulunur, Yılanlar da. Ancak birisi oraya süzülerek, diğeri ise sürünerek gelmiştir. Önemli olan nereye gelmiş olduğunuzdan çok, nereden ve nasıl geldiğinizdir."

ßeLki Sandığınız Kadar Ukala,
ßeLkide Tahmin Edemeyeceğiniz Kadar Mütevaziyim
ßiraz SakLıyım ßazen YasakLıyım Kimseyi Örnek ALmam
Kimseye Örnek OLmam Arkama ßakmam 'AsLa' Demem
'Keşke'Leri Sevmem !!
ELeştiri DinLerim Nasihat DinLemem

Şüpheciyim ama kuruntu yapmam Kendimle çelişebilirim ama kafama takmam Dalga geçerim ama kırmam Ciddiye alırım ama kapılmam Huzur veririm ama söz vermem Sahip olurum ama ait olmam....

Yerleşim : Türkiye / Samsun  |  Meslek : Satış / Pazarlama
müge
Yeni Üye

Toplam 16 yazı
14/12/2009 :  16:37:23  Alıntı
Bakış açınızda haklı olabilirsiniz saygı duyuyorum.Ama ben farklı düşüncelerle yazdım.Onların arasındaki sorun kişisel.Kansere yakalanmış 2 kez atlatmış birinin hislerinden belki birşeyler alabiliriz diye paylaşmak istedim.Selamlar...

Yerleşim : Türkiye / Adana  |  Meslek : Mühendis

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

8.59 saniye.
21:12:25, 7 Mayıs 2024, Salı

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım