Kahve Ve Kahve Çeşitleri Üzerine Satış Artı Cafe - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Kahve Ve Kahve Çeşitleri Üzerine Satış Artı Cafe


birtanws
Yeni Üye

Toplam 27 yazı
01/09/2009 :  05:22:03 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Çarsıda pazarda bazı dükkanların önünden geçerken bazen mis gibi kahve kokusu duyarız benim çocukluğumdan beri çok hoşuma gider bu koku ama o dükkanlarda bakıyorumda sadece türk kahvesi oluyor ama kahve sektörü o kadar geniş ki cafeinsizinden tutunda aromalı kahve falan bir sürü çeşidi var fakat bizde bu kültür yeni yeni gelişiyor.

Ben de dünyadaki bütün tatların buluştuğu bir dükkan açayım diyorum sadece kahve değil çeşit çeşit çay, maraştan gelen saf salep ne bileyim her türlü tatın buluştu bir yer olsun istiyorum birde kahve kavurma makinası alıp mis gibi taze çekilmiş kahve de satarım birde geniş yer bulabilirsen cafe hizmetide verip deneme fırsatı sunarım insanlara... Sizce nasıl fikir?

Yorumlarınızı bekliyorum

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Diğer
mcsoft
Üye

Toplam 422 yazı
01/09/2009 :  15:37:46 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
çok güzel bir fikir bence. yurt dışında kahveye çok önem veriyorlar. ve köşe başlarında köpek bardaklarla çeşit çeşit kahveler satıyorlar.
ama Türk insanı farklı kahve çeşidini alırmı bilemem.yinede düşünceniz çok güzel.
birde cappicino yapım makineleri pahalı oluyor. aslında basit bi dizaynı var. bir mühandise yaptırırsan ucuza gelir.
kolay gelsin.
webmaster...

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
coşkun0059
Üye

Toplam 125 yazı
02/09/2009 :  09:51:39  Alıntı
gerçekten 10 üzerinden 10.birtanws seni tebrik ediyorum.
iş fikri diye ben buna derim.bak çalıştığın kadar ,mücadelen kadar kazanacağın farklı bir iş fikri.
benim bile aklıma yattı.
birde burda bazı arkadaşlar iş fikri konusunda yardım isterken,bazıları hemen atlıyor ortaklıktır bilmem kendi işlerini devir gibi konulara giriyorlar,bunlara da ders olsun.
benim anlamadığım kim elimde biraz param var derse hemen bir karga çıkıyor,diyor ki:benim le bu işi yap ,ya da paranı getir ortak olalım.bu çok büyük terbiyeszilik
.lütfen bu şekilde insanları söümürmek için atlamayalım.çok ayıp.fikrin varsa insan gibi söle.senin işin sana kalsın,ortaklığında.
fen ve teknoloji

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ  |  Meslek : Serbest meslek
birtanws
Yeni Üye

Toplam 27 yazı
02/09/2009 :  10:50:25  Alıntı


Bencede dediğin gibi burada bazıları var hazırcılar iş zekaları yok sadece paraları var buda onları zeki yaptığını zannetip her işe atlarlar ve bi o kadarda sabırları yoktur hemen zengin olmak isterler eğer insanda ticari zeka yoksa bence paran cebinde kalsın eğer başkasında yaptırıyorum dersen işi bırakibileceğin çok sadık birini bulman gerekli oda cok nadir o yüzden herkez bildiği işi yapmalı herkez işini severek yapmalı ve herkez başkasının işine saygı göstermeli son bir söz çok hoşuma gitti EĞER HAYAL ETTİĞİN HAYATI YAŞAMIYORSAN YAŞADIĞIN HAYAT SENİN DEĞİLDİR...

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Diğer
coşkun0059
Üye

Toplam 125 yazı
02/09/2009 :  13:56:56  Alıntı
birtanws,ben size özelden mesaj attım okumadın sanrım.
n_ozturk051@hotmail.com
eklerseniz görüşebiliriz.
fen ve teknoloji

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ  |  Meslek : Serbest meslek
palevac
Yeni Üye

Toplam 56 yazı
05/09/2012 :  14:07:00  Alıntı
Bence cok mantikli...
palevac

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Ticaret
suskunkiz
Yeni Üye

Toplam 13 yazı
05/09/2012 :  14:33:08  Alıntı
Keyf.in
on numara iş fikri tebrik ederim inşallah güzel bi cafe açar işletirsiniz

Yerleşim : Türkiye / Van  |  Meslek : Ev kadını
Therah
Yeni Üye

Toplam 53 yazı
05/09/2012 :  15:17:17  Alıntı
kardeş fikrin çok iyi...allah yardımcın olun...ben çalıştıgım iş bakımından italyanlarla içli dışlı oluyorum italyan bir arkadas bana türk kahvesine benzer bi sekilde italyadan gelme bir kahve yaptı kokusu tadı mükemmel.bildigin türk kahvesi ama adamlar değiştirmiş allamış pullamış kendilerine özgü birşey yapmış.sana tavsiyem bu tarz dünya lezzetlerini internette arastır.türkiyede yoksa yurt dışından arkadaslarla bundan irtibata geç onlardan yardımcı olmalarını iste onlar seni geri çevirmiyecektir...
bi düşünsene içeriye giriyorsun italyan kahvesi alman kahvesi ingiliz kahvesi vsvsvs diyer cancanlı isimlere girmiyorum bile.
kuruyemişçi arkadasıma sordugumda kahve taze cekilirse güzel olur diyo.yani herşeyini taze olacak şekilde tasarla planını ona göre kur
birde çalışan insanlar için 33 cclik bira bardagı boyutunda elektrikli kahve makineleri var onlardanda bulup dükkanına koyabilirsin insanlar işyerindede kolayca yapabilsin diye(italyan çantasından ayırmıyordu)
son olaraktaçizginin dışarısına hiç çıkma.çepesi büyük olan bir yer bul 6 7 masa at kahve dünyası gibi katolog yap hem yapsat hem ypmadan sat isminide can canlı yap örn. kahve lezzeti gibi...
insallah yardımcı olabilmişimdir eger olduysam ne mutlu bana :)
baktın açtı talebin cok alt yapını hazırlar ve bayilik vermeye baslarsın ve be ilk bayin olmak isterim :)

Yerleşim : Türkiye / Eskişehir
firatesen
Yeni Üye

Toplam 80 yazı
05/09/2012 :  22:59:59 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Gelisim.in
Ilk yazi 2009' da yazilmis yalniz. Belki arkadas dusundugu yeri acti ya da belki de vazgecti.

birtanws sesimizi duyuyorsan bir geri bildirim yapiver))
Firat ESEN
+7 950 229 10 77

Yerleşim : Rusya Federasyonu / St Petersburg  |  Meslek : Mühendis
yunus ganoexcel

Yeni Üye

Toplam 1 yazı
12/03/2015 :  03:30:19  Alıntı
Fikriniz harikulade. Bende sizler cafe konsepti şekliyle calismayi arzu eden bibiriyim. Malum, kahve dunyada 100 milyar dolarlık bir sektor.Dunya borsalarında petrolden sonra en cok islem gören bir üründür ve pazar oldukça büyük. Ülkemizde de faaliyet gösteren yerli, yabancı bir cok firmaya bakarsanız ne kadar doğru bir alan tercih ettiğinizi görürsünüz. Burada şöyle bir soru gelebilir:Insanlar neden beni tercih etsin. ? Elinizde öyle güçlü bir ürün olmalı ki tercih sebebi olasınız. Şimdi bombayı patlatiyorupatlatiyorum.Elimizde öyle bir kahve var ki dunyada baska bir örneği yok.Sizi çok farklı özel kılacak .Devasa da bir pazarı var. Eğer ilgilenirseniz ortak bir çalışma yapabiliriz. Irtibat için ismimi ve telefonumu vereyim.Yunus tel: 05354773938

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
knsderin
Yeni Üye

Toplam 33 yazı
26/03/2020 :  16:17:58  Alıntı
Kahve, dünyanın her yerinde olduğu gibi Türkiye’de de önemli bir yere sahip. Çağımızda çok daha popüler olmasına rağmen yüzyıllar önce yaşayan insanlar tarafından tüketildiği de biliniyor.

Tarihine bakıldığında Etiyopya kökenli kahve bitkisinden elde edilen meyvenin, içecek olarak ilk kez 15. yüzyılda Yemen’de tüketildiği görülüyor. Yine de kimse kahvenin nasıl ya da ne zaman keşfedildiği konusunda kesin bilgiye sahip değil.

Aslolan zaman içinde geniş coğrafyalara yayılarak hemen her yerde özgün kahve kültürleri doğurmuş olması. Gelişen hazırlama teknikleriyle birlikte bugün birçok farklı çeşidinin olduğu da malum. Aşağıda da işte bu çeşitler ve yapılışları hakkında bilgiler ele alınıyor.

https://paratic.com/kahve-cesitleri-yapilislari/

Yerleşim : Türkiye / Ankara

5.31 saniye.
13:59:22, 3 Nisan 2020, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2020 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım