Kriz Döneminde Yönetim Taktikleri - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım          

Kriz Döneminde Yönetim Taktikleri


umut sengul
Üye

Toplam 2356 yazı
26/08/2009 :  18:18:28   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Kriz Döneminde Yönetim Taktikleri

* Şirketinizin misyonunu ve iş planını gözden geçirin. Üst düzeyde müşteri değeri katıyor mu?

* Takımınız, yaptığınız işte yüksek performans için, doğru takım mı? Optimum kalite ve performansı şirkete sağlamayan elemanlarla yollarınızı ayırın.

* Müşterinizi ürün veya servisinizin var olma nedenini her yönüyle tanıyın.

* Rekabetin farkında olun. Rakiplerin kısa dönemdeki güçlü yönleri ve zayıf yönleri neler? Uzun dönemde statejileri nedir? Amacınız onları kopyalamak değil, müşterileriniz için, farklılaştırılmış değer yaratmak olmalı.

* Çalışanlarınızı işin içinde tutun. Şirketle ilgili iç bilgileri, herkesle paylaşın ki, aidiyet duygusu pekişsin.

* Daha geniş ve uzun soluklu planlama yapın. Kısa süreli ihtiyaçlar, acil olarak yerine getirilmeli, ancak orta ve uzun dönemdeki stratejilerin dengesi iyi kurulmalıdır.

* Fiyatlandırmayı stratejik olarak yapın. Ekonomik durgunlukla beraber, fiyatların indirilmesi yönünde bir baskı oluşur. Ancak unutmayın ki, fiyat rekabeti, pazar değerine zarar verir. Müşteriler hiçbir zaman fiyata göre satın almaz, değere göre satın alır. Ürününüz kaliteliyse değer satarsınız.


dunyagazetesi.com.tr

Yerleşim : Belçika / Limburg  |  Meslek : İthalat / İhracat

0.97 saniye.
22:29:11, 13 Mayıs 2021, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2021 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım