Merhaba - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Merhaba

jasmin
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
25/04/2005 :  14:59:38 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Herkese merhaba;
Konu iş stresi ile ilgili ama okuduğum son yazılar biraz konu dışına sapmış.Aslında dikkatimi çeken şu oldu:Avrupa birliğine girdiğimizde gerçekten 1. sınıf vatandaş olacak mıyız yoksa çok daha kötü mü olacağız?Bu konuda gerçekten çok şüpheliyim.Yazacaklarım tam olarak görüş değil;sadece düşündüklerim,mantığımın ifadesi:Avrupa insanı ben zannetmiyorumki bizleri kendi belirledikleri kriterlere uymadan bize 1.sınıf vatandaş muamelesi yapsınlar ya da Avrupa daki kanuni ve sosyal haklara sahip olmamıza izin versinler.Neden biz kendi vatanımızda bir avrupalının sahip olduğu standartları sağlamaya çalışmayalım?Neden Avrupa'ya çok matah bir yermiş gibi gözümüzü dikiyoruz?Oysa en tepedekinden başlanıp en tabana kadar her insan çaba sarfetse ve bizdeki var olan insanca duyguları(bunların ne avrupa insanı ne de aile yapısında olduğuna pek inanmıyorum!)dürüstçe, hainliğe, **********lığa,dolandırıcılığa kaçmadan sarfetse;ben inanıyorum ki avrupa bize gıpta ile bakacaktır.
Evet Mim bey;siz belki Avrupa'da belirli bir düzen ve statü oluşturmuş olabilirsiniz.Elbetteki ordaki insanlarla aynı haklara sahip olmanız gayet doğaldır.Ben türkiye de de aynı haklara sahip olduğunuza da inanıyorum.Ve ben şuna da inanıyorum afrika nın en ücra köşesinde kalmış zavallı bir ülke de olsa yapılacak doğru uygulamalarla bir avrupa ülseninin seviyesine çıkabilir.Üstelik türkiyenin sahip olduğu avantajlar bence tartışılamayacak kadar çok ve uygun.Ayrıca ben de hollanda doğumluyum,babam hollanda devlet demir yollarından emekli.Hollanda olayının bize çok fazla getirisi oldu.Özellikle eğitim masraflarım konusunda.Bu çok güzel bir uygulama mesela.Bu uygulama çok küçük de olsa türkiye de de var,ama geliştirilebilir.Çünkü bu haliyle yetersiz bence.Bu benim şu anda aklıma gelen basit bir örnek sadece.
Kısaca söylemek istediğim biz de türkiye olarak olduğumuz yerden çok daha iyi yerlere hem layıkız hem de varabiliriz.

Yerleşim : Türkiye / Tükiye  |  Meslek : Mühendis
Ismail KIRTILLI

Yazar

Toplam 997 yazı
25/04/2005 :  20:35:02 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
şu merhaba tarzı başlıklara bayılıyorum, biraz daha yaratıcı olamaz mıyız?

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

2.07 saniye.
08:00:24, 7 Mayıs 2024, Salı

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım