Sizce İç Giyimden Kazanabilir Miyim? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Sizce İç Giyimden Kazanabilir Miyim?


narslan73
Yeni Üye

Toplam 63 yazı
01/06/2009 :  01:24:51 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Merhabalar,
Ben yeni üyelerdenim. Bir süredir yazdıklarınızı okuyorum. Çok güzel fikirleriniz ve tavsiyeleriniz var.
Bende iç giyim üzerine küçük bir yer açmak istiyorum. Sizce kazanabilirmiyim?

Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Bana tavsiyeleriniz nelerdir?

Teşekkürler.
narslan73

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ  |  Meslek : Tekstil
mrtbrt
Üye

Toplam 167 yazı
01/06/2009 :  10:55:12  Alıntı
merhaba arkadaşım.
bulundugun yerin potansiyeline baglı artk insanlar dükkanlar yerine iç giyimi seyyar satıcılardan pazarlardan almayı tercih ediyor. tekstille ugraşıcaksan benim kanaatim potansiyeli iyi pazarlarda tezgah kirala o zaman gerçekten kazanabilirsin ama dükkanla biraz zor gibi ama genede karar senin arkadaşım
saygılar

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Emlakçı
rterzioglu
Üye

Toplam 1714 yazı
01/06/2009 :  12:44:24 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
İç giyim ah ah. Arkadaşım var. Bir ara tekstil işi yapıyordu çokta iyi para kazanıyordu. Çorlu'ya gitti. Gitmez olaydı. Geldi dedi ki Ben Çorlu'ya iç giyim mağazası açıcam. Dedim nerden çıktı bu. Çok para dönüyor ve açık var dedi. Dedim çok para istanbul'da da var. Yok burası boğuk bir piyasa dedi. Çorlu'da ayda 9 trilyon maaş ödeniyormuş. İyi para varmış. 2'de güzel kız oldumu dükkanda yok satar dedi. Dedim inşallah. Gitti ilk 3 ay işler süpermiş. Ondan sonra ikincisini aştı. Pek uğurlu gelmedi ikinci dükkanı sonra ikisini birden kapadı. Şuan yine tekstil işine devam ediyor İstanbul'da :)
Bu işte para var! - https://buisteparavar.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
narslan73
Yeni Üye

Toplam 63 yazı
01/06/2009 :  20:26:35  Alıntı


Budurumda benim iş zor diyorsunuz:)
narslan73

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ  |  Meslek : Tekstil
bdaydin
Yeni Üye

Toplam 53 yazı
01/06/2009 :  22:01:27  Alıntı
üstad ilk olarak hayırlı işler, hakkında hayırlısı olsun dileklerimle söze başlayayım.

arkadaşlar birkaç cümle ile tecrübelerini anlatmışlar. ve seninle paylaşmışlar.
kolay iş yoktur. ama sabretmeyi ve savaşmayı bileceksin. inceleyeceksin. yeni açılımlara bakacaksın.
sana ilk tavsiyem çevreyi bir izle, misal insanlara bak, kaç kişi gelir geçer. kaçı senin müşterin olur? giyimlerine bak, belki marka satılacak bir yerde 2. kalite ürün satmaya kaklmışsındır hata olur. ya da tam tersi. sonra hesap yap, sen veya çevrenden kaç kişi iç çamaşırını ne sıklıkta alıyor, çünkü senin müşterinin sana tekrar ne zaman döneceğini bilmelisin. sonra kuruluş ve kira masraflarını aylık harcamalarını bir kağıda dök, kaç adet satabilirsin ya da ne kadar kazanırsın, kazancından bunları düş. sana kalan yetecekse bu işe gir. ayrıca toptancıları iyi tara. en uygun fiyatı bul. ama bu işten kaliteden anlamıyorsan da öğreninceye kadar bulaşma. sabırlı ol. ve de kararlı ol. ben iç çamaşırı olayına hiç girmedim ama tekstil ve abiye ayakkabı işindeyim. sen de tekstil işindeymişsin. yine sormak istediğin olursa her daim sorabilirsin.
son olarak seni ve diğer yazar arkadaşları kıracak kelam ettiysem affola

saygılar...
iyi çalışmalar...

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
mrtbrt
Üye

Toplam 167 yazı
01/06/2009 :  22:08:32  Alıntı
bdaydin beyin dedigi gibi iyice bi araştır yani fizibilitesini yap kısaca.
ama genede bu iç giyimde dükana filan girme be kardeş.çevreme bakarak bunu söylüyorum boşuna gitmesin emegin ve paran. son karar senin
saygılar

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Emlakçı
narslan73
Yeni Üye

Toplam 63 yazı
02/06/2009 :  00:32:26  Alıntı
Keyf.in
Pazar işide bir bayan için zor olur diye düşündüm.Nüfusu 75.000 bin olan bir ilçede açmayı planlamıştım.Ayda minumum 3000-4000 kişi dükkana gelse dükkan kirası ve diğer giderleri karşılamaz mı?İlk etapda çok para kazanmayı beklemiyorum fakat ceptende yemek istemiyorum.
Tavsiyeleriniz için de çok teşekkür ediyorum.
narslan73

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ  |  Meslek : Tekstil
bdaydin
Yeni Üye

Toplam 53 yazı
02/06/2009 :  10:13:50  Alıntı
sayın narslan;

bakın benim bir fikrim var, bence siz dükkandandan daha çok sayın mrtbrt arkadaşımın da dediği gibi pazar olayını düşünün. evet bir bayan için zor olabilir ama inanın dükkandan daha çok başarılı olacaktır. misal dükkanda sadece iç giyim satıyorsunuz. ilk başlarda müşteriler yığılır para kazanmaya başlarsınız. kendi kendinize ben işleri büyüteyim dersiniz. sonra müşteri uçar gider. aslında müşteri bir yere gitmemiştir sadece piyasa doymuştur. siz de dükkanınızı başka bir alana kaydıramazsınız. çünkü müşteri orayı iç giyimci olarak bilir ve başka bir malın orada satılacağı aklına gelmez. yani kısaca alan değişimi zor olacaktır. diğer yandan pazar olayında bu böyle olmaz. müşterinin kafasında sabit bir şeyler yoktur almak için. mesela ben pazara gideyim orada bakayım bahtıma farklı şeyler çıkabilir diye düşünür. siz de pazarda olursunuz. 2 hafta iç giyim satarsınız, sonra bluz satarsınız, sonra da etek yani demek istediğim değişken bir piyasada sabit kalmamak gerek. eğer sabit kalırsanız piyasa doyuma ulaşınca ekmeğiniz kalmaz. ayrıca pazarda hitap ettiğiniz müşteri sayısı da artacaktır, dükkanından daha çok müşteriye sahip olacaksınızdır tahminimce.
son olarakta şunu eklemek istiyorum: kolay iş diye birşey yoktur, mücadele etmeli ve kararlı olmalısınız.

oturarak başarıya ulaşan tek canlı türü tavukgiller familyasıdır:)

saygılar...
iyi çalışmalar...

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
narslan73
Yeni Üye

Toplam 63 yazı
02/06/2009 :  15:02:38  Alıntı
Gelisim.in
Merhabalar,
Değerli fikirleriniz için hepinize teşekkür ediyorum.Pazar daha mantıklı.Bu konuda sizlere hak veriyorum.Pazar işini araştıracağım.
Sayın mrtbrt,şırnaklı değilim.Karadenizliyim.Gıda sektörü konusunda size hak veriyorum tekstili düşünmemin nedeni 10 yıl bir iç giyim firmasında yönetici olarak çalıştım.Üretimin içinde olduğum için kaliteyi ve nelerin talep edildiğini biliyor olmamdı.Sizden gıda sektörü hakkında bilgi almak istiyorum.
Saygılar
narslan73

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ  |  Meslek : Tekstil
kasif
Yeni Üye

Toplam 57 yazı
03/06/2009 :  08:44:39 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhaba,

Yukarıdaki yorumların hepsini okudum, eminim arkadaşlarında haklı nedenleri var ancak bugün iç giyim dükkanını bir çok yerde görmek mümkün hatta sadece bu sektörde uzmanlaşan zincir mağazalar bile mevcut eğer sizlerin söylediği gibi pazarcılık bu kadar avantajlı ise neden bu kadar dükkan var ?

İkincisi pazar malı denilen bir tabir var ve bunun kalitesi herkes tarafından bilinir. Günümüzde müşteri odaklı bir ticaret yapmak istiyorsak, kalite en ön sırada yer almalı ve ucuz fiyat tabi, sayın narslan73 size söylenenleri mutlaka değerlendirin, kabul edin demiyorum değerlendirin eksi ve artı yönlerini bulmaya çalışın, Ben bu işlerle uğraşan birisi değilim sadece kişisel görüşümü yazdım. Yine bence pazarlarda tezgah başında uğraşmak yerine hemde sizin gibi bu işin içinden gelen birisi olarak dükanımı açar, internet ile de dünyaya açılır ve müşterilerime böyle ulaşmaya çalışırdım.

Son olarak pazar bu kadar değerli ise, kendi ürünlerinizin bir kısmını pazarda da satabilecek bir yapı oluşturmanız bence her zaman mümkün. İyi çalışmalar dilerim.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Diğer
mrtbrt
Üye

Toplam 167 yazı
03/06/2009 :  18:16:58  Alıntı
sayın narslan öncelikle yer konusunu halletmelisiniz ya işlek bir yerde yada ögle tatili olan liselerin yakınında bir yerde dükkan tercihinizi yapmalısınız.
Daha sonra hem genç kesime hemde orta yaşlı kesime hitap eden yicekler bulucaksınız. bunlar gençler için pizza, çiğköfte, fantastik gibi besinler orta ve yaşlılar içinde mantı türü gibi yicekler size önerebilirim. bu önerdigim ürünleri toptan alışta çok ucuza alabilirsiniz karı yüksek tutabilirsiniz ve mutlaka bu ürünlerin yanında hepsinde olmamak kaydıyla bardakta kola ve kızarmış patates verip ilgiyi yogunlaştırabilirsiniz. Bayan olmanızın bu işte çok katkısı olucak size. önerdigim ürünlerin maliyeti düşük kar marjı yüksek ürünlerdir. bizim ülkemizin insanları UCUZ, LEZZETLİ VE DOYURUCU ürünleri çok tercih ediyor buda aklınızın bi köşesinde bulunsun
Artk bütün iş size kalmış titiz istekli çalışıp lezzetli ürünler yapmayı başarırsanız iyi kazanırsınız

saygılar

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Emlakçı
simay10
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
03/06/2009 :  22:50:16  Alıntı
Keyf.in
hiç riske girmeden kazanacağın bir istersen görüşelim,bana ulaş iç giyim ile ilgili
marketng@hotmail.com

ahmet

Yerleşim : Türkiye / Balıkesir  |  Meslek : Danışmanlık
rterzioglu
Üye

Toplam 1714 yazı
04/06/2009 :  01:36:54 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
İç çamaşırı kazandırır. Hemde iyi kâr bırakır. Çevrende biraz tanınıyorsan yerin iyi olursa satarsın. İç çamaşırı, çorap falan gider yani. Kâramsarlığa gerek yok :)
Bu işte para var! - https://buisteparavar.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
narslan73
Yeni Üye

Toplam 63 yazı
05/06/2009 :  01:37:40  Alıntı
Kendisiyle iyi görüştüğüm bir arkadaşım bütün ürünleri vereceğini ve sattıkça ödeyebileceğimi,hatta satamadığım taktirde iade alabileceğini söyledi.Şansımı deneyeceğim.
Hepinize çok teşekkür ediyorum.
saygılar
narslan73

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ  |  Meslek : Tekstil
narslan73
Yeni Üye

Toplam 63 yazı
06/06/2009 :  01:28:10  Alıntı
Gelisim.in
Sayın Haluk bey,
Aslında şuan yaptığınız işi daha önce bende düşünmüştüm.Bir çok tanıdığım var bu şekilde iş yapan.Sizin gibi bir kaç bayan ile değil gerçi.Sadece kendileri yapıyorlar.Bende aynı şekilde mağaza ile birlikte yürütebilirmiyim diye düşünüyordum.
Sizin yönteminizle başka bir yerde çalışırken evde de kazanmış oluyor insan.
Evden satış da ek gelir gibi oluyor bu durumda.Neden olmasın ki:)
Bol kazançlar.
Teşekkürler
narslan73

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ  |  Meslek : Tekstil
derbey34
Yeni Üye

Toplam 16 yazı
06/06/2009 :  11:45:36  Alıntı
mrb benim fikrim işyeri açılmasıyla pazar işinin nıye ayırıldıgıdır.asıl işyerinin mallarını tazeleyecek ve yenileyecek pazar olayıdır yani işyeri açınca pazar yasaklanıyormu:) bu zamanda işyerınde satacagın malı ek işle desteklemektır.avm lerde outlet furyası bır nevi ünlü magazaların pazarıdır.bu kadar basıt bunun anlayışı.işyerınde satacagın malların outletini pazara cıkarıcaksınız. hatta dukkan pazar için daha gereklı oluyor.pazarcının arabası var ustune eyani tezgahında bol çeşit tutacaksan okadar mal belki deposuda var.senınde dukkanın var ne farketti.ayrıca yıne cevreye evlere ek iş yaptırmakta devam eder onuda önü kesilmez .kısacası devlete baglanmaktan kacılıyor ama pazar işide kaç parça koyabılırsın 2 metre tezgaha.. işyeri+pazar+evlereiş verılebılır. hayırlısı olsun herkesin fikrinden pay alınmalı nacizane saygılarr
hayatta saygınlıgını surdurmek istıyorsan zayıf yönlerını sakla

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
narslan73
Yeni Üye

Toplam 63 yazı
08/06/2009 :  15:28:10  Alıntı
Gezin.in
Arkadaşlar,
Değerli fikirleriniz için hepinize teşekkür ediyorum.Gelişmelerden sizleri de haberdar edeceğim.
Saygılar
narslan73

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ  |  Meslek : Tekstil
GodGave
Yeni Üye

Toplam 27 yazı
04/12/2018 :  11:58:42  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - narslan73
Arkadaşlar,
Değerli fikirleriniz için hepinize teşekkür ediyorum.Gelişmelerden sizleri de haberdar edeceğim.
Saygılar


Gelişmeler neler oldu?

Yerleşim : Türkiye / Eskişehir  |  Meslek : Otomotiv
veysel00
Yeni Üye

Toplam 41 yazı
25/06/2019 :  00:00:37 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Detaylara burdan ulasabilirsiniz
https://enuygunfirmalar.com/haber/ic-camasiri-dukkani-nasil-acilir-ne-kadar-kazandirir.html

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Esnaf

8.53 saniye.
22:13:11, 5 Aralık 2019, Perşembe

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2019 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım