sikayetvar.com'da en çok şikayet hangi kategoride? - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

sikayetvar.com'da en çok şikayet hangi kategoride?


marketallica
Yeni Üye

Toplam 55 yazı
27/02/2005 :  20:36:20   Yazarın websitesini ziyaret et Website  Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Sikayetvar.com u hiç ziyaret ettiniz mi? Şikayetlerin kategorilenmesi bize ilginç bilgiler verebilir. Sizce, sikayetvar.com'da en çok şikayet hangi kategoride olmuştur?

965 şikayetle ayakkabıda. Sizce neden ayakkabı sektöründe en çok şikayet yapılmış?

Rocking your marketing world -www.marketallica.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Öğrenci
eylul
Yeni Üye

Toplam 45 yazı
28/02/2005 :  01:06:04 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Bence şikayet sayısı tek başına bir anlam ifade etmiyor. Bence şikayetler kendi içlerinde kategorilere ayrılmalı. Ayrıca ayakkabı alan sayısının otomobil alan insan sayısından da daha yüksek olduğunu düşünürsek ve buna rağmen otomotiv sektöründeki şikayet sayısının binlerin üzerinde ayakkabı sektörüyle ilgili şikayetlerin de doküzyüzlerde olduğunu hesaba katarsak orantısal olarak insanların otomotiv sektöründen daha çok şikayetçi olduğunu görürüz.
"Vermediğiniz şeyi alamazsınız, kendinizi vermeniz gerekir.
Devrimi satın alamazsınız.
Devrimi yapamazsınız.
Devrim olabilirsiniz ancak..."

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
hascence
Üye

Toplam 1122 yazı
28/02/2005 :  14:43:43 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
İstatistiksel yöntemlere bakılarak yapılan rakamlar değilse gerçekten çok saçma hazırlanmış bir sayı tespiti olur. Gerçekten belli oranlar hesaplanmış yapılmış ise ayakkabı şikayeti çok doğaldır. Hayatımızda ayakkabıların çok fazla önemi var. Bütün vücudumuzu taşıyor. Benim de en çok çektiğim ayakkabılardır. Modanın dışında tarza uygun bulmak gerçekten çok zor. Şu anki moda tarz hele ne yürüyüzte rahat ne sağlamlıkta iyi ne de estetik görünüyor. Benimde en fazla şikayetçi olduğum konulardan biri. Şunu da düşünürsek ayak çeşiti çok fazla ve modeller hep aynı belli katagorilerde modellere yer verilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Yerleşim : Kuzey Kıbrıs TC / Güzelyurt  |  Meslek : Bankacılık-Finans
hascence
Üye

Toplam 1122 yazı
28/02/2005 :  15:10:18 Yazarın websitesine git Website   Alıntı


Gerçekten deri olması çok önemli fakat deri olarak çok fazla model çalışılmıyor. Ayrıca bayanlarda her sezon o kadar çok renk ve modelde ayakkabı çıkıyor ki bir çift alıp giymek çok zor. En az üç dört çift almak lazım geliyor. Dolayısıyla pahalı bir ayakkabı almaktan uzak durmak zorunda kalınıyor.

Yerleşim : Kuzey Kıbrıs TC / Güzelyurt  |  Meslek : Bankacılık-Finans
marketallica
Yeni Üye

Toplam 55 yazı
28/02/2005 :  16:05:05 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Bu başlığı açmamın nedeni dün yaşadığım tecrubeydi.
http://marketallica.blogspot.com/2005/02/en-kt-alveri-deneyiminiz.html

Şikayet vardaki ayakkabı şikayetlerine bakmak içinde alttaki linki izleyebilirsiniz
http://www.sikayetvar.com/index.php?ix=x&loc=categories&c=1&tree=273,349&level=3&id=349
Rocking your marketing world -www.marketallica.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Öğrenci
melih15
Üye

Toplam 370 yazı
28/02/2005 :  18:03:16  Alıntı

"Yanlış rakamların doğru toplanmasına istatistik denir."
melih15

Çünkü ben de hep öyle yapıyorum DEİ de. :)

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Danışmanlık
zdonmez
Yeni Üye

Toplam 3 yazı
02/03/2005 :  03:00:35  Alıntı
Keyf.in

Istatistik kelimesinin cesitli anlamlari vardir. Gunluk dilde istatistik kelimesi ile cesitli olaylara iliskin olarak toplanan sayilar yani "veriler" anlatilmak istenir. Istatistik kelimesi bu anlaminda cogul olarak kullanilir (Nufus istatistikleri, tarim istatistikleri vb.). Hemen ekleyelim ki, cogu defa sayi kelimesi ile ayni anlamda kullanilsa bile, istatistik alelade bir sayi degildir ve belirli bir olayin gozlenmesiyle onun hacmi, bolunmesi vs. hakkinda elde edilen sayilari ifade eder. Bu nedenle, sozgelimi logaritma cetvellerine, milli piyangoda kazananlar listelerine ve telefon rehberlerine istatistik denilemez (Sayisal lotoda X numarali sans topunun kac kez ciktigini gosteren veri kumesi bir istatistiktir). Daha genis anlamda istatistik kelimesi belirli olaylarin gozlenmesi yoluyla nicel bilgilerin toplanmasinda, islenmesinde, analiz ve yorumunda yararlanilan tekniklerin tamamini belirtir. Ancak bu anlamda kelimeyi "istatistik teknigi" seklinde kullanmak gerekir. Istatistik kelimesi yukaridaki anlamlar disinda bir farkli anlamda daha kullanilmaktadir. Bu anlamda istatistik, rassal bir orneklemin aritmetik ortalama, oran vb. herhangi bir karakteristik degerine verilen addir.


3 tür yalan vardır...


Istatistik hakkinda bircok tanim yapilmistir. Bu tanimlardan bazilari bilim disi, hatta ciddiyet disi gorunmelerine ragmen gercekte cok ciddi bazi noktalari ortaya koyar. Mesela, "Uc turlu yalan vardir: Yalan, kuyruklu yalan ve istatistik". Bu tanim herseyin istatistik ile kanitlanamayacagi gercegini vurgulamaktadir. Ornegin: Kadikoy-Karakoy arasinda vapurla seyahat edenlerin sayilari ile Istanbul'da evlenmelerin sayilari arasinda hesaplanacak yuksek bir korelasyon (yuksek derecede iliski) katsayisi bu iki olayin birbiriyle iliskili oldugunu dusundurebilir. Ancak bu abartilmis bir iddiadir ve kuskusuz bu sonucun reddedilmesi gerekir. Unutulmamalidir ki, "Rakamlar yalan soylemez. Fakat yalancilar rakam soyler." Diger bir tanim sudur: "Istatistik budalalar icin en iyi yoldur." Bu tanimi desteklemek uzere, ortalama sicakligin 30 C oldugunu ogrendigi bir cole, ustunde ince bir gomlekle giden turistin karsilastigi durum ornek gosterilebilir. Colde belki ortalama sicaklik 30 C'dir. Ne var ki, turist gece -10 C'de donacak, gunduz 50 C'de ise yanacaktir... Fert basina milli gelirdeki gelismelere bakip yorum yapan, buna karsilik gelirin cesitli sosyal gruplar arasindaki dagilimini gozonune almayan kisilerin durumu da bundan pek farkli degildir. Nihayet istatistigin bilimsel bir tanimini su sekilde yapabiliriz: "Istatistik, gecmisi ve simdiki durumu sayisal tekniklerle analiz ederek gelecek hakkinda karar vermeyi saglayan bir bilim dalidir

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Satış / Pazarlama

3.86 saniye.
15:48:35, 30 Mart 2020, Pazartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2020 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım