Dekorasyon'da Talep Yaratmak - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Dekorasyon'da Talep Yaratmak

mobildekor
Yeni Üye

Toplam 70 yazı
10/02/2009 :  09:07:04 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Herkeze Merhaba,
İnşaat Sektöründe, İç mimar olarak bağımsız işler yapmaktayım.Gelinen son dönem şartlarında malesef,tek başıma iş bulmakta zorlanmaktayım.homeoffice olarak ürettiğim projelerimi uygulama mekanında taşoronlarla birlikte organize ediyorum.Tek olmanın dezavantajı olmuyor, hatta avantajı oluyordu.
Aşama olarak bahsedersek :
1-Uygulama mekan Rölevesi
2-Avan Proje ve Sunu Projeleri
3-Uygulama projesi, maliyet analizi
4- kontrol ve sonlandırma
Yaptığım dekorasyonlar, başarı hikayemde hep diğer işleri getirmişlerdir.Bunun içinde, içine kapanık bir yapıda,işlerim devam etmektedir.(iş işi getirir mantığı.,)

Profesyonel anlamda , detay çözümleri ve potansiyel iş alanları üreteren yeni Fikir ortakları aramaktayım.
Eskiden,'' sermayem kalemim'' derdim, şimdi ise Bilgisayarım ve kalemim''diyorum.Sanal ortamda biri bizi arıyor, bizde, birilerini, bu böyle.,
İşte tam bu noktada; Bizi arayan birilerinden Bahsetmek isterim.:
Mesela: Tasarım Ürün standı imal ettiren Bayilik şirketleri
Konsept oluşturmak isteyen yeni mağzalar
Villalarını kendi zevkine uygun yaptırmak isteyen konut sahibleri
Oteller
Dairelerini yenileyecekler
özel Hastahaneler

Fikir ortaklarımdan istediğim, ne/nerde/ nasıl/ nezaman sorularını çözmüş şekilde olmaları, yukarıda bahsedilen potföylerde dekorasyon işlerinde direk temas sağlamasıdır.,her zaman, potansiyel(Varolan) bir iş ekibinin güçlü desteği ile bol kazançlı günler Hepimizi beklemektedir.En yakın fikir duayenlerininde emlakçılar olacağı kanısındayım.Tabiki herkez olabilir.Çalışalım,Kazanalım,Paylaşalım.Hepinize Sağlıklı,Kazançlı günler dilerim. (İST)

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
mahmut erciyes
Üye

Toplam 192 yazı
11/02/2009 :  20:40:40  Alıntı
kayseri ve civarından temin edilen tüf taşların (5renk sarı,kırmızı, siyah, beyaz ve tarçın,ısı yalıtım özelligi vardır)türkiyede hiç bir yerde bulamayacagınız homojen yapıya sahip(tek renk ,tek desen)bazalt,yine ilk açılan gayet beyaz bej mermerinin satış temsilciligini aldım.çok yakın zamanda fiyat ve renk bilgilerini verecegim.renk ve fiyatı görmeden karar vermeyin.menfaatinize.... iyi akşamlar

Yerleşim : Türkiye / Kayseri  |  Meslek : İmalat
jeansteam
Üye

Toplam 339 yazı
12/02/2009 :  12:35:02  Alıntı
sn. mobildekor

Malesef ülkemizde dekorasyon denildiğinde insanların aklına gelen şeyler kartonpiyer, amerikan kapı, mutfak dolabı, saten boya vs. şeyler gelmekte.

Birçoğumuz evimizin dekorasyonuyla ilgili mimarlık hizmeti almadan tamamen kendi zevklerimize göre birçok şeyi yaptırmaktayız ve sonuçları kimi zaman beklentilerimizin dışında olur.

Piyasada gördüğümüz dekorasyon çatısı altında bu işleri yapan insanlarda bırakın iç mimarlık tecrübesini kullandıkları malzemeyi dahi tanımayan ezbere çalışanlar bulunmaktadır.

Bu noktadan yola çıkarsak işinizi geliştirmeniz açısından sizin başlangıç noktanızda öncelikle böyle bir showroom yapmak ve mesleğinizin özellikleri ile müşterilere profesyonel hizmet vermek olmalıdır.

Yani mimarlık ön planda değil arka planda olacak şekilde işlerinizi ticaret ağırlıklı geliştirebilirsiniz.
Yine malesef diyorum bu tür işlerde mimarlık hizmeti alacak insanlar bu hizmet için ekstra ücret ödemek istemeyeceklerdir.

Kuruluş için Sıralama yapmak gerekirse.

-Serbest çalışan fakat istediğiniz zaman ulaşabileceğiniz kartonpiyer, Alçı sıva, boya ve montaj ustaları bulunur.
-Mutfak dolabı, kapı, vs ahşap işleri yaptırabileceğiniz marangoz bulunur.
-Hedef bölgenizde Showroom kurulur.
-Broşür bastırarak hedef bölgelerde dağıtılır.

İşleyiş sıralmasıda

-müşteri showrooma gelir
-yapılacak işleri anlatır
-keşfe gidersiniz
-keşiften sonra projenizi çizersiniz (işte bu noktada mesleğiniz devrededir)
-müşteriye projeyi gösterip pürüzleri hallettikten sonra fiyat konusuna girerek işi bağlarsınız.
-fiyatı yüksek bulan müşteriye yaptığınız işin inceliklerini anlatır ve diğer işletmelerde ucuza yaptırılan işlerin sıkıntılarını neler olduğu konusunda bilgi verirsiniz. Sizin ucuz hizmet değil kaliteli ve garantili bir hizmet verdiğinizi anlatarak ikna edersiniz ve kesinlikle düşüneyim diyen müşteriye çizdiğiniz projeyi vermemelisiniz.
-dekorasyon işi yapılırken nispeten işin başında durarak projeye uygun olup olmadığını denetlersiniz.
-Müşterilerinizi belli periyotlarla ara**** yapılan iş ile ilgili sıkıntı olup olmadığını sorarsınız.

Böyle bir hizmet verdiğiniz taktirde iş yaptığınız insanlar sizin potansiyel referansınız olacak ve yeni müşteriler çoğu zaman eski müşteriler tarafından kazanılacaktır.

Şundan emin olun fiyattan ötürü bir müşteriyi başkasına kaptırsanız dahi sizin çiziminizi gören vatandaş başka bir dekorasyoncuda zaten aynısını yaptıramayacaktır. Çizimler herzaman kağıt üzerinde göze hoş gelir.

Başarılar dilerim.
.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul
mobildekor
Yeni Üye

Toplam 70 yazı
15/02/2009 :  13:24:32  Alıntı

Sektörde Yeni ufuklar açması gayesiyle, Yeni bir fikri paylaşmak istedim.Alman patentli Bacasız Temiz hava sirkülasyon Cihazları İthal edilmektedir.
Bu ürünlerin Pazarlanması politakasında Anabayi ve altbayilikler verilmektedir.Sistemde Satıcı firma Garanti ve kurulum yapıp Teknik destek üstlenmektedir.Oysa Sigara yasağı getirilmiş olan nice işyerlerinde ''Sigara içilebilir ortam yaratmak''gibi Teknik bir altyapıyı, çoğunlukla,İç mimarlar yürütecektir.Dolayısıyla Mevcut konsepte uyum için yıkılan sökülen ve yeniden tefriş ve inşaa edilen birçok mekan işleri olacaktır.Bu bağlamda,Bu cihazların içmimari ile yürütülmesi için arz- talep ve işbirliği hakkında bağlantı ve desteğinizi beklerim.(Ortaklık veya komisyon,Şartlara görüşerek karar veririz.mobildekor@msn.com
Temiz Hava filitre cihazlarının kendi içinde Küçük modüller halinde Masa,kabin vs. gibi destek çözümleri olsada,yeterli görmedim.
Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu (TAPDK) Başkan Vekili Mehmet Küçük, yıl sonunda sigara paketleri üzerinde resimli uyarı uygulamasına geçileceğini bildirdi. 19 Mayıs 2008'de de kapalı alanlarda sigara içilmesinin yasaklandığını hatırlatan Küçük, yasanın 19 Temmuz 2009 itibariyle lokantalar, kahvehaneler, kafeteryalar, barlar ve benzeri yerleri de kapsayacağını hatırlattı.HABERTÜRK
TAŞI DELEN SUYUN HIZIDEĞİL DAMLALARIN SÜREKLİLİĞİDİR...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

2.69 saniye.
07:03:08, 18 Mayıs 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım