Krizin Bitmesini Beklerken. . . . - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Krizin Bitmesini Beklerken. . . .

senger
Üye

Toplam 124 yazı
13/02/2009 :  23:00:43 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Gerçekten yavaş yavaş kriz etkisini göstermeye başladı,çoğu spekülatif olsada ister istemez olumsuz yönde etkiliyor.
Ancak oturupda geçmesini beklemeye başlayanlar da var.
Oysa bu durumun hiçde işe yaramayacağını takdir edersiniz mutlaka,eee ne yapacakmışız diye soruları duyar gibiyim,evet bizlerde arkadaşlarımızla birbirimize aynı soruları sorarken ortak bir fikir oluştu.

Tabi bu anlattığım konu 3-5 küçük textil esnafının aralarında geçen bir konu.
Kimi montçu,gömlekçi pantoloncu penyeci derken önce herbirimizin ayrı ayrı kiralar ödediğimiz,ayrı çeşitli masrafları olan yerlerimizi kapatıp biraz daha büyük bir yer tuttuk.
Sonra iş bölümü yaptık,imalat,pazarlama,satış vs.
PROMOSYON iş elbiseleri ,personel kıyafetleri,güvenlik elbisleri derken siparişler almaya başladık.
Bu arada siparişlere kota koymadık yani bir mahalle eczanesinden 10 adet önlükde alsak yaptık,10.000 adet siparişleride almaya çalıştık.
Şimdilik çok şükür eskiye oranla çok iyiyiz, en azından genel masraflarımız yarı yarıya düştü.
Bazı şeylerin kiymetini anladık ,mesala eskiden olsa 10 adet gibi küçük siparişlere bakmıyorduk bile şimdi hepimiz alıyoruz.
Şimdilerde birde web. sitesi kurmayı düşünüyoruz..
buraya yazmamın sebebide sizlerden gelecek olumlu önerilerinizi dinleyip değerlendirmek.
Fikirlerinizden bir kıvılcım doğar belkide..
Fikirlerinizi düşüncelerinizi esirgemeyin lütfen.

web.konusunda biraz yabancıyız bizleri yönlendirecek fikirlere ihtiyacımız var.
Pomosyon ürün yaptıracak kurumlara nasıl ulaşabiliriz , yardımlarınızı bekliyoruz.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Serbest meslek
hoomelist
Üye

Toplam 141 yazı
14/02/2009 :  13:15:13 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
http://www.koniks.com/topic.asp?TOPIC_ID=12389

Krizi aşmanın yolu diye bir yazı yazmıştım. İnsanları birleşmeye çağırdım. Bir yorum bile yapılmamış!

Siz en doğru yoldasınız tebrik ederim. Fakat şuna inandım ki Türkiyede kriz erdoğanın dediği gibi psikolojik. Eleman arıyorum.. Başvuran yok!
Her akşam haberlerin hepsi var mı yok mu yada boyutları belli olmayan kriz haberleriyle dolu. İnsanın psikolojisini bozuyorlar. Yaptıkları bu olumsuz havadan etkilenen dünya kadar insan var. Fakat zaman zaman iş adamlarıyla bu konuda sohbet esnasında ortak bir fikre de sahip olduklarını gördüm. Evet bir kriz var. Fakat 6-7 ay bu psikolojiye dayanabilen firmalar yükselecek ve ayakta kalacak. Tutunamayanlar ve korkanlar patır patır dökülecek diyen ( piyasada iyi rakamlarla ticaret yapan ) tanıdıklarım var. Büyüklerin fikirlerine değer vermek lazım. :)
Birleşin arkadaşlar. Ufakta olsa sermayesi olan adam durmasın.. Birleşsin. Ben komik bir söz duymuştum. Sabah kalktığında kendini şöyle bir yokla! Eğer bi delik bulamazsan yat.. çalışmana gerek yok.. Yooo eğer varsa.. Muhakkak çalışmalısın! Aç kalamayız arkadaşlar.. Elbet bişeyler yemek zorundayız. Biz bugün bunları bulabiliyoruz diye, bu ortamdan etkilenip aç kalanları göz ardı etmeyelim. Gazze deki bebeklere üzülenler.. Otuduğunuz mahallede kaç tane aç uyuyan, piyasadan etkilenmiş babaların ekmek getiremediği bebek var hatrınıza hiç geliyor mu? Elinizde kumanda, çereziniz, kolanız, hanımlarınız çevrenizde pervane olmuş hizmet ederken, yatakta aç çocuğuna sarılmış ağlayan bir anne, itibarı düşmüş, çalmayı bile düşünüp kendine yediremeyen baba yokmu zannediyorsunuz çevrenizde.. İnsanların güler yüzüne bakmayın.. İçleri ateş dolu. Size üç kuruşa pazarlamaya gelmiş güler yüzlü temiz giyimli pazarlamacı akşam evine boş döndüğünde neler yaşıyor ne hissediyor. Ya hakikaten dünya toptan bi krize girse sizinde işler kötü gitse.. Onlardan biri olup çıksanız.. Ne hissedecek siniz! NE YAPACAKSINIZ ! GARANTİNİZ VAR MI?Ben derim ki;
Hem kendimize hem de o insanlara yardım edelim.. Varsa bir kriz birlikte aşalım.. YOKSADA HERKEZ BAŞININ ÇARESİNE BAKSIN..

Ben kendi adıma bu piyasada birleşen herkezi destekliyorum..
Konikste tekrar faaliyete geçirdiğim reklam şirketimde bu yazıyı yazan arkadaşlara çıkan bütün işleri göndereceğim.

Sevgiler Saygılar!

Kızdırmayın beni daha da yazarım :) !! Nalıncı keseri gibi kendinize yontmayın.. Zaman kaybettiren geyikler yapmayın.. Sermayesi olan çıkarsın koysun ortaya.. Mezara mı ***üreceksiniz :)
Nice kişiler vardır ki dizimin dibindedirler, ama benim için sanki Yemen’dedirler. Yemen’de olan niceleri de vardır ki sanki dizimin dibindedirler...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İthalat / İhracat
hoomelist
Üye

Toplam 141 yazı
14/02/2009 :  13:26:43 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
msn ekleyin web konusunda da yardımcı olurum bu arada..
Nice kişiler vardır ki dizimin dibindedirler, ama benim için sanki Yemen’dedirler. Yemen’de olan niceleri de vardır ki sanki dizimin dibindedirler...

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : İthalat / İhracat

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

2.14 saniye.
11:34:15, 18 Mayıs 2024, Cumartesi

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım