Seyahat Acentası Ve Danışmanlık Hizmetleri - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Seyahat Acentası Ve Danışmanlık Hizmetleri

vindobona
Yeni Üye

Toplam 22 yazı
10/01/2009 :  16:36:18 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba Arkadaşlar,

Senelerdir yapmayı düşündüğüm iş için bir türlü yeterli bilgi toplayamıyorum, buraya da önceden sordum ama aynı şekil pek bir şey çıkmadı, lütfen sorular hakkında bilginiz varsa yazın (bu işi yapma, böyle olmaz, bu zamanda olmaz demeyiniz)

Kendime ait güzel bir yer var, mekan olarak seyahat acentası açmaya müsait sorularım şöyle;

1- Seyahat/turizm acentesi olmak için gerekli kriterler nelerdir? maliyeti nedir?

2- Mesela SETURun bayiliğini alırsam ne kadar kazanırım kendim Uçak bileti satsam (ki bu zor galiba) ne kadar kazanırım ? (çok kar etme amacım yok, çorbam çıksın yeter aslında)

3- Setur benzeri bu işi profesyonel yapan büyük firmaların organizasyonunu/bunlar aracılığı ile biletleri satmanın kar payı nedir? Kriterler ve ücretler nedir?

Danışmanlık Firması;

Yurt dışında bir ülkede okumak isteyenlere danışmanlık yapmak istiyorum, tek ülke ve bildiğim yer, bu işi yapan 2-3 firma var sorum şu;

1- nasıl bir şirket kurmalıyım ki turizm ve danışmanlığ beraber yapabileyim?

Arkadaşlar, çok fazla sermayem yok hatta 50bin bile yok ama mekan hazır olduğundan, iki üç bilgisayar atarım, bir çalışan alırım, komisyonla dahi olsa azda olsa kazanırım diyorum, işsiz kalmaktan iyidir.

Benim aklımda olan Uçak bileti satmak+Umre organizasyonu satma (buda aynı şekil başka firmaların paketlerini satma)+danışmanlık...

Bu konularda Her türlü bilgiere açığım, şimdiden cevap veren arkadaşlara Teşekkür ederim.

Not: Lokasyon istanbul.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Serbest meslek
Refiktu
Yeni Üye

Toplam 73 yazı
11/01/2009 :  14:56:18  Alıntı
ya sermayene göre konuşmak gerekirse emlak sektörünü önerebilirim.Yerin ve ekibin iyi ise ve açıkçası sende biraz yırtıksan çorba parasından da fazlası çıkabilir.Konuya alakasız oldu farkındayım fakat aklının bir kenarında bulunsun.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bankacılık-Finans
vindobona
Yeni Üye

Toplam 22 yazı
13/01/2009 :  20:01:12  Alıntı
Refiktu, teşekkür ederim ancak dediğim gibi sorumla alakalı bilgi ve tecrübeleri bekliyorum, umarım yanıt veren olur.

teşekkürler.
Mehmet Aksalik

vindobona
Yeni Üye

Toplam 22 yazı
16/01/2009 :  19:11:59  Alıntı

hadi arkadaşlar, biraz bilgi verebilecek olan yok mu?
Mehmet Aksalik

vindobona
Yeni Üye

Toplam 22 yazı
27/01/2009 :  19:16:38  Alıntı
bu kadar iş fikri var ama şu işe tam olmasa bile yarım yamalak cevap veren yok mu ?:)
Mehmet Aksalik

y_yilmaz
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
03/02/2009 :  19:22:19  Alıntı
merhaba ;

uzun zamandır bende sizin düşündüğünüz gibi bir iş kurma amacıyla hazırlık yapıyorum. 12 seneyi aşan bir turizm geçmişimle artık kendime ait bir seyahat acentesi istiyorum.. Bu konuda birbirimize destek olabileceğimiz inancını taşıyorum.Ets, Setur vb.. firmalarla ilişkilerim kuvvetli insentive ve ingoing için portföyüm vardır. Lütfen benimle diyalog kurunuz.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Turizm
whitecastle
Yeni Üye

Toplam 13 yazı
27/02/2009 :  21:24:19  Alıntı
Merhabalar,

Benim de uzun zamandır aklımda bu iş var, fakat ben sizin gibi bu alanda kurumsal tecrübeye sahip deyilim, ticari ve sosyal çevrem iyidir, size ve bu konuyu açan arkadaşa teklifim eğer kısmet olur da böylebir işletme açarsanız en azından sektör konusunda deneyim kazanana kadar maaş, prim usulü sizinle çalışma şansım olabilirmi ? İkinci aşamada benim de içimde olan böyle bir acente açmak yada varolan bir şirketle birleşmek..

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Diğer
rterzioglu
Üye

Toplam 1714 yazı
27/02/2009 :  23:11:21 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
1. Seyahat acentesi kurmak işi zor iştir. Onun organizasyonunu yapma maliyetin çok yüksek olacaktır. Sen bir acenta ile anlaşarak işe başla bence. Hatta birçok acenta ile anlaş ve pazarlamana başla. Eğer işlerin iyi giderse birgün kendi acentanı kurarsın.

2. Onu SETUR'a soracaksın. Zaten dönem dönem değişir. Paketler halinde alırsan daha çok kazanırsın. Pazarlama değerine göre sana daha fazla pay ayırırlar. Dönemsel kampanyalarda ciddi performans göstermen gerekiyor.

3. Mesela Bulgaristan'dan da hotelleri pazarlayanlar insanları çok yanıltıyorlar. Mesela hotel güzel, fiyatta iyi ama nerede? gece sokağa çıkmayacağın yada hotelin içinde dolandırabilecekleri bir yerdeki hotel.

Danışmanlık firması;

Tarihin en çok kazandıran sektörü.

Eğitim danışmanlığı;

1. Acentası olanların zaten büyük bir çoğunluğu danışmanlık, sigortacılık falan yaparlar.

Mesela Bulgaristan'a her yıl binlerce öğrenci gelir. Hemde getirenler öyle büyük firmalar değil. Ufak girişimciler. Bu işin sezonunda 50 bin euro kazananlar var.

Başarılar.
Bu işte para var! - https://buisteparavar.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yöneticilik
METTİN
Üye

Toplam 2311 yazı
31/05/2009 :  12:13:16  Alıntı
Arkadaşım turizmde uzun yıllar deneyim li bayan arkadaşımız yine yıllarca çalıştıkları biri ile ortak çok seçkin bir semte yurt dışına dil kurslarına gidecekler için bir acentalık açtılar.Daha açarken ilk zamanlarda para kazanamıyacaklarını ancak 1-2 sene sonra para kazanacaklarını hesab etmişlerdi,bu ANTALYA da DEDEMAN OTELİ nin olduğu ana cadde üzerinde bir acentaydı.Ama geçenlerde bekledikleri randımanı alamadıkları için acentayı kapadılar. Turizm zevklidir kazançlıdır da ama yaşadığımız coğrafya biraz karışık olduğundan,her şey pamuk ipliğine bağlıdır.O yüzden gözünü İç turizme çevirirsen daha iyi olur derim...

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Satış / Pazarlama

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

4.2 saniye.
08:32:17, 29 Mart 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım