Büyükbaş Süt Hayvancılığı - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Büyükbaş Süt Hayvancılığı

muratta_firarda
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
25/12/2008 :  01:46:36 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Merhaba arkadaşlar uzun süredir Büyükbaş hayvancılık için araştırmalar yapıyorum ve ortalama her cevaplarda;
Kendime ait arazi
Yemi Kendimin yapma İmkanlarım
Tesis İçin kendime ait arazi deniliyor. Köy kökenliği olduğumdan kendime ait ev yerleri 250 dönüm ekilebilir arazi ve İşyerimin ürettiği Hayvan yemleri olduğundan bu işi yaparım diyorum ama hep bir soru işareti kalıyor bu kadar imkanlara sahipken düşüncem 20 adet büyükbaş hayvanla ilk etapta süt işine girmeye kalksam ( tesis - 20 adet Hayvan - gerekli ekipman vs.) bana kaça patlar ortalama 100.000 TL gibi bir rakamla ve bu imkanlarda yapılacak olan bir tesis nasıl ve ne düzeyde para kazandırır. Eğer bu kanularda bilgisi olan varsa bana fikir verirse sevinirim.
Ne varsa Hayvanlarda Var :)

Yerleşim : Türkiye / Tekirdağ  |  Meslek : Danışmanlık
Erkan__
Yeni Üye

Toplam 51 yazı
26/12/2008 :  01:20:44  Alıntı
Ben bu işi araştırdım arkadaşım hatta bu işle uğraşmış bikaç kişiyle görüştüm ve yapmaktan vazgeçtim tamamen büyük süt firmalarının uşaklığını yapıyomuşsun litre başına 50 kuruş gibi çok düşük bi fiyat veriyolarmış ve keyiflerine göre ister alıyo isterse almıyomuş almadığı zamanlarda ya topraga döküyomuşsun yada yapabiliyosan peynir yapıyomuşsun yinede sen bi araştır en son kararı sen vericeksin yine ben sadece edindiğim bilgileri aktardım sana

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
aabaci
Üye

Toplam 265 yazı
26/12/2008 :  11:13:00  Alıntı
erkan bey sizi kim yönlendirmiş ise cok yanlıs bilgiler vermiş veya olaya hiç vakıf olmayan birinden aldınız bilgileri. ha bu iş kolaymı ? tabiiki uzaktan bakıldıgı gibi kolay bir iş degil ama süt sektörü gelecegin işi sadece biraz sabır ve kendinizi zarar etmeden önumuzdeki yıllara ötelemek. bu işleri kücük girisimci bırakıyor cunku masraflar, amatör üretim teknikleri bu işi baltalıyor. ama birileri bırakırken yarın bu işte bir acık dogacak ve aslında a acık yavas yavas basladı ama suan mevcut ekonomik krizden öturu tuketimde muazzam bir dusus var. avrupa ve amerikanın kısı bası gunluk sut ve urunleri tuketim bilgilerine ulasın, turkıyenin, bunların kat kat altında oldugunu göreceksiniz. cocugun gelısımınde sutun yeri tartısılamaz avrupa da okullarda devlet subvanse edip cocuklara bedava dagıttırıyorlar. bizimkiler lavasla yetişiyor....

Yerleşim : Türkiye / Edirne  |  Meslek : İthalat / İhracat
muratta_firarda

Yeni Üye

Toplam 4 yazı
26/12/2008 :  11:20:52  Alıntı

arkadaşlar bazıları yapma diyor bazılarınız bu lafa karşı cıkıyor
Ben Trakya Birlik Firmasında çalışıyorum Firmamız hem hayvan yemi ( Süt-Buzağı-karma-proteyinli vs) tarzında yemler üretiyor kullanan arkadaşlar varsa bilirler tabi bu işi yapan kişi yada kişilerin deneyimlrinden yararlanmak istiyorum. Lütfen konu hakkında dışarıdan duyma fikir ve düşüncesi olan kişiler YAZMASIN bu işi bilen ve yapan kişiler yazarsa daha iyi olur LÜTFEN KİMSE KİMSEYİ BİLMEDİĞİ KONULARDA YANLIŞ YÖNLENDİRME YAPARAK YANLIŞ BİLGİLENDİRMESİN.

muratim21
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
29/12/2008 :  12:59:29  Alıntı
selam arkadaşlar ben bu işe geçensene girdim.devlettten 20 tane gebe düve aldım ortaklarımla.
yemi kendin üretme arazi şu bu falan yanliş bilgiler.ben bütün malzemeleri (yem saman vs) dıştan alıyorumm.
ben memnunum işe yeni başlamış olsamda. tabi bizim alt yapımız olduğunda çocukluktan beri bu işin içindeiz ailemle fazla zorluk çekmiyorumm. ( bakım temizlik doğum tedavi konusunda). hele bu işte borcun yoksa sizi tutan olmaz.ha ekonomik krizden dolayı fiatlar çekildi biraz ama tarımsal kalkınma koop üye olduğun sürece fazla sorun yaşamazsın bu konularda. yani bu işte borçun olmayacak.... ama işi kendiniz takip edeceksiniz ..........
muratim21

Yerleşim : Türkiye / Denizli  |  Meslek : Diğer
muratta_firarda

Yeni Üye

Toplam 4 yazı
29/12/2008 :  20:19:23  Alıntı
muratim21 öncelikle teşekkür ederim eğer senin içinde zor olmayacaksa bana aylık ortalama gelir ve gider hakkında bir rakam verebilirmisin
ortalama süt miktarı
sütten gelen miktar
yem harcamaları vs.
eger sana zor gellmesse yollarsan sevinirim

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

3.11 saniye.
02:38:57, 17 Nisan 2024, Çarşamba

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım