Çilek Üretimi - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla

Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Çilek Üretimi

Küçük Ağa
Üye

Toplam 683 yazı
05/12/2008 :  17:17:55 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı

Ekmeğin aslanın kalın bağırsağında olduğu bu dönemde, ulus olarak da, birey olarak da krizden çıkmanın en rasyonel yolu üretim yapmaktır.
Yoksa Barack Obama gelip bizi kurtaracak değil.
Gençlerin çırpınışlarını görüyor ve ümitleniyorum.
Bugün de size başka bir şey önereceğim; özellikle toprakla uğraşmayı sevenler için bu önerim...

Türkiye'nin hemen her yeri, özellikle yayla niteliğinde olan bölgeleri "ÇİLEK" için uygun. Öyle dönümlerce arazi filan da istemiyor. Raf-ranza sistemi ile 100 m2 yer, 300-400 m2'ye çıkarılabilir. Özellikle de kimyasal gübre, hormon kullanılmazsa o meşhur "Osmanlı Çileği" yetiştirilirse, emek birkaç ay içinde paraya dönüşecektir.

İlgilenecek olanlara Ziraat Fakülteleri yardımcı olacaktır.
Herkesin bir şeyler üretip kazandığı ülke için haydi gençler; terlemeden aş yok...
Üslubu beyan, ayniyle insandır.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Yayıncılık
serhat1321
Yeni Üye

Toplam 79 yazı
06/12/2008 :  17:44:03 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
çilek nasıl üretilir nasıl bir çalışma yapılır bu konuda azda olsa bilgi alabilirmiyim ?
ömür boyu mutluluklar herkeze

Yerleşim : Kuzey Kıbrıs TC / Girne  |  Meslek : Öğrenci
Küçük Ağa
Üye

Toplam 683 yazı
06/12/2008 :  20:55:06  Alıntı
http://www.gap.gov.tr/Turkish/Tarim/Meyveyt/cilek.html
http://www.tarim.gov.tr/arayuz/10/icerik.asp?efl=uretim/bitkisel/bitkisel.htm&curdir=/uretim/bitkisel&fl=yetistiricilik_bilgi/cilek/cilek.htm
http://www.bahce.biz/bitki/meyve/cilek.htm
http://www.alata.gov.tr/yayinlar/brosurler/brosurler/cilek_yet.html

Bu linklerden her türlü detayı öğrenebilirsiniz...

canerkus
Üye

Toplam 281 yazı
07/12/2008 :  01:08:20  Alıntı

Konya da özellikle Beyşehir bölgesinde bu sene çilek üretimine başlayan çiftçiler oldukça iyi gelirler elde ettiler. Küçük Ağa'nın da dediği gibi hormonsuz ve kimsayal kullanılmadan organik şekilde yetiştirilebilirse oldukça karlı bir iş olabilir.

Yerleşim : Türkiye / Konya  |  Meslek : Diğer
solucan
Yeni Üye

Toplam 41 yazı
07/12/2008 :  01:42:24  Alıntı
Bizim peder bey ziraat mühendisi, narenciye fidanı işine girdik olağanüstü zarar ettik. Saksıda meyve işi yapmayı düşünüyoruz, tavsiyelerin nedir Küçük Ağa?

Yerleşim : Türkiye / İst  |  Meslek : Öğrenci
istanbulesnafla

Üye

Toplam 255 yazı
07/12/2008 :  02:49:30 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
benim hayalimde evimin 50 metrekarelik terasında kendi yiyebileceğim eşime dostuma ikram edebileceğim sebze ve meyveleri yetiştirmek çok denememe rağmen bir türlü başarılı olamadım(soğan hariç her gün yetiştirdiğim günlük taze yeşil soğanlarımı büyük bir zevkle yerim :)) bu konuda yardımcı olacak olan varsa şimdiden teşekkürlerimi sunarım
http://istanbulesnaflari.com/ istanbul esnaf rehberi geç olmadan mutlaka yerinizi alın http://istanbulesnaflari.com/EskiIstanbul.php

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Medya
Yatirimci.
Üye

Toplam 180 yazı
07/12/2008 :  03:18:09  Alıntı
Satmak için olmazsa bile Geniş bir aile için bu tarz pahali sayilabilecek urunleri kendine yetiştirmek yeriniz varsa mantıklı

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Ticaret
Küçük Ağa
Üye

Toplam 683 yazı
07/12/2008 :  13:28:35  Alıntı
Ciddi üretim düşünecek arkadaşların, bu formları okul gibi algılamamalarını; yapacakları işin detayını profesyonellerden öğrenmelerini, uygulamalarını yerinde etit etmelerini rica ediyorum.
Lütfen kimse "hazır paket" bilgi ve iş beklemesin.
Burda şahsen yaptığım, iş kurmak isteyenlerin, bu tür işleri de yapabileceklerini aklına düşürmek...
Gerisi size kalıyor...
Herkese iyi bayramlar...

canerkus
Üye

Toplam 281 yazı
07/12/2008 :  20:48:50  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - istanbulesnafları
benim hayalimde evimin 50 metrekarelik terasında kendi yiyebileceğim eşime dostuma ikram edebileceğim sebze ve meyveleri yetiştirmek çok denememe rağmen bir türlü başarılı olamadım(soğan hariç her gün yetiştirdiğim günlük taze yeşil soğanlarımı büyük bir zevkle yerim :)) bu konuda yardımcı olacak olan varsa şimdiden teşekkürlerimi sunarım

www.agaclar.net sitesine girip forum bölümüne bakarsanız bahçede yada balkonda sebze meyve yetişitiriciliği konusunda bir çok konu bulabilirsiniz

Yerleşim : Türkiye / Konya  |  Meslek : Diğer
akinselcuk
Editör

Toplam 5590 yazı
11/12/2008 :  00:34:54 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Sevgili istanbulesnafları evinde bir çilek ağacı yapmak istersen bana özeldeki msn den ulaş. Sana tam reçete veririm. saksıda dekoratif görünüşlü çilek ağacı.
tamnland.com

Yerleşim : Türkiye / Türkiye  |  Meslek : Diğer
Küçük Ağa
Üye

Toplam 683 yazı
31/12/2008 :  00:56:47  Alıntı
2009 yılının tüm hayırlara vesile olmasını, düşüncelerinizin pratiğe dönüşmesini diliyorum.

Mesaj gönderebilmek için öncelikle giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

Henüz kayıt yaptırmadıysanız buradan üye olabilirsiniz.

Üye olarak:

• Yeni yazılar gönderebilir,
  • Varolan yazılara yorum yapabilir,
  • Arkadaşlarım, favorilerim, kişisel mesajlaşma, haber merkezi, dosya merkezi, online üyeler gibi pek çok yardımcı araçlardan yararlanabilirsiniz.

» Hemen üye olmak için tıklayınız.

5.03 saniye.
14:58:41, 29 Mart 2024, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2024 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım