Kuru Meyve Ticaretinde Aşamalı Sorular - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Kuru Meyve Ticaretinde Aşamalı Sorular


Hakan4098
Yeni Üye

Toplam 22 yazı
14/10/2020 :  20:48:46 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Herkese selamlar saygılar

Kuru meyve ticareti yapıyorum. Yurtiçinde kargo ücretleri çok pahalı olduğundan sorun yaşıyorum. Örneğin 1 kg ürünü 40tl ye satıyorum kargo ücreti neredeyse 15 tl. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Kuru meyveyi yurtdışına mikro ihracat yoluyla satmak istiyorum. Gıda ürünlerinde bu konuda bir kısıtlama var mıdır?

Kuru meyveyi yurtdışına mikro ihracat yoluyla göndermek istiyorum. Özellikle yurtdışında bana yardımcı olabilecek arkadaşlarla görüşmek irtibata geçmek isterim. Özelden yazarlarsa iletişime geçebiliriz.

Paketleme ile ilgili aklımda farklı bir şekiller var. Ancak bu paketlemeyi yaptırmak için araştırmaya devam ediyorum. Yardımcı olabilecek arkadaşlarla iletişime geçmek isterim.
Yerleşim : Türkiye / Malatya  |  Meslek : Diğer
meleti
Üye

Toplam 300 yazı
18/10/2020 :  23:21:37  Alıntı
selamlar. mikro ihracat yoluyla kurtaracak ürünler değil, kargosu kendinden fazla tutar. o ürünlerin hepsi avrupa'ya tır bazında gidiyor, nakliyesi çok düşük oluyor. mikro ihracatla normal ihracatı olmayan ya da çok az olan ürünler gönderilirse karlı olur.

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Serbest meslek
perge.import
Üye

Toplam 243 yazı
19/10/2020 :  13:46:42  Alıntı
Cevrende senin gibi e-ticaret yapanlar varsa toplanin elinizdeki ortalama trafiginiz ile fiyat alin ;) yoksa tekil olarak daha ucuza zor bulursun.
Pardus Food
10 Rue Waldeck Rochet Bat 521 3eme etg
93300 Aubervilliers/ France

Yerleşim : Fransa / Aubervilliers  |  Meslek : Satış / Pazarlama
wezby
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
05/11/2020 :  15:14:42 Yazarın websitesine git Website   Alıntı


Bazı ülkelere gıda ürünü sokma konusunda bazı yeterlilik belgelerinin alınması gerekiyor. Yurtdışındaki nihai tüketiciye gıda ürünü satmanız çok zor. Kar marjının çok yüksek ürünün niş bir ürün olması gerekiyor.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
fikrinbende
Yeni Üye

Toplam 4 yazı
06/11/2020 :  22:10:12 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhabalar
Fikrinizle ilgili daha fazla yorum tavsiye ve öneri almak veya fikrinize yatırımcı ortak bulmak istiyorsanız www.fikrinbende.com adresinden uygulamamızı indirerek üye olabilirsiniz.
fikrinbende

Yerleşim : Bahama Adaları / Gaziantep  |  Meslek : İnternet
Hakan4098
Yeni Üye

Toplam 22 yazı
08/11/2020 :  11:42:10  Alıntı
Yurtdışındaki nihai satıcıya gıda ürünü satmak eskiden belki imkansız olabilirdi ama teknolojinin gelişmesi ile birlikte mümkün olmalı diye düşünüyorum. Özellikle Amazon bu konuda bana yardımcı olur. Gerekli izinleri alma konusunda başarılı olmam gerekiyor. Bu konuda tecrübeli arkadaşlardan bilgi almak isterim.

Diğer bir husus ise paket ve ambalaj sorunu. Ürünümü pazarlamak için aklımda bir paketleme şekli var ancak henüz doğru bir ekip bulamadım. Bu konuda bana yardımı olacak arkadaş olursa sevinirim.

Yerleşim : Türkiye / Malatya  |  Meslek : Diğer

3.42 saniye.
05:40:30, 27 Kasım 2020, Cuma

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2020 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım