Yurtdışına Gümüş Takı İhracı - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Yurtdışına Gümüş Takı İhracı


Ebrehe84
Yeni Üye

Toplam 5 yazı
18/08/2020 :  22:52:07 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Merhaba,
Yurtdışına gümüş takı göndermek için Etsy ve Amazon'da hesap açtım. Geçen gün bir satış oldu 50 liralık gümüş bir ürün yolladım fakat PTT kırk dereden su getirdi. Gümüş ve altın taşımadıklarını söylediler. 3 farklı şube denedim 3. deki veznedar pek sallamadan kayıtlı küçük mektup olarak aldı. Şimdi ben bunu yasal olarak nasıl gönderebilirim? Herhangi bir şirketim yok, takıyı annem yaptı denemek için yolladık, maksat anneme biraz ek gelir. Bakıyorum haberlerde 40 ülkeye takı ihraç eden ablalardan bahsediyorlar da bu ürün kargo ile nasıl gidiyor?
Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Teşekkür ederim

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Mühendis

 UYARI: Sitede yer alan ilanların doğruluğundan ilan sahibi sorumludur. Tanımadığınız kişilerle ticaret yapmayınız, yapıyorsanız dikkatli olunuz, tedbiri elden bırakmayınız, denemeden görmeden almayınız, alışveriş yöntemi olarak garanti yöntemler seçiniz. Hiçbir zaman kesinlikle birilerine para yada mal göndermeyiniz veya hesabına para aktarmayınız!
Detaylı bilgiler ve sorumluluklar için kullanım şartlarını okuyunuz.

 • İlanın kalitesi ve ilan sahibinin yaptığı önceki alışverişler için ilan sahiplerine referans sorabilirsiniz.
 • mkutun
  Üye

  Toplam 116 yazı
  23/08/2020 :  19:11:20  Alıntı
  arkadasım kargo firmaları ile görüş ups ve bircok kargo var yurtdısı tasıma yapan

  Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bankacılık-Finans
  Ebrehe84
  Yeni Üye

  Toplam 5 yazı
  29/08/2020 :  20:57:36  Alıntı
  Alıntı Yapılan Metin:
  Yazıyı gönderen - mkutun
  arkadasım kargo firmaları ile görüş ups ve bircok kargo var yurtdısı tasıma yapan

  Merhaba cevabınız için öncelikle teşekkür ederim. UPS ile görüştüm 500$'a kadar olan takılarda ABD için 150$ civarı bir fiyat söyledi 2-3 gün içinde varırmış haliyle 50 liralık ürün için hiç akıl karı değil. Önerebileceğiniz başka makul firma varsa tavsiyelere açığım.

  Teşekkür ederim

  Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Mühendis
  ahmetlogo
  Üye

  Toplam 131 yazı
  30/08/2020 :  06:37:26  Alıntı


  Amazon FBA yap. Kargo içinde https://www.kargomix.com bu adresi araştır çoğu kişi bu firma ile gönderiyor.

  Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Turizm
  meleti
  Üye

  Toplam 300 yazı
  30/08/2020 :  16:15:52  Alıntı
  gümüş falan demeyeceksin gönderirken, takı, aksesuar diyeceksin. millet ebay'den cumhuriyet altını, külçe altın bile gönderiyor ptt ile.

  Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Serbest meslek

  2.86 saniye.
  01:19:49, 5 Mart 2021, Cuma

  Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

  Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

  © 2000-2021 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım