Mobil Oyunlarla Kazanın - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Mobil Oyunlarla Kazanın


Yasin Halit Kar
ayağız
Yeni Üye

Toplam 7 yazı
22/05/2020 :  11:34:50 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Selamlar dostlar,

Yaklaşık 4 yıldır android yazılım geliştirici olarak farklı firmalarda görev yapıyorum. Yakın zamanda birçok oyun ve uygulama geliştirdim. Özellikle mobil oyun sektöründe reklam/kazanç eğrisinde inanılmaz bir ivme var. Bunun nedeni ise hiç şüphesiz korona virüs'ün de insanları evlere mahkum etmesi oluyor. Eskiden küçük bir oyun bile aylık 500-600 TL gelir getirirken, bugün en dandik oyun 2 bin - 3 bin lira para kazandırıyor. Yapmanız gereken şey ise çok basit. Tutacağına inandığınız bir oyunu ya da programı alıp, Google Play Developer (25 dolar:yıllık) uygulamayı yayınlamak ve reklamını yapmak. Ayda 2 bin liralık reklam yaparsanız 4 bin lira kazanırsınız. Bu ne demek. %50 kâr marjı...

Peki bu uygulamaların gelir garantisi var mı ? Reklam yapıldığı sürece en dandik uygulamalar bile kazandırıyor. Ben uygulamayı yaptım, kullanıcılar indirsin diye birşey yok. Google Play Store'da binlerce uygulama var, insanlara uygulamayı ya da oyununuzu göstermeniz gerekiyor. Yoksa insanlar uygulamanıza kolay kolay ilgi göstermezler.

İyi ve kullanıcılar tarafından sevilen uygulamalar size ayda 100-200 bin lira gibi ücretler de kazandırabilir. Bu şaka ya da efsane değildir. Örnekleri onlarca var. Benim 2017 yılında piyasaya sürdüğüm bir çocuk oyunu bana 3 ay süreyle aylık 50 bin TL kazandırmıştı. Sonraki aylar ise düşüş yaşandı ama tabii ki bi anda kesilmedi. 40-30-24-15-10-10-9-9-9 şeklinde nerdeyse 1 yıl devam etti. Mobil uygulamalardan şu an ise aylık gelirim 5-6 bin lira civarında.


Bunun akabininde mobil uygulama ve oyun yazdırmak ve bu işten para kazanmak isteyenler için hizmet veriyorum. Hem yan gelirim olsun hem de kendi işimi yapayım diyorsanız bana ustat@hotmail.it mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim

 UYARI: Sitede yer alan ilanların doğruluğundan ilan sahibi sorumludur. Tanımadığınız kişilerle ticaret yapmayınız, yapıyorsanız dikkatli olunuz, tedbiri elden bırakmayınız, denemeden görmeden almayınız, alışveriş yöntemi olarak garanti yöntemler seçiniz. Hiçbir zaman kesinlikle birilerine para yada mal göndermeyiniz veya hesabına para aktarmayınız!
Detaylı bilgiler ve sorumluluklar için kullanım şartlarını okuyunuz.

 • İlanın kalitesi ve ilan sahibinin yaptığı önceki alışverişler için ilan sahiplerine referans sorabilirsiniz.
 • LastHero
  Yeni Üye

  Toplam 34 yazı
  26/05/2020 :  02:12:47  Alıntı
  Merhaba üstad, Xamarin mi kullanıyorsunuz? Kod bilgisi fazla olmadan da yapılır mı bu iş? (Biraz Php biliyorum mesela)
  ~Sesini duyurmazsan farkında olamazlar...

  Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Satış / Pazarlama
  Yasin Halit Kar
  ayağız

  Yeni Üye

  Toplam 7 yazı
  06/07/2020 :  08:53:38  Alıntı
  Hayır hocam, tamamen native geliştiriyorum. Admob hesabı açarsınız tabii bir de facebook ads hesabı olacak. Reklamları facebook üzerinden çıkacaksınız. Uygulamaya admob'u yükleyeceksiniz. Reklamları çıktıktan sonra kazanmayı bekleyeceksiniz :))

  Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
  hrlshn
  Üye

  Toplam 180 yazı
  08/07/2020 :  12:34:39 Yazarın websitesine git Website   Alıntı


  05539634335 WP YAZAR MISINIZ KONUŞALIM

  Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Satış / Pazarlama

  2.5 saniye.
  14:51:17, 4 Ağustos 2020, Salı

  Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

  Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

  © 2000-2020 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım