Gıda Üretim İzni - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Gıda Üretim İzni


toprak57
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
30/03/2020 :  23:03:41 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Herkese selamlar

Evde tatlı yapıp internet üzerinden satmak istiyorum. Önce şahıs şirketi kurup kayıt tutması için mali müşavir ile anlaşacağım. Kafamı karıştıran konu ise evde gıda üretim izni verilip verilmediği. İnternette bunun hakkında yazı bulamadım. Eğer veriliyorsa ne yapmam gerekiyor. Verilmiyorsa instagramda evinde yapan binlerce hesap nasıl satış yapabiliyor.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Gıda
Happy77
Yeni Üye

Toplam 9 yazı
02/04/2020 :  16:05:04  Alıntı
Instagramda yapilan illegal Yasal mevzuata aykırı .gıda üretimi yapmak için evvela vergi mükellefi olmalı akabinde üretim yeri tesis edilmeli sonrasında belediyeden ve tarim müdürlüğünden izinler ruhsatlar alinmali gıda kayıt sicil numarası alınmalı bu iş yerinin künyesidir.

Yerleşim : Türkiye / Yalova  |  Meslek : Esnaf
perge.import
Üye

Toplam 235 yazı
02/04/2020 :  19:41:06  Alıntı
Uretim izni paketli urunler icin gecerli sen butik tarzi olacagin icin evde yapip ( siparis ) uzerine yapip satabilirsin. ilk 2 ay dene yururse sahis sirketi kurup devam edersin.
Pardus Food
10 Rue Waldeck Rochet Bat 521 3eme etg
93300 Aubervilliers/ France

Yerleşim : Fransa / Aubervilliers  |  Meslek : Satış / Pazarlama
ankara2929
Üye

Toplam 574 yazı
06/04/2020 :  08:29:53  Alıntı


evde tatlı üretimi için yasal izin alamazsınız, ayrıca yeni açılmış bir iş için, mesela sizin söylediğiniz iş için yeni internet sitesi açıp sipariş almak için en az bir yıl zaman lazım, hemen sipariş alamazsınız, belli ki fazla sermayeniz yok, anladım da, seo'lu iyi yazılmış bir internet sitesi için bayağı sermaye lazım.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Mühendis
kuponburada
Yeni Üye

Toplam 14 yazı
21/04/2020 :  03:00:13 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Yasal izin alınabilir diye düşünüyorum. Söz konusu gıda olduğu için hijyen kontrolü açısından belediyeden geleceklerdir. Temiz ve hijyenik bir mutfakla karşılaştıkları vakit aynı zamanda gerekli izinlerinizde olursa pekala tatlı üretip satışını yapabilirsiniz.
İndirimli Alışveriş İçin İndirim Kodu | https://www.kuponburada.com/

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Bilgisayar-Bilişim
ahmetlogo
Üye

Toplam 130 yazı
25/04/2020 :  17:19:36  Alıntı
gıda üretim izni alabilmenin bir kaç yolu var. öncelikle üzülerek söylemek istiyorum ki ev de üretim izni kesinlikle alamazsın. yasal olarak üretim yapacaksan, üretim yapabilmen için gıda üretime uygun bir yer bulman veya tutman veya kiralaman veya alman gerekiyor. lokanta tatlıcı olarak iş yapacam diyorsan mesleki yeterlilik belgesi olması gerekiyor. yani yasa gereği ustalık belgesi gerekiyor onun için de belli bir yıl mesleğinde sigorta pirimi yatırman gerekiyor. ya kardeşim uğraşamam diyorsan ya bi gıda mühendisi bulup diplomasını kiralaman gerekiyor ya bir ustalık belgesi kiralaman gerekiyor ya da bir gastoronomi okumuş birisinin diplomasını kiralaman gerekiyor(ki bunların hiç biri yasal değil) iş yeri açıp üretim yapabilmen için. ya sen ne diyorsun kardeşim ben internetten satacam diyorsan. instagramdaki satıcılar güvenilir değil ve de yasal değil. n11 ya da sahibinden satacam diyorsan elbette yaparsın ama sürekli kargo gönderdiğin için maliye peşine düşer ticaret mi yapıyorsun diye çünkü bilirsin ki kargoyu çok sık gönderiyorsan bir iş çevirirsin demektir mesela kargocular maliye ye bilgi veriyor 1 ay içinde belirli bir sayıdan fazla kargo gönderirsen maliye ye bilgi veriyorlar. yani evde fatura kesemezsin! bana kısa basit bir yolunu söyle dersen de; evliysen yenge hanımın üzerine ev yemekleri tarzında bir yer açacaksın. devlet bayanlara yönelik teşvik paketi kapsamında bu tarz yerler açmalarına izin veriyor. o şekilde satış yapabilirsin. ya da n11 ya da sahibinden satış yapacaksan tam ay bazında ne kadar göndereceğini bilmesem de bir miktar gönderim yapabilirsin. ay içinde maliye ye yakalanmamak için kendi adıma göndermem başkaları üzerinden gönderim yaparım diye düşünebilirsin ama alemin akıllısı sadece sen değilsin çünkü n11 gibi yerler üzerinden satış yapacağından n11 satış yaptığın ürünün ödemesini senin hesabına yatıracağından ! oradan da izlenirsin. kısacası en kestirme; bir yere kadar kaçak köçek yapacaksın sonra yakalanacaksın ya da yenge hanımın üzerinden devlet desteği ile ev yemekleri adı altında iş yeri açacaksın.

Yerleşim : Türkiye / Antalya  |  Meslek : Turizm
toprak57
Yeni Üye

Toplam 6 yazı
17/05/2020 :  19:27:44  Alıntı
Keyf.in
peki instagram üzerinden satıp shopier ile ödeme alsam, aracımla dağıtımını yapsam sorun yaşar mıyım? Yoksa hiç shopier olmadan elden mi ödeme almalıyım

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Gıda
sennan
Üye

Toplam 360 yazı
02/06/2020 :  00:19:49  Alıntı
Elden ödemeyi pek çok müşteri tercih etmeyebilir. Müşteri kaybetmene sebep olabilir. insanlar nakit parayı harcamayı pek tercih etmiyor. Mutfak meselesine gelince gerekli şartları sağlayabildiğin her yerde mutfağını açabilirsin. Önemli olan gerekli şartları sağlayabilmen. Bütün mesele o yani. Gerekli şartların neler olduğu yazılı bir yönetmelikle belirtilmiştir. İşte sen de tam olarak bu konuyu bilmek istiyorsun. Konuyla ilgili çok bilgim yok fakat şu tavsiyede bulunabilirim. Bunun gibi şartlar belli bir yönetmeliğe bağlanmıştır. Yiyecek hazırlama mutfak prosedürlerini / yönetmeliğini bulup okumanı tavsiye ederim. Gayet anlaşılır bir dille yazılır. İşte oradaki her şeyi yerine getirdiğinde tek yapman gereken yasal izinler için başvurmak. ama hatırlatmak isterim gıda işi en çok teftiş edilen, dikkat ve titizlik isteyen alanlardan birisi. Haliyle yasal ptosedürleri de o denli titiz olacaktır.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Serbest meslek

4.27 saniye.
00:32:26, 15 Temmuz 2020, Çarşamba

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2020 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım