Memurluktan İstifa Etmek?. . - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Memurluktan İstifa Etmek?. .


CengizBudak
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
18/10/2019 :  17:16:01 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Benzer bir çok başlık açılmış. Hepsinin her harfini okudum.

32 yaşında, 14 yıllık devlet memuruyum, 3 oğlum var elinizden öper. Eşim de öğretmen. Topraktan girip yapılınca satarak yaklaşık 1.600.000 lira (+-100k) değerinde gayrımenkullerim var. 120 bin nüfuslu, yaşamın büyükşehirlere göre çok ucuz olduğu bir yerde yaşıyorum. Memurlukta iş yükü açısından çok rahatım, eşime ve çocuklarıma çokca vaktim ve enerjim kalıyor. Devlet 3-4 çalışanın yapabileceği işe 20-25 kişi atadığı için mesai sürem çoğu memur gibi ya internette ya da kitap oku**** geçiyor. Eve hem zihnen hem bedenen dinç dönüyorum. Diyeceksiniz ki "ee konu ne o zaman, rahat mı battı?" Konuyu siyasi bir tartışmaya getirmek istemiyorum ama devlet kurumları artık vasıfsız torpillileri avutma yeri haline geldi. İşlerimizi kanuna yönetmeliğe göre değil parti binalarından gelen telefonlara, notlara göre yapıyoruz. İşgücümün yarısını bilgisiz amirlerin yanlışlarını düzeltmek ve diğer yarısını da onların diyet borcu olduğu siyasilere devletin kadro ve kaynaklarını peşkeş çekmeye harcıyoruz. Uzatmayayım, bu durumdan oldukça rahatsızım ve artık bunun bir parçası olmak istemiyorum. Vatana millete hayırlı, en azından kimsenin hakkının yenmesinde bir payım olmadan bir şeyler yaparak çocuklarıma ekmek ***ürmek istiyorum. Çocuklarımdan okumayacak olan olursa ona elinde hazır bir iş bırakmak istiyorum.


Başlıca avantajlarım:
- Görece iyi bir sermayem olduğunu düşünüyorum,
- Yaşım daha genç sayılır.
- Ailecek giderimiz az, şimdilik aylık 2000 - 2.500 tl kadar, dünyevi hırslarım da hiç yok denebilir ama çocuklarım büyüyor.
- Eşim de öğretmen aylık 5.500 tl kadar geliri var.
- İyi okurum, girdiğim gireceğim her işin mevzuatına kolayca hakim olurum.
- Yabancı dilde (ingilizce) ve yazılımda iyiyim.


Dezavantajlarım:
- Olası bir aksilikte yardım alabileceğim kimsem yok. Yakın akrabalarım fakir ve eğitimsiz.
- Sabahtan çıkıp gece yarılarına kadar çalışmak istemiyorum. En azından eve geldiğimde ailemle hoşbeş edebileceğim, kitap okuyabileceğim vaktim ve enerjim kalsın istiyorum.
- Asosyal sayılırım. İnsanlarla iletişim kurmayı becerememek değil, tercih etmemek gibi bir yapım var. İyi dinlerim ama çok az konuşurum. Çevrem az.
- Öfke kontrolü sorunum var, bu konuda ilaç kullanıyorum ve şiddete meyilliyim.
- Şu partiye, bu derneğe yanla**** iş yapmam. Öyle bir yapım yok.


Devlet memurluğundan istifa ettikten sonra geri dönüşüm çok zor. Sadece sınavla girmiştim, şimdi mülakat için şuna buna minnet etmem. 35'ten sonra dönülmüyor zaten. İnternette istifa edip pişman olan çok kişi okudum, iyi ki istifa etmişim diyeni de. Değişik bakış açıları çok işime yarayabilir. Hangi sektöre gireyim diye sormuyorum o yüzden "gel benle iletişime geç, paranı ver, ben de sana on yüzbinmilyon kazandırayım" şeklinde dönüşler yapmazsanız sevinirim.

İçinizde yada çevrenizde memurluktan istifa edenler varsa ne yaşadınız/yaşadılar? Sizin tecrübelerinize göre ben nasıl bir yol izlemeliyim? Ve yukarıda bahsettiğim durumlara göre bana ne tavsiye edersiniz?

Şimdiden teşekkürler.

Yerleşim : Türkiye / Afyon  |  Meslek : Memur
arpad
Yeni Üye

Toplam 33 yazı
19/10/2019 :  16:21:24  Alıntı
Merhaba. Kendi işini kurmak birçok kişinin hayali. Ancak birçok zorluğu var. Ben çok küçük bir sermayeyle ve tek başıma bir iş kurdum. Açıkçası şu anda yanlış yaptığımı düşünüyorum. Tek başına bir işi idare etmek çok zor. Haftanın 6 günü çalışıyorum. Sabah 8’den akşam 19’a kadar işteyim. İş çıkışı da hiç halim kalmıyor. Sermayemin de düşük olması beni zorluyor. İşin yasal prosedürleri ayrı bir dert. Devlet gelirin neredeyse yarısını alıyor. İl sağlık, tarım il müdürlüğü, maliye vb. kurumlar sürekli küçük işletmelerin tepesinde. İnsanlarla uğraşmak ayrı dert. Herkesin özel istekleri oluyor. Bunları karşılayabilmek için ekstra masraf yapmak ve efor harcamak gerekiyor.

Bu işin tek güzel tarafı emir almıyorsunuz. Kararları kendiniz veriyorsunuz.

Biraz karışık yazdım kusura bakmayın. Karar nihayetinde sizin. Ama ailenize vakit ayırmak, rahat etmek istiyorsanız memurluktan vazgeçmeyin derim. Ama en az 5-10 sene uğraşırım, gecemi gündüzüme katarım diyorsanız, elinizdeki parayı kaybetmekten korkmuyorsanız kendi işinizi kurabilirsiniz.

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Esnaf
bestfrht
Yeni Üye

Toplam 50 yazı
19/10/2019 :  18:13:52 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Bırak Amirlerin siyasilere yalakalık yapsın, onların elini eteğini öpsün sen boş ver, vicdanına göre hareket et ve devletten aldığın maaşı hakketmeye bak. Dişarıdada vergisiz seni ticari olarak tadmin edecek işleri yapmaya bak çocuğunun birisinin üzerine iş kurabilirsin. Sen pireye kızıp yorgan yakanlardan olma. Kolay gelsin.

Yerleşim : Türkiye / Eskişehir  |  Meslek : Emekli
en iyi mobilya
Yeni Üye

Toplam 21 yazı
19/10/2019 :  19:06:09  Alıntı


memurluktan vazgeçme. gayrimenkullarını kiraya verecek tarzda ticari gayrimenkullara çevirmeye çalış.. paran iyi.. memurluktan vazgeçmeyecek şekilde emlak alım satımı yapmak için araştırma yap. ticarete girerek ailene vakit ayıramazsın. al sat yapacak maddiyata sahipsin o meblağ ile.
en uygun mobilya imalatı bende

Yerleşim : Türkiye / Mersin Ankara  |  Meslek : Mobilya
seten
Yeni Üye

Toplam 48 yazı
19/10/2019 :  19:18:42  Alıntı
BELKİ 3-5 SENE ÖNCE OLSA İSTAFA ET ÜRETİM TİCARET YAP DENİLEBİLİRDİ AMA BUGÜN BUNU DEMEK MÜMKÜN DEĞİL. İNSANLAR SERMAYESİNİ ZOR MUHAFAZA EDİYOR.YABANCI DİLİNİZ VARSA MEMURLUKTAN AYRILMADAN İHRACAT ODAKLI PİYASALARA BAKIN. YURT DIŞINA SATIŞ YAPACAK BİR İŞ HAYALİNİZ YOKSA İÇ PİYASA KISACA BİTİK VE BÜYÜKLER BATMAMAK İÇİN KÜÇÜKLERİ HİÇ DÜŞÜNMEDEN HARCAR BATIRIR. DIŞARIDAN BİR ALANDA UZMANLAŞIN SONRA İSTİFA İŞİNİ DÜŞÜNÜN.

Yerleşim : Türkiye / Muğla  |  Meslek : Esnaf
Esma1616
Yeni Üye

Toplam 20 yazı
19/10/2019 :  20:22:15  Alıntı
Küçük bir ilçede olsam herkes kendi halinde olsa ilçenin yöresel yiyeceklerini ve salça, tarhana, reçel gibi ülkece tüketilen ürünleri, üretenlerden alır internetten ve İstanbul, Ankara gibi büyük ve nüfusu yoğun; organik, yöresel ürüne para harcayabilecek maddiyat ve kültürde insanlara ulaşabileceğim mağazalarla anlaşarak satardım.

Gayrimenkullerle İstanbul, Ankara' da küçük metrekareli 100.000 120.000 tl civari dükkanlar alınarak kiraya verilebilir. (700 tl den aşağı olmaz kirası, amortisi de hızlı olur)

Sanayi siteleri kooperatiflerine girilebilir. Devredenler oluyor; umuda değil, yapıldığını gördüğünüz inşaata para bağlıyorsunuz. Kiraları ciddi getiri sağlıyor.

Tarım düşünülürse ziraatten ekip getirilerek profesyonel ekim-dikim yapılabilir.

Res, hes tesisleri düşünülebilir.

Ekip kurulursa eve, iş yerine, tarlaya kendi elektriğini üretme sistemi kurma işi yapılabilir.

Konuşmayı sevmemenizden başka engeliniz yok. Kendinizi tanımanız çok güzel. Bu sakin günleri aramayacaksanız hiç durmayın. O imkanla her şey olur.

Bütün geceler mecbur varır sabaha, umudunu kaybedip pes etmek olmaz.

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Diğer
yasar5955
Üye

Toplam 134 yazı
19/10/2019 :  22:57:31 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Keyf.in
SADECE SEN OLSAN BU İMKANLARINLA DİLEDİĞİN GİBİ YAP DERDİM.. NASIL OLSA BATACAKSIN VE ARTIK DÖNÜŞÜ OLMAYAN BİR FELAKETE YALNIZ GİRMİŞ OLACAKTIN.
ANCAK ÇOLUK ÇOCUĞUNUN KADERLERİ SENİN BUGÜN ALACAĞIN KARARLARA BAĞLI OLDUĞU İÇİN BUNU DİYEMEM.
SAKIN YAPMA.. SENİN O DEDİĞİN PARA BENİM AYLIK CİROM İDİ VE BEN KENDİMİ MEMURLUKTAN ATTIRMAK İÇİN ÇOK UĞRAŞTIM.. ALLAH RAZI OLSUN O GÜNKÜ MÜDÜRÜM BENİ ATMADI. ALLAH ONDAN RAZI OLSUN.
SENİN HESABINDA BUGÜN 2+2 DÖRT EDİYOR-BİLİYORUM. AMA TİCARETTE KESİNLİKLE 4 ETMİYOR.. DİLEDİĞİN İŞİ YAP, BEN GARANTİ VERİYORUM BATACAKSIN.. PARAN İTİBARIN DOSTLARIN YAŞAM ŞEVKİN HERŞEYİN YOK OLACAK..
YAPMA..BU HAYAT DEĞMEZ..
HANİ DERLER YA; RIZKIN 10 DA 9 U TİCARETTE DİYE.. ONU DİYEN HALT ETMİŞ..
UMARIM SAĞLIKLI KARAR VERİRSİN.
BOL ŞANS ARKADAŞ..

Yerleşim : Türkiye / Samsun  |  Meslek : İmalat
turanizm01
Yeni Üye

Toplam 1 yazı
20/10/2019 :  01:38:24  Alıntı
Sizin için çok kaarli bir iş düşünürseniz başınız ağrımadan işi biz yürütücez yarı yarıya para koyucaz maliyet ve kar ortak kafanızı ağrıtmanıza gelmenize gerek bile kalmada (tabii isterseniz işin başındada durabilirsiniz) %50 hisseyle ortak işe girişelim aklımda 1 proje var 80 90 bin para ihtiyacı var sadece onunda yarı yarıya ödiyerek hisseli herşey yasal ve kağıt üzerinde olarak aylık 8 10 milyar geliri olacak bir iş bunun için 3 4 gün içerisinde dönerseniz sevinirim başka ortak bulursam çok geç olabilir 05456244473 ararsanız iletişime geçelim.
Turan pazarlama ve finans danışmanlığı

Yerleşim : Türkiye / Eskişehir  |  Meslek : Satış / Pazarlama
muratbakal
Üye

Toplam 172 yazı
20/10/2019 :  22:11:40  Alıntı
Gelisim.in
hocam memurlukdan ayrılmadan ufak ufak ticarete başlayın ne olabilir mesala arac alım satımı gayrimenkul alım satımı olabilir...yada bir tanıdığınızın üstüne vergi kaydı acarak n11 hepsi burada vsvs gibi sitelerde satış yapmaya başlayın ama tavsiyem kesinlikle memurlukfan ayrılmayın

Yerleşim : Türkiye / Bandırma  |  Meslek : Ticaret
eykaonline
Yeni Üye

Toplam 94 yazı
20/10/2019 :  23:44:45 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Selamlar. Memurluktan yaklaşık 1 yıl önce istifa etmiş birisi olarak yazıyorum. Benimde 2 çocuğum var. Sizin aksinize benim sermayemde çok yoktu. Ayrıca işimde de hiç rahat değildim. Adliyede çalışıyordum ve aşırı yoğun bir iş yüküm vardı. Solucan gübresi üretimi ile ilgileniyordum. Bir ortağım vardı ben işteyken onun verdiği yanlış kararlar nedeniyle istifa edip işin başına geçmem gerektiğini anladım ve hayatımın kararını aldım. Pişmanmıyım değilmiyim konusuna girmeyeceğim. Yüzdeye vurursam %99 pişman değilim. Şükür borçlarımı ödüyorum. Hatta ayda 10 bin tl gibi bir kira ödeyip üstüne para kazanıp borçlarımı ödeyebiliyorum. Bu özellikle bizim sektör için zor olsada doğru kararlar vererek bunun altından kalkabiliyorum. Bu işi malesef ayaklar altına serdiler bununla mücadele ediyorum. Ancak büyük çaplı yaptığım için çok çabuk sıyrılabiliyorum. Benimde çevrem yoktu ve özellikle eş dost akrabalarım çoğunlukla asgari ücretle geçinen ve şu an benim her an batacağımı bekleyen kişilerle dolu. Hatta anne ve babam bile batmamı ve memurluğa dönmemi beklemekte. Memurlukta da yüksek maaş alan biri değildim. Şu an çalışıyor olsaydım 3500 TL alacaktım. Kötü para olduğunu söylemiyorum ancak bu paraların katlarını bazı aylarda hemen kazanıyorum. Şu anda yakın zamanda inş artık ihracata başlayacağım. Resmi prosedürler ile uğraşıyorum. Şimdiye kadar çok işle uğraştım. Türkiye 'de ilk olan fikirlerim var ve bu fikirlerimin bazılarını hayata koydum. Hatta halen kullanılan makinelerim bile var. Memurluğa girdiğimden beri hep bir işle uğraştım. Hiç bir zaman amacım memurluk olmadı hep araç olarak gördüm memurluğu. Demem o ki buyrun gelin afyondasınız sanırım. Denizli'deyim bende. Tanışalım. Tecrübelerimi paylaşayım size. Neler yapabileceğinize karar verin.
İman camilerde, silah korkaklarda, para cimrilerde, karar zayıflarda olursa bu iş yürümez . Hz. Ebu Bekir
__________________
Cep : 0505 499 73 46
__________________
Eyüp KARAKUŞ

Yerleşim : Türkiye / Denizli  |  Meslek : Diğer
körflanş
Yeni Üye

Toplam 34 yazı
23/10/2019 :  19:50:12  Alıntı
aman memuriyeti bırakma geri dönemezsin yazık edersin vs diyenleri, hazineden geçinmeyi marifet sayanları, garantici olanları at bir tarafa sevgili dostum... evet bu ülkede memur olmak zor, iş bulmak iş yapmak zor, şartlar uygun değil ama bir tane hayatın var bunu unutma, tek olan hayatını bir a*** gibi hiç üretmeden, bir değer katmadan hazineden geçinerek geçirmek istiyorsan memuriyetine devam et, ama ben bu değilim vasıflıyım üretirim, yaparım diyorsan bir dakika bile durma memuriyette...

Yerleşim : Türkiye / Bursa  |  Meslek : Diğer
ikare
Üye

Toplam 405 yazı
25/10/2019 :  01:06:26  Alıntı
Keyf.in
eskiler demiş ki "40'ından sonra azanı teneşir paklar"
ben bunu hep yanlış anlardım. bi yerde şöyle yorumlamıştı bunu: insan gençken hata yapabilir. çünkü önünde bunun telafisini edecek bi ömrü olur genelde. ama belli yaştan sonra yapılan yanlışların telafisine ömür yetmeyebilir"

diyeceğim o ki memurluktan istifa edip işler yolunda gitmeyince tekrar geri dönmek için yaşınız büyük. eşiniz de öğretmen miş. maddi sıkıntı çekmezsiniz Allah'ın izni ile ama psikolojik olarak yıpranabilirsiniz.

ben de zamanında memurluktan istifa ettim. ticaret için değil de bankada çalışmak için. çünkü memurluk gerçekten zulüm gibi geliyordu.
size tavsiyem ne iş olursa olsun bi süre memurluk ile beraber ***ürün. görün işler nasıl gidiyor. oluyor mu olmuyor mu.
hatta işler rayına oturdu dediğiniz andan itibaren hakkınız varsa ücretsiz izin hakkınızı kullanarak istifanın provasını yapın.
ondan sonra "bu iş oldu" derseniz verin dilekçenizi. ve gerisini çok düşünmeyin.

iş fikri olarak da yurtdışına satış işini deneyebilirsiniz.
kolay gelsin.
Finans
Yönetim
Denetim
Kredi Derecelendirme
Kurumsal Yönetim

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Danışmanlık
tablom
Üye

Toplam 507 yazı
25/10/2019 :  10:23:03 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
Merhabalar,

Avantajlarını ve Dezavantajlarını açık yüreklilikle yazmışsın.
Buna göre çok açık ve net olarak sana tavsiyem. Aklından bile geçirme.

Zira Avantajların iyi olmasına rağmen dezavantajların avantajlarının tamamını siler süpürür.
Benzer sıkıntılar bende de olduğu için ve birebir yaşadığım için söylüyorum.
1) Zira kendi işini yaptığında kendine daha çok vakit ayırabilme ihtimalin yok diyebilirim.
2) Öfke kontrolü sorunun var ise (ki bende de var ancak ilaç kullanacak düzeyde değil) Piyasada iş yaptığın kişilerin seni katil etmesi işten bile değil.
3) Ne ailene ne kendine ayıracak vakit ve enerjin kalmayacaktır emin ol.

Yapabileceğin şey: Elindeki varlıkları sürekli gelire dönüştürebilecek işler, kira geliri emlak alım satım v.s. gibi bir işe çevirmeye çalışmak olmalı.
Bunu yaparken de bizzat piyasa profesyoneli kişilerle çalışmaya bakmalısın aksi halde yıpranırsın.
Tablo Uzmanından Alınır!
Türkiye'nin tablocusu: www.tablom.com

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Sanatçı
lacivertmurat
Üye

Toplam 128 yazı
25/10/2019 :  12:19:27 Yazarın websitesine git Website   Alıntı
valla bir devlet memuru olarak sizin çalışma şartlarınza nasıl sahip olunabiliyor merak ediyorum.
sabah oturuyorum işe başlıyorum akşam kalkıyorum eve gidiyorum. aradaki zamanda sistem kesilmezse (su an olduğu gibi) çay içmeye zaman olmuyor bağzen unutuyorum çayın geldiğini. aksam da eve kafa bi milyon gidiyorum
benim şansımmıdır nedir bilemyiorum.

İş konusunda sermayeniz elinizde yoksa ise satılacak, yapılacak edilecek gibi işlerden gelecek parayı elinizde saymayın.

Elinizdeki sermayenin maks. % 20 30 unu geçmeyecek riskler alın, ki geri dönüşünüz olabilisin.
Abi bu işten manyak para kazanırsın işi her iş için geçerli ama manyak zarar edersin durumunda o zararı sadece sizin edeceğinizi unutmayın.
benim tavsiyem şu farklı facebook gruplarını takip edin,
piyasada alım satımı rağbet gören urunler cihazlar vs. bunları tespit edin hızlıca ve sureli olarak tedariğini yapın satın ve çıkın gidin. karınızı alın
urune yada işe duygusal yaklaşmayın.

İngilizce var diyorsunuz,
ucretsiz izin alın, benim surekli tavsiyemdir, bir şirket kurun ve ticaret kaydını vs yapın,
ve yurt dısındaki yurt içindeki fuarları takip edin, 5 -10 binlara kafadan masraf yapıp hem gezin fikir edininin.
dış ticaret çok ciddi hareketli, ancak Turkiyeli ve Afrikalı % 95 oranında % 5 diger ülkeler üç kağatçılar yuzundan sorunlu.

bu fuarlarda gözünüze kestirdiğiniz urunlerin imlalatçıları ie anlaşma yapın ve bir sonraki fuara urunuz le beraber gidin,

bu işte tahmiim 50 000 tl gibi bir para 6 ay içinde harcarsınız ve sonunda bana göre değil de diye bilirsiniz, ancak tamam derseniz
ciddi bir iş potansiyeline sahip olursunuz.

!!!!zalimler için yaşasın cehennem!!!!!!
enucuzfiber.com/

Yerleşim : Türkiye / İstanbul  |  Meslek : Kamu sektörü
vokri
Üye

Toplam 170 yazı
25/10/2019 :  18:02:35  Alıntı
Gelisim.in
babam memur emeklisi aylık 4.000 lira emekli maaşı alıyor geçen gün bir asker emeklisi geldi 3 aylık 20.000 lira emekli maaşı alıyorum dedi... 10 sene yarı memur gibi 08.30-17.30 mesaili çalıştım. her ay maaşım tıkır tıkır yattı,hafta sonu gelsin diye can atıyordum,cumartesi pazar tatil diye. Sonra 2001 krizi derken kendimizi kapının önünde bulduk. 15 senedir de esnafım. ne gecem var ne gündüzüm. 40 yaşında sıkıntıdan şeker hastası oldum. Size tavsiyem memuriyeti bırakmadan ne yapıyorsanız yapın. araç alın kiraya verin ev alın günlük kiraya verin ama memuriyeti bırakmayın derim...

Yerleşim : Türkiye / Ankara  |  Meslek : Ticaret

6.92 saniye.
01:35:08, 2 Haziran 2020, Salı

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2020 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım