Butik Doğal Kozmetik Ve Doğal Sabun Üretimi - Koniks.com

Koniks.com
Kullanıcı adı:
Şifre:
Şifremi hatırla


    Ana Sayfa          Forumlar          Arama          Yardım           Kayıt Ol

Butik Doğal Kozmetik Ve Doğal Sabun Üretimi


caliskans
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
13/10/2019 :  13:46:32 Bu yazıdan alıntı yaparak yorum yaz Alıntı


Merhaba,
1 senedir evimde doğal sabun ve doğal kozmetik üretimi yapıyorum. Ürünlerimi çevreme satışını yapmaktayım. Fakat üretim yerim artık küçük geldiği için yeni bir yere geçiş yapacağım. İleride mevzuata uygun, izinli üretim yapmak istiyorum. Bunun için taşınacağım yerin uygunluğu için araştırma içine girdim. Yer müstakil bir evin alt katında, kendi girişi olan, yaklaşık 30 m2 lik bir alan. Üretimini yaptığım ürünler açısından da değerlendirdiğimde oldukça uygun bir yer. Kozmetik mevzuatını ve iyi üretim uygulamaları kılavuzunun kozmetik kısmını okudum. Fakat ifadeler çok yuvarlak. Gayri Sıhhi Müessese sınıflarına baktığımda ise her hanigi bir sınıfa dahil olmuyor. Üretim oldukça butik olduğu için.Taşınacağım yerde üretim izni alıp alamayacağım, orayı mevzuata uygun bir yer haline getirip getiremeyeceğim kısmını netleştirebilmem için başvuracağım yer, kişi, veya ulaşabileceğim bir belge var mıdır? Bu konuda sizlerden yardım rica ediyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Ev kadını
sennan
Üye

Toplam 360 yazı
28/10/2019 :  07:15:59  Alıntı
ben yanlış yönlendirmiş olmayım ama bu gibi üretimlerde tabiri caizse laboratuvar gibi bir yer istiyorlar. kalebodurundan tezgahına kadar tertip aranıyor diye biliyorum. yine de işin uzmanları daha net bilgi verebilirler.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Serbest meslek
caliskans
Yeni Üye

Toplam 2 yazı
28/10/2019 :  11:23:45  Alıntı
Alıntı Yapılan Metin:
Yazıyı gönderen - sennan
ben yanlış yönlendirmiş olmayım ama bu gibi üretimlerde tabiri caizse laboratuvar gibi bir yer istiyorlar. kalebodurundan tezgahına kadar tertip aranıyor diye biliyorum. yine de işin uzmanları daha net bilgi verebilirler.


İşte bu kriterleri bulabileceğim, o alanı kriterlere uydurabilir miyim diye karar verebileceğim bir referans arayışındayım açıkçası.

Yerleşim : Türkiye / İzmir  |  Meslek : Ev kadını

2.16 saniye.
01:53:28, 2 Haziran 2020, Salı

Buradaki yazılar, yazarlarının ve Koniks.com®'un izni olmaksızın hiçbir yazılı, görsel yada sesli yayın organında yayınlanamaz. Eğitim amacı dışında, herhangi bir şekilde çoğaltılması yasaktır. Eğitim amaçlı çoğaltıldığı durumlarda, yazarla ilgili bilgilerin ve URL'nin belirtilmesi zorunludur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle, amatör bir ruhla hazırlanmıştır ve yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette sitemiz tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Yer alan görüş ve yorumlar tamamen Koniks.com üyelerinin kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak iş kurma/yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir ve söz konusu bilgilere dayanılarak alınacak kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan Koniks.com sorumlu tutulamaz.

© 2000-2020 Koniks.com İletişim   ||   Kullanım Şartları   |   Kurallar   |   Sitenin Kullanımı   |   Gizlilik   |   Yardım